Zobacz wątek - Wybór stroju - prośba o radę
NAS Analytics TAG

Wybór stroju - prośba o radę

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Wybór stroju - prośba o radę

Postprzez exaco » 14/5/2012, 10:51

Od około roku śledzę to forum, ale do tej pory się nie rejestrowałem więc chciałbym się przywitać ze wszystkimi.

Na wstępie kilka słów o sobie.
Już od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem zrobienia prawa jazdy i zakupu motocykla, ale jakoś nigdy nie było na to czasu. Jakiś pół roku temu podjąłem decyzję, że chce wreszcie coś w tym kierunku zrobić i zakupiłem garaż, aby mieć gdzie ten motocykl trzymać, czas mijał, znowu brakowało czasu aż wreszcie zapisałem się na kurs na prawo jazdy kategorii A. Odbyłem już kilka jazd, które jeszcze bardziej utwierdziły mnie w przekonaniu, że chciałbym zostać motocyklistą. Mam 28 lat i lubię swoje życie więc zaczynam od kompletowania stroju, a dopiero jak będę miał już wszystkie ciuchy i prawo jazdy zacznę myśleć o zakupie motocykla.
Przez ostatni rok przeczytałem już chyba wszystkie tematy na tym forum i jakieś tam pojęcie o tym jakie firmy pordukują dobre akcesoria mam aczkolwiek znaleźć coś konkretnego, co będzie mi się podobało i się w to zmieszczę nie jest takie proste jak mi się na początku wydawało. Proszę zatem o ocenę, czy rzeczy, które wybrałem (i cześciowo już zakupiłem) będą się nadawały...

Na tą chwilę zakupiłem:
Rękawice SHIMA G-TEC http://shima.pl/pl/39-g-tec.html (otwórz link)
Buty SIDI Vortice AIR http://www.riders4riders.pl/buty/sidi-vortice-air?vmcchk=1 (otwórz link)

Wybrałem już kask:
SHOEI NEOTEC http://www.scigacz.pl/Nowosc,SHOEI,Neotec,Zero,kompromisow,17047.html (otwórz link) - co o nim sądzicie? Informacji w necie na jego temat nie ma jeszcze specjalnie dużo, ale bardzo mi się podoba i ma blendę przeciwsłoneczną.

Największy problem mam z wyborem kombinezonu (naczytałem się bardzo dużo wątków na forum na temat tego czy tekstyl czy skóra i jednak chciałbym się zdecydować na skórę - przymierzyłem jeden i czułem się w tym zdecydowanie bezpieczniej niż w tekstylnym). W każdym razie znalezienie odpowiedniego kombi dla mnie nie jest proste. Mam 193cm wzrostu i 115 killo wagi - nie jestem jakimś grubasem, po prostu jestem duży i ciężki ;) Przymierzałem rozmiar 58 kombinezonu arlen ness, ale niestety okazał się zbyt krótki - nie dałem rady spiąć ze sobą kurtki i spodni.
W sklepie w Łodzi zaproponowali mi, że mogą mi sprowadzić kombinezon DAINESE AVRO DIV za kwotę około 2600zł, ale nie do końca podoba mi się ten kombinezon - nie chcę kombinezonu z garbem bo mam zamiar jeździć na nakedzie (coś z 500'tek lub max bandit 600 - z racji, że ja raczej duży jestem).
Ostatnio natrafiłem też na wyprzedaże kombinezonu DAINESE STRIPES DIV http://allegro.pl/kombinezon-dainese-stripes-rozmiar-48-i2283806743.html (otwórz link) - można dostać to w rozmiarze 60, który powinien być na mnie dobry. Co sądzicie o tym kombinezonie? Ktoś go użytkuje? Nie usmażę się w tym? Chciałbym go kupić w kolorze czarnym i będe jeździł raczej w weekendy dla przyjemności, ewentualnie do pracy czasem wyskocze jak bedzie ładna pogoda.

Trochę się rozpisałem ;) Proszę więc o ocenę, czy ciuchy, które wybrałem sprawdzą się przy moim stylu użytkowania i czy będę w tym bezpieczny - dopiero zaczynam przygodę z motocyklami i zdecydowałem, że na ciuchach nie będę specjalnie oszczędział - ewentualnie kupię trochę tańszy motocykl coś w okolicach 5-6 tysięcy na początek. Tak jak pisałem powyżej interesują mnie nakedy (na początek jakiaś 500'tka lub bandit - a docelowo pewnie ER6n lub coś w tym rodzaju).

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
exaco
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 14/5/2012, 10:23
Lokalizacja: Łódź


Postprzez Brekekeks » 14/5/2012, 11:09

Shoei robi świetne kaski, ale przymierz go, bo nie do wszystkich kształtów głowy się nadaje.

Jeśli ciężko dopasować Ci kombinezon, sprawdź po prostu osobno kurtki i spodnie. Często producent ma kilka modeli kurtek i spodni, które pasują do siebie i można je spiąć, a w ofercie są one osobno, nie jako kombi. Popytaj w sklepie.
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce


Postprzez exaco » 14/5/2012, 12:04

Jutro właśnie będę ogłądał ten kombi i mają tam też ten kask więc sobie przymierzę. Zastanawiam się jeszcze nad SHOEI XR1100, ale on chyba bardziej będzie nadawał się na ścigacza niż do jazdy w pozycji wyprostowanej.

A czy ktoś może mi coś o tym kombi powiedzieć? Dainese Stripes DIV?
Avatar użytkownika
exaco
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 14/5/2012, 10:23
Lokalizacja: Łódź

Postprzez exaco » 16/5/2012, 07:31

Brekekeks napisał(a):Shoei robi świetne kaski, ale przymierz go, bo nie do wszystkich kształtów głowy się nadaje.

Jeśli ciężko dopasować Ci kombinezon, sprawdź po prostu osobno kurtki i spodnie. Często producent ma kilka modeli kurtek i spodni, które pasują do siebie i można je spiąć, a w ofercie są one osobno, nie jako kombi. Popytaj w sklepie.


Poszedłem za Twoją radą i zakupiłem osobno kurtkę i teraz poszukuję spodni (gdyż nie mieli rozmiaru). Kurtke kupiłem dainese racing pelle. Muszę przyznać, że jest w niej wygodniej i jest bardziej uniwersalna niż ta od kombi. Kask też już zakupiłem taki jak pisałem wcześniej czyli shoei neotec - trochę ciężki ale całkiem wygodny. Teraz poszukuję tylko spodni do kompletu i zastanawiam się czy lepiej zakupić żółwia w postaci wkładu do kurtki (jak przymierzałem takie rozwiązanie to miałem wrażenie, że on tam lata sobie w tej kurtce i nie ma konkretnego umocowania. Czy może lepiej zakupić jakąś ochronę pleców osobno np. coś takiego:
http://allegro.pl/ochraniacz-plecow-zolw-kamizelka-tryonic-m-feel-i2338331271.html (otwórz link)

Co o tym sądzicie doświadczeni motocykliści?
Avatar użytkownika
exaco
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 14/5/2012, 10:23
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Seba_ER5 » 16/5/2012, 12:52

Mam te Sidi ale jeszcze nei nosilem w tym sezonie. Ciezko sie je naklada dosc mocno obudowane przez co tylko na dluzsze jazdy bo jakbym mial w nich gdzies podejchac i pochodzic to wole smx4 nalozyc. Sa wygodniejsze. A tak buty wypas :).
Kwestia tylko ze nosze 44 normalnie alpiny musialem kupic 45 a sidi 46.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez exaco » 16/5/2012, 13:10

Seba_ER5 napisał(a):Mam te Sidi ale jeszcze nei nosilem w tym sezonie. Ciezko sie je naklada dosc mocno obudowane przez co tylko na dluzsze jazdy bo jakbym mial w nich gdzies podejchac i pochodzic to wole smx4 nalozyc. Sa wygodniejsze. A tak buty wypas :).
Kwestia tylko ze nosze 44 normalnie alpiny musialem kupic 45 a sidi 46.


No ja też musiałem te SIDI wymieniać, bo zamówiłem 45 (takie jak nosze normalne buty) i okazały się zbyt małe i dopiero 46 były dobre. Co do zakładania to faktycznie trochę zabawy jest, ale mi to nie przeszkadza - raczej zamierzam jeździć dla przyjemności na dłuższe przejażdżki niż krótkie wypady coś załatwić (z prostej przyczyny, garaż z motocyklem mam około 800m od domu, a samochód stoi pod blokiem więc jak mam gdzieś wyskoczyć to biore auto, a motocykl ma być tylko dla przyjemności :) ).
W każdym razie pozostały mi już tylko te spodnie do zakupienia i ewentualnie żółw. No i najważniejsze... będę musiał wziąć się za szukanie motocykla bo póki co to mogę sobie co najwyżej posiedzieć w tym całym rynsztunku przed TV....

Aha... ponawiam moje pytanie. Co lepiej zakupić:

Tryonic FEEL 3.7 SAFETY VEST

http://allegro.pl/ochraniacz-plecow-zolw-kamizelka-tryonic-m-feel-i2338331271.html (otwórz link)

Czy żółw montowany w kieszeń w kórtce np. Dainese Shield Air w wersji męskiej oczywiście
http://allegro.pl/ochraniacz-do-kurtki-dainese-shield-air-g1-i2283806762.html (otwórz link)

???
Avatar użytkownika
exaco
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 14/5/2012, 10:23
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Seba_ER5 » 16/5/2012, 16:27

Kup sobie poprostu porzadny kombinezon i juz. :).
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez exaco » 16/5/2012, 16:39

Seba_ER5 napisał(a):Kup sobie poprostu porzadny kombinezon i juz. :).


No cóż... taki był plan pierwotny, ale że mały nie jestem to strasznie trudno mi było dopasować odpowiedni rozmiar. Zakupiłem więc kurtkę Dainese i do tego dokupie sobie spodnie, które będę mógł z nią spiąć (kupiłbym od razu, ale oczywiście równiez nie było rozmiaru - jednak bycie wysokim i dobrze zbudowanym nie ułatwia zakupu ubrań). Kurtka jest oczywiście skórzana i do tego będą spodnie skórzane.

W tej kurtce mam taką kieszeń na żółwia, ale pytam, czy lepszy/bezpieczniejszy będzie zakup żółwia do kurtki, czy oddzielnego bardziej rozbudowanego tak jak ten tryonic, którego podałem jako przykład.
Avatar użytkownika
exaco
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 14/5/2012, 10:23
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Seba_ER5 » 16/5/2012, 16:43

Redbike robi na miare...

jazda to takze wygoda :). Wiec zalezy to od Ciebie.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez exaco » 16/5/2012, 17:11

Seba_ER5 napisał(a):Redbike robi na miare...

jazda to takze wygoda :). Wiec zalezy to od Ciebie.


Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja kurtkę już zakupiłem w odpowiednim rozmiarze, a spodni nie mieli po prostu na stanie w takim rozmiarze - muszę je osobno zamówić. Poza tym w czym będzie lepszy kombi redbike od skórzanej kurtki spiętej ze spodniami dainese? Może nie jestem znawcą, ale z tego co wiem dainese to trochę inna klasa odzieży niż redbike?
Moje pytanie tyczy się tego, czy lepiej kupić żółw do kurtki, czy osobny, a nie jakie kombi lub kurtke kupić.... ;)
Avatar użytkownika
exaco
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 14/5/2012, 10:23
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kravec » 16/5/2012, 18:57

a może to chodziło o redline? oni robią na miarę
ret bike raczej nie robi i jest gorszą jakościowo firmą od redline
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez exaco » 16/5/2012, 19:40

kravec napisał(a):a może to chodziło o redline? oni robią na miarę
ret bike raczej nie robi i jest gorszą jakościowo firmą od redline


Być może tak... ale na tą chwilę to nie istotne gdyż poszedłem za radą Brekekeks i zakupiłem sobie kurtkę dainese i do tego dokupie osobno spodnie, które można z nią spiąc. Spodni jeszcze nie zamówiłem, gdyż nie mieli tego modelu i koloru w rozmiarze 60. Spodnie mam zamiar zakupić takie:

http://allegro.pl/dainese-delta-pro-rozmiar-54-model-2010-i2283806740.html (otwórz link) w kolorze czarnym, chociaż w profi w łodzi zaproponowali mi dużo lepszą cenę niż ta na allegro na te spodenki (ale mieli tylko w kolorze czerwonym, a takie niezbyt mi się podobają).

W każdym razie ważna jest dla mnie bardziej na tą chwilę informacja na temat tego żółwia - czy znajdzie się ktoś kto próbował obydwu modeli, które wymieniłem w postach powyżej??
Avatar użytkownika
exaco
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 14/5/2012, 10:23
Lokalizacja: Łódź



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na gr