Zobacz wÄ…tek - Szosowy lub terenowy motocykl do zabawy.
NAS Analytics TAG

Szosowy lub terenowy motocykl do zabawy.

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Szosowy lub terenowy motocykl do zabawy.

Postprzez Aramil » 6/11/2012, 23:47

Cześć
Po jako takim ogarnięciu aktualnej maszyny zaczynam powoli (zapewne dopiero na sezon 2014) rozglądać się za czymś do pobawienia się i na czym zmieszczę się bez skurczy po 5 minutach ;) . Reszta poniżej.

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
~5tyś. km na Hondzie Shadow VT600. W tym kilkanaście godzin celowego doskonalenia techniki jazdy. Do planowego zakupu sprzętu o który pytam dojdzie pewnie jeszcze z 15-20tyś.

- Wiek, waga, wzrost,
23 lata, jakieÅ› 110-120kg (w tym brzuszek ;) ), ~185cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Do zabawy, czy to jazdy niemal pustymi leśnymi uliczkami plus po starej żwirowni, czy to wykorzystania kawałka dobrej trasy w okolicy ;) W tym drugim przypadku również do szybkich dojazdów do miasta, gdy to będzie potrzebne. Jazda raczej bez plecaczka, jak już trzeba będzie to mam Shadowkę.
Dla szosówki jeszcze uściślę, że wcale nie trzeba mi czegoś co zaczyna się rozgrzewać przy 160km/h, ważne żeby przy tych 120 wciąż był żwawy i pozwalał na np. dynamiczne wyprzedzanie.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Zapewne z 1-2 tysiące. Przy crossie bliżej nie określona ilość motogodzin, zapewne koło 100.

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Szukam maszyny jak najtańszej, ale bez przesady. Mam (uzbieram) tyle, aby kupić coś co jeździ bez napraw.
Ciuchy będą, nie mam ochoty na dłużej tracić przyjemności z jazdy przez głupią gałąź czy zagubioną plamę oleju ;)

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Do 1000zł byłbym szczęśliwy.

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Choppery :lol: ale to nie o nich tutaj mowa.

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Ninja, Fazer, Bandit. U terenówek nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia (ważne jak się jeździ ;) )
Ostatnio edytowano 7/11/2012, 10:03 przez Aramil, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Aramil
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 4/10/2011, 21:50


Postprzez Black-Ghost » 7/11/2012, 09:31

Ręce opadają jak sie czyta takie tematy! Czytając twój post odrazu odechciewa sie cokolwiek napisać/doradzić. Zasięgnij najpierw wiedzy na google a potem wróć do zadawania pytań. Co to są motocykle szosowe a co terenowe ;)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)


Postprzez Aramil » 7/11/2012, 09:56

Szosowy - jeżdżący po asfalcie (żwawo), a czy to naked, sport czy może turystyk z dobrym silnikiem, naprawdę nie robi dla mnie różnicy. Wypisałem modele, które podobają mi się wizualnie i zainteresuje mnie wszystko o podobnym wyglądzie i przyjemnych parametrach (głównie chodzi mi o zwrotność i przyspieszenie).

Terenowy - nadający się do jazdy w terenie (pełne bezdroża, po szutrach to i chopperem da się jeździć). I jak wyżej czy to cross czy enduro mnie nie obchodzi i tak po drogach publicznych będę nim jeździł tylko te 200m do granicy lasu.

Jak napisałem, chcę się na tym motocyklu pobawić, więc co za różnica czy będzie miał plastiki czy może nie, ważne ile funu dostarcza jazda ;)
Avatar użytkownika
Aramil
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 4/10/2011, 21:50

Postprzez Black-Ghost » 7/11/2012, 10:04

Ja skończyłem swój udział w tym temacie! Amen.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez henio12323 » 7/11/2012, 10:05

to sie zdecyduj co chcesz :P niektórym fan sprawia kupno skuterka 50 ccm, podkrecenie silnika i smiganie na 1 kole np.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Aramil » 7/11/2012, 10:46

Ehh, ten temat ma mi właśnie pomóc się zdecydować. Jak będę miał już jakieś konkretne propozycje to można będzie dokładnie się przyjrzeć, poszukać możliwości jakiejś jazdy testowej itp.

A co do "fan sprawia kupno skuterka 50ccm":
ważne żeby przy tych 120 wciąż był żwawy i pozwalał na np. dynamiczne wyprzedzanie.


Czy prośba o subiektywne opinie na ile przyjemnie jeździ się na jakich maszynach to aż tak dużo? ;)
@Black-ghost widzę, że jeździsz sportem, więc zamiast narzekać "uściślij" po prostu powiedz jakie sporty uważasz za miłe (nie znaczy łatwe) w obsłudze i tyle. Ktoś napisze o crossach, ktoś o nakedach i będę miał ładny przekrój z którego znacznie łatwiej będzie wybrać coś dla siebie.
Avatar użytkownika
Aramil
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 4/10/2011, 21:50

Postprzez henio12323 » 7/11/2012, 11:00

haha temat bez sensu ;P ja jestem zakochany w off roadzie, i nie chce mieć sporta. dla mnie to jest wieksza frajda. z kolei kolega wyzej woli sporty na asfalt i na nich smiga. kazdy lubi co innego ;P nikt za ciebie nie wybierze
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez power_bit » 7/11/2012, 15:31

Polecam ETZ 251
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września

Postprzez Aramil » 7/11/2012, 20:01

@Henio i skoro jesteś zakochany w offroadzie to na pewno znasz maszyny, na których po prostu przyjemnie się jeździ, na których można po prostu wjechać w teren nie martwiąc się, że coś się zepsuje czy pamiętając ciągle o jakimś tam wyjątkowo słabym aspekcie maszyny. Wypisz je zamiast udawać idiotę pisząc "znam się tylko na offroadzie, więc nie powiem Ci nic o offroadzie"...

Cały ten temat powstał bo chcę zamienić mozolne przekopywanie się przez google i fora w poszukiwaniu przyjemnej maszyny, w zebranie kilku maszyn z postów kilkunastu ludzi, sprawdzenie ich w google, a następnie przyjemne jeżdżenie po Polsce i oglądanie sprzętów. A wy jak widzę albo nie rozumiecie po co, albo nie chcecie poświęcić minuty (licząc przeczytanie pierwszego posta) na wypisanie paru maszyn, które się wam podobają, albo myślicie że spodobają się mi.
Szkoda mi czasu na spędzenie godzin wyszukując informacji, które kto inny może mi podać w kilka sekund, w tym czasie wolę przeczytać o czy przećwiczyć kolejny element techniki jazdy, a nie porównywać stosunki mocy do masy w xxx maszynach.

@power_bit Jeśli masz taką w wersji, która przy 120km/h ma dobre przyspieszenie, zwrotność i zdolności do sprawnego wytracania prędkości to wystawiaj na allegro, kupuję w ciemno, choć paliwo rakietowe to pewnie drogie jest.
Avatar użytkownika
Aramil
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 4/10/2011, 21:50

Postprzez the-o » 9/11/2012, 08:48

A co do "fan sprawia kupno skuterka 50ccm":
ważne żeby przy tych 120 wciąż był żwawy i pozwalał na np. dynamiczne wyprzedzanie.


a myslisz ze takie enduro albo cross przy 120km/h cie w kosmos wystrzela? zazwyczaj przy tej predkosci przyspieszenie sie konczy a dalej jest tylko delikatne turlanie i tak do 160. mowa tu o duzym enduro 650 bo nic mniejszego bym nie polecal na twoje gabaryty.
Theo
Kawasaki ER5 -> KTM LC2
Avatar użytkownika
the-o
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 6/10/2011, 05:38
Lokalizacja: Starogard Gd.



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê