Zobacz wÄ…tek - Ocena Zestawu
NAS Analytics TAG

Ocena Zestawu

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Ocena Zestawu

Postprzez DarkLuki » 3/3/2012, 08:05

Witam Wszystkich serdecznie
Postanowiłem skompletować swój pierwszy kombinezon i po dłuższym namyśle zdecydowałem się na textylia, nie mam zbyt dużego pojęcia o tego rodzaju sprzęcie wiec pomyślałem że dobrze się doradzić bardziej obeznanych ludzi. a Więc :

Kask : SHOEI XR1100 SWELL TC-6
buty : TCX S-ZERO WATERPROOF
spodnie : ALPINESTARS 2012 AST-1 WATERPROOF
kurtka : Alpinestars T-Gasoline WATERPROOF
rękawice : Alpinestars SP-1

akurat te zestawienie będzie służyć bardziej do celów turystycznych choć buty i rękawice kupowałem z myślą o dokupieniu skóry na przyszły sezon ( nie starczy funduszy w tym roku )
wszystko będzie jeździć na Suzuki SV 650 SL0. Czekam na opinie i ewentualne sugestie.
DarkLuki
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3/3/2012, 07:49
Lokalizacja: Brzeg


Postprzez DarkLuki » 5/3/2012, 01:28

Zasadniczo wolał bym Sidi tyle że cena trochę mnie przerasta bo mam okazje kupić tcx'y za 575 zł nowe gdzie za sidi musiał bym dać 800 wiec 200 zł w kieszeni dołożę 100 i mam rękawiczki. dorwałem promocje na Shoei'a i mogę go kopić za 1200 zł co wydaje mi się dość atrakcyjną ofertą tyle że rozmiar L trochę mnie ciśnie w policzki co jest stosunkowo nie komfortowe i zastanawiam się czy mógłbym zrobić coś z tym fantem tzn wymienić wkład albo coś ??
DarkLuki
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3/3/2012, 07:49
Lokalizacja: Brzeg


Postprzez k9aro3l » 5/3/2012, 06:45

jeśli ciśnie w policzki to ok. Jaki masz obwód głowy? Na początku zawsze powinien cisnac żebyś później miał pewność że dobrze będzie leżał na bance
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez marcinpsk » 5/3/2012, 10:54

Wklady policzkowe w shoei`ach mozna wymieniac na inne rozmiary.
Buty sidi do turystyki to porazka z tego wzgledu ze przy takim trybie jazdy dosc intensywnie sa uzytkowane, a podeszwy w sidi baaaardzo szybko sie scieraja.
marcinpsk
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 16/2/2010, 22:48
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez DarkLuki » 5/3/2012, 11:43

w obwodzie głowy mam 60cm i kupiłem kask L size jak doradził pan w sklepie tyle że nie zwróciłem uwagi na te policzki wcześniej bo dopiero po jakimś czasie zaczyna mi to przeszkadzać, pozostało tylko czekać aż się ułoży bo np XL już nie była tak dopasowana jak L ale za to bardziej komfortowa. a co do butów mam nadzieje że nie będzie takiego problemu z tymi TCX'ami, buty zamówiłem przez internet myślę że dzisiaj już do mnie dotrą i zasadniczo nawet nie czytałem jak tam ścieralność podeszwy w nich :/ a co prawda to dość istotne.
DarkLuki
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3/3/2012, 07:49
Lokalizacja: Brzeg



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê