Zobacz wÄ…tek - Ucieczka przed policja.
NAS Analytics TAG

Ucieczka przed policja.

Przepisy, prawo
_________

Ucieczka przed policja.

Postprzez bastus » 12/4/2011, 16:15

Witam.
Szukałem w necie ale nic nie znalazłem, wszędzie tylko opisane sa konsekwencje gdy policja nas złapie. ja mam pytanie jakie sa jesli nas nie złapią ale spiszą nr. rejestracyjne. Przyjdzie jakies wezwanie czy coś ?

Wczoraj kolega uciekł w nocy przed policja, tzn. gonili go z 15 km ale w koncu ich zgubił ale napewno spisali nr. rejestracyjny.

jakie sa przewidziane kary za taki wybryk ?
sprzedam :
:D
- Sony Ericson P99i (700pln)
:D
- Nowe sprzęgło do Aprili Rx 50 (90 zł)
Avatar użytkownika
bastus
Bywalec
 
Posty: 827
Dołączył(a): 5/10/2007, 20:23
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez Invi » 12/4/2011, 18:06

Jak udowodnią to chyba tak samo jakby złapali.

Teoretycznie to na postawę: "panie ja wczoraj nigdzie nie jeździłem", to chyba nie mają zbyt mocnych dowodów. Jak pojechał do domu i tam na niego nie czekali to chyba całe nic mogą zrobić. Kolega z Korei jeździł wczoraj ;)

W praktyce będą chcieli wcisnąć winę bazując na niewiedzy. Ponczek coś pisał że dostał chyba 100zł od sądu jak olał lizakowego, tylko że on tego samego dnia sprzedał moto.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez Thomsen » 12/4/2011, 18:18

Najlepsze będzie alibi, a odnośnie numerów to mogła się zawsze komuś zerwać tablica rejestracyjna i przykleić Twojemu kumplowi:) także kombinujta:) wiesz co mam na myśli?
Ford Sierra 2.0i DOHC
Suzuki GS-500E
Suzuki GSF600S Bandit
Avatar użytkownika
Thomsen
Świeżak
 
Posty: 102
Dołączył(a): 23/5/2010, 14:09
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez Trener » 12/4/2011, 19:11

Jedyna rada to nigdy sie do niczego nie przyznawaj :)



http://www.youtube.com/watch?v=t6MoCVuEcPE
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Re: Ucieczka przed policja.

Postprzez pchor_1 » 13/4/2011, 18:59

bastus napisał(a):jakie sa przewidziane kary za taki wybryk ?


Jak będziesz miał szczęście to dowalą Ci tylko za niezatrzymanie się na wezwanie.
Ale możesz też dodatkowo oberwać np za:
spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym
jazda bez uprawnień
jazda bez oc lub badań technicznych
przekroczenie prędkości
niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych
nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu
i wiele, wiele innych...
pchor_1
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 11/7/2010, 08:22
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez ferro » 13/4/2011, 20:03

jak nie maja na videorejestratorze to to co piszesz pchor to nieprawda. Mogą wtedy jedynie wlepic mandat za niezatrzymanie sie do kontroli. A i tak jeżeli tego samego dnia nie byli u niego to dobre alibi i można powiedzieć, że im sie nry pomyliły ;)
Avatar użytkownika
ferro
Świeżak
 
Posty: 226
Dołączył(a): 17/1/2011, 18:13
Lokalizacja: b-100

Postprzez lutecki » 15/4/2011, 09:14

Takie głupoty gadacie, że aż bania puchnie... Nie po to policjanty chodzą, jeżdżą parami żeby później mówić, że im się numery pomyliły.
<a href="http://maclife.pl">serwis ipad iphone mac</a>
Avatar użytkownika
lutecki
Świeżak
 
Posty: 285
Dołączył(a): 15/4/2010, 21:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tomek_gda » 15/4/2011, 14:42

ferro napisał(a):jak nie maja na videorejestratorze to to co piszesz pchor to nieprawda. Mogą wtedy jedynie wlepic mandat za niezatrzymanie sie do kontroli. A i tak jeżeli tego samego dnia nie byli u niego to dobre alibi i można powiedzieć, że im sie nry pomyliły ;)

Sorry ale takich bzdur dawno nie czytałem. Pchor_1 dobrze kombinuje, jeżeli spróbujesz im uciec i cię capnął to z pewnością nie skończy się na jednym mandacie za 200zł tylko najprawdopodobniej na wniosku o ukaranie w którym z całą pewnością opiszą każde wykroczenie - tudzież w zależności od postawy motocyklisty - mogą dodać coś od siebie. A wiem że wyobraźnię literacką mają niezłą, przekonał się o tym mój znajomy a on tylko zatrzymał się trochę dalej niż mu kazano no i trochę za bardzo pyskował. Także w przypadku perfidnej ucieczki napewno narobią dużo smrodu koło tyłka, a takie rady że co oni mogą, że jak nie nagrają to nic nie zrobią sprawdźw praktyce np. próbując ucieczki a potem zabieraj głos. Jeszcze jakiś biedak podłapie temat i będzie próbował uciekać a potem będzie wylewał żale na forum że jakto przecież mówiliście że nic mi nie zrobią.
Avatar użytkownika
tomek_gda
Świeżak
 
Posty: 361
Dołączył(a): 20/9/2010, 18:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Insekt » 15/4/2011, 16:18

tomek_gda napisał(a):
ferro napisał(a):jak nie maja na videorejestratorze to to co piszesz pchor to nieprawda. Mogą wtedy jedynie wlepic mandat za niezatrzymanie sie do kontroli. A i tak jeżeli tego samego dnia nie byli u niego to dobre alibi i można powiedzieć, że im sie nry pomyliły ;)

Sorry ale takich bzdur dawno nie czytałem. Pchor_1 dobrze kombinuje, jeżeli spróbujesz im uciec i cię capnął to z pewnością nie skończy się na jednym mandacie za 200zł tylko najprawdopodobniej na wniosku o ukaranie w którym z całą pewnością opiszą każde wykroczenie - tudzież w zależności od postawy motocyklisty - mogą dodać coś od siebie. A wiem że wyobraźnię literacką mają niezłą, przekonał się o tym mój znajomy a on tylko zatrzymał się trochę dalej niż mu kazano no i trochę za bardzo pyskował. Także w przypadku perfidnej ucieczki napewno narobią dużo smrodu koło tyłka, a takie rady że co oni mogą, że jak nie nagrają to nic nie zrobią sprawdźw praktyce np. próbując ucieczki a potem zabieraj głos. Jeszcze jakiś biedak podłapie temat i będzie próbował uciekać a potem będzie wylewał żale na forum że jakto przecież mówiliście że nic mi nie zrobią.




kurde, ale to dziwne troche, bo psy moglby tez mowic ze jadac potracilem 4 pieszych i postrzelilem 9 osob np. Nie musza udowodnic swoich "racji"?
r6 2001 -----> cbr 1000rr 2014
Avatar użytkownika
Insekt
Świeżak
 
Posty: 393
Dołączył(a): 18/5/2009, 10:52
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez ferro » 15/4/2011, 17:25

tomek_gda

edit: napisałem coś ale skasowałem bo nie chce namawiac do łamania prawa studiując je. Powiem tylko, że to co piszesz ma odzwierciedlenie w 50% przypadków.. Jest domniemanie niewinności. Wiem, że często sąd bierze słowo policjanta za pewnik ale są od tego prawnicy.. Dobra kończe pisac juz na ten temat nie bede sie wgłebiać.
Btw Twój kumpel się zatrzymał i temu tyle zgarnął. Pozdro
Avatar użytkownika
ferro
Świeżak
 
Posty: 226
Dołączył(a): 17/1/2011, 18:13
Lokalizacja: b-100

Postprzez Dzesiu10 » 15/4/2011, 19:36

podepne się troche w innej sprawie, jechałem puszką około 3 w nocy i przede mną jechał radiowóz, przejechaliśmy przez skrzyżowanie i na następnym się zrównaliśmy i tak staliśmy dobre 20 sekund (czerwone) i w pewnej chwili Pan policjant zaczął machać mi czyms czerwonym i kazał się zatrzymać co uczyniłem. podeszła Pani policjantka i spytała czy jest mi znany powód zatrzymania, powiedziałem że nie a Pani na to: przejechanie na czerwonym świetle ( poprzednie skrzyżowanie - jakaś paranoja). pomijając wulgarne zachowanie policjanta wraz z wulgaryzmami w moim kierunku( niestety nie nagrałem) policjant z góry wlepił mi 500zł i 6 pkt, mandatu nie przyjąłem bo po 1 nie przejechałem na czerwonym świetle, po drugie jechali przede mną wiec jakby mogli to widziec? zreszta jechałem za nimi z 10 m oni przejechali na zielonym a ja na czerwonym? nie chce tu udowadniać braku mojej winy ale chciałbym się dowiedzieć co może wpisać sąd w wyroku w miejscu dowodów. jakie mam szanse na wygranie sprawy?
Dzesiu KTM EXC-F 250 2007
Dzesiu10
Bywalec
 
Posty: 857
Dołączył(a): 8/7/2008, 23:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez c4mpi » 15/4/2011, 19:52

nigdy nie uciekaj kolego jesli wiesz ze nie zdolasz uciec bo jak Cie zlapia to placisz 1500pln za ucieczke i ewentualne straty,szkody z nia zwiazane
c4mpi
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15/4/2011, 18:58

Postprzez Czester » 15/4/2011, 19:57

c4mpi napisał(a):nigdy nie uciekaj kolego jesli wiesz ze nie zdolasz uciec bo jak Cie zlapia to placisz 1500pln za ucieczke i ewentualne straty,szkody z nia zwiazane

Możesz jakoś sprecyzować te 1500zł? Kto i w jakiej formie taką karę nakłada oraz czym spowodowana jest akurat taka a nie inna wysokość?
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez zarkanis96 » 15/4/2011, 20:04

c4mpi napisał(a):nigdy nie uciekaj kolego jesli wiesz ze nie zdolasz uciec bo jak Cie zlapia to placisz 1500pln za ucieczke i ewentualne straty,szkody z nia zwiazane



w jaki sposob mozesz dostac mandat w wysokosci 1500zl, skoro w polsce mandat nie moze przekroczyc 1000zl
Avatar użytkownika
zarkanis96
Świeżak
 
Posty: 327
Dołączył(a): 18/10/2009, 18:01
Lokalizacja: JesteÅ›?

Postprzez madcap » 15/4/2011, 20:18

ja zaś pytam dlaczego uciekać?
najgorsze możliwe rozwiązanie
jeśli się zap*****la, to też trzeba mieć jaja by poddać się kontroli
zresztą taki temat już całkiem niedawno był
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Dzesiu10 » 15/4/2011, 20:53

odniesie się ktoś do mojej sprawy czy założyć temat w dziale prawo?
Dzesiu KTM EXC-F 250 2007
Dzesiu10
Bywalec
 
Posty: 857
Dołączył(a): 8/7/2008, 23:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez madcap » 15/4/2011, 21:06

nic na razie
poczekaj wpierw na wezwanie
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez tomek_gda » 15/4/2011, 22:43

Ucieczka to najgorsze co można zrobić tak na prawdę. Ktoś wyrzej pisał że można dostać 1500zł mandatu. Nie do końca, bo policja może dać maksymalnie 1000zł mandatu ale mogą też bez proponowania mandatu skierować wniosek o ukaranie do sądu i w tym wniosku już odpowiednio opiszą zdarzenie i tak jak wcześniej pisalem mogą dodać coś od siebie. Sąd czytając to wszystko - bez względu na to czy to science fiction czy nie - może nalożyć grzywnę sporo wyższą niż 1000zł - nie wiem jakie i czy w ogóle w takim przypadku jest ograniczenie grzywny ale podczas ucieczki często dochodzi do zbiegu wykroczeń (jak slusznie kolega Pchor_1 zauważył) i wtedy ku naszemu zdziwieniu okazuje się że nie było tylko przekroczenia prędkości i nie zatrzymania się do wezwania ale też spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, pewnie po drodze jakieś pasy, podwójna ciągła i cała masa innych rzeczy. A poddając się zwykłej kontroli drogowej grozi nam najwyżej te kilka stów mandatu i pkt-y karne za prędkość. Gorzej jeśli ktoś ma koło 20 pkt karnych na koncie i wisi nad nim widmo odebrania prawa jazdy ale cóż - jak sie lubi jeździć szybko to trzeba brać pod uwagę konsekwencje.
Avatar użytkownika
tomek_gda
Świeżak
 
Posty: 361
Dołączył(a): 20/9/2010, 18:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Dzesiu10 » 16/4/2011, 00:04

madcap napisał(a):nic na razie
poczekaj wpierw na wezwanie

Wezwanie na komende miałem ale skorzystałem z prawa odmowy zeznań ze względu na to iż powiedziałem że chce to wyjaśnić przed sądem, dobrze zrobiłem?
Dzesiu KTM EXC-F 250 2007
Dzesiu10
Bywalec
 
Posty: 857
Dołączył(a): 8/7/2008, 23:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez tomek_gda » 16/4/2011, 00:15

Jeżeli uważasz że niesłusznie chcieli ci wcisnąć mandat to moim zdaniem dobrze zrobiłeś tylko pytanie czy dobrze na tym wyjdziesz, bo to będzie takie kopanie się z koniem trochę.
Avatar użytkownika
tomek_gda
Świeżak
 
Posty: 361
Dołączył(a): 20/9/2010, 18:25
Lokalizacja: Gdańsk

Następna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na górê