Zobacz wątek - kurtka do HJC SAMURAI CZERWONY
NAS Analytics TAG

kurtka do HJC SAMURAI CZERWONY

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

kurtka do HJC SAMURAI CZERWONY

Postprzez papciasmerf » 18/9/2012, 19:05

witam,
jaką skórzaną kurtkę polecilibyście do kaasku hjc cs-r1 samurai czerwony?

po wielu spamerskich wpisach zdecydowałem się na ubiór jeansy motowear plus skóra na górę.
wcześniej w głowie miałem tylko tekstylie. ale śmigać będę głównie po mieście, do dalszych wycieczek mam samochód :)

teraz zbliża się sezon zimowy, wiec powoli, w miarę możliwości kompletuje ubiór. na razie mam kupiłem kask po okazji, teraz czas na kurtkę :)

cena? 400-500.

mogą być droższe, to będę polował na używki z niskim przebiegiem, w końcu mam pół roku na poszukiwania :P
Avatar użytkownika
papciasmerf
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 19/6/2012, 10:40


Re: kurtka do HJC SAMURAI CZERWONY

Postprzez exaco » 18/9/2012, 22:34

papciasmerf napisał(a):witam,
jaką skórzaną kurtkę polecilibyście do kaasku hjc cs-r1 samurai czerwony?

po wielu spamerskich wpisach zdecydowałem się na ubiór jeansy motowear plus skóra na górę.
wcześniej w głowie miałem tylko tekstylie. ale śmigać będę głównie po mieście, do dalszych wycieczek mam samochód :)

teraz zbliża się sezon zimowy, wiec powoli, w miarę możliwości kompletuje ubiór. na razie mam kupiłem kask po okazji, teraz czas na kurtkę :)

cena? 400-500.

mogą być droższe, to będę polował na używki z niskim przebiegiem, w końcu mam pół roku na poszukiwania :P



Jak masz tyle czasu na poszukiwania to podejdź do tego na spokojnie - można naprawdę ciekawe oferty nowych ciuchów trafić na wyprzedażach (ja tak np. kupiłem sobie tekstyla dainese za 350zł przecenioną z 1200zł - choć jakoś bezpieczniej się czuje w skórzanej kurtce i w tym tekstylu póki co nie śmigam, ale była tania to kupiłem ;))
W każdym razie można trafić naprawdę ciekawe oferty jak się dobrze poszuka i będziesz cierpliwy - i w takich pieniądzach nie trzeba ładować się w używki...
Avatar użytkownika
exaco
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 14/5/2012, 10:23
Lokalizacja: Łódź


Postprzez papciasmerf » 19/9/2012, 08:17

przez internet zlapałeś okazję?:)

jasne, że mi się nei spieszy. po prostzaczynam wcześniej poszukiwania, a kiedy skończe? licho wie ;)
Avatar użytkownika
papciasmerf
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 19/6/2012, 10:40

Postprzez Invi » 19/9/2012, 09:03

Zależy czego oczekujesz ;)

Na mieście w zwykłej skórze może być trochę gorąco. Ja mam skórzaną Rich'e z dużą ilością membran w strategicznych miejscach i jest naprawdę przewiewna, do tego stopnia że poniżej 20*C jak ma się pod nią samą bluzkę to zaczyna pizgać i trzeba naprawdę solidnego upału żeby się w niej zagotować. Skury z membranami są zazwyczaj droższe od prostych, ale używkę za 400-500zł powinno się udać dorwać.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez papciasmerf » 19/9/2012, 09:50

a jaki model richi masz?:)

nastawiłem się na skóre bo tekstylne srednio pasują do jeansów.
chyba, że niektóre modele alpinestarra (chociażby trc1 czy sigma drystar)... bo z dalsza wyglądają jak skóra :P
Avatar użytkownika
papciasmerf
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 19/6/2012, 10:40

Postprzez sebasbox » 19/9/2012, 10:57

papciasmerf napisał(a):a jaki model richi masz?:)

nastawiłem się na skóre bo tekstylne srednio pasują do jeansów.
chyba, że niektóre modele alpinestarra (chociażby trc1 czy sigma drystar)... bo z dalsza wyglądają jak skóra :P


a ja myślałem że patrzysz na skórę pod względem bezpieczeństwa...a tu widzę dyskusja pań u kosmetyczki, jaki kolor paznokci będzie odpowiedni ;)
Skóra to przede wszystkim bezpieczeństwo...jesli nie ma wentylowanych wstawek może być gorąco ale w lato to we wszystkim jest gorąco.
sebasbox
Świeżak
 
Posty: 382
Dołączył(a): 21/1/2010, 15:07

Postprzez papciasmerf » 19/9/2012, 11:12

a czy to musi się wykluczać?:)

jest taki wybór sprzętu aktualnie, że można sobie pozwolić aby było bezpiecznie i jako tako wyglądało :)
skórzane spodnie na pewno odpadają...
stawiam na jeansy, bo jest w nich chłodniej w upalne dni. jesli się mylę to poprawcie, po to jest to forum :)
Avatar użytkownika
papciasmerf
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 19/6/2012, 10:40

Postprzez exaco » 19/9/2012, 11:30

papciasmerf napisał(a):a czy to musi się wykluczać?:)

jest taki wybór sprzętu aktualnie, że można sobie pozwolić aby było bezpiecznie i jako tako wyglądało :)
skórzane spodnie na pewno odpadają...
stawiam na jeansy, bo jest w nich chłodniej w upalne dni. jesli się mylę to poprawcie, po to jest to forum :)


Mi się niewygodnie w jeansach jeździło (kupiłem na początku mojej przygody z motocyklami redline'y z wbudowanymi ochraniaczami knoxa) - przeszkadzało mi to, że nie miały spięcia z kurtką i czasem po prostu plecy mi wystawały. Nie czułem się przez to bezpiecznie więc kupiłem sobie spodnie tekstylne i latam w tekstylnych spodniach i skórzanej kurtce (taki zestaw jest dla mnie najwygodniejszy). Chociaż powiem szczerze, że dzisiaj już do spodni podpiąłem sobie podpinkę, ale do skóry nie mam takiej więc górę mi nieźle przepizgało. Chyba już czas zacząć jeździć w tekstylnej kurtce, bo w tej skórze jest po prostu zimno.


Jeśli chodzi o przeceniony towar w dobrej cenie to tak - kurtkę udało mi się kupić przez Internet, ale ja jestem duży i noszę rozmiar 60 od dainese więc takiego towaru jest mało, ale jak już jest to jest mało chodliwy i można go tanio kupić.

Wracając jeszcze do jeansów to te co ja mam są ze strasznie grubego jeansu i mają pod spodem protektory przez co nie są zbyt wygodne do chodzenia więc ja i tak w pracy się przebierałem w cywilne ciuchy. Teraz to samo robie z tekstylnymi, a jeśli chodzi o wygląd takiego zestawu (skórzana kurtka i tekstylne spodnie) to moim zdaniem wygląda to nieźle - spodnie są czarne i skóra też więc nie jest źle, zresztą mi na wyglądzie nie zależy, a bardziej na bezpieczeństwie (ja mam już żonę ;))
Ostatnio edytowano 19/9/2012, 18:02 przez exaco, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
exaco
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 14/5/2012, 10:23
Lokalizacja: Łódź

Postprzez papciasmerf » 19/9/2012, 18:00

haha. no to teraz juz sam nie wiem. calosc tekstylna czy skora plus jeansy eh :D
Avatar użytkownika
papciasmerf
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 19/6/2012, 10:40

Postprzez exaco » 19/9/2012, 18:04

papciasmerf napisał(a):haha. no to teraz juz sam nie wiem. calosc tekstylna czy skora plus jeansy eh :D


Poprzymierzaj sobie jak najwięcej zestawów i wybierz to, w czym będziesz się czuł najlepiej i bedzie Ci po prostu wygodnie - to jak bedziesz wyglądał jest drugorzędne... ;)
Avatar użytkownika
exaco
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 14/5/2012, 10:23
Lokalizacja: Łódź

Postprzez papciasmerf » 19/9/2012, 19:18

glownie chodzi o to zeby w lato ze mnie nie cieklo. wiec wygoda.
a wybor ciuchow jest sporo wiec i estetycznie dobrac mozna wszystko :)
Avatar użytkownika
papciasmerf
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 19/6/2012, 10:40

Postprzez exaco » 19/9/2012, 19:24

papciasmerf napisał(a):glownie chodzi o to zeby w lato ze mnie nie cieklo. wiec wygoda.
a wybor ciuchow jest sporo wiec i estetycznie dobrac mozna wszystko :)


Powiem Ci szczerze, że w lato powyżej 30 stopni w mieście na światłach w skórzanej (w tekstylnej zresztą tak samo) kurtce ze mnie po prostu się lało. Podczas jazdy jest OK, ale jak tylko staniesz na światłach i zacznie buchać gorąco z samego motocykla plus słońce to się człowiek gotuje. Ja na następny sezon mam zamiar sobie dokupić na takie gorące dni pełną zbroję i latać bez kurtki. O coś takiego:

http://allegro.pl/nowa-zbroja-dainese-jacket-wave-pro-1-2-3-rozm-m-i2622411516.html (otwórz link)
Avatar użytkownika
exaco
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 14/5/2012, 10:23
Lokalizacja: Łódź

Postprzez papciasmerf » 19/9/2012, 19:52

hm ekspertem nie jestem ale tak na ludzki rozum to nie czulbym sie w czyms takim bezpiecznie. siatka przy szljfie pojdzie i cala zbroja sie posypie. ale to tylkomoje odczucia. wzastanawiam sie nad kurtka typu MESH ale nie wiem jak ona ma z bezpieczenstwem
Avatar użytkownika
papciasmerf
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 19/6/2012, 10:40

Postprzez exaco » 19/9/2012, 20:02

Z tego co czytałem o tej zbroi to protektory są połączone ze sobą paskami, a nie tylko siatką więc nie powinno się to rozlecieć przy szlifie, ale życie pokaże...
Avatar użytkownika
exaco
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 14/5/2012, 10:23
Lokalizacja: Łódź

Postprzez papciasmerf » 19/9/2012, 20:37

lepiej zeby nie pokazalo ;))
Avatar użytkownika
papciasmerf
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 19/6/2012, 10:40



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na gr