Zobacz wÄ…tek - dylemat jeden z wielu...
NAS Analytics TAG

dylemat jeden z wielu...

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

dylemat jeden z wielu...

Postprzez Mike_low » 8/1/2010, 14:08

Witam.
Od pewnego czasu poszukuje motoru, po przeczytaniu paru recenzji,testów układa się to tak:
1.kawasaki zx-6r (prawdę mówiąc spotkałem się z samymi negatywnymi opiniami na temat wszystkich kaw... oprócz 636)
2.yamaha r6 (zawsze czy to r1 czy r6 wydawały mi się czarnymi beemkami wśród motocykli, jednak powoli zmieniam zdanie)
3.suzuki gsxr 600(droższy, przynajmniej patrząc na ceny z allegro, od konkurentów)
4.honda 600cbr(najmniejsza moc za to najlżejszy i... i to jest honda:))

interesują mnie roczniki 2006-2008(2007) czytałem wiele testów całej 4rki cenowo nie wiem dlaczego ale yamaha jest najtańsza, ciągle nie mogę jakoś jej przyswoić bo jest ładna ale dresiarska(nie chce tu nikogo obrazić to tylko moje zdanie, mało istotne) suzuki?suzuki jest ładna, zebrała dużo pozytywów w testach za: sprzęgło, hamulce,zawieszenie i - za słaby silnik?Honda ma niby najmniejszą moc za to nadrabia niską wagą, dobre hamulce i świetne zawieszenie.Przyszedł czas na kawasaki... najchętniej kupiłbym starszą 636 ale postanowiłem zastanowić sie nad nowszym modelem, wszyscy gaszą kawy że są słabe itd. ale chciałbym aby wypowiedział sie tu ktoś kto posiada/posiadał ten model i miał doświadczenie z innymi 600tkami(najlepiej z 4ki która podałem) nie wiem dlaczego ale kawy jakoś od dziecka robiły na mnie wrażenie taki "prawdziwy motocykl":P wiele osób zaczynało swoją przygode od kaw np. zx-7r jeszcze pare lat temu dużo osób na nich latało więc nie mogły być takie złe:)jak jest teraz?Podam może swoje wymiary:P mam 190cm i 90kg więc nie chcę wyglądać jak na psie;p honda jest mała i kawa 636 również:) jak jest z tą nowsza zx-6r?szukam motoru na którym mógłbym pokręcić się na torze ale również wygodnego jak na tą klasę motoru na miasto.
Mike_low
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 8/1/2010, 13:45


Postprzez SK_84 » 8/1/2010, 16:04

Witam,

W tym roku miałem ten sam dylemat yamaha, suzi, kawa czy honda,
jako ze miałem trochę chudszy portfel oglądałem się za rocznikami do 2002
o kawie slyszalem rozne rzeczy ale ogolnie na minus ze ramy pekaja ze ogolnie ciezkie do ogarniecia i wogole ale za to mi sie podobaly jest to przawda ze zielona kawa ma ten nieodparty urok, suzuki za to jest atleta w swojej klasie albo jak kto woli jest pękate choc ponoc silniki ciezkie do zarżnięcia jako ze jestem nie za wysoki 170cm jakos ten sprzet do mnie nie przemawial co do yamahy to bylem bardzo bliski zakupu r6 bo to naprawde ładny i konkretny motocykl czyt. bezkompromisowy a to ze upodobała go sobie pewna grupa ludzi zwana lanserami wogóle mi nie przeszkadzało bo znam kilku normalnych co na tych sprzętach latają ale po przejażdżce stwierdzilem ze pozycja za fajerom mi raczej do miasta nie pasuje no i jeszcze silnik malo elastyczny trzeba w mieście sie na machać biegami za to ten but po przekroczeniu 10 tys.. to jest coś.. ale standardowo powinien być montowany amor skrętu, tak wiec.. stanęło na F4i z długą kanapa i powiem Ci ze jestem zadowolony sprzęt lekki i zwinny przyjemna pozycja może nie tak wysilony silnik ale bardziej elastyczny np od R6 a do tego fajnie wygląda no i jest to HONDA z tych paru powodów gorąco polecam ten motocykl. Pozdrawiam
SK_84
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8/1/2010, 15:35


Postprzez Mike_low » 8/1/2010, 16:19

f4i ma mój kolega więc jest możliwość przejażdżki natomiast nie jest to typowy sport.Typowym sportem jest rr ja właśnie takich szukam.Co do ram w kawach to ramy pękają ale w starych rocznikach?Jak się przyjrzymy to tak naprawdę wszędzie dopatrzymy się popękanych ram, w suzuki też pękają a yamaha ma słabe skrzynie, można tak w nieskończoność bo zawsze coś się znajdzie.Czekam na ine odpowiedzi:) dzięki SK_84
Mike_low
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 8/1/2010, 13:45

Postprzez zadzior » 8/1/2010, 16:57

Problem pękania ram w zx6r występował głównie w rocznikach do 2000.Później zdarzały się pęknięcia, ale to przy częstych gumowaniach...zresztą nie tylko w kawasaki.
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez gumis » 8/1/2010, 16:59

tematy przyklejone oraz opcja szukaj.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê