Zobacz wątek - pierwszy strój / pełne "wyposażenie" na motocykl
NAS Analytics TAG

pierwszy strój / pełne "wyposażenie" na motocykl

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

pierwszy strój / pełne "wyposażenie" na motocykl

Postprzez Lukaz2 » 6/5/2012, 18:08

witam,
przymierzam się do zrobienia PJ na kat. A, jak już zdam to na początek chcę kupić jakąś 125 do nauki (jakieś typy motocykli już mam).
jako że zaczynam od zera, mam tylko chęć do jeżdzenia, równolegle potrzebuję skompletować odzież ochronną, w sensie wszystko bo nie mam nic :)
na pierwszy motor (szkoleniowy) chcę przeznaczyć tak ok. 5.000zł, i myślę że ok 2.000zł na jakiś względny strój (no może usrkobię jeszcze z 1 tyś, ale wolałbym zmieścić się w 2 tyś).
i tu proszę o sugestie/podpowiedzi - czego szukać, jakich marek itd (to, że kask, że rękawice, że kurtka i spodnie lub kombinezon i buty wiem :) ) ale coś konkretniej..... dla zielonego kolegi.
mam 30 lat, 180cm, i 80 - 82 kg.
Lukaz2
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 4/5/2012, 21:37
Lokalizacja: Klin


Postprzez k9aro3l » 6/5/2012, 18:17

planujesz podróżować turystycznie czy raczej krótkie wypady na sportach ?
ciuchy ze skóry czy tekstylu ?
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce


Postprzez Lukaz2 » 6/5/2012, 18:27

k9aro3l napisał(a):planujesz podróżować turystycznie czy raczej krótkie wypady na sportach ?
ciuchy ze skóry czy tekstylu ?


turystyka być może, ale to w bliżej nieokreślonej przyszłości, z uwagi na fakt, że przez 2-3 sezony chcę się nauczyć co i jak bez strachu w oczach. do tego czasu ot takie pojeżdżenie po pracy dla przyjemności, głównie po mieście i może w weekendy parę km od miasta. docelowo nie planuję mieć sportowego moto, raczej coś w stylu szosowych, ew. jakiś chopper.
na pytanie "ciuchy ze skóry czy tekstylu" nie potrafię odpowiedzieć bo zupełnie się nie znam. z tego co wyczytałem skóra nie daje żadnej izolacji termicznej, w zimę zimno, latem ponoć gorąco, ale to tylko z "wyczytania". dlatego i w tej kwestii jestem otwarty na sugestie i podpowiedzi.
Lukaz2
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 4/5/2012, 21:37
Lokalizacja: Klin

Postprzez k9aro3l » 6/5/2012, 18:35

wiesz co, może przeczytaj sobie ten artykuł http://www.scigacz.pl/W,co,sie,ubrac,836.html który niewątpliwie Ci wyjaśni wiele spraw na temat ubioru.
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez Lukaz2 » 6/5/2012, 20:25

k9aro3l napisał(a):wiesz co, może przeczytaj sobie ten artykuł http://www.scigacz.pl/W,co,sie,ubrac,836.html który niewątpliwie Ci wyjaśni wiele spraw na temat ubioru.


poczytałem, artykuł fajny, ale rozjaśnił mi tyle że na 100% kask integralny. gdzieś pod koniec wyczytałem, że odzież skórzana na późną wiosnę i lato, tekstylia na jesień i zimę. zimą nie zamierzam jeździć. docelowo nie widzę się na "ścigałkach", a na wyżej wspomnianych szosówkach/chopperach. być może za tekstyliami - wg artykułu poniekąd przemawia cena, pomadto z art. wynika, że skóra jest w razie czego wytrzymalsza od tekstylii, ale pewnie duzo gorzej odprowadza wilgoć. za tekstykliami napewno przemawia fakt, że dają ochronę przed deszczem.

- co lepiej chroni w razie, uchowaj Boże, spotkania d.py z asfaltem ?,
- na ciepłe, późno wiosenne i letnie dni, co lepiej utrzymuje tempetaturę, nie nagrzewa się ?

najlepiej pewnie byłoby mieć 2 komplety, taki i taki, ale nie zamierzam jeździć zimą ani w paskudnych warunkach, za jakiś czas być może będę próbował wybierać się na moto na wycieczki bliższe lub dalsze. w związku z tym, że nadal nic nie wiem -> w dalszym ciągu HELP
Lukaz2
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 4/5/2012, 21:37
Lokalizacja: Klin

Postprzez k9aro3l » 6/5/2012, 21:11

w razie gleby lepiej żebyś miał na sobie skórę, jest bardziej wytrzymalsza na ścieranie w przeciwieństwie do tekstylu. Lecz ani to ani to po ewentualnej glebie nie bedzie się nadawało do dalszego użytku ( no chyba że bedziesz celował w skóry z wysokiej półki).

Zarówno w tekstyliach jak i w skórzanych kurtkach masz coś takiego jak podpinkę- gdy jest gorąco wypinasz i jest Ci chłodniej nie nagrzewasz się tak, natomiast gdy jest zimno zakładasz i powinno być ciepło. W tekstyliach masz systemy wentylacji więc w nich się spocić raczej nie powinieneś

Swoje zadanie może zrobić też bielizna termoaktywna, zarówno w odzieży skórzanej jak i tekstylnej.

Na twoim miejscu wybrałbym tekstylia, z racji że ciuchy kupujesz raz na jakiś czas a w przyszłości bedziesz celował w turystyki lub w choppery.

Masz do wydania 2tys zł na ciuchy i kask- ni to dużo ni to mało. Wiadomo gdybyś dał rady doskrobać tego tysiaka jeszcze byloby zdecydowanie lepiej.

mój zestaw dla Ciebie wyglądałby tak:
kask : hjc fg-15 ~700zł chodź jak poszperasz allegro czy inne strony to możesz czasem trafić na fajne licytacje lub wyprzedaże
kurtka: REBELHORN ILLUSION 3/ Aviator, ~550zł - polecane przez motoluka
spodnie: jeans od MOTTOWEAR~ 350zł - polecane chyba przez większość osób
rękawice: jakieś od tschula ~ 110zł
buty: tutaj musisz przeszperać dział akcesoria motocyklowe ponieważ w butach to słabo się orientuję z tej średniej półki coś do 500zł powinieneś znaleźć

i w taki oto sposób wydałbyś coś koło 2200zł
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez Lukaz2 » 6/5/2012, 22:23

k9aro3l napisał(a):w razie gleby lepiej żebyś miał na sobie skórę, jest bardziej wytrzymalsza na ścieranie w przeciwieństwie do tekstylu. Lecz ani to ani to po ewentualnej glebie nie bedzie się nadawało do dalszego użytku ( no chyba że bedziesz celował w skóry z wysokiej półki).

Zarówno w tekstyliach jak i w skórzanych kurtkach masz coś takiego jak podpinkę- gdy jest gorąco wypinasz i jest Ci chłodniej nie nagrzewasz się tak, natomiast gdy jest zimno zakładasz i powinno być ciepło. W tekstyliach masz systemy wentylacji więc w nich się spocić raczej nie powinieneś

Swoje zadanie może zrobić też bielizna termoaktywna, zarówno w odzieży skórzanej jak i tekstylnej.

Na twoim miejscu wybrałbym tekstylia, z racji że ciuchy kupujesz raz na jakiś czas a w przyszłości bedziesz celował w turystyki lub w choppery.

Masz do wydania 2tys zł na ciuchy i kask- ni to dużo ni to mało. Wiadomo gdybyś dał rady doskrobać tego tysiaka jeszcze byloby zdecydowanie lepiej.

mój zestaw dla Ciebie wyglądałby tak:
kask : hjc fg-15 ~700zł chodź jak poszperasz allegro czy inne strony to możesz czasem trafić na fajne licytacje lub wyprzedaże
kurtka: REBELHORN ILLUSION 3/ Aviator, ~550zł - polecane przez motoluka
spodnie: jeans od MOTTOWEAR~ 350zł - polecane chyba przez większość osób
rękawice: jakieś od tschula ~ 110zł
buty: tutaj musisz przeszperać dział akcesoria motocyklowe ponieważ w butach to słabo się orientuję z tej średniej półki coś do 500zł powinieneś znaleźć

i w taki oto sposób wydałbyś coś koło 2200zł


po przeczytaniu artykułu i przemyśleniu, dochodzę jednak do wniosku że te 2 tyś to wersja mocno oszczędnościowa, więc jednak to będzie 3.000 zł na ubrania. sugerujesz na początek tekstylia ? ale tekstylia w sensie kurtka tak?
Lukaz2
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 4/5/2012, 21:37
Lokalizacja: Klin

Postprzez ciaptak » 7/5/2012, 07:55

Idziesz moim tropem i stopniowo zwiększasz budżet. Jak zaczniesz przymierzać, oglądać to jeszcze go zwiększysz (jak masz kasę) oczywiście. Naprawdę widać różnicę jakości przy droższych produktach...Jeśli zastanawiasz się nad skórą, to w motorismo jest promocja na kombi Arlena za 1999zł.
ciaptak
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 3/5/2007, 20:10

Postprzez Plomien » 7/5/2012, 08:44

Lukaz2 napisał(a):
k9aro3l napisał(a):w razie gleby lepiej żebyś miał na sobie skórę, jest bardziej wytrzymalsza na ścieranie w przeciwieństwie do tekstylu. Lecz ani to ani to po ewentualnej glebie nie bedzie się nadawało do dalszego użytku ( no chyba że bedziesz celował w skóry z wysokiej półki).

Zarówno w tekstyliach jak i w skórzanych kurtkach masz coś takiego jak podpinkę- gdy jest gorąco wypinasz i jest Ci chłodniej nie nagrzewasz się tak, natomiast gdy jest zimno zakładasz i powinno być ciepło. W tekstyliach masz systemy wentylacji więc w nich się spocić raczej nie powinieneś

Swoje zadanie może zrobić też bielizna termoaktywna, zarówno w odzieży skórzanej jak i tekstylnej.

Na twoim miejscu wybrałbym tekstylia, z racji że ciuchy kupujesz raz na jakiś czas a w przyszłości bedziesz celował w turystyki lub w choppery.

Masz do wydania 2tys zł na ciuchy i kask- ni to dużo ni to mało. Wiadomo gdybyś dał rady doskrobać tego tysiaka jeszcze byloby zdecydowanie lepiej.

mój zestaw dla Ciebie wyglądałby tak:
kask : hjc fg-15 ~700zł chodź jak poszperasz allegro czy inne strony to możesz czasem trafić na fajne licytacje lub wyprzedaże
kurtka: REBELHORN ILLUSION 3/ Aviator, ~550zł - polecane przez motoluka
spodnie: jeans od MOTTOWEAR~ 350zł - polecane chyba przez większość osób
rękawice: jakieś od tschula ~ 110zł
buty: tutaj musisz przeszperać dział akcesoria motocyklowe ponieważ w butach to słabo się orientuję z tej średniej półki coś do 500zł powinieneś znaleźć

i w taki oto sposób wydałbyś coś koło 2200zł


po przeczytaniu artykułu i przemyśleniu, dochodzę jednak do wniosku że te 2 tyś to wersja mocno oszczędnościowa, więc jednak to będzie 3.000 zł na ubrania. sugerujesz na początek tekstylia ? ale tekstylia w sensie kurtka tak?


Lub jeśli będziesz wytrwały, na aukcjach się zmieścisz w budżecie. Wiem to po sobie, tylko kask sprowadzałem z anglii bez licytacji resztę kupowałem w naprawdę dobrym stanie ( większość rzeczy nowa - złe rozmiary itp.) przez aukcje.

A jedyne na czym się "przejechałem" to nie kompatybilne typy zamków w spodniach vanucci i kurtce hain gericke.

Pozdr!
Plomien
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 27/10/2008, 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez k9aro3l » 7/5/2012, 12:49

pamiętaj że wszystko musisz przed kupnem przymierzyć a już na pewno kask.
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez Plomien » 7/5/2012, 18:09

k9aro3l napisał(a):pamiętaj że wszystko musisz przed kupnem przymierzyć a już na pewno kask.


Bardzo true ;)

Pamiętam pierwsze spodnie kupiłem bez mierzenia po rozmiarze, rozmiar taki jak na co dzień nosze okazał się serią dla ludzi z nadwagą i moglem się w nich jak w kołdrze owinąć ;)
Plomien
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 27/10/2008, 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lukaz2 » 7/5/2012, 19:31

dzięki wszystkim za pomoc i zaangażowanie :) w miarę kupna i dokupywania kolejnych elementów postaram się pisać jak mi idzie :)
xj 600
Lukaz2
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 4/5/2012, 21:37
Lokalizacja: Klin

Postprzez k9aro3l » 7/5/2012, 19:56

najlepiej rób tak:
1 wyszperaj jakąś rzecz która Ci się spodobała
2 zapytaj tutaj co sądzimy o tej marce i o tym modelu ( obojętnie czy to kask,buty czy rękawice )
3 śmigaj do sklepu przymierzyć
4 i jak bedzie wszystko pięknie pasować to zamawiaj przez internet ( w 90% przypadków przez internet bedzie taniej )
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez Lukaz2 » 7/5/2012, 20:28

ok, fajna propozycja, dzięki. co do kasku to już wiem, że na 100% ten który mi poleciłeś. co do reszty jeszcze popatrzę i będę tu wrzucał
Lukaz2
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 4/5/2012, 21:37
Lokalizacja: Klin

