Zobacz wątek - yzf 750 śruba spustowa(oleju)nie chce się odkręcić pomocy
NAS Analytics TAG

yzf 750 śruba spustowa(oleju)nie chce się odkręcić pomocy

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

yzf 750 śruba spustowa(oleju)nie chce się odkręcić pomocy

Postprzez noratu » 17/3/2007, 12:36

tak jak w temacie nie chce mi się odkręcic ta imbusowa śruba przez którą spuszcza się olej z lagi . prawdopodobnie coś tam w środku się zerwało albo obluzowało go gdy wkładam imbusa to się niby odkręca ale w rzeczewistości nic a nic . jednak coś musiało drgnąc bo olej lekko kapie ... wiem że narobiłem sobie biedy ale może ktos z was zna jakis sposób by ją jakos odkręcić.?????????????????????????????????????????????????????????????
noratu
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 13/9/2006, 10:55
Lokalizacja: okolice ostrołęki


Postprzez noratu » 17/3/2007, 14:23

próbowałem już wcisnąć lagę tak aby zwiekszyc nacisk sprężyny , uciołem imbusa żeby wszedł mi na wkrętarke (wkrętarka dlatego że tam jest taka funkcja coś jakby szarpnięcie przy odkręcaniu ) i to też nie pomogło dalej sie obkręca :oops: nic mi nie przychodzi do głowy jak usztywnic tą nakrędkę która znajduje się w środku lagi. :cry:
noratu
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 13/9/2006, 10:55
Lokalizacja: okolice ostrołęki


Postprzez torowiec » 17/3/2007, 14:45

pewnie masz objechany gwint.
to dosc radykalne rozwiazanie ale chyba pozostalo ci rozwiercic srube razem z otworem a pozniej na nowo nagwintowac na wiekszy rozmiar dopasowujac nowa wieksza srube
to wszystko pod warunkiem ze masz wokol dostatecznie duzo miesa na powiekszenie otworu
torowiec
Świeżak
 
Posty: 401
Dołączył(a): 16/2/2007, 10:36
Lokalizacja: Gorny Slask

Postprzez noratu » 17/3/2007, 15:02

to chyba ostateczność z tą wiertarką ,myślę żę gwint jest ok bo nic mi nie przeskakuje cały czas płynne jednostajne odkręcanie bez efektu ... (niestety) tam coś się slizga i to trzeba jakos przytrzymac (tylko jak? )dociśnięcie lagi nie pomogło zastanawiam się czy przez górę nic nie da się zrobić ??????ale dzięki za pomysł :wink:
noratu
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 13/9/2006, 10:55
Lokalizacja: okolice ostrołęki

Postprzez torowiec » 17/3/2007, 15:25

zasiegnalem rady kumpla mechanika
ta sruba trzyma cale bebechy z srodka lagi
czasami tak nie jezdzij bo jak postawisz na kolo to ci kolo moze zostac na asfalcie
czym predzej do mechanika chyba ze znasz budowe lagi i sam sobie poradzisz
pozdro i nie lekcewaz tego!
torowiec
Świeżak
 
Posty: 401
Dołączył(a): 16/2/2007, 10:36
Lokalizacja: Gorny Slask

Postprzez jarek20 » 17/3/2007, 15:27

myślę że jak byś miał wystarczająco miejsca to może byś mug naciąć śrubkę tak żeby ja przerobić na śrubokręt płaski ale to nie zawsze pomaga ja tak robiłem i zawsze to zadziałało Pozdrawiam i życzę powodzenia 8)
Avatar użytkownika
jarek20
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 27/2/2007, 10:27
Lokalizacja: Podkarpackie - Lubaczów

Postprzez noratu » 17/3/2007, 17:05

hmmmmmmmmmm cały czas żadnego pomysła nie wymyśliłem ,wiem że ta śruba trzyma całe flaki bo olej chciałem wymienić w dwóch lagach z jedną poszło jak po maśle a z drógą problem jak ch....a ale ze śrubą jest wszystko ok (piękna jest ) tylko coś w środku lagi się obkręca i przez to nie mogę śrubeczki odkręcić ..... czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ?????????????
(bo ta wiertarka mnie odstrasza ) :cry:
noratu
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 13/9/2006, 10:55
Lokalizacja: okolice ostrołęki

Postprzez noratu » 17/3/2007, 21:01

przed chwilą wróciłem z piwnicy 8) i już mówie co sie stało ,bez wiertarki nic bym nie zrobił musiałem zrobic jak radził torowiec rozwiercić . dobrałem odpowiednie wiertło(wielgachne ) krok po kroczku do przodu , co jakiś czas wybijka i lekke stuknięcie w wywiercony otwór i oczywiście za któryms razem booom :shock: poszło tak jak trzeba :) sprężyna wyszła górą z całymi flakami olej zleciał i jest wszystko ok bo pozostałość śruby odkręciłem i wszystko jest tak jak by było normalnie odkręcone ucierpiała tylko sruba (podobno cos takiego M12na1,25 sąsiad mi podpowiedział ) jakas nie typowa sie okaże hehehehe i teraz tak co mogło być przyczyną tego wszystkiego : ta pozostałość śruby którą odkręciłem miała na gwincie coś w rodzaju białego proszku albo kleju chyba się zapiekła i dlatego kręciła się z całym tłoczyskiem (tak sie chyba nazywa ta rureczka )bo sprężyna pod naciskiem powstrzymuje te kręcenie tylko niestety za mało skutecznie bo śruba się niechciała odkręcić (chyba od nowości nik tam nie zaglądał i przez to te całe problemy ... nie życzę nikomu wiercania się w swoją maszyne ,mam nadzieje że jeszcze tą srube gdzies dostane :? dzięki jeszcze raz za posty w końcu co dwie głowy to nie jedna hehehehehehehe hej
noratu
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 13/9/2006, 10:55
Lokalizacja: okolice ostrołęki

Postprzez jurekgpx » 18/3/2007, 15:52

odkrecajac nakretke u gory lagi nalezalo wsunac na dlugim precie szesciokat i zablokowac srodek lag a wtedy odkrecac srube imbusowa nie musial bys uzywac wiertarki jak bedziesz skladal lagi bedziesz chyba potrzebowal tego preta z koncowka bo inaczej mozesz nie dokrecic tej sruby i bedzie sie sÄ…czyl olej
jurekgpx
Świeżak
 
Posty: 81
Dołączył(a): 9/3/2007, 19:33
Lokalizacja: kwidzyn

Postprzez zephyr » 18/3/2007, 17:28

tez tak myśle. Musisz skołować sobie długi klucz żeby to dokręcić bo miałem podobny problem w poprzednim moto. Ja taki sobie dorobiłem. A ten proszek na gwincie to jest pasta po to żeby się śruba przypadkiem nie odkręciła.
Avatar użytkownika
zephyr
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 23/2/2007, 13:57
Lokalizacja: Węgierska Górka

Postprzez noratu » 18/3/2007, 17:40

chciałem cos takiego zrobić ale tam poprostu nie ma miejsca żeby cos tam wcisnąć(tak mają te jepońce:)... to co trzeba było unieruchomić znajdowało się na dole lagi te (tłoczysko) coś jak rurka żaden sześciokąt na drucie nic by nie pomógł bo by się i tak ślizgał ,ale to jest bardzo dobry pomysł tylko nie do tego zawieszenia .
noratu
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 13/9/2006, 10:55
Lokalizacja: okolice ostrołęki



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê