Zobacz wątek - Rękawice Prośba o opinie
NAS Analytics TAG

Rękawice Prośba o opinie

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Rękawice Prośba o opinie

Postprzez halogen » 25/12/2011, 21:04

Mam pytanie co myslicie o rekawicach Knox Biomech lub Handroid ??? Cena 560 zł za pierwsza i 780 zł za drugie ale czy warto??? czy warto dopłacać do handroidów??? bo z tego co widziałem w biomechach są te elementu żelowe chroniące dłoń przy uderzeniu a czytając zagraniczne fora czasami nażekali że ten plastik z handroidów odpadał itp. Pytanie czy jest jakaś znacząca różnica pozwalająca dołożyć te 200 zł czy tylko lans z egzoszkieletem??? ( różnica oczywiście polepszająca bezpieczeństwo ???? )
Avatar użytkownika
halogen
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 25/12/2011, 20:47


Postprzez tomek_gda » 26/12/2011, 00:02

egzoszkielet to tylko puste hasło czy jak kto woli marketing. Zadaj sobie podstawowe pytanie czy potrzebujesz takich rękawic. Czy będziesz latał po torze 300km/h? Jak chcesz coś koniecznie z topowych modeli to zerknij na held titan albo te najnowsze alpiny. Jak dla mnie handroidy to przerost formy nad treścią jeżeli idzie o zwykłe latanie. No chyba że ma być lans i bounce to bierz hehe.
Avatar użytkownika
tomek_gda
Świeżak
 
Posty: 361
Dołączył(a): 20/9/2010, 18:25
Lokalizacja: Gdańsk


Postprzez ZooL » 26/12/2011, 01:53

jakbys mogl to zarzuc linkiem z tymi narzekaniami na handroidy, chetnie obczaje o co chodzi i czemu tak sie dzieje, bo w rekawicach za ta cene, usterka w postaci rozpadania sie rekawicy bylaby niezmiernie przypalowa :D
ZooL
Świeżak
 
Posty: 279
Dołączył(a): 10/1/2009, 22:32

Postprzez zero22 » 26/12/2011, 03:02

Sam mam Handroidy sÄ… kozackie i tyle w temacie.

Mam do załatwienia za 700pln nówki sztuki ze sklepu, jak coś to daj znać na PW.
Avatar użytkownika
zero22
Świeżak
 
Posty: 236
Dołączył(a): 19/5/2011, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Seba_ER5 » 26/12/2011, 10:19

Zero kupiles juz moto?
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez czaro1988 » 26/12/2011, 12:04

Witam,
Niedawno zakupiłem Handroidy (i choć nie miałem okazji jeszcze w nich jeździć) stwierdzam, że wygląd kozacki, solidne wykonanie i ogólnie wszystko SI:) Prawda jest taka, że jeśli Ci się podobają i są powiedzmy Twoim "marzeniem" to dozbieraj 200 zł i spraw Sobie:) I w sumie nie ważne gdzie będziesz latał- miasto czy tor - bezpieczeństwo to podstawa, a że do tego kosmiczny wygląd to już rzecz gustu:) Takie moje subiektywne zdanie;) Pozdrawiam i Wesołego 2 dnia Świąt :P

P.s. Może to nie opinia na temat rękawic, a jedynie moje zdanie na ten temat, ale może Ci coś ułatwi :)
czaro1988
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 6/9/2011, 13:28
Lokalizacja: Zgierz

Postprzez halogen » 26/12/2011, 12:48

moj problem nie polega w sumie na tym ze mi szkoda dac 200 zl wiecej tylko na bezpieczenstwie. jedni twierdza ze to tylko rurki poartikowe na palcach i to malo bezpieczne podczas uderzenia i polecaja rekawice z tytanowymi wstawkami na palce itp natomiast biomech ma podobno materialy pochlaniajace sile uderzenie te w formie plastra miodu. wiec moje pytanie brzmi czy handroidy to tylko chwyt marketingowy czy naprawde sa najbezpieczniejsze a juz przynajmniej od biomech i byly poddane jakimkolwiek testa bezpieczenstwa bo nigdzie nie da sie o tym znalesc
Avatar użytkownika
halogen
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 25/12/2011, 20:47

Postprzez czaro1988 » 26/12/2011, 12:55

Tutaj jest jakiś test/ recenzja handroidów:)
http://www.scigacz.pl/Rekawice,Knox,Han ... 15600.html


ale to już pewnie czytałeś:) Chyba jestem za duży laik w takich tematach, aczkolwiek myślę, że jakiejś dużej przepaści nie ma miedzy jednym a drugim modelem:)

Jak coś już wybierzesz daj znać jak wrażenia:)
czaro1988
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 6/9/2011, 13:28
Lokalizacja: Zgierz

Postprzez czaro1988 » 26/12/2011, 13:26

No i minimum R1 :) :P
czaro1988
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 6/9/2011, 13:28
Lokalizacja: Zgierz

Postprzez halogen » 26/12/2011, 14:00

chyba niektorzy nierozumieja, niezalezy mi na lansie, jakby najbezpieczniejszymi rekawicami byly rekawice z welny to w takich bym latal. zalezy ki ja bezpieczenstwie nie na lansie jeszcze raz to powtorze. na handroidy i biomech patrze nie przez wyglad ale przez fora opinie i innych ktorzy teoretycznie strasznie sie spuszczaja ze sa tak zajebiste. macie jakies inne propozycje do 700 zl ktore beda Bezpieczniejsze to slucham, szkoda mi poprostu wydac 700zl jeslu ochrona bedzie troche plastiku na palcach i przy upadku pierwsze sie polamia.
Avatar użytkownika
halogen
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 25/12/2011, 20:47

Postprzez czaro1988 » 26/12/2011, 14:48

Rozumiem o co Ci chodzi, ale nie mam porównania, pojawiły się w temacie Handroidy, wiec dzielę się tylko wrażeniami własnymi na ich temat. na twoje pytanie musiałby się wypowiedzieć ktoś kto ma styczność z obydwoma modelami i ewentualnie miał w nich jakaś przygodę... Ale oby takich ludzi było jak najmniej:P A zastanawialeś sie nad Gp Pro albo czymś takim?
czaro1988
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 6/9/2011, 13:28
Lokalizacja: Zgierz

Postprzez Atlantis » 26/12/2011, 14:56

Wchodzę sobie, dawno mnie tu nie było i już... pierwszy temat mnie wkur. Mam wrażenie, że to jednak strata czasu jest :D
Na dobrą sprawę nikt z nas tutaj nie potrzebuje, ani Handroid'ów, ani R1. Jeśli zadajesz pytania na tym forum znaczy się masz mniejszą wiedzę niż średnia z wiedzy wszystkich użytkowników tutaj, a to znaczy mniej więcej tyle, że za dużo jeszcze o motocyklach nie wiesz :P Wnioskując dalej... Skoro nie wiesz, to po co od razu wydawać kupę forsy, skoro nawet nie wiadomo czy to ma sens. Moja rada: kup sobie rękawice Alpiny, porządnie wyglądające, albo Held'a(od tego ta firma zaczynała, "oczko w głowie", że tak powiem; sam mam jakiś średni model, nie narzekam, nie poci się łapa, wywrotkę przy niedużej prędkości zniosły ze spokojem). Rękawice to i tak jeden z tych elementów ubioru, który może poza kominiarką idzie do wymiany jako pierwszy. Stwierdzisz, że jakieś G. za 300-400 zł Cię nie jara to sobie kupisz potem Handroidy czy coś innego kosmicznego. I tak wszyscy będą szczęśliwi :)
Avatar użytkownika
Atlantis
Świeżak
 
Posty: 381
Dołączył(a): 5/6/2011, 19:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez halogen » 26/12/2011, 15:09

czaro1988 napisał(a):Rozumiem o co Ci chodzi, ale nie mam porównania, pojawiły się w temacie Handroidy, wiec dzielę się tylko wrażeniami własnymi na ich temat. na twoje pytanie musiałby się wypowiedzieć ktoś kto ma styczność z obydwoma modelami i ewentualnie miał w nich jakaś przygodę... Ale oby takich ludzi było jak najmniej:P A zastanawialeś sie nad Gp Pro albo czymś takim?


Myślałem o GP pro ale na allegro jest 90% podróbek

Atlantis napisał(a):Wchodzę sobie, dawno mnie tu nie było i już... pierwszy temat mnie wkur. Mam wrażenie, że to jednak strata czasu jest :D
Na dobrą sprawę nikt z nas tutaj nie potrzebuje, ani Handroid'ów, ani R1. Jeśli zadajesz pytania na tym forum znaczy się masz mniejszą wiedzę niż średnia z wiedzy wszystkich użytkowników tutaj, a to znaczy mniej więcej tyle, że za dużo jeszcze o motocyklach nie wiesz :P Wnioskując dalej... Skoro nie wiesz, to po co od razu wydawać kupę forsy, skoro nawet nie wiadomo czy to ma sens. Moja rada: kup sobie rękawice Alpiny, porządnie wyglądające, albo Held'a(od tego ta firma zaczynała, "oczko w głowie", że tak powiem; sam mam jakiś średni model, nie narzekam, nie poci się łapa, wywrotkę przy niedużej prędkości zniosły ze spokojem). Rękawice to i tak jeden z tych elementów ubioru, który może poza kominiarką idzie do wymiany jako pierwszy. Stwierdzisz, że jakieś G. za 300-400 zł Cię nie jara to sobie kupisz potem Handroidy czy coś innego kosmicznego. I tak wszyscy będą szczęśliwi :)


Skoro tak piszesz to raczej ty masz małe pojecie o tym co mówisz. Czy bezpieczeństwo jest ważne od jakiegoś konkretnego poziomu zawansowania?? nieważne czy jeździsz skuterem który nazywa się Router czy Czymś co poleci 300km.h Bezpieczeństwo jest bezpieczeństwem. Prosty przykład. Miałem glebe przy predkości 50km/h kiedy to jakiś palant wymusił pierwszeństwo - pierwsze na co spadłem to łąpy ( lepiej niż na głowe ) i co??? Rekawice które miałem dałem za nie ok 300 zł pekły na ochraniaczach jak plastik - efekt lekka kontuzja ( dobrze że to było tylko 50km/h )

Szukam czegoś dobrego??? Czy to problem że mam %%% i moge sobie na to pozwolic?? chce i juz moja sprawa. A to że wszedzie słysze knox knox knox i czas na zmiane to pomyslałem ze zapytam bo nie miałem styczności z ta firma PROSTE. Wkur... mnie jak wchodzi jakiś pro rider i od razu rzuca takimi tekstami. Tobie się może takie rekawice nie przydadza ale ona mają być wygodne i BEZPIECZNE wiec sadze że kazdemu bezpieczenstwo sie przydaje. Nie wieze że nie ma róznicy miedzy np alpinami za 300 zł a za 900 zł jakby nie było to kupuj adrenaline za 99 zł i jazda. Ale nie chce potem słyszeć że ręce kończa ci się na łokciach.
Avatar użytkownika
halogen
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 25/12/2011, 20:47

Postprzez tomek_gda » 26/12/2011, 15:28

Nadużywasz słowa bezpieczne :-) I opanuj zwieracze bo Atlantis ma sporo racji. Miałem już dwie gleby, druga przy ok 90km/h. Rękawice w których się przewracałem to był tani model mało znanej firmy i wywiązały się ze swojego zadania w 100%. Na dobrą sprawę jeszcze mógłbym w nich jeździć ale wyglądają mało estetycznie od czasu drugiej gleby. I wcale nie jest mi szkoda ich wymieniać, gdybym jednak dał za nie 800zł to pewnie nie był bym zbyt szczęśliwy. Atlantis dobrze pisze że rękawice pierwsze idą do wymiany po glebie, a to że dasz za nie 800 zł nie znaczy że po pierwszym lekkim szlifie gdzieś się nie rozerwą. Te za 800zł będą wykonane z pewnością lepiej (i z lepszych materiałów) niż te za 150 czy 300 ale jeżeli idzie o walory bezpieczeństwa to uważam że kupowanie rękawic za 800zł jest trochę bez sensu. Szczerze wątpię w cudowny skok bezpieczeństwa warty takiej różnicy w cenie.
Jasne, jeżeli nie masz co robić z kasą to sobie kup, pytanie tylko w co się ubierasz na moto, bo jak się okaże że będziesz miał rękawice za 800zł a kask za np. 500zł i jeansy to nie mam więcej pytań.
Wg. mojej filozofii to co powinno być z górnej półki to kask, ochraniacz kręgosłupa i buty. I dla tego będąc na Twoim miejscu zamiast kupować rękawice za 800zł kupiłbym coś za 200-300 a to co zostanie czyli 500zł przeznaczył na dobrego żółwia np. forcefielda L2K albo dołożył do lepszego garnka albo butów jeżeli jeszcze nie masz.
Avatar użytkownika
tomek_gda
Świeżak
 
Posty: 361
Dołączył(a): 20/9/2010, 18:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez halogen » 26/12/2011, 15:34

tomek_gda napisał(a):Nadużywasz słowa bezpieczne :-) I opanuj zwieracze bo Atlantis ma sporo racji. Miałem już dwie gleby, druga przy ok 90km/h. Rękawice w których się przewracałem to był tani model mało znanej firmy i wywiązały się ze swojego zadania w 100%. Na dobrą sprawę jeszcze mógłbym w nich jeździć ale wyglądają mało estetycznie od czasu drugiej gleby. I wcale nie jest mi szkoda ich wymieniać, gdybym jednak dał za nie 800zł to pewnie nie był bym zbyt szczęśliwy. Atlantis dobrze pisze że rękawice pierwsze idą do wymiany po glebie, a to że dasz za nie 800 zł nie znaczy że po pierwszym lekkim szlifie gdzieś się nie rozerwą. Te za 800zł będą wykonane z pewnością lepiej (i z lepszych materiałów) niż te za 150 czy 300 ale jeżeli idzie o walory bezpieczeństwa to uważam że kupowanie rękawic za 800zł jest trochę bez sensu. Szczerze wątpię w cudowny skok bezpieczeństwa warty takiej różnicy w cenie.
Jasne, jeżeli nie masz co robić z kasą to sobie kup, pytanie tylko w co się ubierasz na moto, bo jak się okaże że będziesz miał rękawice za 800zł a kask za np. 500zł i jeansy to nie mam więcej pytań.
Wg. mojej filozofii to co powinno być z górnej półki to kask, ochraniacz kręgosłupa i buty. I dla tego będąc na Twoim miejscu zamiast kupować rękawice za 800zł kupiłbym coś za 200-300 a to co zostanie czyli 500zł przeznaczył na dobrego żółwia np. forcefielda L2K albo dołożył do lepszego garnka albo butów jeżeli jeszcze nie masz.



ok napisze inaczej -

nie wiem czy nie jasno wczesniej pisałęm czy co - forma pytanie nie miała sie opierac na kasie. jak już pisałem mam ją wiec wydam jak bedzie warto - jedynie bezsensowne wydawanie kasy mnie nie interesuje jesli wartosc tych androidów pod wzgledem trwalosci i bezpieczenstwa bedzie jak alpiny za 500 zł. kombinezon mam arlena za 4K kask araia za 3k a buty sidi za 1k wiec nie martw się nie będę miał złotych rekawic i szlafroka na sobie.

Czemu jak pytam o walory trwałości, użytkowe, bezpieczenstwa to słysze jesteś głupi co chcesz tyle wydać??? Jakbyś miał też byś to zrobił bo nie wieże ze wtedy liczyło by się dla ciebie żeby zaoszczędzić 100 czy 200 zł jak i tak masz kase na chleb wiec nie zbiedniejesz. Jak koleś jeździ w japonkach i krótkich spodenkach do jest debilem - jasne oczywiste, ale jak ktoś chce kupic bo moze ale pyta czy jest SENS czy nie płące tylko i wyłącznie za marketing to już jest problem....
Avatar użytkownika
halogen
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 25/12/2011, 20:47

Postprzez tomek_gda » 26/12/2011, 16:13

Jak już pisałem ja uważam kupowanie handroidów (czy jakichkolwiek innych rękawic tej klasy) do użytku "cywilnego" czyli amatorsko, do polatania za bezsensowne ale to Twoja kasa i Twoja decyzja.
Jeżeli jednak chcesz coś z górnej półki i nie koniecznie bijącego po oczach jakimiś pseudo egzoszkieletami to pomyśl nad tymi niżej, jakbym chciał wydać ~800zł za rękawice to z pewnością były by to heldy a nie knoxy:
http://www.youtube.com/watch?v=Q7wphS-3aWI (otwórz link)
Avatar użytkownika
tomek_gda
Świeżak
 
Posty: 361
Dołączył(a): 20/9/2010, 18:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez mustafa_waw » 26/12/2011, 16:29

"Jakbyś miał też byś to zrobił bo nie wieże ze wtedy liczyło by się dla ciebie żeby zaoszczędzić 100 czy 200 zł"
Mój wielki Panie, mam tyle, że stać mnie na kupno co sezon nowych, lepszych ciuchów niż Ty masz, tylko po co to robić?

"Myślałem o GP pro ale na allegro jest 90% podróbek "
Nie stać Cie, aby kupić w sklepie?

Co do tematu. Moim zdaniem jeżeli stać Cie na kupno jeszcze 2-3 par tych rękawic to spoko. Jeżeli kupujesz je za jakieś tam zaoszczędzone pieniądze i po glebie nie będziesz ich wymieniać, wtedy nie będzie już tak bezpiecznie.
A tak jak patrzę na to co piszesz, to po prostu chcesz, aby ktoś Ci powiedział "tak, handroidy będą bezpieczniejsze, kup je".
A tak by the way- czym jeździsz?
mustafa_waw
Świeżak
 
Posty: 140
Dołączył(a): 28/11/2011, 20:39

Postprzez halogen » 26/12/2011, 16:44

mustafa_waw napisał(a):"Jakbyś miał też byś to zrobił bo nie wieże ze wtedy liczyło by się dla ciebie żeby zaoszczędzić 100 czy 200 zł"
Mój wielki Panie, mam tyle, że stać mnie na kupno co sezon nowych, lepszych ciuchów niż Ty masz, tylko po co to robić?

"Myślałem o GP pro ale na allegro jest 90% podróbek "
Nie stać Cie, aby kupić w sklepie?

Co do tematu. Moim zdaniem jeżeli stać Cie na kupno jeszcze 2-3 par tych rękawic to spoko. Jeżeli kupujesz je za jakieś tam zaoszczędzone pieniądze i po glebie nie będziesz ich wymieniać, wtedy nie będzie już tak bezpiecznie.
A tak jak patrzę na to co piszesz, to po prostu chcesz, aby ktoś Ci powiedział "tak, handroidy będą bezpieczniejsze, kup je".
A tak by the way- czym jeździsz?



ps dzieki za rade pomysle o heldach ( przynajmniej konkretna propozycja )

ps2 Mój wielki Panie, mam tyle, że stać mnie na kupno co sezon nowych, lepszych ciuchów niż Ty masz, tylko po co to robić? - gartuluje cieszyć się i skakać :) btw skad wiesz czy sa lepsze?? po cenie?? :P

ps3 stac mnie na kupno rekawic itd które bede mi złożyć do momentu aż straca na swoich właściwościach.

ps4. nie, niechodzi mi o to zeby ktos powiedział że handroidy sa zajebiste ale zeby powiedzial ze sa bezpieczne jesli sa a nie tylko bajer

ps5. a obecnie latam rr i czasami po torach wiec przekraczjac te 40km/h chce miec cos co mnie ochroni jakby co
Avatar użytkownika
halogen
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 25/12/2011, 20:47

Postprzez halogen » 26/12/2011, 16:56

ps znalazłem film pokazujący handoridy po glebie przy 80km/h i juz wiem co robic :)

http://www.youtube.com/watch?v=LB4K8FRZrNg

dzieki za opinie i zdania jak zawsze wyciągam wniosku i sorry jak kogos uraziłem :)
Avatar użytkownika
halogen
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 25/12/2011, 20:47

Postprzez Atlantis » 26/12/2011, 18:38

halogen napisał(a):ps znalazłem film pokazujący handoridy po glebie przy 80km/h i juz wiem co robic :)

http://www.youtube.com/watch?v=LB4K8FRZrNg

dzieki za opinie i zdania jak zawsze wyciągam wniosku i sorry jak kogos uraziłem :)


Nikogo nie uraziłeś ;)

Bycie motocyklistą nie jest tanie i to wie każdy ;) Co nie oznacza, że jeśli po wejściu do sklepu okazuje się, że nie stać nas na najlepszy model, najlepszej firmy to nie stać nas na jazdę motocyklem. Nie musimy być ubrani jak Rossi, testować najnowszego sprzętu itd. Tak jest ze wszystkim - do pewnej kwoty płacisz za jakość jak przesadzisz płacisz: bo nowe, bo błyszczy, bo znaczek. Zdrowy rozsądek przydaje się w każdej dziedzinie życia. Kupowanie rękawic za 100 jest idiotyzmem, kupowanie za 900, jeśli nie jeździsz co tydzień na torze Poznań, w mojej opinii również. Nie mam co prawda żadnych danych, crash testów rękawic etc., ale widziałem nie raz przetarte rękawice za 400 i za 700 zł, wielkiej różnicy nie było, obie osoby miały dłonie w całości. Według mnie ważniejsze jest "rozpoznanie makroskopowe". Powiedzmy sobie szczerze, poza skórą i plastikiem większość ludzi nie potrafi powiedzieć z czego są zrobione rękawice, więc... po prostu weźcie je do łapy, załóżcie poruszajcie palcami, spójrzcie na szwy. Może się okazać, że rękawice za 500 PLN'ów przeskoczyły pod względem wykonania takie za 700. Cena jest +/- ustalana przez producenta, czyli jak siebie cenię, a nie przez niezależny instytut badawczy jakość<=>cena. Nie róbmy cyrków.

PS
Nie podniecaj się w czym jeździsz. Na każdego kozaka znajdzie się większy kozak.
PS2
Też mam kask Arai, o dziwo nie modlę się do niego codziennie i go nie pucuję ;]
Avatar użytkownika
Atlantis
Świeżak
 
Posty: 381
Dołączył(a): 5/6/2011, 19:19
Lokalizacja: Poznań

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê