Zobacz wątek - [Honda CBR 900 RR] Mój fajer is dead ...jak to zdechł ;-(
NAS Analytics TAG

[Honda CBR 900 RR] Mój fajer is dead ...jak to zdechł ;-(

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

[Honda CBR 900 RR] Mój fajer is dead ...jak to zdechł ;-(

Postprzez miki1406 » 14/4/2010, 07:52

W niedzielne południe miałem czystą drogę to rozbujałem się do 230km/h... Stwierdziłem, że mi styka i odpuściłem. I wtedy usłyszałem terkot... Pomyślałem, że albo panewa, albo napinacz... Terkot pojawiał się przy zejściu z obrotów tak od 3,5 do 2,5tyś obrotów...

Sprawdziłem napinacz i igła. Spuściłem olej i widzę "płatki". :( Rozebraliśmy z młodym piec no i korbowodowa jedna oddała żywota. :okulary2:

Moje pytanie... Co mi radzicie?? Stan moich finansów wygląda kiepsko, a i kobieta się już wściekła na to wszystko... Najpierw gsxf który się psuł, teraz fajer.

Co zrobić... Szukać wału z panewkami głównymi i korbami z panewkami?? Szukać pieca i odkładać?? Ale to wiąże się z kosztami. Sprzedać w całości?? Ile dostanę za takiego fajera?? 94' owiewki całe, ale raczej pod lakier. Rama prosta, osprzęt sprawny.?? Może ktoś chce się zamienić za coś sprawnego?? Sprzedać na części??

Nie wiem co zrobić :placze:
Przykro mi w taki sposób rozstać się z motocyklami. Jak do czerwca 2012 nic nie zdziałam to po ślubie prędzej mi kaktus na tyłku wyrośnie niż kupie o2o. :|

Aha przejechałem nim 352km od kiedy go kupiłem... i koniec :roll:
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice


Postprzez Nigoss » 14/4/2010, 10:08

No wiesz sprzet jest dosyc wiekowy wiec sie nie dziw, ze cos moze sie sypac, i do tego scig. Jesli jest cos z silnikiem to zorientuj sie jaki bedzie dokladny koszt naprawy i przy sprzedazy odejmiesz od ceny sprawnego moto. Na czesci raczej sie nie bedzie oplacalo chociaz musialbys z kalkulatorem dokladnie policzyc ile za kazda czesc dostaniesz. Z drugiej strony sezon sie dopiero rozpoczal, wstaw moto do garazu i cierpliwie zbieraj kase, a napewno jeszcze w tym sezonie polatasz.
,,Motocykle to nie tylko moja pasja, ale też moje życie''
Avatar użytkownika
Nigoss
Bywalec
 
Posty: 567
Dołączył(a): 5/9/2008, 17:01


Postprzez lonewolf » 14/4/2010, 11:02

Nigoss napisał(a):No wiesz sprzet jest dosyc wiekowy wiec sie nie dziw, ze cos moze sie sypac, i do tego scig.


Możliwe, że ktoś specjalnie fajerę przygotował do kupna, skoro zrobiłeś nią te 350km. Kumplowi panewki chwyciły, dorobił sobie sam, dotarł na najlepszym oleju i sprzedał jak igiełkę... Ku przestrodze innych powiedz ile za nią dałeś i jaki miała niby-przebieg. IMO zbieraj na piec...

Nawiasem: honda to honda - nie do zaj*bania xD
Avatar użytkownika
lonewolf
Bywalec
 
Posty: 588
Dołączył(a): 29/5/2008, 19:48

Postprzez miki1406 » 14/4/2010, 11:10

dałem za nia 4 tysia, ale wiedziałem, że w piecu coś jest pomotane... Kupiłem loterie i przegrałem... Myślałem, że się nie rozsypie... Generalnie ceny pieców od 1000 do 2 tysięcy... Cena wał+panewki główne+korby z panewami - dziś dzwoniłem i koleś sprzedał za 600zł - czyli myśle, że między 500-1000zeta...

Nie wiem... cieniutko u mnie z kasą... sprzedać telefon (n95) i stacjonarkę (starą mam kupca za jakieś 200-300zeta - a nie jest mi potrzebna bo mam lapka) i kupić zestaw wał z korbami??
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez adamRS » 14/4/2010, 12:32

A no widzisz wiem coś o tym jak to jest kupić motocykl który od razu się psuje. Ty miałeś o tyle dobrze że chociaż troche się przejechałeś, ja za to na swoim jeszcze nie jeździłem. Miała to nie być mina a jednak... Wiesz o co mi chodzi bo się znamy. Wracając do tematu to uzbieraj lepiej kasę i kup inny silnik. Ja też tak zrobię jeśli okaże się że po tej naprawie którą właśnie wykonuje silnik dalej będzie do niczego.
Avatar użytkownika
adamRS
Świeżak
 
Posty: 486
Dołączył(a): 6/2/2010, 17:12
Lokalizacja: Wieluń/Poznań

Postprzez Nigoss » 14/4/2010, 12:59

No w tym przypadku gdybys chcial jednak sprzedac to tylko na czesci. Bo powiedzmy sobie szczerze musialbys od 4k odjac przynajmniej 1k, jak nie wiecej. Lepiej pozbieraj kase, tak jak mowilem mamy dopiero kwiecien wiec nawet jakby moto mial troche czasu postac to i tak polatasz w tym sezonie jeszcze. A jak bys chcial sprzedac to ludzie grosze dadza. Jedynie na pocieszenie trzeba dodac, ze moto byl za 4k, a nie 10.
,,Motocykle to nie tylko moja pasja, ale też moje życie''
Avatar użytkownika
Nigoss
Bywalec
 
Posty: 567
Dołączył(a): 5/9/2008, 17:01

Postprzez miki1406 » 14/4/2010, 13:07

Lipa straszna ;-/ A co się u ciebie adam posypało?? Bo głowice wiem, że zmieniłeś... To co jeszcze?!?

jakbym miał sprzedawać to pewnie prędzej na części niż w całości... Głupie lagi to 1000zeta, do tego lampa koło 400zł, rama z 800zł z papierem, piec na części, czyli sprzęgło (kosz jest igła), alternator, rozruch, głowica, plastiki trochę by się kasy wyjęło z tego...

Ale szkoda mi... Zajmę się kosmetyką ramy i osprzętu... To co mogę bez inwestycji to po robie, a w międzyczasie będę zbierał kasę i polował na wał... Jak się nie trafi to poodkładam na piec i tyle... Ale wątpie żebym jeszcze w tym roku wyjechał ;-( mam kupe długów po zakupieniu moto i muszę najpierw poprostować te sprawy...

Dobra no od stania nic mu się nie stanie... :-(((( I po co ja kupowałem ten akumulator... :-((((
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez Przemo_rene » 14/4/2010, 16:05

ale smut :( Ej Stary bedzie dobrze! Tez przerabiałem zajechany piec - tyle, że u mnie była to cała góra to roboty i to z mojej winy rok temu...popatrz na to z innej strony - jak już bedziesz miał piec rozebrany to daj na pomiary do szlifierza DOBREGO i niech pomierzy tłoki do cylindrów i inne rzeczy - bedziesz spał spokojnie później! Poszukaj może w częściach oryginalnych samych panewek. Są na 100% do dostania. Np w motoboy.pl

Do tego jak wał nie jest mocno draśniety to wystarczy po pomiarach jego polerowanie maszynowe. A nawet jak nie to i tak 1000zł by mieć wszystko na cacy jak rozłożysz nawet na 6 miesięcy to wyjdzie mniej niż 150zł miesięcznie. Odmówisz sobie imprezy, nie bedziesz lał do baku (no bo niby po co) i samo się uzbiera. A za 6 miesięcy będzie Październik.

Ja rok temu w Październiku właśnie skończyłem remont i tak jeszcze pośmigałem ;)

powodzenia i głowa do góry!


ps. Kolejny raz wychodzi na to, że NIE MA OKAZJI I KUPUJĄC TANIO KUPUJE SIĘ W RATACH.... Pierwsza to cena za która kupujemy a druga to roboty które trzeba zrobić. Często połowa lub więcej kwoty zakupu :(

Niech to będzie dla innych przestroga bo przez 2 tygodnie chyba już 4ty sprzet co panewki padają po kupnie na ten sezon :/
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo Przegląd Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R

Postprzez gixerr » 14/4/2010, 19:47

witam.
mam pewien bardzo duzy problem... odebralem dzisiaj swoj motocykl od mechanika lecz teraz stoi bo swiece prawdopodobnie zalolo... mam pytanie byl by ktos laskaw pozyczyc mi klucz do swiec badz przyjechac na mokotow z tym kluczem? postawie browara:)
jestem z mokotowa..
dzieki
gixerr
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26/2/2007, 14:09
Lokalizacja: warszawa

Postprzez gixerr » 14/4/2010, 19:56

odnosnie tego klucza moze ktos by mi pomogl tel 794003660, motocykl to bandit 600s z gory dziekuje
gixerr
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26/2/2007, 14:09
Lokalizacja: warszawa

Postprzez sligi » 14/4/2010, 20:09

Przemo_rene napisał(a):
Niech to będzie dla innych przestroga bo przez 2 tygodnie chyba już 4ty sprzet co panewki padają po kupnie na ten sezon :/


Hehe no to ja będę 5 ;) Kupiłem gixera srada no i też padł...;) Ale mnie to efektownie korba bokiem wyszła...

Pzdr
sligi
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 12/3/2008, 09:44

Postprzez Tomekjan » 15/4/2010, 06:52

Kolego Miki1406 czy Twój podpis:

"Było Suzuki GSX600F czajnik 89' -> jest CBR900RR SC28 94' -> będzie Ogień jak zniknie śnieg"

miał oznaczać właśnie to co opisujesz :wink:

Tak to juz jest z tymi wiekowymi sprzętami :? Ja drugi sezon śmigam na CBR 1000F z 90r z duszą na ramieniu aby coś sie nie sypnęło, bo wtedy chyba jedynie na części trzeba by ją rozsprzedać. Aczkolwiek mam szaleńczy plan aby zrobić nią w te wakacje trasę ponad 1000km 8)

Pozdrawiam i sukcesów w zbieraniu kasy życzę.

Tomek.
Pozdrawiam.
Tomekjan
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 9/4/2009, 03:36
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez front247 » 15/4/2010, 12:59

współczuje ..ale podobno Hondy się nie psują..
Ja mam Kawe z 1991 i nic się nie psuje...a podobno kawy się sypią...
bez komentarza
Avatar użytkownika
front247
Świeżak
 
Posty: 298
Dołączył(a): 10/4/2008, 21:59
Lokalizacja: zielona góra

Postprzez Pushek » 15/4/2010, 14:39

Jak dbasz tak masz. Ja kupiłem w zeszłym sezonie dwusuwa po remoncie, rocznik 94. Ostatnio zauważyłem, że skrzynia zaczęła wyć i biegi nie wchodzą tak jak wcześniej.
Pushek
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9/9/2009, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Czester » 15/4/2010, 15:16

Sorry stary ale nie mogę się powstrzymać... gdzie Ty miałeś głowę żeby kupować Fajerę za 4 tysie ja się pytam? Jak myślisz, dlaczego tyle kosztowała? Sam się o to prosiłeś. Rozbieraj ją na części i wystawiaj na Allegro. Sezon dopiero się zaczyna to może pogonisz co nieco, choć z drugiej strony wątpię czy będzie duży popyt na części do takiej babci... A jak nie to kołuj kasę i zrób tak jak Szpicer. Popytaj tez o piec na SP, może akurat ktoś będzie miał od sc33. Ewentualnie poczekaj aż Konio zgruzuje swoją to opchnie Ci piec jeśli wyjdzie z tego cało ;)




P.S. Zmień końcówkę siga (o tym śniegu) na "płacz, lament i zgrzytanie zębów" ;)
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez miki1406 » 16/4/2010, 09:29

Heh czester... kupiłem od braciaka... wiedziałem, że panewka jest już draśnięta ale liczyłem, że choć z sezon przelatam... Barania głowa...

Postanowiłem szukać zestawu wał + panewki główne + korby z panewkami... Raz, że znajde za 1/2, a nawet 1/3 ceny pieca, a dwa, że będe mógł oblookać co i jak pod stopkami korbowodów gra...

Jestem zły bo przedwczoraj dzwoniłem do kolesia i sprzedał cały taki zestaw za 600zeta...

Musze polować na silnik na części po crash'u, albo wał...

Dobry pomysł z tym SP... Chłopaki mogą mieć jakiś dobry patent na to... W końcu nie śmigają oni turystycznie, to i temat panewek przerabiali nie raz
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez arcadioo997 » 16/4/2010, 11:21

Zobacz na ile jest zajechana panewka...Przemo_rene dobrze prawi - jak jest wał lekko draśnięty, to może starczy polerka, jakieś prostowanie i będzie gadało. W ostateczności można dać do dobrze ogarniętego szlifierza, żeby lekko liznął wał i dorobił panewkę - ale ta opcja to wyklucza bezawaryjną jazdę 60 tys. km na czerwonym polu...
Jeśli panewa się nie zatarła przy wysokich pionach, to sprawdź dokładnie układ smarowania (luzy na pompie olejowej, wymiary, zawór przelewowy a na końcu ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku)...
Poza tym po zajechanej panewce pompa oleju lubi mieć wgnioty od części panewki, więc tym bardziej sprawdź pompę oleju. Ja przez miesiąc czy dwa szukałem do swojej pieca, ale nic nie znalazłem (ale było to parę lat temu :) )
Na ebay-u w UK widziałem często silniki w dobrych pieniądzach - jeśli masz kogoś za oceanem, poszukaj, może da radę ściągnąć...

Jeśli chodzi o wał od innego silnika, to (podobno) ważną sprawą są oznaczenia na wale i karterze - w serwisówce jest to dobrze opisane...

Powodzenia! :)
arcadioo997
Świeżak
 
Posty: 178
Dołączył(a): 23/10/2008, 21:43
Lokalizacja: Poznań

Postprzez miki1406 » 22/4/2010, 07:35

Panowie... Mam trochę długów 3773,10zł w Aigo i jakieś 1500zł w PKO... Przeliczyłem i na części wezmę za to moto ok nawet 6 tysi... Chyba to będzie najlepsza opcja :-( Na razie na pocieszenie kupie sobie CZ350 (mam taką do kupienia), a jak wyjde na prostą to albo sobie uskładam, albo wezmę kredyt ale nie taki, żeby prawie 500zł płacić miesięcznie, ale taki, żeby płacić po 100-150zł...

Niestety... Przykro mi trochę, ale to chyba będzie najlepsze/najodpowiedniejsze wyjście z sytuacji gdzie potrzeba inwestycji a nie ma się złotówki...

Także dla wszystkich zainteresowanych... Wyceniam poszczególne części... Można powoli rezerwować bo motocykl poza panewką jest kompletny i prosty... Na pierwszy rzut chciałbym aby poszła rama z papierami (świeżo zarejestrowana [dziś odbiore twardy dowód] OC na 5 miechów jeszcze, a przegląd na 11) wypolerowana na lustro...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez melvin » 22/4/2010, 12:59

z silnika maxymalnie 900zł odzyskasz ze sprzedazy na czesci (samego pieca)
tyle że cięzko się to sprzedaje...


masz 3 wyjścia sprzedać wszystko za grosze, sprzedać graty z pieca, naprawić na szybko i oje*ac do zyda...



jak zostawisz to silnik w polszy jakieś 3k, możesz szukać silnika w UK, jak trafisz dobry to w 2.400 zmieścisz się ze sprowadzeniem.
tylko to jest ryzyko bo kumpel ostatnio do sc28 sprowadził i panewa była w misce...
na szczęście angol oddał 1/2 kasy
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez miki1406 » 23/4/2010, 07:45

No dobra a zakładając, że nie mam miedzi?? Do tego moto wypadało by pomalować?? A jak trafie lipe piec?? Stwierdziłem, że rozsądnie będzie sprzedawać po trochu i podganiać kredyt... A jak spłacę to wziąć taki do 150zł i na lajcie go spłacać a jeździć czymś normalnym, a nie wiecznie reanimowanym trupem

Panowie AKCJA CZĘŚCI STOPUJE.

Dostałem blok z wałem i korbami w prezencie :jupi: :jupi: :jupi:
Lucky się ulitował nad moim losem... Jeszcze w to nie wierze... Musi mi ktoś strzelić z liścia... :ooo: :ooo: :ooo: Panowie są jeszcze ludzie na tym świecie...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Następna strona


Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości




na gr