Zobacz wątek - KASK, Tani z blędą czy drogi bez... Jaka różnica?
NAS Analytics TAG

KASK, Tani z blędą czy drogi bez... Jaka różnica?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

KASK, Tani z blędą czy drogi bez... Jaka różnica?

Postprzez Miczsf » 13/9/2009, 18:23

Witam,
Ostatnio nurtuje mnie taki oto temat,
SHOEI wprowadziło nowy Kask XR-1100 który jest można powiedzieć ideałem kasku, a jego opis jest tak długi że nie mieści się na jednej stronie.
I nasuwa mi siÄ™ pytanie,
Czemu ten kask nie ma blendy przeciwsłonecznej ??
Czy ten kask jest przeznaczony tylko na tor wyścigowy??
Przecież trudno tak się zatrzymywać motocyklem i wymieniać szybkę a to na czarną a to na przezroczystą.
Są kaski po 300 zł. z wyjmowaną wyściółką kilkoma nawiewami ale mają za to blendę która tak bardzo poprawia komfort jazdy.
ProszÄ™ was o Pomoc.
Doradźcie mi jaki kupić kask który będzie się dobrze użytkować na co dzień przy prędkościach do 160 km/h.
Kask dobrej marki który będzie kaskiem idealnym, a cena nie gra roli.
Kask musi być wygodny, przejrzysty, lekki, po prostu ideał.
Oczywiście może mieć blendę ale i nie musi jej posiadać.
I jeszcze jedno pytanie, czy taką blendę można dodatkowo zamontować w kasku np. typu Shoei XR-1100 ?????
I czy faktycznie ta blenda jest niezbędna do komfortowego i luksusowego poruszania się motocyklem ??
Z góry dziękuję.
Miczsf
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:42
Lokalizacja: KRK


Postprzez Landryss25 » 13/9/2009, 19:06

Jeśli cena nie gra roli zobacz coś z Schuberth'a albo Arai'a. Blenda nie jest rzeczą niezbędną. Ja nie mam i nigdy na jej brak jakoś specjalnie nie narzekałem.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw


Postprzez ZooL » 13/9/2009, 22:25

Schuberth R1 - mam, polecam, chwale, w momencie wydania na rynek byl najcichszym kaskiem na rynku (i pewnie sie to nie zmienilo..), wygodna - imo ideal, od pierwszego wlozenia, jakosc wykonania na najwyzszym poziomie (nawet mechanizm sterujacy blendy jest o niebo milszy dla ucha niz u konkurencji). Z minusow kasu - niezbyt to uciazliwe (przynajmniej dla mnie), ale unoszenie glowy, przy 160-180 km/h kasku praktycznie nie czuc na glowie, natomiast przy 230+ km/h glowa jest nieco ciagnieta w gore (nie jakos specjalnie mocno, ale jednak), no i mozna przyczepic sie do wagi - 1,4kg (blenda swoje wazy), no i szybe najlepiej od razu wymienic na jakas z pinlockiem zamiast antifoga, ta z S1 pasuje (antifog niby sie sprawdza, szyby nie "zasapiemy" i w deszczu w chlodny dzien nie paruje, ale zdarzylo mi sie, ze po jezdzie w deszczu pare razy z rzedu + we srogiej mgle pojawil sie babelek i cala powloka zaczela odlazic...). Kolejnym minusem jest cena :/ jadac pare kilometrow na zachod mozna ten sprzet dostac pare stowek taniej niz w polsce.

Mozesz tez spojrzec za wersja S1, szybka z pinlockiem jest od razu, oraz ma zmienione profilowanie dzieki czemu unoszenie glowy nie wystepuje, ale jak juz pisalem, nie uzywalem kasku wiec nie moge polecic.

Co do blendy hm.. jakby to ujac, no nie wyobrazam sobie wozenia 2 rodzajow szyb, po to zeby wymieniac jak sie sciemni/zachmurzy, dokumenty w kieszeniu mnie juz wnerwiaja, a co dopiero druga szyba :D blenda jest najzwyczajniej "must have".

btw. jakbys sie zdecydowal na "niemca" to pamietaj zeby przymierzyc a nie zamawiac po rozmiarze, bo schuberth ma posrana rozmiarowke, i ponoc nie do kazdej glowy pasuje.
ZooL
Świeżak
 
Posty: 279
Dołączył(a): 10/1/2009, 22:32

Postprzez Miczsf » 14/9/2009, 10:57

A powiedzcie mi jeszcze czy istnieje możliwość zamontowania blendy w kasku który jej nie posiada??
Miczsf
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:42
Lokalizacja: KRK

Postprzez ZooL » 14/9/2009, 15:05

niebardzo, wymagaloby to przerobienia skorupy kasku a po takiej operacji moglbys go zwyczajnie wyrzucic. Chyba zeby blende zewnetrzna, to juz by bardziej mozliwe bylo.. chociaz tez wymagaloby przerobek ktorych nikt sie nie podejmie :D No i zewnetrzne blende mial juz w ktoryms kasku Nolan jesli dobrzep amietam, rozwiazanie wyjatkowo z dupy, bo przy wiekszych predkosciach otwarta blende dawalo sie zerwac, a zamknieta pod naporem powietrza uginala sie i najzwyczajniej w swiecie rysowala szybe.
ZooL
Świeżak
 
Posty: 279
Dołączył(a): 10/1/2009, 22:32

Postprzez CBR600F4i » 23/9/2009, 19:06

Jaki kask Dobry ??
CBR600F4i
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23/9/2009, 18:53
Lokalizacja: blochy

Postprzez Landryss25 » 23/9/2009, 19:14

Najlepszy będzie taki Tiger za 50zł. Dojechałeś gościu...

Masz przyklejony temat w którym jest wiele opinii o kaskach.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Kurt » 25/9/2009, 00:33

Widziałem gdzieś na sieci taka blendę, którą można zamontować prawie do każdego kasku, wkłada się to między skorupę a wyściółkę.
http://www.******/product_in ... s_id=20199

Swoją drogą, to mnie bardziej zastanawia czemu nie ma w sprzedaży fotochromatycznych szyb do kasków. Mam takie okulary i sprawdzają sie super na codzień i myślę że w kasku też by się to sprawdziło. Pewnie jak zwykle chodzi o kasę, po co sprzedać jedną szybę jak można sprzedać kilka..:(
Avatar użytkownika
Kurt
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21/1/2009, 14:21
Lokalizacja: Pabianice



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 7 gości




na górê