Zobacz wątek - Honda CBF 600 - nie włącza się wentylator
NAS Analytics TAG

Honda CBF 600 - nie włącza się wentylator

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Honda CBF 600 - nie włącza się wentylator

Postprzez zefu » 21/11/2009, 13:58

Witam,

Mam taki problem ze swoją CBF 600 (PC38). Nie chce mi się włączać wentylator chłodnicy, nawet kiedy wskazówka temperatury dochodzi już do czerwonego pola. Układ raczej nie jest zapowietrzony, sprawdzałem. Płyn chłodniczy jest ok, na właściwym poziomie. Jaka może być przyczyna, czujnik temperatury? Bezpieczniki również ok. Czy mogę podać jakiś prąd do kabla od czujnika lub go zewrzeć z masą, żeby mieć pewność, że np coś jest nie tak z wiatrakiem, jeśli dalej nie pójdzie?
Przy jakiej temperaturze powinien włączać się wentylator, mniej więcej wtedy, kiedy wskazówka znajduje się na środku skali?

pozdrawiam
zefu
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12/10/2009, 09:04
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Grzybu » 21/11/2009, 16:09

Opcja Szukaj. Osobiście już o tym pisałem wiele razy na forum. I myślę, że nie tylko ja.
Avatar użytkownika
Grzybu
Bywalec
 
Posty: 784
Dołączył(a): 27/4/2007, 10:43
Lokalizacja: Syc.oof


Postprzez zefu » 21/11/2009, 20:39

Serwisówka okazała się pomocna, sprawcą prawdopodobnie jest czujnik temperatury załączający wentylator.
Dla zainteresowanych podam, że w tym modelu wentylator powinien załączać się w zakresie temperaturowym 98-102 st. C.
zefu
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12/10/2009, 09:04
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez teoysta » 24/11/2009, 02:59

Możliwe ze poprostu nei nagrzewasz moto na tyle aby wentylator sie włączył. To nie tak jak w aucie gdzie termometr ma stac w miejscu. Możesz sie udac do mechanika samochodowego i poprosic aby pozyczył Ci na chwilke pirometr ktorymto dokładnie zmierzysz sobie temp chłodnicy.
Avatar użytkownika
teoysta
Świeżak
 
Posty: 141
Dołączył(a): 6/8/2007, 12:02

Postprzez zefu » 24/11/2009, 09:26

czujnik temperatury jest ok, sprawdzałem go miernikiem, włącza się tak jak powinien - przy 100 stopniach i rozłącza również tam, gdzie powinien. Zbadałem już wszystko co się da i wniosek taki, że na chłodnicy nie mam masy! nie ma przejścia pomiędzy chłodnicą a resztą motocykla, więc i nie ma przejścia pomiędzy masą czujnika i masą motocykla. Tylko dlaczego? Czujnik załącza się prawidłowo, ale co z tego. Dodam, że po połączeniu kabelka idącego z wiatraka do czujnika z masą, wiatrak działa bez zarzutu. Okablowanie jest w porządku, zgłupiałem już :/ Czyżbym musiał jakoś specjalnie połączyć chłodnicę z masą? Mam serwisówkę z rozkładem całego okablowania tego modelu i z niego wynika, że mam wszystko tak połączona jak być powinno.
Zanosi się na wizytę w serwisie, a liczyłem, że może sam sobie poradzę :/
zefu
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12/10/2009, 09:04
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Raczek_6 » 24/11/2009, 21:43

Masa do chłodnicy jest dawana w kostce do wentylatora, oraz zasilanie wentylatora.
A z włącznika wentylatora idzie masa w momencie osiągnięcia odpowiedniej temperatury.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Grzybu » 25/11/2009, 19:41

Czyli jak ściągniesz kabel z czujnika i przyłożysz go do chłodnicy w odizolowanym miejscu to powinien wentylator się włączyć. A jak się nie włącza a na np. ramie się włącza to nie widzę problemu, żebyś sam wykombinował masę na chłodnicę.
I tym sposobem kolejny raz opisaliśmy problem z czujnikiem i masą...
Avatar użytkownika
Grzybu
Bywalec
 
Posty: 784
Dołączył(a): 27/4/2007, 10:43
Lokalizacja: Syc.oof

Postprzez zefu » 25/11/2009, 23:49

Dokładnie. Masa już na chłodnicy i wszystko gra. Dzięki za pomoc i cierpliwość.
zefu
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12/10/2009, 09:04
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości




na górê