Zobacz wÄ…tek - Kask Shoei XR 1000 + okulary korekcyjne = komfort???
NAS Analytics TAG

Kask Shoei XR 1000 + okulary korekcyjne = komfort???

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Kask Shoei XR 1000 + okulary korekcyjne = komfort???

Postprzez Przekliniak » 30/1/2011, 23:02

Pytanie kierowane jest przede wszystkich do tych, którzy mogą wypowiedzieć się na podstawie swojego doświadczenia... , ale także tych, którzy mają wiarygodną wiedzę z zasłyszenia :-)

Jak się jeździ w okularach korekcyjnych w kasku Shoei XR 1000 ?

Czy bryle nie dotykają szybki przy jeździe zarówno wolniejszej jak i przy wyższych pręskościach?

Czy można mówić o ogólnym komforcie ?

Moi drodzy Okularnicy, proszę o jakiekolwiek informacje, które pomogłyby mi w podjęciu decyzji o zakupie/bądź też zrezygnowaniu z zakupu wspomnianego kasku, gdyż będę często zmuszony poruszać się w okularach, a soczewki odpadają definitywnie.

Btw. możecie określić przy tym czy zakładacie jakieś szczególnie cienkie oprawki czy nieco grubsze także (tak, wiem, że to pojęcie względne i ciężkie do sprecyzowania, ale zawsze jakiś obraz jest).

Pozdrawiam.
Tylko bez agresji.
Przekliniak
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 29/1/2011, 14:50


Postprzez Invi » 30/1/2011, 23:19

Do szyby raczej nie ma opcji żeby dotykały, kłopot może być z zakładaniem do dobrze dopasowanego kasku, najpierw kask, a później na styk wpychasz okulary, najpierw jedna strona, później druga, po dość krótkim czasie okulary dociskane do skóry powyżej ucha robiły się bolesne.

Na sporcie tak czy inaczej będzie beznadziejnie, bo szczelina przez którą normalnie byś patrzył będzie nad górną krawędzią okularów, w efekcie będziesz musiał jeszcze bardziej wyginać kark.

Już nie wspominając o zmniejszonym polu widzenia.

Ogólnie to prawie nie jeżdżę w okularach, ale tak się złożyło że oba wypadki miałem w okularach :D

Dodatkowo bardzo łatwo połamać okulary wciskając je pod kask.


Na moto soczewki zapewniają znacznie większy komfort i zdecydowanie je polecam, jedyna ich wada jest taka że powyżej 100km/h po otwarciu szybki może je wywiać ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez Przekliniak » 31/1/2011, 13:03

Hmm... więc może przekonam się do soczewek. Jakoś do tej pory nie wyobrażałem sobie "grzebania" w oku ,żeby założyć soczewki - to mnie zniechęcało ;-P

P.s. A propo tej odległości... przeczesywałem podobne wątki na scigacz.pl lub motogen.pl i jakiś forumowicz stwierdził, że przy wyższych prędkościach występuje takie zjawisko (mowa była o modelu kasku, którego firmy nie pamiętam), a na pewno był to kask na motocykl sportowy. Tak czy siak wolałem zapytać.

Dzięki za informacje Panowie.
Tylko bez agresji.
Przekliniak
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 29/1/2011, 14:50

Postprzez inmate » 1/2/2011, 11:04

Mam XR-1000 i jak jeździłem w okularach (przeciwsłonecznych, nie korekcyjnych) to przy wyższych prędkościach występował efekt 'wciskania okularów w głowę'. Nie było to szczególnie uciążliwe, ale zauważalne.
Avatar użytkownika
inmate
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 25/5/2010, 21:28

Postprzez Przekliniak » 1/2/2011, 11:57

Dzięki inmate.

Pan_wiewiór, no nie wiem, albo gość użył nietrafionego skrótu myślowego :-) albo była to jakaś prowokacja wobec Turbo Dymo Mana :-) Wszystko możliwe :-)
Tylko bez agresji.
Przekliniak
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 29/1/2011, 14:50

Postprzez xede » 1/2/2011, 13:05

duzzo zalezy od oprawki, jesli masz cienkie zauszniki itd. to nie bedzie problemu
sam jezdze w okularach i poza zdejmowaniem i zakladaniem nie widze najmniejszego problemu, kolega ktory jezdzi na sporcie tez ma okulary i nie narzeka ze mu przeszkadzaja
xede
Świeżak
 
Posty: 370
Dołączył(a): 3/10/2009, 12:35
Lokalizacja: łódź

Postprzez Przekliniak » 1/2/2011, 13:25

Dzięki xede. Dużo łatwiej jest mi już teraz podjąć decyzję. Wybór padł na XR 1000. Pozdrawiam.
Tylko bez agresji.
Przekliniak
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 29/1/2011, 14:50



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê