Zobacz wątek - problem yamaha r6 2001, pękła śruba !!
NAS Analytics TAG

problem yamaha r6 2001, pękła śruba !!

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

problem yamaha r6 2001, pękła śruba !!

Postprzez filgonzo » 20/3/2010, 22:06

Witam, jak w temacie problem ze sruba, znajduje sie ona miedzy pokrywa alternatora a filter oleju, inaczej nie potrafie określic jej połozenia, nizej pod linkiem jest zdjecie silnika z 2003( tylko takie znalazlem w internecie) i czerwonym kułeczkiem zaznaczylem gdzie mniej wiecej znajduje sie ta sruba

http://www.mojalbum.com.pl/Zdjecie-8IMQ6RPR-D.jpg

sutuacja byla następująca. zauwazylem ze śruba jest mokra w oleju, postanowilem ja dokrecic, nie byla dokrecona do "końca" ale jak krecilem caly czas czulem ten sam opor, zrobilem jeden niecaly obrot i pękła, na moje szczęście nie pekla na 2 kawalki, udalo mi sie ja wykrecic. Tokarz zrobil mi identyczna, dzis ja wkrecilem i dalej to samo, czuje ten sam opor i dalej moge krecic tylko boje sie ze znowu pęknie, od czego jest ta sruba? jak mam ją dokrecic? z góry dziękuje za konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam
filgonzo
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 26/10/2009, 23:14
Lokalizacja: Mazury


Postprzez Paleus » 21/3/2010, 00:48

powinieneś ściagnąć manuala do tego moto i zobaczyć z jaką siłą dokręcic tą śrubke kluczem dynamometrycznym.
Avatar użytkownika
Paleus
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 1/12/2008, 18:30
Lokalizacja: Nowy SÄ…cz


Postprzez grze » 21/3/2010, 12:32

na wstępie zaznaczam że nigdy nie rozbierałem takiego silnika więc to tylko moje domysły. co do otwory to może być to otwór rewizyjny do blokowania wału (domysły,domysły) w czasie wymiany rozrządu. Polecam kontakt z serwisem Yamahy tak na wszelki wypadek. Proponowane przez mojego przedmówcę sćiągnięcie manuala taż jest mądrym pomysłem.
grze
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29/10/2006, 17:48

Postprzez filgonzo » 21/3/2010, 15:00

wiem ze jest na forum scigacz.pl jest kilku urzytkowników którzy na pewno znaja się na tym i mam nadzieje ze sie odezwa, ale dzieki za kilka podsunietych pomysłow, manuala mam, nic konkretnego tam o tej srubie nie ma, zreszta slabo znam angielski, a obrazki mało mowią... dzis wybralem sie na przejazdzke nic nie zauwazylem jesli chodzi o prace silnika, przynajmniej tak mi sie wydaje.
filgonzo
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 26/10/2009, 23:14
Lokalizacja: Mazury



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê