Zobacz wątek - Czy ten kask jest dla mnie za duży?
NAS Analytics TAG

Czy ten kask jest dla mnie za duży?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Czy ten kask jest dla mnie za duży?

Postprzez affectpct » 1/3/2012, 21:08

Witam miałem scorpiona exo 900 rozm. M
ale po 20 min cisnoł
wymieniłem sprzedawca który twierdził że musze mieć M teraz powiedział że L to dobry rozmiar co mnie ździwiło bo tamten kask lepiej przylegał ten nieco lata

Wrzucam filmik jak kask się zachowuje na mojej głowie

http://www.youtube.com/watch?v=laUCcQkI ... e=youtu.be

proszę o opinie i co zrobić?
affectpct
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 4/6/2011, 08:24


Postprzez nase » 1/3/2012, 21:34

jak go pchniesz z tylu do przodu, to miedzy kask (wysciolke), a czolo mozesz wsadzic paluchy czy raczej jest ciasno?

Kask zawsze w jakims minimalnym stopniu bedzie pracowal na twarzy, ale wydaje mi sie, ze na Twojej glowie jest dosc spory luz.

NIe jestem ekspertem i moje doswiadczenie jest skromne, wiec napisze jedynie o tym czego sie sam do tej pory nauczylem.

Otoz zmierz na poczatek obwod glowy, zenbys wiedzial od czego startowac.
Ja mam np. 59 cm czyli poczatek Lki (Mka jest do 58cm podawana).
I takich to wlasnie kaskow sie mnostwo namierzylem (rozmiar L).
Wczesniej gdy planowalem wydac w miare rozsadne pieniadze, ale bez szalu (i tak oczywiscie sporo jak dla przecietnego zjadacza chleba jakim jestem :)) czyli maks 1000 zl, to mierzylem Nolany, Sharki, AGV, Suomy, HJC, Scorpiony oraz Shoei'e (poza moim budzetem).

Z tych wszystkich najbardziej bylem zdecydowany na Scorpiona EXO 500 w konkretnym malowaniu.
Podjarany zamowilem, sprowadzili i przymierzylem.

Wszystko pieknie fajnie i prawie bieri, ale jednak wlasnie po okolo 20 minutach strasznie rozbolala mnie glowa na wysokosci czola.
Wszedzie indziej ok, a tu klapa.
Kask lezal na mnie dobrze jednak pare podejsc i ten sam efekt.
Strasznie mnie glowa od tego bolala i po zdjeciu kasku jeszcze przez 2 h walczylem z migrena.

W HJC lub Sharku np. akurat nie mialem tego problemu pomijajac, ze ostatecznie te kaski mi nie lezaly ze wzgledu na preferencje.

Jak z kolei mierzylem XL to kask latal jak rozchwytywana kurtyzana.

Bylem w kropce wiec temat pozostawilem do dalszych przemyslen. . .
Minal miesiac-dwa i dozbieralem na Shoei'a.
Tez ciagle mierzylem L i doradcy zapewniali, ze spoko lezy i fajnie.

Jak juz upatrzalem model, to walczylem z cena szukajac okazji kolejny miesiac (w koncu sie udalo, ale mniejsza z tym).

Trafilem w ten sposob miedzy innymi do motoakcesorii gdzie pewien konkretny sprzedawca jezdzacy na motocyklu po paru chwilach stwierdzil, ze Lka to nie na moj leb, bo owszem wygodnie fajnie itd. i niby chomiczek tez byl, lecz jak wlasnie pchalem kask do przodu to miedzy czolo a kask moglem wlozyc 3-4 palcow.
w kasku rowniez moglem niezaleznie poruszac glowa dosc swobodnie (po wyjasnieniu przez sprzedawce kryteriow oceny doboru rozmiaru) zmusil mnie, abym sie wbil w Mke.
Przez pierwsze pare chwil myslalem, ze gostka znokautuje za to ze chcial mnie zabic, ale po minutach dwoch jako laik ktory wczesniej jezdzil za gowniarza w orzeszku, glowa zaczela sie przyzwyczajac i rzeczywiscie stwierdzilem, ze Mka bedzie tym rozmiarem.
Nie bylo luzu, nie bylo tez dyskomfortu wiekszego nawet po 40 minutowym trzymaniu kasku na glowie.

W ten sposob podczas jazdy nie bede mial zjawiska latania na lepeytynie przy wiekszych predkosciach/hamowaniu oraz niekontrolowanych wiatrow na polu :)


Jednak niech sie jeszcze wypowiedza bardziej doswiadczeni riderzy i rozwieja do konca Twoje watpliwosci.

P.S. nie kazda marka bedzie pasowac na Twoja glowe.
Mnie osobiscie Scorpion pomimo najszczerszych checi nie przypasil chyba, zebym sobie troszke czaszke przefasonowal.
Ostatnio edytowano 2/3/2012, 00:37 przez nase, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
nase
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 29/6/2011, 13:39
Lokalizacja: Szczecin


Postprzez tomek_gda » 1/3/2012, 21:53

Dobór odpowiedniego kasku to ważna rzecz ale przez internet nikt Ci nie powie czy wybrałeś dobry czy nie. Sam to powinieneś wiedzieć czy dobrze leży czy nie za bardzo uciska, czy nie ma za dużych luzów. Ja przymierzając swojego przymierzyłem trzy różne rozmiary po kilka razy i wybralem ostatecznie ten najwłaściwszy. To po prostu czuć czy jest dobrze dopasowany czy nie.

I pamiętaj żeby zapinać wichajster :lol: Pozdrawiam kota.
Avatar użytkownika
tomek_gda
Świeżak
 
Posty: 361
Dołączył(a): 20/9/2010, 18:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Vergon » 1/3/2012, 22:14

Za duży jest, o ile na boki chodzi, bo rusza się razem z polikami to góra-dół ze względu na rozmiar.
Odłóż na boczny plan kwestie wizualne i przymierzaj odpowiednie rozmiary wszystkich producentów, nawet tych, na które Cie nie stać - wyrobisz sobie zdanie i będziesz miał porównanie.

Dyskomfort we właściwie dobranym kasku i rozmiarze ma się sprowadzać to ogólnego ucisku na całą banie i do przygryzania policzków od wewnątrz :wink:
Ma siedzieć bardzo ciasno, bo i tak się dużo rozbije, ale uciskać ma równomiernie a nie miejscowo.
Ta L'ka w połowie sezonu będzie latać jak żyd po pustym sklepie.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez k9aro3l » 1/3/2012, 22:48

Ten jest ewidentnie za duży. Jeśli już to bierz M.
A tak ogólnie to czy nie lepiej by było kupić integrala ?
Jeśli jedynym powodem dla którego kupujesz kask szczękowy są okulary to wiec że są integrale przystosowane dla okularników ;)


A ja kota nie pozdrawiam, jedynie te cycki co tam latały w tle :))
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez Sturl4ny » 1/3/2012, 23:00

Vergon napisał(a):Dyskomfort we właściwie dobranym kasku i rozmiarze ma się sprowadzać to ogólnego ucisku na całą banie i do przygryzania policzków od wewnątrz :wink:
Ma siedzieć bardzo ciasno, bo i tak się dużo rozbije, ale uciskać ma równomiernie a nie miejscowo.
Ta L'ka w połowie sezonu będzie latać jak żyd po pustym sklepie.


Uff, juz myslalem , ze wzialem zbyt maly kask bo wygladam jak chomik :)

k9aro3l napisał(a):A ja kota nie pozdrawiam, jedynie te cycki co tam latały w tle )


To nie podchodzi pod paragraf? :D
Sturl4ny
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 12/12/2011, 22:01

Postprzez Vergon » 1/3/2012, 23:07

k9aro3l napisał(a):są integrale przystosowane dla okularników


Na przykład HJC FS-11 i FG-15
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez nase » 2/3/2012, 00:41

Vergon napisał(a):
Dyskomfort we właściwie dobranym kasku i rozmiarze ma się sprowadzać to ogólnego ucisku na całą banie i do przygryzania policzków od wewnątrz :wink:



true true :)
Na poczatku myslalem, ze to taki swojego rodzaju kanibalizm :D

Vergon napisał(a):
k9aro3l napisał(a):są integrale przystosowane dla okularników


Na przykład HJC FS-11 i FG-15


potwierdzam mierzylem FG-15 i bez problemu z okularami sie wpasowuje
tak samo miedzy innymi sharki maja system umilajacy zycie okularnikom (sam sie do nich zaliczam).
nase
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 29/6/2011, 13:39
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez affectpct » 2/3/2012, 05:01

to co teraz zrobić? sprzedawca juz mi dziada nie wymieni :( bo nie ma na co a kasy też nie odda
affectpct
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 4/6/2011, 08:24

Postprzez Vergon » 2/3/2012, 10:52

Przecież prawo zwrotu towaru przysługuje Ci czy się to komuś podoba czy nie.
Jak gość się uprze a Tobie nie będzie się chciało dalej z nim bujać to wystaw kask na aukcję i kup inny.
Może i umoczysz parę zł, ale przynajmniej będziesz miał dobrze dobrany kask.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez affectpct » 2/3/2012, 14:48

witam

jak go pche do przodu wsadze palce bez wiekszego problemu
affectpct
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 4/6/2011, 08:24

Postprzez k9aro3l » 2/3/2012, 16:15

Vergon napisał(a):
k9aro3l napisał(a):są integrale przystosowane dla okularników


Na przykład HJC FS-11 i FG-15


a z tańszych (coś koło 350zł) można dorwać hjc zf-10

Nie ma co zbędnie rozkminiać. Ten kask który masz jest zdecydowanie za duży. Idź i oddaj go jak najszybciej do sklepu, ewentualnie sprzedaj go na allegro. I proponuję się obejrzeć za integralami które są o wiele lepsze od szczękowców.
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez affectpct » 2/3/2012, 19:15

witam kask wymieniłem na caberga ego (integral)
mega wygodny w porównaniu z scorpionem dużo lżejszy przynajmniej tak się na głowie wydaje
mniejszy zgrabniejszy duzy pozytyw

mierzyłem shoeia był bdb troszkę wygodniejszy ale 900zł różnicy za to wole kupić kurtke i buty

wklejam link jak zachowuje sie caberg na głowie
https://www.youtube.com/watch?v=ClA6xgUTmaQ

moim zdaniem to jest to:D
affectpct
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 4/6/2011, 08:24

Postprzez Sturl4ny » 2/3/2012, 21:26

I bardzo dobrze, nie wiem czemu ale jakoś nie ufam szczękowcom
Sturl4ny
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 12/12/2011, 22:01

Postprzez affectpct » 3/3/2012, 13:53

to normalne że po noszeniu kasku uszy bolą;d?
affectpct
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 4/6/2011, 08:24

Postprzez k9aro3l » 3/3/2012, 16:41

Zdecydowanie za duży jeszcze jest. Głowa nie powinna Ci latać w kasku na boki nawet jeśli trzymasz kask. Jaki masz obwód głowy, ile cm w sensie.
Ile zapłaciłeś za niego jak można wiedzieć ?
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez affectpct » 3/3/2012, 22:43

mówisz etraz o scorpionie?
za jeden i drugi zapłaciłem 850zł (za sztuke oczywiście) ale skorpiona się pozbyłem

mówisz ze caberg jest za duży?
affectpct
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 4/6/2011, 08:24

Postprzez k9aro3l » 3/3/2012, 23:16

no tak mi siÄ™ wydaje i jestem tego pewien na 90%.
I nie wiem czemu wybrałeś caberga, przymierzałeś może fg-15 od hjc ? Jakie jeszcze kaski przymierzałeś po za cabergiem? Nie wiem czemu ale jakoś ta firma mnie nie przekonuje.
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez Vergon » 3/3/2012, 23:45

Bez kitu ja też nie mam zaufania do niektórych marek. Caberg, Shark, Naxa, Airoh, Scorpion, Nitro i LS2 jak dla mnie w ogóle nie istnieją.
A'propos tematu to moim zdaniem też jest trochę za duży w dalszym ciągu.


edit: ooo faktycznie jeszcze zapomniałem o BOX, Marushin i Nolan :lol:

Uvex to stara szkoła i kawał historii i w moim mniemaniu robią dobre kaski, Bell podobnie, ale dopiero wchodzi/powraca na europejski rynek, więc jeszcze będzie o nim głośno.
Ostatnio edytowano 4/3/2012, 00:08 przez Vergon, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez k9aro3l » 3/3/2012, 23:57

Jeśli uważasz że Caberg jest dla Ciebie wygody i czujesz się w nim dobrze to ok, ja nie mam nic do tego, to Ty będziesz w nim jeździł. Chce zaznaczyć że nie chce Cię teraz zniechęcać do tej marki czy coś. Podobnie jak i Vergon nie trawię tych marek co wymienił po za Sharkiem. Do tej listy bym dodał kaski od BOX, Marushin, Uvex Bell. Chodź wielu co ich mają sobie chwalą, więc pod tym wzgledem jak i pod wieloma innymi są zdania podzielone.

Na Twoim miejscu rozejrzałbym się za kaskami od HJC, Nolana, AGV ( chodź te mają dość słabe szybki- szybko się rysują, ale sama szybka nie może oczywiście decydować o tym że kask jest zły bo kaski mają bardzo dobre tylko szybki im nie wychodzą ;) ) Suomy , Shoei.

Sprawdź jeszcze temat podwieszony viewtopic.php?t=12320 i zobacz na opinię kasków, może pomoże Ci w wyborze.
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê