Zobacz wątek - [Na co dzień] Pierwszy motocykl - 10.000 zł
NAS Analytics TAG

[Na co dzień] Pierwszy motocykl - 10.000 zł

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

[Na co dzień] Pierwszy motocykl - 10.000 zł

Postprzez Champion » 24/2/2013, 16:09

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
5 lat jazdy skuterem, jazda YamahÄ… ybr 250 na kursie...
- Wiek, waga, wzrost,
23 lata, 69 kg, 171 cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Jazda na co dzień (90%), turystyka co któryś weekend (10%)
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Jak najwięcej :)
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
10.000 zł na sam motocykl
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Taki, jaki będzie potrzebny...
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Najbardziej sportowe, jednak z uwagi na moje doświadczenie, a raczej jego brak skupiam się na modelach nieco łagodniejszych tzn sportowo-turystyczne...
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
1. Yamaha Fazer
2. Kawasaki er6f
3. Honda Hornet
4. Suzuki GS 500f
5. Suzuki SV 650s

Pierwsze dwie propozycje podobają mi się najbardziej. Suzuki SV - czytałem wiele opinii i może być dla mnie zbyt wymagający. GS z kolei to dobra opcja finansowa, jednakże nie mam zbytnio czasu, chęci i pieniędzy by po roku zmieniać motocykl. Również kwestia wyglądu nie powala, aczkolwiek jest najbliższa moim gustom jeśli chodzi o łagodniejsze motocykle.

Co byście mogli mi polecić? Największe obawy mam związane nie z doświadczeniem, a wzrostem, gdyż nie jestem wysoki.

Bardzo proszÄ™ o rady.
Champion
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 13/10/2012, 18:37


Postprzez SkoQ » 24/2/2013, 16:42

GS 500 F i ER-6F to bardzo dobry wybór, GS 500F doriwesz za 7/8 kafli a po roku czy dwóch sprzedasz za tą samą kasę jeśli będziesz chciał się przesiadać. Na Twoim miejscu brał bym jednak w wersji E, jako że brak Ci obycia z motocyklem narazisz się w razie czego na mniejsze straty finansowe. Mówiąc w razie czego mam na mysli glebę. Er-6f jest bardzo ładna i przyspiesza liniowo, ma jednak swoje 72 KM jesli się na nią zdecydujesz to może wystarczyć na dłużej, ale trzeba podchodzić do moto z większą pokorą. Co do SV masz rację, podobnie byłoby z Hornetem, o Fz6 nie wspominając.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)


Postprzez misiek1506 » 24/2/2013, 22:21

Popatrz za XJ600, ciekawsza propozycja od Gs-a i to o wiele. Szczególnie fajna jest wersja N od 98r. za tą kasę dorwiesz ładny egzemplarz i jeszcze Ci zostanie z 4 tyś. Będziesz zadowolony ; )
XJ 600N
misiek1506
Świeżak
 
Posty: 150
Dołączył(a): 16/9/2012, 20:52
Lokalizacja: Krzydlina Wielka

Postprzez SkoQ » 24/2/2013, 23:03

Misiek, ja mu opisał mniej więcej te propozycje które sam podał :) XJ 600 rzeczywiście też można dopisać do tej listy :) Tyle że jak widzisz on chce jakąś maszynkę w miarę nową jeśli mówi o 10 kaflach, a nie coś co ma 15 lat.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez lodowy_pingwin » 25/2/2013, 01:59

bierz co Ci się podoba, jeśli masz jakichś kolegów co mają jakieś moto przejedź sie i zobaczysz jak Ci się jeździ i czy będziesz się bał na to wsiąść, ER-6F fajnie wygląda i nawet się zbiera fajne moto horneta na początek raczej nie bo to ma 100 koni chodziaż mam kolegę co kupił horneta po simsonie i teraz sobie smiga juz gixem zależy kto ma jaką wyobraźnię 500 bym na Tw miejscu nie brał bo szybko Ci się znudzą, a co do wzrostu chyba ogarniesz każdą 600 ja bym polecał kawe er-6f
lodowy_pingwin
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15/5/2012, 15:19

Postprzez jasnoksieznik » 25/2/2013, 12:38

Stalem przed podobnym wyborem, wiec zadam pytanie kontrolne:
Co z ciuchami?

Ja wydalem prawie 2k PLN na zestaw (bez rekawiczek), to jednak ukrocilo budzet. Pamietaj jeszcze o kosztach rejestracji i ubezpieczenia.

W efekcie mi starczylo na 13-stoletnia Kawe ER-5, kupiona w salonie Kawy. Wyszlo ok. 9k PLN.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez misiek1506 » 25/2/2013, 16:56

No to niech popatrzy za nowszymi egzemplarzami jeśli mu na roczniku zależy, ceny XJ i GS są podobne z tym że ta pierwsza jest bardziej uniwersalna ; )
XJ 600N
misiek1506
Świeżak
 
Posty: 150
Dołączył(a): 16/9/2012, 20:52
Lokalizacja: Krzydlina Wielka

Postprzez SkoQ » 25/2/2013, 18:27

Misiek, pojechałeś po mojej GS'ce (o której swoją drogą nikt nie wspominał) na której podejrzewam, że nie zrobiłeś zbyt wielu kilometrów. To teraz ja porównam może ER-6 z tak wychwalaną przez Ciebie XJ'tką, czyli sprowadzę dyskusję na temat który interesuje autora tematu.

ER-6 waży, 31 kilogramów mniej, jej silnik chłodzony jest cieczą, a nie powietrzem jak w XJ, jest na wtrysku, a nie na gaźniku jak XJ, mimo że ma 2 cylindry, a nie 4 jak XJ'ka to ma ponad 10 koni więcej. A prędkość maksymalna w ER-6 jest wyższa o 30 km/h i wynosi 215 km/h, do setki przyspieszając tez jakieś pół sekundy szybciej. Co ciekawsze spalając przy tym mniej paliwa ;)

Uprzedzę Twoją linię obrony. Po co kupować motocykl za 5 tysięcy, skoro ma się na niego odłożone 10 ? Co autora obchodzi to że xj i gs'ka mają podobne ceny skoro szuka czegoś z innej półki cenowej ? Czytaj temat, a później pisz ;) Nigdy na odwrót.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez misiek1506 » 25/2/2013, 21:12

Dlaczego porównujesz XJ do ER? Wiadomo że ER jest lepszy bo jest o 3 nieba nowszy, ale i kosztuje więcej. Autor napisał że patrzy za GS500, więc radzę mu aby wybrał XJ bo jest ciekawsza i tyle, ma więcej mocy, 4 cylindry i niezniszczalny silnik. GS jest dobrym motocyklem ale dla mnie XJ zwycięża, śmigałem kiedyś z GS-em przez cały dzień i gdy się zamieniliśmy byłem zawiedziony. Ja na Jego miejscu dorzuciłbym do list Bandziora bo jest fajnym pomysłem na 1 motocykl ; )

I jeśli uraziłem twojego GS-a to sry, oddaję mu pełny pokłon bo to super motocykl ; )
XJ 600N
misiek1506
Świeżak
 
Posty: 150
Dołączył(a): 16/9/2012, 20:52
Lokalizacja: Krzydlina Wielka

Postprzez SkoQ » 26/2/2013, 00:37

Poprostu chciałem Ci pokazać jak boli porównywanie motocykli gdzie jeden z miejsca skazany jest na porażkę. GS'kę czyli 2 cylindrową 500 mógłbyś porównać do CB 500, albo ER-5 i wtedy było by wporządku. Ale nie do XJ'tki :) Wracając do tematu, gdybym miał 10 kafli to nie patrzył bym ani na moją super GS'kę ani na Twoją genialną XJ :D ER-6 bym brał na jego miejscu
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez misiek1506 » 1/3/2013, 22:05

Przecież XJ i GS to konkurenci o tych samych klientów, to jak Ich nie porównywać?
XJ 600N
misiek1506
Świeżak
 
Posty: 150
Dołączył(a): 16/9/2012, 20:52
Lokalizacja: Krzydlina Wielka



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości




na górê