Zobacz wątek - Bezawaryjne moto do jazdy po mieście.
NAS Analytics TAG

Bezawaryjne moto do jazdy po mieście.

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Bezawaryjne moto do jazdy po mieście.

Postprzez BanaÅ› » 1/4/2010, 23:19

Witam. Jestem nowy na tym forum, poczytałem już sobie co nie co i postanowiłem założyć temat gdyż kończę (miejmy nadzieje w tym roku) liceum i mam mozliwość zrobić mały krok do spełnienia swojego marzenia. Chciałbym sprawić sobie motocykl do jazdy po mieście, jak najbardziej bezawaryjny, bo problem stanowi to że mieszkam w blokui moto musiałbym trzymać na parkingu, wiec nie miałbym możliwosci majsterkowania przy nim. Jak dotąd byłem posiadaczem motorowerów a ostatnimi czasy rg 80. Jeździłem juz na wiekszych pojemnosciach ale nie chce mówić ze nie stanowią dla mnie problemu w prowadzeniu bo wiadomo ze do tego trzeba tysięcy km treningu. Oczywiście nie rzucam się "standardowo" na 600-tki, tak wiec prosze o rade w wyborze odpowiedniego motocykla. Nie powinno Was zaskoczyc ze fundusze są nikłe ale kaske zawsze się skądś wyskrobie. Aha, szybko mi sie urosło i mam 190-195cm wzrostu wiec prosze wziać pod uwage wielkość tego moto. Nie naciskam na sportowy. Dzięki i pozdrawiam.
Avatar użytkownika
BanaÅ›
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 1/4/2010, 22:57
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez nexus2k » 2/4/2010, 06:36

Motorynka? :D
Kawasaki ZX10R
Avatar użytkownika
nexus2k
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 28/11/2009, 00:37
Lokalizacja: Zielona Gora / Londyn


Postprzez Kamusial » 2/4/2010, 07:19

XJ600 - śmiesznie wyglądać nie będziesz, moto do ogarnięcia- miałem i polecam, najlepiej sztukę po 97 z 2 tarczami z przodu. O ile nie przeszkadza Ci dość specyficzny sposób pracy kosza sprzęgłowego, to reszta jest ok. Moc nie zabija, raptem 60 koni, a przebieg momentu pozwala na jazdę na niskich obrotach.
Jeżeli chcesz coś mniejszego, to patrz powyżej.
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez BanaÅ› » 2/4/2010, 10:19

co rozumiesz przez specyficzny sposób pracy kosza sprzegłowego?
Do wszystkiego można sie przyzwyczaic. Poza tym cena odgrywa ważną rolę a po przeczytaniu tematu w tym dziale o ściemniaczach z allegro, mam pewne obawy ze nieświadomie kupie szmelc.
Avatar użytkownika
BanaÅ›
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 1/4/2010, 22:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez BanaÅ› » 2/4/2010, 11:13

W takim razie nie ma problemu. Najwazniejsze żeby sie tym potem nie musieć martwić i żeby mógł być moto użytkowany cały czas. Jeszcze pytanie o koszty normalnej eksploatacji tych modeli. Jak to się ma na kieszeń?
Gleba nie wybacza...
Avatar użytkownika
BanaÅ›
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 1/4/2010, 22:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kamusial » 2/4/2010, 12:43

U mnie wyglądało to tak, że jak moto stał na luzie, to kosz walił- metaliczny stuk, jak złapiesz sprzęgło stuk się zmniejsza, podczas jazdy na biegu nie ma go w ogóle. Podobno wszystkie XJ to mają, ale jedyną konsekwencją jest tylko stuk.

W eksploatacji 4cyl wychodzą nieco drożej niż 2 przy regulacjach (zawory, gaźniki) no i świece 4, a nie 2.

Po kupnie polecam zrobienie pełnego serwisu, łącznie z zaworami, chyba że kupujesz od pewniaka, albo masz papiery na to.

Przebiegiem siÄ™ nie sugeruj...
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez BanaÅ› » 2/4/2010, 16:12

Poczytałem sobie troszke i nachodzi mnie pytanie o CB500 które ma mnie ku sobie, mianowicie po którym roczniku sprzęgło jest doskonalsze? tzn nie świergoli?
Avatar użytkownika
BanaÅ›
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 1/4/2010, 22:57
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości




na górê