Zobacz wątek - Motocykl dla zrównoważonego do 6 000 zl.
NAS Analytics TAG

Motocykl dla zrównoważonego do 6 000 zl.

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Motocykl dla zrównoważonego do 6 000 zl.

Postprzez Hubert89 » 7/9/2012, 15:27

Miło mi Was powitać!

Kończy się sezon letni, prawo jazdy kat A mam już w ręce brakuje mi tylko najważniejszego do pełni szczęścia - motocykla. Mam już za sobą blisko 30 tys. km na rowerze i teraz przyszła kolej na odpoczynek, rozleniwiłem się i chcę motor.

Ale do sedna:

- DoÅ›wiadczenie – raczej niskie z tego wzglÄ™du ze z motorem miaÅ‚em tylko tyle do czynienia ile na kursie.

- 24 lata, 85kg, 188.

- Motocykl bÄ™dzie mi sÅ‚użyÅ‚ głównie do jazdy po mieÅ›cie, chyba jak każdy chciaÅ‚bym nim także wyskoczyć poza miasto ale byÅ‚y by już krótkie trasy ok 50 - 100 km np po pracy, weekendowe. Nie wykluczam również tego że bÄ™dÄ™ robiÅ‚ nim ok. 200 – 300 km dziennie, ale to już naprawdÄ™ sporadycznie raz może dwa razy w miesiÄ…cu nie częściej. Tak wiÄ™c tylko i wyÅ‚Ä…cznie po ulicy. NadmieniÄ™ może również że bÄ™dÄ™ czasami chciaÅ‚ siÄ™ przejechać z dziewczynÄ….

- Ciężko jest mi stwierdzić na aktualna chwilę jak dużo kilometrów chciałbym nim zrobić 2 może 4 tysiące.

- Cena - Do 6-ciu tysięcy 6 tys. zł z groszami i chyba nic więcej. Na ubrania ok 2 tysiące.

- Liczę się z coroczną wymianą podstawowych płynów filtrów itp., oraz ewentualnych napraw.

- Przede wszystkim sportowe.

- Oglądałem motocykle do 6 000 zł i zdecydowanym moim faworytem jest :

Na pierwszym miejscu: Suzuki GSX-R SRAD

Na drugim miejscu - Suzuki SV650S, Kawasaki zx-6r 600 ninja

Na trzecim - Suzuki Bandit

I reszta Yamaha YZF 600R THUNDERCAT, Kawasaki ZR 7, Kawasaki ER 5, Honda Hornet, Suzuki SV650( bez ‘S’ :) ), Suzuki Bandit.

Kilka zdań od autora ;)

Od motocykla oczekuję tego żeby przede wszystkim się nie psuł!! I to jest moja główna wytyczna. Samochodem jeżdżę już od 5 lat i zostałem nauczony tego żeby kupić lepiej coś słabszego a nowszego ponieważ nie będzie się psuło. Czy w przypadku motocykli też tak jest (?) tego już nie wiem. Tak więc idąc dalej tym tokiem myślenia patrzę tylko na motocykle od roku 1998 i młodsze.
Czemu Suzuki na pierwszym miejscu ? Jak na te widełki cenowe jest najładniejsze ( OGROMNY + ) wygląda niesamowicie ( cieszy moje oko) patrząc na osiągi też są niesamowite aż nie wiem czy nie za bardzo wygórowane jak na początkującego (?) to samo tyczy się i Kawasaki Ninja.
PatrzÄ…c natomiast bardziej rozumem na to wszystko niż sercem dochodzÄ™ do wniosku że Suzuki SV 650 S i jest piÄ™kne ma troszeczkÄ™ sÅ‚absze osiÄ…gi od GSX-R tak wiÄ™c byÅ‚o by to super poÅ‚Ä…czenie ekstra wyglÄ…d plus trochÄ™ sÅ‚absze osiÄ…gi. Co do reszty wymienionych przeze mnie motorów czyli Bandit, Hornet i te inne podobne do nich – jak patrzÄ™ na osiÄ…gi tych pozostaÅ‚ych motocykli jest ok. majÄ… od 50 do 90 KM tak wiÄ™c nie sÄ… to jakieÅ› demony i nie szybko mi siÄ™ znudzÄ…, ALE jak na nie patrzÄ™ to nie cieszÄ… tak bardzo mojego oka jak wÅ‚aÅ›nie GSX-R, SV650S czy Ninja. MogÄ™ to porównać do tego że jak bym sobie kupiÅ‚ Mercedesa( Bandita) to bym byÅ‚ bardzo zadowolony ale jak bym sobie kupiÅ‚ już Ferrari (GSX-R , SV 650S) to bym byÅ‚ w niebo wziÄ™ty ;). Tak wiÄ™c na pewno sami zauważyliÅ›cie że podobajÄ… mi siÄ™ motocykle które sÄ… ( nie wiem czy użyjÄ™ dobrego sÅ‚owa) zabudowane z przodu majÄ… ta czchÄ™ z tego co już zdążyÅ‚em siÄ™ dowiedzieć. WyglÄ…d jest dla mnie bardzo ważny chcÄ™ żeby motocykl mi siÄ™ podobaÅ‚ cieszyÅ‚ moje oko, ale nie jest najważniejszy.

Dobra teraz może coÅ› na temat tego jak ja to widzÄ™ jak ja bÄ™dÄ™ tym motocyklem jeździÅ‚. Na pewno odpada stawianie na koÅ‚o przednie tylne boczne itd. Itp. tak wiÄ™c nie bÄ™dÄ™ używaÅ‚ motocykla do jazdy figurowej. Nie potrzebujÄ™ demona prÄ™dkoÅ›ci ( bynajmniej na poczÄ…tku) chcÄ™ żeby motocykl żwawo siÄ™ rozpÄ™dzaÅ‚ i dobrze jeździÅ‚ do 100 – 150 km/h i tak szczerze powiedziawszy to szybciej chyba nie bÄ™dÄ™ jeździÅ‚ jedynie poza miastem a tak jak już wczeÅ›niej pisaÅ‚em nie bÄ™dzie to zbyt czÄ™sto. Nie chciaÅ‚ bym też kupić jakiegoÅ› muÅ‚a który bÄ™dzie miaÅ‚ gorszy start niż np. golf, czy uno( nie obrażajÄ…c oczywiÅ›cie wÅ‚aÅ›cicieli w/w samochodów).

Wielu z Was pewnie zaproponuje mi 250. Uczyłem się jeździć na motocyklu Yamaha ybr 250 jeździło mi się nim naprawdę fajnie przyjemnie ale po wyjeżdżeniu tych wszystkich godzin wydaje mi się jednak że chciałbym coś mocniejszego żeby motocykl był bardziej żwawy.
Uważam że te motocykle które wymieniÅ‚em sÄ… czÄ™sto spotykane tak wiÄ™c i nie bÄ™dzie problemu z częściami do nich w przypadku ewentualnych napraw. Pierwsza trójka zdecydowanie mi siÄ™ podoba najbardziej i jestem skÅ‚onny kupić któryÅ› z tych motorów ale NIE mównie „nie” dla tych pozostaÅ‚ych. Jestem poczÄ…tkujÄ…cy „lewy” dosÅ‚ownie, patrzÄ™ na motocykl bardziej jako na bryÅ‚Ä™ i z tego wÅ‚aÅ›nie wzglÄ™du potrzebujÄ™ pomocnej rady na który motor siÄ™ zdecydować.


Z góry dziękuję wszystkim za pomocne rady, i za to że poświęciliście chwilę wolnego czasu na przeczytanie tego oto postu. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Hubert89
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/9/2012, 16:22


Postprzez Piach » 7/9/2012, 22:10

Bandit lub ER-5. Inne Cie sponiewieraja ;)
Moze jeszcze SV-650 da rade
Avatar użytkownika
Piach
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 2/9/2011, 13:44
Lokalizacja: Bruksela


Postprzez Lestek9 » 7/9/2012, 22:44

Noo 250tka to na pewno będzie za mało, ale klasa 500, jak powie większość, będzie idealna :) Tak jak kolega wyżej, ER-5, CB 500 ( osobiście bardziej polecam CB, troszkę mocniejszy, trochę lepsza jakość, lepsze hamulce )... Jeśli będziesz jeździł głównie po mieście to te motocykle spiszą się doskonale, a i jak zechcesz pojechać gdzieś dalej to również nie ma problemu, po 200-300 km raczej za bardzo cztery litery boleć nie będą :) No i jeśli piszesz że będziesz się poruszał z prędkościami rzędu 100-150km/h, to te motocykle są stworzone właśnie do takich prędkości :) Z takim doświadczeniem raczej odradzam ponad 100-konne sporty bo może Cię za bardzo ponieść i będzie bieda :P
Lestek9
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 10/10/2009, 10:43
Lokalizacja: Rymanów

Postprzez Black-Ghost » 8/9/2012, 08:08

ER5/ GPZ 500, ZR7/s tyle odemnie. sporty sobie odpusc ;) beda dobre ale na drugie moto ;)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez SkoQ » 8/9/2012, 08:21

Nie ma fizycznej możliwości kupić Zx6r w dobrym stanie za taką kasę, przykro mi. Kolego sprawdź jeszcze GS 500 ;)
Zainteresowałeś mnie modelem GSX-R którego wcześniej nie brałem pod uwagę a po krótkich oględzinach allegro zauważyłem, że za moje 7 kafli mogę kupić taką maszynkę.

Pytanie tylko w jakim stanie ;)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez pietrek7557 » 8/9/2012, 10:27

Zapewniam Cie, ze nawet kazda 125 tka ma lepszy start niz typwy golf czy uno. Wszystkie sporty sobie odpusc - raz nie masz de facto zadnego doswiadczenia, dwa kupno sporta w tej cenie to rosyjska ruletka, trzy - sporty sa dosc drogie w utrzymaniu, pewne rzeczy szybciej sie zuzywaja, bo w koncu zostaly zaprojektowane do jazdy sportowej, cztery jestes na nie za wysoki, beda niewygodne.

Mysle ze w tej kasie warto sie rozejrzec za Banditem 600, a jak chcesz cos sportowego to GPZ 500 bedzie w sam raz.
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Postprzez Hubert89 » 8/9/2012, 20:46

Dobra Panowie włąśnie takiej rady potrzebowałem!! Powiedzmy że jestem przekonany do Tych motocykli co wymieniliście. To teraz skoro mam okazję pozwolę sobie jeszcze zadać jedno pytanie: majac 6 000 zl na motocykl uda mi się za te pieniądze kupić coś że tak powiem sensownego motocykl który troche mi po służy powiedzmy dwa trzy sezony ? Nie chciał bym się nadziać tak że kupię motocykl za 6 000 i pojade nim odrazu na złomowisko. Liczę się z tymi standardowymi wymianami płynów reulacjami itp. Mam tutaj na myśli czy jak kupie powiedzmy strzelam w tej chwili Bandita za 6 000 to będzie on nadawał się do użytku czy będę musiał jechać odrazu na wymianę silnika?

Czy za tą 6stkę kupię już coś godnego?
Hubert89
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/9/2012, 16:22

Postprzez Black-Ghost » 9/9/2012, 09:12

Niestety ale w polsce nie ważne czy kupujesz moto za 6 tys czy za 20 można sie naciac na sruta! z tym że im niższa cena tym wieksze prawdopodobieństwo ;)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Lestek9 » 9/9/2012, 09:50

Myślę że za 6 tys możesz śmiało szukać bandita ale raczej z pierwszych lat produkcji, roczniki 95-00`, bo po modernizacji w 2000r za 6 tys ciężko będzie coś wyrwać bo bandity z ceną stoją bardzo wysoko :P I ja bym chyba starał się unikać motocykli sprowadzanych z Anglii od handlarzy :) Wiele słyszałem że bardzo dobrym biznesem jest sprowadzanie z Anglii rozbitych motocykli i klepanie ich w Polsce, poza tym jeśli motocykl nie był w Anglii garażowany to gdzieniegdzie rdza jest niemalże pewna :) Chociaż nie mówię żeby całkiem odrzucać oferty motocykli a Anglii, ale zwiększyć czujność na nie:)
Lestek9
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 10/10/2009, 10:43
Lokalizacja: Rymanów

Postprzez pietrek7557 » 9/9/2012, 11:23

Ogolnie ceny motocykli w Niemczech, Francji i Anglii wcale nie sa nizsze niz u nas a wrecz przeciwnie - mowie o zadbanych egzemplarzach. Wiele motocykli pochodzi z ubezpieczalni, lub aukcji z rozbitymi w mniejszym czy wiekszym stopniu sprzetami. Pewnie koszt ich naprawy jest w tamtych krajach nieoplacalny. We Wloszech te ceny sa faktycznie nizsze niz u nas. To tak z moich obserwacji.

A wracajac do tematu - nie ma reguly, ale zgadzam sie, ze lepiej kupic starszego bandita do 2000 roku, za to zadbanego, niz szukac w nowszych rocznikach. Wieksza szansa na kupno zdrowego sprzeta.
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Postprzez Hubert89 » 10/9/2012, 15:55

Super czyli najlepiej szukać czegoś do rocznika 2000 i uważać na modele z anglii i własnie taki miałem zamiar.
Czytałem trochę już o tych Banditach ale czy możecie jeszcze mi jeszcze podpowiedzieć na co szczególnie zwrócić uwagę przy kupnie?
Hubert89
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/9/2012, 16:22

Postprzez pietrek7557 » 10/9/2012, 19:20

Nie wiem, co jest typową słabością banditów, ale tu masz ogolnie opisane:

http://www.scigacz.pl/Zakup,motocykla,u ... ,8710.html
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Postprzez aroso » 10/9/2012, 21:09

Mam ten sam dyleman, niedawno prawko zrobiłem i szukam czegoś od 500-600 pojemności. Na co zwracać szczególną uwagę kupując używkę? Powiedziano mi, że na rame czy wzrokowo chociaż jest równa i spawy czy są 'czyste'. Z drugiej strony wiem, że pewnie to jak z samochodami....zależy jak się trafi....jak można spróbować rozpoznać czy motor miał 'mocniejszy' ślizg?
aroso
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10/9/2012, 21:04
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Lestek9 » 10/9/2012, 21:33

Po nieoryginalnych spawach ramy, malowaniu ramy ( w gołych motocyklach to widać jak na dłoni, niestety w obudowanych np. sportach najlepiej ściągnąć plastiki ) Ale najlepiej sprawdzisz to podczas jazdy czy nie ściąga w którą stronę, czy motocykl jedzie prosto po puszczeniu kierownicy w czasie jazdy. Najważniejsze żeby rama była prościutka, nie ruszona, żeby zachowała swoją geometrię. Jak nie masz doświadczenia z motocyklami to najlepszym rozwiązaniem będzie zapłacić te parę groszy mechanikowi i z nim się zabrać na oględziny motocykla i stwierdzi czy jest ok :)
Lestek9
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 10/10/2009, 10:43
Lokalizacja: Rymanów

Postprzez aroso » 11/9/2012, 07:06

Dzięki Lestek9, wrazie co będę szukać kogoś do pomocy w ocenie motorku...
aroso
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10/9/2012, 21:04
Lokalizacja: Toruń

Postprzez darnoko » 20/9/2012, 08:20

smiech mnie ogarnia jak ktos pisze 'zrownowazony'
Zaden pacjent co kupuje moto nie jest zrownowazony odkad kupi motor i poczuje sie pewnie - kilka dni lub tygodni. i zaczyna sie jak narkotyk jazda szybciej i szybciej i ostrzej.

nie znan nikogo kto by nie szalal na moto, a kazdy znajomy ma ponad 28 lat, tak do 36, zona dzieci i mimo to , ze wtedy faceci juz sa spokojni to kazdy na moto szaleje.
Mowienie zrownowazony nie ma sensu albo sam siebie oklamujesz. :)
pozdro
darnoko
Świeżak
 
Posty: 66
Dołączył(a): 8/1/2012, 17:25

Postprzez sailence » 20/9/2012, 11:15

Nie zgodzę się z Tobą @darnoko. Mam 25lat, prawko jeden cały sezon i nie szaleję. Wszyscy się dziwią gdy wyjeżdżam spod pracy to nie osiągam kosmicznych prędkości jak na użytkownika motocykla przystało tylko jadę mniejwięcej równo z kolegami z pracy jadącymi w swoich autach. Nie wiem czemu, ale myśl, że miałbym jeździć jak typowy kierownik ściga jest dla mnie straszna - wykonując mocniejsze hamowanie, albo wpadając na zielony na skrzyżowanie w głowie ciągle lata myśl "a co jeśli ten ch** z lewej mi wymusi?" Wtedy wolałbym mieć 60 na budzik a nie 100, bo nawet jak będę miał oczy dookoła głowy to może znaleźć się łajza, która ślepa, głucha, tępa, stara albo kobieta wjedzie we mnie. Lubię odwinąć, na ekspresówce, autostradzie sama frajda, gdy nie muszę obawiać się lewoskręcających i tych z prawej przejebujących skrzyżowanie już nawet nie na pomarańczowym, tylko czerwonym. Ale mimo wzrastającej ilości nawiniętych kilometrów myślenie jakoś mi się nie zmniejsza i nie zaczynam wariować.
sailence
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12/6/2012, 15:06

Postprzez saimon cb » 20/9/2012, 17:54

Witam sprzedaje moją cebulke mogę polecić z czystym sumieniem mam wybraną shadowke więc cena jest elastyczna
http://moto.allegro.pl/honda-cb-500-god ... 08086.html pozdrawiam
saimon cb
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20/9/2012, 17:39
Lokalizacja: sucha



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości




na górê