Postprzez ciaptak » 8/5/2012, 08:10

Co do kasku spójrz jeszcze na sharka S900, ma dodatkowo blendę. Rzecz podobno bardzo przydatna w słoneczne dni.
ciaptak
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 3/5/2007, 20:10

Postprzez k9aro3l » 8/5/2012, 11:46

tutaj masz jeszcze link do strony która wykonuje testy kasków
http://sharp.direct.gov.uk/
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez Lukaz2 » 8/5/2012, 20:35

strona jest rewelacyjna. bardzo dziękuję za okazywaną pomoc :)
xj 600
Lukaz2
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 4/5/2012, 21:37
Lokalizacja: Klin

Postprzez Lukaz2 » 8/5/2012, 20:41

ciaptak napisał(a):Co do kasku spójrz jeszcze na sharka S900, ma dodatkowo blendę. Rzecz podobno bardzo przydatna w słoneczne dni.


co do sharka to znalazlem: about44868.html&highlight=
pod koniec i tak polecja hjc fg 15... prawde mowiac - nie znam sie, ale biorac pod uwage chociazby liczbe glosow to hjc fg 15 na razie ma ich wiecej :)
Lukaz2
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 4/5/2012, 21:37
Lokalizacja: Klin

Postprzez k9aro3l » 8/5/2012, 20:56

fg-15 wygrał tekst kasków do 1000zł więc to o czymś świadczy. A ponad to nie ma co się napalać na kask. Musisz pojechać do sklepu i go przymierzyć bo może się okazać że nie bedzie on wcale pod Twoją głowę. Sam się swego czasu napaliłem na agv s4 bodajże, i po wizycie w sklepie okazało się że ten garnek nie jest dla mnie, w tył głowy mocno uciskała policzki były luźne, potem poszedłem przymierzyć hjc i było idealnie. Kask ma Cię uciskać wszędzie jednakowo, a nie punktowo że np policzki mocno a reszta luźno lata. I weź pod uwagę że kask po jakimś czasie się ułoży. Zresztą co ja CI będę mówił, moje słowa mogą CI się wydać niewiarygodne więc obczaj ten artykuł http://www.scigacz.pl/Kaski,wszystko,co ... ,4116.html

Po za tym te testy sharpa trzeba w odpowiedni sposób interpretować. Nie można wziąć np kasku Arai RX7 i Nitro Aikido i twierdzić że nitro bedzie lepszy bo ma więcej gwiazdek. Liczbę gwiazdek trzeba interpretować także w kwestii cenowej. Weź sobie przedział 500-800zł i wtedy porównaj. Bo zaraz się dzieci odezwą że testy sharpa możesz sobie wsadzić w kieszeń bo nitro ma wiecej gwiazdek niż arai.

PS i jak bedziesz w sklepie to nie wierz do końca w to co mówi sprzedawca- on chce Ci powiedzieć to co chcesz usłyszeć. A jak zobaczy że nie masz zielonego pojęcia o kaskach to bedzie chciał Ci wcisnąć byle szajs.
Pamiętam jak kiedyś koleś się pytał nas na forum jaki kask bedzie do 800zł i każdy polecał mu kaski które są dobre a ten poszedł i kupił LS2 bo mu sprzedawca powiedział że te kaski są bardzo dobre i wygrywają wszystkie testy...


A i jeszcze jedno, edytuj posty bo tak tutaj jest że nie piszemy postu pod postem
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez Lukaz2 » 8/5/2012, 21:02

k9aro3l - dlatego właśnie nie lecę najpierw do sklepu.. bo pewnie wyszedłbym z całym wyposażeniem, najlepszym wg. sprzedawcy. lepiej tu najpierw podpytać mądrzejszych i doświadczonych kolegów, dlatego każda Wasza rada i opinia jest dla mnie niezmiernie ważna. nie jest sztuką wydać kasę na byle co, sztuką jest kupić coś dobrego, a dzięki Wam moja wiedza zaczyna mieć jakieś ramy. DZIĘKI !

posty będę edytował, przepraszam mój błąd. te 2 powyżej to przypadek
Lukaz2
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 4/5/2012, 21:37
Lokalizacja: Klin

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê