Zobacz wÄ…tek - Motocykl sportowy, sportowo-turystyczny dla wysokiego
 
NAS Analytics TAG

Motocykl sportowy, sportowo-turystyczny dla wysokiego

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Motocykl sportowy, sportowo-turystyczny dla wysokiego

Postprzez Krisss94 » 23/2/2012, 18:11

Po pierwsze jestem nowy na forum także chciałbym się przywitać a więc witam wszystkich których wciągnęło to wspaniałe hobby.
Jestem w trakcie robienia prawa jazdy na kategorię A oraz B. Przyszedł czas na kupno pierwszego poważnego motocykla.
Moje doświadczenie to jak na razie głównie mniejsze pojemności. 2 sezony na Aprilii RS 50 (przejechane ok. 6 tyś km) oraz drugie moto (po tym jak dobrze mi się jeździło mniejszą Rs-ką) wybrałem Aprilię RS 125 (przejechane 5 tyś km przez 1 sezon kiedy ją miałem), do tego kilka przejażdżek na zxr 750 znajomego. Czyli określam się jako początkujący który większość podstaw jazdy, pojęcia o co w tym w ogóle chodzi opanował oraz trochę doświadczenia (na mniejszych moto) posiada.
Mam 18 lat, 195cm wzrostu oraz 100kg wagi.
Szukam motocykla na dość krótkie trasy, do szkoły czy też niedzielne przejażdżki.
Właśnie przez mój wzrost mam trochę problemów i wątpliwości z wyborem.
Szukam motocykla sportowego tub sportowo-turystycznego o pojemności 400-600 ccm. Kilka razy przejechałem się na zxr 750 ma jakieś 120-130km jeśli się nie mylę i czułem że jeszcze nie czas na coś podobnego. Myślałem nad kupnem jakiejś 500-setki. Oglądałem nawet gs-a 500 usiadłem, kawałek się przejechałem ale nie dość że kiepsko wglądałem na takim moto to co gorsza sam źle się na nim czułem (jest zbyt mały). Myślałem więc o jakiejś zwykłej 600-tce (chodzi mi o takie do 90 góra 100km czyli wykluczam moto typu gsxr600, zxr600 czy też r6 w tej klasie) lub ewentualnie polecilibyście coś większego (gabarytowo) w klasie 500.
Najważniejsze czyli kasa. Ciuchy to oddzielna sprawa, kask, kurtka, buty, rękawice już mam także pozostają jedynie spodnie ale to się zobaczy. Na przegląd i doprowadzenia moto do dobrego stanu po kupnie odłożyłem 1000zł. Po tym wszystkim na motocykl pozostaje mi 3500-4000 zł. Nie jest to zbyt wiele ale myślę że coś starszego w dobrym stanie uda sie kupić.
Jak na razie moje typy to kawasaki gpz 500 (jeżeli nie jest zbyt mała), yamaha xj600, yamaha fzr 600 (nawet na niej siedziałem i było w miarę ok), honda CBR 600 f1, kawasaki gpz/gpx/zzr 600, suzuki gsx600f.
Doradźcie czym mogę się zainteresować a co z mojej listy już na początku wykluczyć. Oczywiście inne typy także rozważę i proszę o nich pisać. Wbrew młodemu wieku jestem osobą odpowiedzialną i rozważną, czasem lubię pojechać trochę szybciej ale potrafię dostosować do tego i miejsce i czas. Generalnie jeżdżę bezpiecznie i sądzę że poradzę sobie z motocyklem do 100km.
Pozdro

ps. użyłem funkcji szukaj ale nie znalazłem takiego tematu w którym byłoby zawarte podobne doświadczenie kierowcy, budżet jak i klasa szukanego motocykla. Jeśli jest taki temat gdzie udzielono sporo odpowiedzi i rozwiązano podobne problemy to proszę o link.
Sorry że się tak rozpisałem ale po prostu już tak mam i chcę wybrać dobrze swój pierwszy poważny motocykl (a jest to ważny wybór) :)
Krisss94
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23/2/2012, 16:55
Lokalizacja: Jarocin


Postprzez cekaj_no » 23/2/2012, 19:24

To może Suzuki Gsx 600F ewentualnie 750. Wydaje mi się że za te pieniądze można znaleźć coś w przyzwoitym stanie.
cekaj_no
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 4/12/2011, 16:27


Postprzez coumarx » 23/2/2012, 19:33

Mówisz, że pojeździłeś już trochę na 50 i 125. Po przejechaniu 10k km nabrałeś już pewnie trochę techniki. Polecam Ci kupno F2 albo F3. Wyglądają znacznie lepiej od F1. Po drugie na allegro nie ma już nawet zbyt wielu ofert F1 (nie ma w czym wybierać). Przy wzroście 195cm nie będziesz wyglądał na tym głupio. Drugi motocykl, który mógłbym Ci polecić to właśnie fazer. Te motocykle są właśnie na pograniczu tego możesz wydać. Być może udałoby się znaleźć jakąś zdrową F2. Jeśli jednak nie udałoby się znaleźć niczego wt ej kasie to proponuję XJ 600. Za 4 tys. można znaleźć w zacnym stanie.
Avatar użytkownika
coumarx
Świeżak
 
Posty: 87
Dołączył(a): 4/4/2010, 08:39
Lokalizacja: Oświęcim

Postprzez Krisss94 » 23/2/2012, 20:01

Z tego co patrzyłem to Fazera czy też F2 ciężko w tej cenie coś ciekawszego znaleźć, o F3 nie wspominając. A napisz mi czy F2 byłaby dobrym moto po 125ccm ? Nie chodzi mi o to że moto ma 100km i tego się boję, chodzi o to żeby motocykl był dość przewidywalny, gładko oddawał moc, nie chciałbym sytuacji że silnik jest (jak by to nazwać) narowisty i nie potrafiłbym nad tym zapanować. Może moje wątpliwości są nad wyraz. Mam trochę wątpliwości co do sportowej 600-tki bo wielu ludzi odradza je na początek, ale kiedy mam zacząć jak nie teraz, im człowiek młodszy tym szybciej się uczy i myślę że te 11k km na tych mniejszych motorach będzie wystarczająco żeby w końcu zacząć na czymś większym (po prostu mam respekt co do mocy).
A macie może jakieś inne alternatywy dla CBR-ki F2 ? Coś podobnego co w miarę nadaje się na pierwsze poważne moto. Nie chcę wybierać tylko spośród 1 modelu ponieważ przykładowo jeśli bdę miał 3 motocykle na oku to wtedy kupi się co będzie aktualnie w lepszym stanie i cenie. A co powiecie o kawasaki ZZR 600?. Wygląda na dość spory motocykl a czytałem że nie należy do najszybszych co by mi nawet pasowało.
Krisss94
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23/2/2012, 16:55
Lokalizacja: Jarocin

Postprzez coumarx » 23/2/2012, 20:20

Najwięcej rzetelnych informacji pozyskasz z tego artykułu.

http://www.scigacz.pl/Kawasaki,ZZR,600, ... ,2175.html
Avatar użytkownika
coumarx
Świeżak
 
Posty: 87
Dołączył(a): 4/4/2010, 08:39
Lokalizacja: Oświęcim

Postprzez SzpiceR » 23/2/2012, 21:07

ja mam 192 i 1 moto po kursi ebrlaem f2, wygodnie smialo bierz poradzisz sobie
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez Krisss94 » 24/2/2012, 08:10

Dzięki, widzę że sporo osób chwali sobie CBR-ki. Czytałem trochę o niej i wydaje się takim kompromisem między sportem a bardziej motocyklem turystycznym zarówno mocą jak i wygodą podróżowania. W takim razie chyba zacznę szukać jakiejś f2, tylko teraz najważniejsze żeby znaleźć w dobrym stanie. Jeśli trafilibyście w necie jakieś sztuki godne polecenia i obejrzenia na żywo to dajcie znać. Napiszcie na co zwrócić uwagę podczas oglądania CBR-ki. To co zawsze czyli hamulce, opony, zawieszenie, czy nie ma jakichś dziwnych dźwięków z silnika, oraz oczywiście czy jest prosty itp. czy w tym modelu trzeba zwrócić uwagę szczególnie na jakieś inne podzespoły?
Dzięki wszystkim, oczywiście jeśli macie jakieś inne typy moto podobnego do CBR to piszcie a na razie zajmę się szukaniem zdrowego egzemplarza.
Krisss94
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23/2/2012, 16:55
Lokalizacja: Jarocin

Postprzez riders82 » 1/3/2012, 22:16

jak zależy Ci bardziej na wygodnej jeżdzie niż na wygłupach to zdecydowanie bardziej zzr 600 niż f2 czy f3 motor jest dość duży i na Twój wzrost super
riders82
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 26/2/2011, 14:30



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości




na górê