Zobacz wątek - KRADZIEŻE MOTOCYKLI, komisy... mój pomysł
NAS Analytics TAG

KRADZIEŻE MOTOCYKLI, komisy... mój pomysł

O wszystkim
_________

KRADZIEŻE MOTOCYKLI, komisy... mój pomysł

Postprzez Marcin76 » 9/1/2010, 17:22

Witajcie,

Kiedy czytam sobie to forum jak i inne motocyklowe, to widzę jak trudno jest rozwiązać problem kradzieży motocykli (zresztą tak jak wszystkiego)... Jako, że sam używam motocykla na codzień do przebijania się przez korki we Wrocławiu, do jeżdżenia po klientach - to parkuje go zwykle gdzie popadnie... Nie mam też garażu, mieszkam w śródmieściu, więc moto albo stoi gdzieś na niby parkingu strzeżonym, albo po prostu pod kamienicą... I tak sobie myślę, kiedy pojawi się moje ogłoszenie na tym forum i pewnie w 50-ciu innych miejscach - że tym razem to mi zwinęli sprzęta ;-)

No i tak któregoś dnia usiadłem i zacząłem kombinować, jakby tutaj maksymalnie się zabezpieczyć... Jako, że zawodowo zajmuje się marketingiem internetowym, projektowaniem serwisów www itd... to razem z moją ekipą przygotowaliśmy pewne rozwiązanie.

Wyszliśmy z takich założeń:
1. aby informacja o tym, że jakiś motocykl jest kradziony była skuteczna, powinno być jakieś sensowne miejsce, gdzie będzie można się o tym dowiedzieć - ale nie byle kiedy, ale w momencie oględzin motocykla
2. istotne jest też, aby informacje o kradzieży trafiły do wszystkich uczciwych handlarzy, do komisów i pośredników

No zrobiliśmy taki system... na pewno ma swoje wady - dlatego liczę na Waszą pomoc przy jego rozwoju.
Główną wadą na dzień dzisiejszy jest brak dobrej bezy handlarzy i komisów.... Próbuję na własną rękę wysyłać maile do firm, które wygrzebuję w sieci, ale za mało... Aby taki serwis był skuteczny powinien zgromadzić sensowną bazę komisów, handlarzy.

Jak ten system działa?
1. ma możliwość zarejestrowania się przez handlarza, komis
2. ma możliwość zarejestrowania się przez motocyklistę - nawet gdy motocykl nie jest jeszcze skradziony - dlaczego ma to znaczenie? napiszę później
3. system automatycznie sprawdza co godzinę, czy któryś z motocykli nie został zgłoszony jako kradziony.. jeśli tak jest, to od razu idzie taka informacja mailem do każdego zarejestrowanego komisu
4. dodatkowo - raz w tygodniu trafia do każdego komisu zbiorcza tabela skradzionych sprzętów
5. i najważniejsze - jest wyszukiwarka skradzionego motocykla - po nr VIN. Dodatkowo właśnie skończyliśmy wersję mobilną tej wyszukiwarki - czyli taką okrojoną z grafiki, którą będzie można łatwo użyć na swoim telefonie - w momencie, gdy będzie się chciało dokonać okazyjnej transakcji ;-)
6. co, gdy motocykl zgłoszony jest jako kradziony? jeśli wpiszemy taki nr VIN - to zobaczymy nr telefonu i adres e-mail osoby, która zarejestrowała taki motocykl - abyśmy mogli się z nim skontaktować i wyjaśnić sprawę

Gdzie widzę wąskie gardło:
na razie przychodzi mi do głowy tylko jedno:
- że złodziej zarejestruje skradzionego sprzęta zanim zdąży to zrobić jego prawowity właściciel - i w momencie sprawdzania nie pojawi się informacja o kradzieży (bo system sprawdza, czy taki sam motocykl nie jest już zarejestrowany, aby nie pozwolić na rejestrację tego samego sprzęta przez kilka osób). Ale tutaj rozwiązanie jest proste: warto zarejestrować motocykl, zanim nie został skradziony... i w tym przykrym momencie tylko szybko odznaczyć info, że właśnie zginął.

Nie wiem, czy to dobry pomysł, ale wydaje mi się rozsądny. Proszę, podzielcie się swoimi opiniami na ten temat... na pewno nie zabezpieczymy motocykli w 100%, ale każde działanie utrudniające sprzedaż skradzionego moto w/g mnie ma sens.

Jak widzę przyszłość takiego serwisu?
Jeśli baza komisów będzie sensowa - to będzie ją można upublicznić - teraz też jest dostępna dla zalogowanych użytkowników.. Wydaje mi się, że to też będzie taka biała lista komisów, handlarzy, z którymi warto zawierać transakcje - bo sami dbają o to, aby mieć aktualne informacje o skradzionych motocyklach.
Jeśli taki serwis się przyjmie, to poszukam sponsorów i będzie można wydrukować jakieś małe nalepki na sprzęty zarejestrowane w rejestrze... Może to odstraszy amatorów (wiem, że profesjonaliści i tak będą kraść co chcą).

No to chyba tyle.. oceńcie sami przydatność takiego narzędzia. Wszelkie pomysły na rozwój mile widziane... słowa krytyki jeszcze chętniej... Na razie zrobiliśmy to w wolnej chwili... ale jak będzie taka potrzeba, chętnie rozwiniemy mechanizm - zapewne z łatwością znajdę też na to finanse (sponsora)...

No i w końcu adres ;-)
www.rejestrmotocykli.pl

Wersja mobilna (jeszcze ją testujemy):
www.rejestrmotocykli.pl/mobile/
--
pozdrawiam
Marcin

k1300R
Avatar użytkownika
Marcin76
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9/1/2010, 16:12
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez Juno » 9/1/2010, 17:31

Jak najbardziej jestem za jakimś patronatem medialnym ze strony administracji.
A myślałeś może Marcinie nad dodawaniem zdjęć?
Juno
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 22/4/2009, 21:59
Lokalizacja: Koło


Postprzez Konio » 9/1/2010, 17:34

no wlasnie dodawanie zdjec byloby przydatne bardzo- aktywacja tej usulgi po zgloszeniu motocykla jako kradziony zeby nie zapychac servera np :)
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez Marcin76 » 9/1/2010, 17:36

tak,
po zalogowaniu jest taka możliwość.. czyli każdy może wpisać dużo szczegółów o swoim moto i dodać 5 zdjęć... Tylko nie udostępniliśmy ich jeszcze w żaden sposób... Nie wiem, ile informacji właściciele będą chcieli pokazać - zdecydowaliśmy się na razie na nr telefonu i e-maila... Ale nie ma problemu, aby od razu wyświetlić zdjęcie skradzionego moto, czy więcej informacji o nim. Zadbaliśmy jeszcze o to, że każdy użytkownik może dodać kilka motocykli - pewnie są tacy - więc nie trzeba do każdego motocykla od nowa podawać informacji o właścicielu....

Ważne jest też, aby pamiętać o swoim profilu i w momencie sprzedaży motocykla wyrejestrować go od siebie... aby nowy właściciel mógł go swobodnie zarejstrować na stronie na siebie.
--
pozdrawiam
Marcin

k1300R
Avatar użytkownika
Marcin76
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9/1/2010, 16:12
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Trener » 9/1/2010, 17:38

Marcin76 napisał(a):
Ważne jest też, aby pamiętać o swoim profilu i w momencie sprzedaży motocykla wyrejestrować go od siebie... aby nowy właściciel mógł go swobodnie zarejstrować na stronie na siebie.


no włąśnie , a co się stanie jak ktoś o tym zapomni ?
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez Konio » 9/1/2010, 17:39

numer gg jeszcze dodajcie
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez Marcin76 » 9/1/2010, 17:41

ms407 napisał(a):
no włąśnie , a co się stanie jak ktoś o tym zapomni ?


w sumie tyle, że nowy właściciel nie będzie mógł go "przerejestrować" na siebie... bo nadal będzie na liście byłego właściciela.
--
pozdrawiam
Marcin

k1300R
Avatar użytkownika
Marcin76
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9/1/2010, 16:12
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Marcin76 » 9/1/2010, 17:44

Konio napisał(a):numer gg jeszcze dodajcie


ok, nie ma problemu ;-) Pozbieram takie uwagi przez jakiś czas w miarę możliwości naszych roboczogodzin będziemy stronę rozbudowywać.

Liczę na pomoc w dotarciu do handlarzy i komisów motocyklowych - jak kogoś takiego znacie, poinformujcie ich o tym... bo tutaj jest siła serwisu.


Jeśli pomysł się przyjmie - mogę jeszcze spróbować wydrukować trochę ulotek/wizytówek, które mogą trafić na targi motocyklowe czy coś... aby maksymalnie nagłośnić temat.

Na razie podszedłem do tego ostrożnie... bo nie wiem, czy taki rejestr nie będzie miał jakiś skutków ubocznych - a nie chciałbym zaszkodzić, ale pomóc ;-
--
pozdrawiam
Marcin

k1300R
Avatar użytkownika
Marcin76
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9/1/2010, 16:12
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Konio » 9/1/2010, 17:49

wlasnie przydaloby sie jakos rozwiac problem tego ze jak ktos sprzeda i nie wyrejestruje to nowy uzytkownik nie bedzie mogl zarejestrowac... moze kontakt z administracja i dolaczenie skanu dowodu rejestracyjnego?
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez melvin » 9/1/2010, 17:50

ja sądzę e to nic nie da bo 99% motocykli i tak nie zostaje w kraju, u Rosjan nikt nawet nie ma pojęcia że komuś zajumali u nas np zielona r1 2007 i szuka jej pół polski..
tam po prostu za kilka miesięcy ktoś napisze posiadam tyle ii tyle gratów do r1 2007i sprzedadzą się szybko po normalnych cenach.
u nas nie dość że duże ryzyko że ktoś rozpozna części to jeszcze ciężko sprzedać je w dobrych pieniądzach...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez zmorad » 9/1/2010, 19:00

A ja uważam, że większość moto zostanie w kraju (po kradzieży), i pójdzie na części.
Dobra metoda na np. aukcje pt. "nie posiadam dokumentów do sprzętu"
Może dołożyć nr. silnika??
zmorad
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 22/11/2009, 16:35

Postprzez melvin » 9/1/2010, 19:04

w polsce mały jest rynek na części i jak mówiłem ceny też są do bani. poza tym jesteśmy zalani zwłokami motocykli z UK i niemcowni...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez icid » 9/1/2010, 19:43

Temat wydaje mi się na tyle ciekawy że przykleję go na górę a jeśli administracja i redakcja wyrazi zgodę na objęcie patronatem tej akcji to ja osobiście nie widzę żadnego przeciw.
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez Traperoso » 9/1/2010, 19:51

Zajebisty pomysł :twisted: niedługo się zarejestruję :D
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Marcin76 » 13/1/2010, 10:41

Witam,
Widzę, że temat budzi zainteresowanie, coraz więcej osób zaczyna korzystać z systemu i rejestrować swoje maszyny... Jeśli będą jakieś problemy z potwierdzeniami - proszę sprawdzać w katalogu ze spamem, lub pisać od razu do admina na maila podanego na stronie (kontakt), wtedy na pewno znajdzie się rozwiązanie.

miłego dnia
Marcin
--
pozdrawiam
Marcin

k1300R
Avatar użytkownika
Marcin76
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9/1/2010, 16:12
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Marcin76 » 18/1/2010, 23:14

Witajcie,
poprawiliśmy błąd występujący przy rejestracji kilku motocykli - Maciek, dziękuję za wychwycenie błędu.
Widzę też w statystykach, że dyskusje na temat rejestru poprowadzone zostały na wielu forach motocyklowych. Jeśli ktoś ma jakieś pytania, wątpliwości - zapraszam do dyskusji tutaj. Będzie łatwiej, jak powstanie jedna lista uwag i komentarzy. Trudno jest mi się rejestrować na wszystkie fora i tam odpowiadać na pytania.

dobrej nocy
--
pozdrawiam
Marcin

k1300R
Avatar użytkownika
Marcin76
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9/1/2010, 16:12
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez weigert » 19/1/2010, 21:22

Witaj Marcinie...zasmuciło mnie pojawienie się Twojego serwisu...i to nie dlatego, że jestem złodziejem motocykli, a dlatego, że sam chciałem zrobić coś takiego. Już nawet zarezerwowałem domenę bazamotocykli.pl. Cieszę się z drugiej strony z faktu, że wreszcie powstał taki serwis bo potrzeba duża i cel szczytny. Istniejące do tej pory strony nawiązujące tematyką nie miały szans zdobycia odpowiedniego rozgłosu, a to jest podstawa powodzenia tego przedsięwzięcia. Życzę powodzenia i ...rejestruję swoje dwa kółka;)
Pozdrawiam
weigert
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19/1/2010, 21:16
Lokalizacja: Zawiercie / Katowice

Postprzez Marcin76 » 19/1/2010, 23:47

Dziękuję za bardzo miły komentarz ;-) Jeśli miałeś taki pomysł, to na pewno masz jeszcze jakieś dodatkowe przemyślenia... Jestem chętny na zmiany, na ulepszenie RM, więc śmiało pisz: info@rejestrmotocykli.pl

Dyskusja rozwinęła się też na innych forach, wyłapuję to w statystykach serwisu, więc podam tutaj klika linków, do miejsc, które udało mi się namierzyć... Może tam znajdziecie też jakieś potrzebne informacje na ten temat:

http://yamaha-dragstar.pl/viewtopic.php?p=82985#82985

http://www.grupa-poludnie.info/viewtopic.php?t=10090 (tutaj niestety od kilku dni nie udaje mi się zapisać na forum - nie dostaję potwierdzenia - a chciałbym też odpisać na kilka wątpliwości)

http://yamahaxjrclub.pl/viewtopic.php?t=1293

dobrej nocy
Marcin
--
pozdrawiam
Marcin

k1300R
Avatar użytkownika
Marcin76
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9/1/2010, 16:12
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez slawo666 » 24/1/2010, 22:35

Witam

Od kilku miesięcy istnieje serwis, który również zawiera w sobie bazę motocykli skradzionych (otwórz link).

Zalety:
- baza jest powiązana z rozbudowanym serwisem społecznościowym
- zdjęcia, profile motocykli z informacją dodaną przez ich właścicieli
- nawet jeśli złodziej "zarejestruje" motocykl, nic to nie zmieni (system wyświetla całą historię kolejnych właścicieli i wystarczy że jeden z nich zgłosi kradzież)
- w bazie nie są rejestrowane numery tylko ich hasze, co rozwiewa obawy o przechowywanie i zabezpieczanie takich informacji

Wady:
- wciąż zbyt mała liczba użytkowników aby to sprawnie działało
- ludzie raczej niechętnie podają numer vin
- serwis na którym stoi baza jest konkurencją dla innych znacznie większych portali, które raczej nie będą chętne go zareklamować
- jestem tylko zwykłym motocyklistą i studentem informatyki bez budżetu na raklamę, a co za tym idzie moje możliwości rozreklamowania serwisu są niewielkie

Takich stron jest sporo, raczej żaden się jeszcze nie wybił. Zresztą wg mnie taki serwis powinna udostępniać po prostu Policja, przecież oni mają bazę skradzionych pojazdów z pierwszej ręki...

A wracając do rejestru, bardzo podoba mi się pomysł z wersją mobilną, gratulacje dla autora!

pozdrawiam
Sławek

PS. mi też kiedyś skradziono motocykl, ale odnalazłem go we własnym zakresie ;]
Zloty motocyklowe (otwórz link)
slawo666
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23/7/2009, 02:02
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez hENY » 13/2/2010, 14:36

Mam drobny problemik z serwisem.
Mam moto z 1993r nr vin nie miał w tym roczniku jeszcze 17 znaków i za nic w świecie nie moge zatwierdzić danych szczegółowych.Zarejostrować sprzęt da sie bez problemu.
Na te chwile zamiast brakujących znaków powstawiałem X-y
hENY
Świeżak
 
Posty: 128
Dołączył(a): 11/12/2008, 22:15
Lokalizacja: Wałcz

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości




na gr