Zobacz wÄ…tek - Wariant ekonomiczny i ekstrawagancki
NAS Analytics TAG

Wariant ekonomiczny i ekstrawagancki

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Wariant ekonomiczny i ekstrawagancki

Postprzez ASR1927 » 8/1/2011, 14:16

Jak w temacie, mam do wyboru dwa warianty ubrania się na motocykl. Oczywiście nazwanie jednego z nich ekstrawaganckim odnosi się do moich możliwości także proszę się nie spodziewać dainese, arlen ness itd :D

wariant ekonomiczny (1347zl z kosztami przesylek)

http://moto.allegro.pl/tschul-233-rekaw ... 92963.html

http://moto.allegro.pl/probiker-travell ... 55015.html

http://moto.allegro.pl/kask-agv-edge-md ... 86584.html

http://moto.allegro.pl/kombinezon-tschu ... 53918.html

wariant ekstrawagancki (1599zl z kosztami przesylek)

http://moto.allegro.pl/rekawice-skorzan ... 84108.html

http://moto.allegro.pl/buty-motocyklowe ... 82944.html

http://moto.allegro.pl/kask-agv-k3-basi ... 94865.html

a kombinezon ten sam http://moto.allegro.pl/kombinezon-tschu ... 53918.html

Odlozone mam 1500zl ale jak zdecyduje o drozszym zestawie to ta stówka się gdzieś znajdzie (tak naprawdę to te 99zł to łączny koszt przesyłek :?) Ale czy warto dokładać 250zł jeżeli produkty nie różnią się na przykład materiałami czy jakością wykonania? Kombinezon zostaje ten sam w obu wariantach, jakoś inny w tych granicach cenowych mi nie podszedł. Kask w sumie już mam Caberg, ale chce go zostawić dla ew. pasażera a sobie wziąć któryś z tych AGV. Rękawice wolałbym jednak lepsze (mam sentyment do moich palców nie chce ich stracić :wink: ) Buty... Ciężko stwierdzić różnicę bo w opisie mają to samo. Obie pary są wzmacniane w miejscu w którym stykają się z wajchą biegów. No a kask to kask. Nasłuchałem się co prawda o AGV różnych opinii, że shoei lepszy, że AGV to tylko marka itp itd... Zatem w obliczu nawału informacji z zewnątrz, proszę o pomoc fachowców :D
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych


Re: Wariant ekonomiczny i ekstrawagancki

Postprzez bryk77 » 8/1/2011, 14:51

ASR1927 napisał(a):(1347zl z kosztami przesylek)

ASR1927 napisał(a):(tak naprawdę to te 99zł to łączny koszt przesyłek :?)


Wyliczanie kosztów przesyłek - zboczenie zawodowe? :P


Ja bym brał drugi wariant. O tym pierwszym garnku nigdy nie słyszałem, ale wygląda (z resztą sama cena to sugeruje) na taki najbardziej podstawowy z tych podstawowych..

Nie wierzę, aby za taką kasę można było kupić przyzwoite buty tzn. jakość materiałów na niskim poziomie, jakość wykonania podobnie, wentylacja kiepska i wytrzymałość również. Hm.. Ale to tylko moje subiektywne zdanie, bo żadnymi z w/w nie miałem kontaktu.

Rękawice.. Ktoś tu się kiedyś pozytywnie wypowiadał o Tschul-u. Alpina to renoma i prestiż. Mimo wszystko brałbym alpinę za nieco więcej.

Aha, i bardzo tanio ten kombiak znalazłeś. Tak średnio na allegro był za 1000 zł.
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin


Postprzez Invi » 8/1/2011, 15:08

Ten kask za 180zł w połączeniu z kombi to żart? :D

Dziwne, ale w aukcji pisze AGV K3 basic, a na zdjęciach jest K3. K3 basic nie ma tych wylotów powietrza i "lotki" z tyłu. Od biedy się nada.

Rękawice za okolice 130zł - 150zł kupisz lepsze. Te mają tylko ochraniacze na palce, sprawdzałem, dodatkowe ochraniacze na rękawicach się przydają ;) Na motogenie był fajny test rękawic za 130zł. Poszukaj.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Re: Wariant ekonomiczny i ekstrawagancki

Postprzez mianps » 8/1/2011, 21:54

ASR1927 napisał(a):Zatem w obliczu nawału informacji z zewnątrz, proszę o pomoc fachowców :D

to uważasz, że tutaj nie dostaniesz nawału informacji od "fachowców" ?

jak będziesz użytkował motocykl? miasto, trasy, podróżowanie, dojazdy do szkoły/pracy, w słoneczne weekendy czerwiec-sierpień czy może niezależnie od pogody (z wyłączeniem mrozu i śniegu)?
Bo to ma ogromne znaczenie w doborze ciuchów...

A i tak kupisz to na co Cię stać i co Ci się bardziej spodoba :)
Oczywiście nie kupuj nic co zakładasz na siebie (od kasku po buty) bez przymierzania.
Honda cb 450s -> FZS600
mianps
Świeżak
 
Posty: 490
Dołączył(a): 20/5/2009, 19:49
Lokalizacja: Radom/Opole/Tomaszów Maz.

Re: Wariant ekonomiczny i ekstrawagancki

Postprzez ASR1927 » 9/1/2011, 02:37

mianps napisał(a):
ASR1927 napisał(a):Zatem w obliczu nawału informacji z zewnątrz, proszę o pomoc fachowców :D

to uważasz, że tutaj nie dostaniesz nawału informacji od "fachowców" ?



Właśnie na to liczę :D


mianps napisał(a):A i tak kupisz to na co Cię stać i co Ci się bardziej spodoba Smile



Wiesz, mam świadomość, że tutaj na Ścigaczu jest pełno zakłamańców (nazywajmy rzeczy po imieniu) którzy popierają zasadę, że "na ubraniu to nie ma co oszczędzać" a tak naprawdę to i tak kupią kask "no name" bo na taki tylko ich stać. Ale spójrzmy prawdzie w oczy, ilu z nas stać na prawdziwie markowe rzeczy? Ja np. nie mogę sobie pozwolić na buty Pumy dwa razy w roku, czy na koszulke z malutkim znaczkiem Nike raz na miesiąc... Wiem, że motocyklizm to droga przygoda ale niestety muszę zastąpić pewne rzeczy tańszymi zamiennikami. Tyczy się oczywiście tylko ubioru bo mechaniczne rzeczy do moto wiadomo muszą być właściwe.

No a wracając do tematu to moto będe używał na co dzień, dojechać do dziewczyny, wylecieć z nią za miasto, czasem samemu pofrunąć przed siebie. Użytek codzienny po prostu. Co do pogody to w poprzednim sezonie jeździłem cały wrzesień a teraz planuję wylecieć już marzec-kwiecień. Tak jak mówisz, przeszkodą dla mnie tylko śnieg i mróz. W deszczu też nie wyjadę bo póki co jeszcze się boje :wink:
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wariant ekonomiczny i ekstrawagancki

Postprzez bryk77 » 9/1/2011, 03:26

ASR1927 napisał(a):Ale spójrzmy prawdzie w oczy, ilu z nas stać na prawdziwie markowe rzeczy?


Przejrzyj kilka stron wstecz...

http://forum.scigacz.pl/viewtopic.php?t=310&postdays=0&postorder=asc&start=660 (otwórz link)

Jeśli ktoś ma kasę na dobre moto - a jak widać po zdjęciach sprzętów większość ma - to ma też kasę na dobre ciuchy. Prawdą jest iż w Polsce nie ma lekko (to też przyszło mi wyemigrować za chlebem), ale prawdą również jest, że jest cała banda tych przyzwyczajonych do narzekania. U kogo nie jestem to tylko słyszę jak wszystkim ciężko. Ale w garażu auto nowe stoi, działeczkę się kupiło, domek się remontuje, a i jeszcze na wakacje się jedzie... Farmazony... :twisted: Nikomu niczego nie zazdroszczę. Po prostu jak każdy w d*pie mam cudze problemy i brzydzę się obłudą. Więcej optymizmu..

Przepraszam. Musiałem odreagować. Coś mnie trafia gdy słyszę takie gadanie.

To tyle pomogłem... :P Sam się na poważniejsze zakupy wybieram. Miało być jeszcze w ubiegłe wakacje, ale niestety plany się pokrzyżowały. Jak dobrze pójdzie będę mógł zdać relację za tydzień lub dwa.


P.S. Żeby się tu off top nie robił.. Konkretnie odpowiadać na pytanie! :wink:
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Re: Wariant ekonomiczny i ekstrawagancki

Postprzez ASR1927 » 9/1/2011, 12:07

bryk77 napisał(a):
Wyliczanie kosztów przesyłek - zboczenie zawodowe? :P




No być może, ale naprawdę weź pod uwagę że mniej więcej taką kwotę płacę za usługi pocztowe :?

Była jeszcze opcja na to

http://moto.allegro.pl/kombinezon-probi ... 16841.html

ale w jednoczęściowym się jakoś nie widzę...
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wariant ekonomiczny i ekstrawagancki

Postprzez mianps » 9/1/2011, 14:51

ASR1927 napisał(a):No a wracając do tematu to moto będe używał na co dzień, dojechać do dziewczyny, wylecieć z nią za miasto, czasem samemu pofrunąć przed siebie. Użytek codzienny po prostu. Co do pogody to w poprzednim sezonie jeździłem cały wrzesień a teraz planuję wylecieć już marzec-kwiecień. Tak jak mówisz, przeszkodą dla mnie tylko śnieg i mróz. W deszczu też nie wyjadę bo póki co jeszcze się boje :wink:

Mniej więcej tak używam motocykla. A co do deszczu przy wyjazdach poza miasto zawsze Cię może zastać. Nie zakłada się jazdy na motocyklu w deszczu bo żadna w tym przyjemność (przynajmniej dla mnie) ale w deszczu też trzeba umieć jeździć by nagle nie być zaskoczonym, że nasz motocykl po wciśnięciu lekko hamulca się ślizga a jeśli to jest przedni hamulec wiadomo czym to grozi.

Jednoczęściowy kombinezon dla takiego użytkowania wg mnie mija się z celem.
Wg mnie najbardziej optymalne rozwiązanie to są jeansy motocyklowe i nakolanniki. Kurtka z wypinaną membraną. W kurtce z kombinezonu, bez spodni ciężko Ci będzie jeździć bez pasa nerkowego bo jest krótka a przy szlifie nie przypięta do spodni jest szansa, że Ci się podwinie i odsłoni plecy.
Aha, napisałeś "wylecieć z nią na miasto" - bierz pod uwagę, że ona też powinna być ubrana motocyklowo... raczej nie chcesz by się gdzieś pozdzierała..
Honda cb 450s -> FZS600
mianps
Świeżak
 
Posty: 490
Dołączył(a): 20/5/2009, 19:49
Lokalizacja: Radom/Opole/Tomaszów Maz.

Postprzez Danny84 » 9/1/2011, 16:06

Witam, a ja mam pytanko, czy lepiej kupić kombi z garbem, czy bez? Nie mogę znaleźć opinii na ten temat. Zastanawiam się nad
http://moto.allegro.pl/kombinezon-dwucz ... 84038.html
lub tym
http://moto.allegro.pl/alpinestars-rc-1 ... 02553.html
Myślę, że to okazja za te pieniądze.
Z góry dziękuję za porady i opinię.
Pozdrawiam...
SUZUKI GSX-R 1000 K7 :-)
Danny84
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12/3/2010, 19:50

Postprzez Czester » 9/1/2011, 20:25

Jeśli chcesz kupić tanio i dobrze to mogę polecić dwie rzeczy, których używam i jestem z nich zadowolony, a mianowicie:

Kask LS2: http://moto.allegro.pl/kask-ls2-ff350-s ... 36869.html

Rękawice Black Rider: http://moto.allegro.pl/rekawice-motocyk ... 21533.html

Oba produkty mogę z czystym sumieniem polecić. Świetny stosunek jakości do ceny.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4657
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Re: Wariant ekonomiczny i ekstrawagancki

Postprzez ASR1927 » 9/1/2011, 20:39

mianps napisał(a):
Aha, napisałeś "wylecieć z nią na miasto" - bierz pod uwagę, że ona też powinna być ubrana motocyklowo... raczej nie chcesz by się gdzieś pozdzierała..


Tak, tak ją też mam w planach wydatków :D Ale nie ma sensu kupować jej kombinezonu bo ona za dużo nie będzie ze mną jeździć. Mianowicie coś takiego

http://moto.allegro.pl/damska-zbroja-la ... 27774.html

a na to jakąś skóre.

I tu moje drugie pytanie. Czy jest coś podobnego na nogi? No bo plecy i cycory swoją drogą a nogi też trzeba chronić... Ale jedyne co mi podsuwa wyobraźnia to ochraniacze jak piłkarze mają :lol:


CzesterTX napisał(a):Jeśli chcesz kupić tanio i dobrze to mogę polecić dwie rzeczy, których używam i jestem z nich zadowolony, a mianowicie:

Kask LS2: http://moto.allegro.pl/kask-ls2-ff350-s ... 36869.html

Rękawice Black Rider: http://moto.allegro.pl/rekawice-motocyk ... 21533.html

Oba produkty mogę z czystym sumieniem polecić. Świetny stosunek jakości do ceny.


Hmm, co do tego LS2 jakoś nie jestem przekonany, mimo wszystko zaufam AGV. Rękawice w sumie mogą być ale jak bryk77 napisał alpinestars to renoma. Poza tym chce czasem mieć coś najlepszego :wink:

mianps napisał(a): W kurtce z kombinezonu, bez spodni ciężko Ci będzie jeździć bez pasa nerkowego bo jest krótka a przy szlifie nie przypięta do spodni jest szansa, że Ci się podwinie i odsłoni plecy.



Ten kombinezon jest łączony ze spodniami. Tak jest napisane
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Danny84 » 9/1/2011, 21:12

pan_wiewiorka napisał(a):Z garbem bardziej profi i bardziej lanserskie :D

Nie chodzi mi o lans, tylko czy ten garb ma aż takie znaczenie???
SUZUKI GSX-R 1000 K7 :-)
Danny84
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12/3/2010, 19:50

Postprzez mrówa » 9/1/2011, 21:29

Kolego Danny84 widzÄ™ w podpisie SUZUKI GSX-R 1000 K7 i ty pytasz o takie rzeczy chyba sobie jaja robisz.
Motocykl dostałeś na gwiazdkę?

ASR1927 zacznij od dobrego kasku to jest najważniejsze a potem wylicz resztę takie moje zdanie :wink:
CBR 600 F4I
____________
35 lat.
6-sty sezon na 600.
Avatar użytkownika
mrówa
Świeżak
 
Posty: 362
Dołączył(a): 4/5/2007, 19:42
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Postprzez ASR1927 » 9/1/2011, 21:48

mrówa napisał(a):
ASR1927 zacznij od dobrego kasku to jest najważniejsze a potem wylicz resztę takie moje zdanie :wink:


Kask będzie prawdopodobnie ten droższy AGV, ale kolorystycznie bardziej wolałbym mat. Młodej dam tego Caberga co kupiłem razem z moto, jest w dobrym stanie a na mnie mimo wszystko trochę przymały.
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez mrówa » 9/1/2011, 22:01

Z matu chyba ciężko się czyści robale co do kasku ja bym poszukał używanego chyba że się brzydzisz po kimś jeździć,mój kolega tak kupował trafił okazje naprawdę za nie duże pieniądze kupił słomkę i kombi 50% tego co w sklepie po jednym sezonie.
Ostatnio sam przeglądałem używane kaski dla żony i powiem że można całkiem w rozsądnej cenie kupić z górnej półki kask.Ja osobiście bym tak zrobił wolałbym mieć dobry choć używany.
Wiem że za markę się dużo przepłaca ale zawsze będę namawiał do dobrego kasku bo noga czy ręka ci się zrośnie ale uszkodzony mózg już nie. :wink:
CBR 600 F4I
____________
35 lat.
6-sty sezon na 600.
Avatar użytkownika
mrówa
Świeżak
 
Posty: 362
Dołączył(a): 4/5/2007, 19:42
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Postprzez Invi » 9/1/2011, 22:08

Jak już pisałem AGV K3 basic to takie przyzwoite minimum. Wadą jest kiepska (parująca i rysująca się) szyba. Ale poza tym jest naprawdę spoko (wysoka nota w teście Sharp, dobre aero (nie próbuje urwać ci głowę powyżej 200kmh), nieźle wygląda). Po pierwszym wypadku zmieniłem go na zwykłego K3 i poza wyczuwalnie lepszą aero po otwarciu nawiewów różnicy nie było.

A pomysłów z używanym kaskiem nie będę komentował :P Kask dopasowuje się do głowy, nie wiem czy wiecie. Używany za nic nie będzie w 100% wygodny (chyba że ktoś ma identyczną głowę :P ).

CzesterTX napisał(a):Rękawice Black Rider: http://moto.allegro.pl/rekawice-motocyk ... 21533.html


A ja znowu przywalę się do Czesterowych rękawic. Miałem z nimi styczność, miałem styczność z takimi za 150zł i miałem styczność z alpinami za 400zł, więc chyba mam jakieś porównanie. Jeśli chodzi o stosunek jakość-cena to Utiki za 140zł wypadały zdecydowanie najlepiej.

Coś w tym stylu mam na myśli: http://moto.allegro.pl/skorzane-rekawic ... 73018.html
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Danny84 » 9/1/2011, 22:25

[quote="mrówa"]Kolego Danny84 widzę w podpisie SUZUKI GSX-R 1000 K7 i ty pytasz o takie rzeczy chyba sobie jaja robisz.
Motocykl dostałeś na gwiazdkę?

Wcześniej jeździłem w samej kurtce, ale w lipcu kupiłem suzuki i stwierdziłem, że muszę też kupić kombinezon. Oczywiście (co jest błędem) nie przywiązywałem wagi do ubrania i się tym tak nie interesowałem, dlatego teraz za nim coś kupię wolę zasięgnąć opinii.
SUZUKI GSX-R 1000 K7 :-)
Danny84
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12/3/2010, 19:50

Postprzez bryk77 » 10/1/2011, 02:02

Invinciblee, miałem (właściwie wciąż mam) rękawice Utiki. Strasznie farbowały. Był również duży problem z wentylacją. Do tego pomimo właściwie dobranego rozmiaru protektory kostek były źle wyprofilowane tzn. uciskały je tak, że dłoni nie mogłem rozprostować po dłuższej jeździe. Nie polecam tego producenta. Z Utiki już napewno nic nie kupię.
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez mianps » 10/1/2011, 14:18

bryk77, odnosząc się do Twojej opinii na temat tych rękawic nasuwa mi się jedna uwaga:
To jest Twoja opinia o firmie na podstawie jednego produktu, oczywiście takie zakupy zrażają do danej marki ale nie zapominajmy, że każdy ma dłoń inną, każdemu się co innego podoba.

To co dla jednego będzie mega wygodne, dla drugiego będzie utrapieniem.
A ze swojej strony dorzucę parę zdań na temat kasku LS2. Firma jest w miarę nowa ale po produktach widać, że aspiruje nieco wyżej niż mogłoby się wydawać po cenach ich kasków. Kto nie miał żadnej styczności z kaskami tej firmy nie powinien od razu skreślać ich ze swojego wyboru. Cena jest niska ale nijak ma się do produktów w tej samej cenie. które w 100% są made in China.

Kaski LS2 są robione z termoplastiku, te podane AGV również termoplastik. Nawet tak znany kask jak nolan N62 jest z termoplastiku!
I tak naprawdę większość kasków do 500zł są z tego materiału (lecz na szybko znalazłem wyjątek - HJC CS-R1 i materiał to poliwęglan) i mają porównywalne właściwości jeśli chodzi o bezpieczeństwo.
Ale oprócz bezpieczeństwa dochodzi także komfort użytkowania, aspekt wizualny...a to już się różni i w każdym kasku jest co innego.

Na nogi dobry patent (wg mnie) to ochraniacze na kolana np.
http://www.google.pl/images?hl=pl&biw=1 ... =&gs_rfai=
mam najprostszy model, zakładam pod jeansy motocyklowe - był szlif przy ok.80km/h, jeans na kolanie przetarty (lecz kevlar w spodniach już nie :) ) lekkie zadrapanie na ochraniaczu i zero dolegliwości na kolanie :)

A i powtórzę jeszcze raz - nie kupuje się ubioru bez jego przymierzenia.
Honda cb 450s -> FZS600
mianps
Świeżak
 
Posty: 490
Dołączył(a): 20/5/2009, 19:49
Lokalizacja: Radom/Opole/Tomaszów Maz.

Postprzez Grzesku » 10/1/2011, 16:33

Ja przejeździłem już 4 sezon w rękawicach utiki za 140 zł i złego słowa powiedzieć nie mogę. Jedyne co, to troche mi się rzep odpruł od częstego zakładania, ale to da sie zeszyć ... Wentylacja super
560 SMR
Grzesku
Świeżak
 
Posty: 391
Dołączył(a): 23/11/2010, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê