Zobacz wÄ…tek - Pierwszy zestaw odziezy na pierwszy motocykl
NAS Analytics TAG

Pierwszy zestaw odziezy na pierwszy motocykl

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Pierwszy zestaw odziezy na pierwszy motocykl

Postprzez derek92 » 14/10/2012, 00:19

Witam wszystkch
Jako ze niedlugo koniec sezonu mam zamiasr sobie kupic niedrogo motocykl scigacza (nsrke 125 lub gs 500f ale to juz osony dzila) i kompletnie nie wiem jaka odziez i kask do tego kupic nie znam sie na firmach ani na zadnych membranach, wentylacji itp .Na pierwszym miejsu stoi u mnie zeby zapewnialo bezpieczenstwo , design stawiam na koncu . Prosilbym o podanie firm ktorych mam kupowac kurki ,spodnie ,kask, rekawiczki i buty , jesli chodzi o kurtki to preferuje skorzane ale czytalem ze sa ponoc przemakalne i jest w nich goraco takze prosilbym o podanie jakis z wentylacja . I jeszcze chcialbym aby ktos udzielil mi informacje na temat pancerza i zolwia ile to kosztuje i na co to mozna zalozyc dodam ze moj budzet wynosi 3 tys zl . Za odpowiedzi z gory dziekuje i pozdrawiam :)
derek92
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13/10/2012, 22:51


ubranie

Postprzez kiforki4 » 14/10/2012, 10:01

wszystko, doslownie wszystko jest opisane w internecie, co jest dobre, co mniej, ja polecam tekstylia jesli chodzi o kombi, odnosnie pancerza, wpisujesz buzzery lub ochraniacze plecow i tez masz caly multum artykułów, nie sugeruj sie zbytnio super firmami, bo twoj budzet ucierpi znacznie. mamy w pl kilka konkretnych sklepow wejdz przejrzyj dopasuj cenowo do swoich mozliwosci i po temacie...przy kazdy artykule masz opis co do wentylacji, bezpieczenstwa. wygodni, moze jeszcze pojsc do sklepu z toba za raczke ? powodzenia
Avatar użytkownika
kiforki4
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 3/7/2012, 15:56
Lokalizacja: Oranienburg


Postprzez kawul1996 » 14/10/2012, 10:20

Zależy jak będziesz jeżdził. Jeśli prferujesz dłuższe wypady za miasto to tekstylia będą lepsze ponieważ dłużej przemakają, mają membrany i podobno są tak samo wytrzymałe jak skóra. Natomiast skóra lepiej wygląda, w lecie troche gorącą, jak Ci przemoknie to ciężko ją dosuszyć i trzeba ją konserwować. Zawsze możesz kupić również odież przeciwdeszczową. Co do kasków to celuj w przediał cenowy ok. 0.6k a firmy to shoei, arai, suomy, shark, agv itd. Do wyboru do kuloru, poczytaj opinie o modelach i kupuj. Ja mam AGV K3 Gothic,który jest w tej cenie. Jest to dobry kask, system wentylacyjny działa według mnie super, jest wygody, o bezpieczeństwie Ci na szczęście nic nie poweim bo nie testowałem :) Jedyny minus jaki znalazłem po przejechaniu w nim łącznie ok 1000km to parująca szybka (mam antifoga) i podobno strasznie się rysują (moja jest jak nowa ale zobaczymy za następny 1k km :) ) Rękawiczki myśle, że takie za 0.3k powinny w zupełności wystarczyć, polece jedynie alpinestars sp-2, fajnie wykonane, jak siędopasują to dobrze leżą:p Tylko przy temperaturze poniżej 10 C ręce odpadają z zimna;p O butach i spodniach się nie wypowiadam bo nie wiem. Natomiast przy twoim budrzecie może lepiej by było kupić cały kombik. Jak chcesz kupić kurtke skórzaną dobrych firm takich jak arlen ness, alpinek, dainese to może Ci budżetu nie starczyć bo są to drogie firmy. Natomiast skóra firmy adrenaline jaką ostatnio mierzyłem wydawała się super. Dobrej jakości skóra i protektory na łokciachi barkach. Kosztuje 799zł Ale jak siępotargujesz to powinni Ci zejść do 600. Pamiętaj, że jak kupisz w jednym sklepie wszystkie rzeczy za te 3 k to możesz dostać niezły rabat i teraz zaczynają się promocje. Od 1 pażdziernika w intermotors trwa wyprzedaż do 80% taniej można fajne rzeczy wyczaićtylko niektóre mają śmieszne rozmiary np xxl czy coś takiego;p Tu masz jeszcze sklep w niemczech też nawet tanio www.fc-moto.de Ale się rozpisałem. Powodzenia w szukaniu:)
kawul1996
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 14/11/2011, 13:07
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postprzez Invi » 14/10/2012, 13:19

Rękawice chyba spoko, od KBC wolałbym chyba K3 w podobnej cenie, ale twój wybór też chyba jest ok.

Pod kurtkę zawsze możesz wrzucić jakąś bluzę i będzie ok, marznąć na moto to będziesz przede wszystkim w palce ;)

kawul1996 napisał(a):Zależy jak będziesz jeżdził. Jeśli prferujesz dłuższe wypady za miasto to tekstylia będą lepsze ponieważ dłużej przemakają, mają membrany i podobno są tak samo wytrzymałe jak skóra. Natomiast skóra lepiej wygląda, w lecie troche gorącą, jak Ci przemoknie to ciężko ją dosuszyć i trzeba ją konserwować.


Nigdy nie miałem problemów z suszeniem skóry, a żeby przemokła to trzeba by chyba jechać z 50km w solidnej ulewie. I jest trzecie rozwiązanie, skóra z membranami w "strategicznych" miejscach.

kawul1996 napisał(a):Co do kasków to celuj w przediał cenowy ok. 0.6k a firmy to shoei, arai, suomy, shark, agv itd. Do wyboru do kuloru, poczytaj opinie o modelach i kupuj. Ja mam AGV K3 Gothic,który jest w tej cenie. Jest to dobry kask, system wentylacyjny działa według mnie super, jest wygody, o bezpieczeństwie Ci na szczęście nic nie poweim bo nie testowałem :)


Shoei, Arai, Suomy za 600zł? Daj namiary na ten sklep :lol: 600zł za K3 to też tak ze 150 za drogo ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Invi » 14/10/2012, 15:40

PeterQ napisał(a):JA AGV K3 bym nie chciał i nie jest w podobnej cenie. AGV K3 to koszt do 200 zł, a KBC do nawet 500 zł.



Kurrrrrrrrrr... K3 basic, to nie to samo co K3. Zresztą, nawet basica nie kupisz za 200zł. K3 w super dupnych malowaniach pochodzi nawet pod 800, ale co z tego? I K3 i ten KBC to podobna półka i oba są do wyrwania za około 450zł, jak sam napisałeś KBC nawet nieco taniej.

Oryginalnie KBC kosztuje 100£, a K3 120£, to też bez znaczenia, ale skoro sam zaczynasz ;)


No włókno szklane to super ekskluzywny i zaawansowany materiał :lol: Tak zajebisty że kask jest cięższy od K3 a mimo to ma niższy wynik w sharpie.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez kawul1996 » 14/10/2012, 16:03

Invinciblee napisał(a):Rękawice chyba spoko, od KBC wolałbym chyba K3 w podobnej cenie, ale twój wybór też chyba jest ok.

Pod kurtkę zawsze możesz wrzucić jakąś bluzę i będzie ok, marznąć na moto to będziesz przede wszystkim w palce ;)

kawul1996 napisał(a):Zależy jak będziesz jeżdził. Jeśli prferujesz dłuższe wypady za miasto to tekstylia będą lepsze ponieważ dłużej przemakają, mają membrany i podobno są tak samo wytrzymałe jak skóra. Natomiast skóra lepiej wygląda, w lecie troche gorącą, jak Ci przemoknie to ciężko ją dosuszyć i trzeba ją konserwować.


Nigdy nie miałem problemów z suszeniem skóry, a żeby przemokła to trzeba by chyba jechać z 50km w solidnej ulewie. I jest trzecie rozwiązanie, skóra z membranami w "strategicznych" miejscach.

Nie chodzi o to, że zaraz przemaka tylko o to, że na deszcz lepsze według mnie są tekstylia. No i jednak szybciej schną od skór.

kawul1996 napisał(a):Co do kasków to celuj w przediał cenowy ok. 0.6k a firmy to shoei, arai, suomy, shark, agv itd. Do wyboru do kuloru, poczytaj opinie o modelach i kupuj. Ja mam AGV K3 Gothic,który jest w tej cenie. Jest to dobry kask, system wentylacyjny działa według mnie super, jest wygody, o bezpieczeństwie Ci na szczęście nic nie poweim bo nie testowałem :)


Shoei, Arai, Suomy za 600zł? Daj namiary na ten sklep :lol: 600zł za K3 to też tak ze 150 za drogo ;)


Sory, zle napisałem chodziło mi o to żeby celował w ten przediał cenowy, a obok miałem podać firmy kasków ogółem;)
kawul1996
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 14/11/2011, 13:07
Lokalizacja: Gdynia/Kraków


Postprzez drug0n » 14/10/2012, 16:17

Vanucci z tego co wiem to marka louisa, nie jest włoskie.
Astars brałbym ze sprawdzonego sklepu, to co na allegro może okazać się podróbką. Ponadto dobrze celujesz z rękawicami, ale dolicz do tego drugie- na chłodne dni.
Kask to kwestia indywidualna, aczkolwiek mając tyle kasy nie wiem czy nie celowałbym w ARAI/SHOEI.
drug0n
Bywalec
 
Posty: 529
Dołączył(a): 11/9/2012, 19:35


Postprzez derek92 » 14/10/2012, 16:59

A i jeszcze jedno w jakich motorach jest abs ? i czy mozna go jakos nie wiem zamontowac ? przepraszam jesli glupi sie pytam ale kompletnie sie nie znam :)
derek92
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13/10/2012, 22:51

Postprzez drug0n » 14/10/2012, 18:30

Jak masz napisane, że ma ABS to ma, jak nie to nie, ogólnie raczej w nowszych dorwiesz abs. Wmontować to nie wiem, byłoby ciężko i drogo, wolałbym dołożyć i kupić moto z abs.
drug0n
Bywalec
 
Posty: 529
Dołączył(a): 11/9/2012, 19:35

Postprzez Invi » 14/10/2012, 19:29

Wierzę mu ze sporą poprawką na błąd pomiaru. Wolę to niż wiarę że przy uderzeniu kask za 2000zł pochłonie więcej energii niż kask za 500zł. Skąd ta fanatyczna wiara w kiepskość plastiku? Kaski robi się z super tworzyw żeby urwać kilka gramów, nie dlatego żeby były wytrzymalsze, one mają pochłaniać energię, a nie wyjść z gleby nienaruszone. A już nie raz waliłem głową w tym kiepskim kaskiem z termoplastyku o asfalt/krawężniki/samochody, czasem z niezłą prędkością i jakoś nigdy więcej niż rysy się im nie działo, a głowa też mnie nigdy po takim czymś nawet nie bolała. Swoją drogą to i w szoju za 3k, i w kasku za 500zł główną warstwą ochronną jest taki sam styropian ;)


Buty adrenaline bym sobie odpuścił. XPD bardzo dobry wybór.

Alpiny z allegro? Brrrrrr...


Tschul robi świetną robotę, jeszcze nie słyszałem żeby coś od nich się komuś rozlatywało.

Jeans na moto chyba większość równie dobrze spełnia swoją rolę.


ABS jest głupi. Ale jak już to lepiej kupić moto które już ma ABS, nie słyszałem żeby ktoś sobie wmontował.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Tasiu91 » 14/10/2012, 21:16

Co do testów SHARPA- totalny bezsens. Mierzą uderzenie pojedyncze, w chyba 3 ściśle określone rejony kasku. Podczas wypadku uderzasz konkretnym miejscem o asfalt tylko raz? Taki Arai ma swoje ścisłe normy, których 90% tamtych kasków sharpowych by nie przeszła. Dlaczego Arai nie robi blend, szczękowców, etc? Dlatego że nie zapewniają maksymalnego możliwego bezpieczeństwa. Miałem gdzieś ocenę testu SHARP i przykład araiowski, znajde to podam. Warte poczytania, uświadamia że te całe gwiazdki sharpowskie można sobie między bajki włożyć ;)
Tasiu91
Świeżak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 29/8/2010, 09:58
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Invi » 14/10/2012, 21:36

Arai ma swoje standardy i sposoby, AGV (firma która robiła kaski do wyścigów jak arai nie było w planach) ma swoje, szoj ma swoje itd. Oczywiste że w wewnętrznych testach danej firmy jej produkt zawsze wygra ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez derek92 » 14/10/2012, 22:11

dzieki za odpowiedzi invincible widze ze jako jedyny sie trzymas tematu bo widze ze jak na kazdym forum reszta zamiast pomoc to zaczyna zupelnie inny tematt a co sadzisz o kombinezonach i kurtkach b ? bo lubie styl czrna kurtka i jeansy lub czerwony zestaw ze skory
derek92
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13/10/2012, 22:51

Postprzez Invi » 15/10/2012, 08:34

To co napisałem ;) Wiele więcej nie wiem ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez madcap » 15/10/2012, 09:25

@ peter i tasiu
lepsze takie testy niz ich brak
nadto metoda empiryczna ustalono, ze sa to miejsca, gdzie jest najczesciej kontakt kasku z przeszkoda/podlozem

@autor
co do modeli to się wypowiadac nie będę, bo trzeba po prostu przymierzyć
z autopsji z odzieży na codzień używam od 5 lat zestawu textylnego helda i bardzo jestem zadowolony
faktem jest, że w odwodzie na wsi słuczaj mam jeszcze kurtkę adrenaliny (dolna półka jako kurtka alarmowa)
z obuwiem jest podobnie, stopa stopie nie równa (tęgość, podbcie), z praktyki używam butów offroadowych tcx-a
jak kiedyś napaliłem się na sidi niczym szczerbaty na makaron i przymierzyłem, to miałem wrażenie, ze ktoś wcisnął mi stopę w prasę
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez leff » 15/10/2012, 11:33

o, i ktos jeszcze poleca TCX'a :-)
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Kaai » 15/10/2012, 22:04

mam nadzieję, że nie z tej aukcji gdzie były po 200zł :D
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Tasiu91 » 15/10/2012, 22:12

Co do butów- mam Forma F1. Miały być Sidi B2, ale są formy. Trochę żałuję, bo to jednak nie do końca to czego chciałem (no, o czym marzyłem). Po 5k km w butach oderwały się tasiemki za które się ciągnie żeby zapiąć zamek błyskawiczny. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo i wygodę- polecam. Przemakają po pół godzinnym deszczu.


@offtop

http://www.bezpieczny-motocyklista.home ... p?q=node/3 naprawdę bardzo fajny materiał dotyczący bezpieczeństwa kasków.
Tasiu91
Świeżak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 29/8/2010, 09:58
Lokalizacja: Rybnik



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê