Zobacz wÄ…tek - Pierwszy zestaw na pierwszy "prawdziwy" motocykl
NAS Analytics TAG

Pierwszy zestaw na pierwszy "prawdziwy" motocykl

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Pierwszy zestaw na pierwszy "prawdziwy" motocykl

Postprzez Stachoo » 20/8/2009, 23:41

Witam

Przeczytałem w zasadzie wszystko co było do przeczytania tutaj na forum lecz chcę jednak dopytać gdyż moja sytuacja jest specyficzna.

Motocykl mam już kupiony lecz stoi jeszcze u sprzedającego (mój znajomy, mieszka o rzut beretem ode mnie), ze względu na to, że powiedziałem sobie, że nie wsiądę na pierwszy "prawdziwy" motocykl bez kombinezonu i lepszego kasku, dlatego nawet nie odbyłem jazdy próbnej.

Stoję przed trudnym wyborem zakupu dla siebie całego zestawu.
Informacje zamieszczone w innych tematach wydają się być trochę przedawnione ze względu na datę postów, a jak wiadomo wszystko z biegiem czasu się zmienia.
Tym bardziej że mam nieco nadwagi dlatego chciałbym popytać o różne kwestie.

Motocykl który kupiłem to CBR600F3 '95, moje wymiary to 180cm / 95kg - brzucha co nieco mam więc chciałbym skierować pytania do osób które są w podobnej do mnie sytuacji, o ile takowe tutaj na forum przebywają.

Na cały zestaw jestem w stanie wydać jakieś 3000zł ale jest to już w zasadzie górna granica.

Kask w zasadzie mam już wybrany - HJC CS R1, o nim wyczytałem co nieco i chyba to będzie trafny wybór.

Moje pytanie dotyczy reszty, motocykl będzie służył do wypadów typowo przejażdżkowych - bardzo rzadko miasto (sam nie mieszkam w mieście), głównie drogi z sporą ilością zakrętów. Nie będę to mój główny środek transportu lecz może się zdarzyć że czasami wyskoczę motocyklem gdzieś w jakimś celu.
Do tego miło by było gdybyście zamieścili porady gdzie przymierzyć polecane przez Was akcesoria, mieszkam obok Opola.
Miejcie na uwadze że nie jestem szczupły więc może jest jakiś zakres ubrań które się dobrze na mnie przypasują.

Zaznaczam że nie mam podjętego wyboru w kwestii kombinezonów ze skóry lub odzieży tekstylnej z wstawkami ze skóry, pewnie za tą kwotę nie mam co myśleć o kombi ze skóry ale decyzję pozostawiam osobom które zechcą mi pomóc i podrzucą kilka ciekawych linków.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za trafne uwagi
Stachoo
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 24/4/2009, 21:41
Lokalizacja: Okolice Opola


Postprzez adam_tomasz » 21/8/2009, 00:39

nie chce Cie zmartwic.. ale nad kaskiem to ja bym sie jednak zastanowil...

polecam rozne testy np ten angielskiej firmy ktora sprawdza tylko i wylacznie kaski pod wzgledem bezpieczenstwa... a ten kask dostal zaledwie 1 z 5 gwiazdek wiec porazka :/
http://sharp.direct.gov.uk/search/resul ... =0&price=0
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań


Postprzez kosta » 21/8/2009, 05:56

tiaa a shoei 3, to sry ja nie wiem jak oni to badali gdzie lazer lz6 kask za 250 zł wykonany z najtańszego plasticu jest lepszy od shoei z włókien węglowych za 2koła..........z marek wybieraj między buse a modeką ,zaś skóry to 4sr, rolef, może berik lub arlen jak ci kasy wystarczy to dainese :lol:
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez przemko27vr4 » 21/8/2009, 07:58

Co do tych testow kaskow to bylo juz walkowane na forum ale tak jak pisze kosta,nie kieruj sie nimi. Wpadnij na strone motogen.pl ,tam jest troche testow kombiakow ,kaskow itp.
Avatar użytkownika
przemko27vr4
Świeżak
 
Posty: 260
Dołączył(a): 26/8/2008, 08:11

Postprzez Seba_ER5 » 21/8/2009, 09:01

Jezeli chodzi o skóre to poszukałbym czegoś używanego w granicach 1000-1500zł np.:
http://allegro.pl/item717690180_kombinezon_motocyklowy_hein_gericke_54_jak_nowy.html (otwórz link) (nie wiem jaki masz rozmiar).
kask:
AGV GP PRO bądź S4 albo HJC FG15 (mój nie narzekam)(zrąd 900zł)
buty:
http://allegro.pl/item700571654_arlen_ness_czarne_roz_44_polecam.html (otwórz link)
(tylko jak masz wÄ…skÄ… Å‚ydkÄ™ ojciec ma grubÄ… i zamyka siÄ™ na ostatki rzepu)
rękawice jakieś za 200-300zł.
Ewentualnie można poszukac kombinezon na EBAY jak kupilem sobie SPYKE za 380zł z przesyłka (tylko przesyłka do Niemiec i wujek mi przywiózł inaczej wyszło by z 200zł drożej)
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez mikun » 21/8/2009, 09:25

Eee, żadna nadwaga, po prostu po świętach jeszcze nie spadło... mam to samo :wink:

Testy tej tajemniczej angielskiej firmy można między bajki włożyć, więc nawet nie trać czasu na pierdoły. Osobiście mam już drugiego Shoeia i zawsze polecam tę markę, ale dochodzą jeszcze indywidualne predyspozycje i podstawowa zasada - tycząca się w sumie całego ubioru - trzeba mierzyć !

Z kombi raczej bym zrezygnował, jest ryzyko że możesz wyglądać jak Małysz ze wzdęciem... znam z autopsji. Lepszy będzie w tym wypadku zestaw kurtka i spodnie - polecam ArlenNess, na pewno się nie zawiedziesz i długo będą służyć. Tekstyl czy skóra wg własnego uznania.

Buty i rękawice w miarę przyzwoite musisz kupić w dobrej przecenie, żeby się zmieścić w tym budżecie, bo większość pochłonie kask z kurtką i spodniami.

Poza allegro poszukaj w sklepach w necie, koniec sezonu nadciąga więc powinny się pojawić dobre okazje na zakup.
I jeszcze jedno... w przypadku tzw. nadwagi, przed przymiarką kurtki, dobrze jest przymierzyć najpierw pas nerkowy, natychmiast lepiej leży kurtka... :twisted:
<i>"Get your motor running, head out on the highway,
Looking for adventure in whatever comes our way."</i>
Avatar użytkownika
mikun
Świeżak
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4/3/2007, 11:53
Lokalizacja: Świnoujście

Postprzez Stachoo » 25/8/2009, 16:42

Bardzo spodobała mi się sprawa z blendą w garnku.
Czy znacie może jakieś ciekawe kaski z dobrze przyciemnioną blendą? Akurat produkty HJC wg. testów mają tą wadę, że mają słabo przyciemnioną tą blendę.
Świetny jest np. Schubert R1 ale cena trochę za wysoka jak na moje możliwości.
Stachoo
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 24/4/2009, 21:41
Lokalizacja: Okolice Opola

Postprzez AskONE » 25/8/2009, 17:29

Stachoo już wcześniej gdzieś pisałem: Sprawdź Airoh model: Leox. Jedyna "fabryczna wada" jaką posiada to brak antifoga, ale to można opcjonalnie załatwić. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
FZ6S '04
Avatar użytkownika
AskONE
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 23/8/2009, 09:24
Lokalizacja: Konin, Wlkp

Postprzez Stachoo » 25/8/2009, 17:42

Leox nie posiada blendy, jeśli nie zależałoby mi na blendzie to bym wziął CS-R1.
Stachoo
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 24/4/2009, 21:41
Lokalizacja: Okolice Opola

Postprzez AskONE » 25/8/2009, 17:51

sorry kolego, masz racje, mój błąd.
chodziło mi o model Force, ale czy tak czy tak ciągle brak antifoga
FZ6S '04
Avatar użytkownika
AskONE
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 23/8/2009, 09:24
Lokalizacja: Konin, Wlkp

Postprzez nikasob » 2/9/2009, 09:27

Stachoo napisał(a):Bardzo spodobała mi się sprawa z blendą w garnku.
Czy znacie może jakieś ciekawe kaski z dobrze przyciemnioną blendą? Akurat produkty HJC wg. testów mają tą wadę, że mają słabo przyciemnioną tą blendę.
Świetny jest np. Schubert R1 ale cena trochę za wysoka jak na moje możliwości.


Ja mam Airoh Matthisse z blendą, bez antifoga. Blenda na mój gust zaciemniona idealnie. Bardzo wygodny, tylko przy prędkości powyżej 110, trochę głośno. ale porównania z innymi kaskami nie mam.
Avatar użytkownika
nikasob
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18/6/2009, 16:05
Lokalizacja: Baranowo/Poznań

Postprzez miszcz215 » 3/9/2009, 17:16

Stachoo napisał(a):Leox nie posiada blendy, jeśli nie zależałoby mi na blendzie to bym wziął CS-R1.



caly zastep cabergow ma taka blende, jescze uvexy chyba ;]
miszcz215
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 1/5/2009, 09:34
Lokalizacja: bp

Postprzez hubert8605 » 19/9/2009, 10:00

ja używam CS-R1 (ok2 miechy) i muszę powiedzieć ze kask jest w porządku, antifog się trzyma, trochę szczęka mnie bolała od zapięcia na poczatku, ale ogolnie jak za kask do 500zł jest OK
hubert8605
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9/6/2009, 10:07
Lokalizacja: Krk/TOS

Postprzez warmplace » 2/10/2009, 07:45

Hej
NIe zakładam nowego tematu zeby nie robic spamu na forum. Ja również szukam pierwszego zestawu na motocykl nie koniecznie "prawdziwy" (czyt. do nauki - prawdziwy w sensei ze motocykl ale nie za szybki - diversion prawdopodobnie ;). Chciałbym to kupic w zimie wiec pewnie cena bylaby naprawde leciutko mniejsza mam taka nadzieje :)
Chce wydac do 1500 zł - no tyle mam na to zycie wiem ze lepszy bylby zestaw za 3000 ale moj szef tego nie wie i nie daje kasy :P

1. kask - pomyslalem o uvex ps 400 z tego co wiem to ma antifoga nie wiem jak z bezp bo sharp go nie testowal z tego co wiem :( wolalbym zebby byl bezp :P
http://allegro.pl/item750173532_kask_in ... 400_s.html

2. kurtka - retbike retsilver - strona nie dziala :
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1347777

3. spodnie. moze takie redbike redtrip
http://www.retbike.pl/odziez/spodnie_te ... trip_.html

4. buty ... hm ciezko cos wybrac jakies takie moze ? NITRO
http://allegro.pl/item753320797_nalepsz ... oz_43.html

5. rekawice tutaj tez proszÄ™ was o rade. znalazlem cos takiego

http://allegro.pl/item749265613_racer_r ... _cena.html

albo retbike

http://www.retbike.pl/akcesoria/28/reka ... _2009.html

6. kominiarka za 15 zlotych :P

Na koniec chcialbym prosic tez o rady typu : "to mozesz kupic tansze wez tej firmy a tamto drozsze tu masz model ktory polecam" raczej chcialbym sie zmiescic w ok 1500 zł - wiem ze to malo ale lajf is brutal lepsze to niz jezdzic w sztormiaku i gumofilcach :D Dlatego prosze nie piszcie bierz kombinezon alpinestar i kask shoei :P dzieki

PS. mam nadzieje ze trafilem z tematem i dzialem i w ogole ;)
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez mar111cin » 2/10/2009, 11:12

żadnego retbike, żadnego nitro.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez warmplace » 2/10/2009, 11:28

Ja tutaj nawet czytalem o retbike calkiem niezle opinie, ale skoro nei to da rade zaproponowac cos innego za taka kwote ?
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez C-bool » 2/10/2009, 15:38

Co do kolegi z tematu to proponujÄ™:

Kask - taki jak chcesz HJC CR-R1 ok. 500 zł, z blendą nie dostaniesz dobrego za niską cenę

Kurtka - Modeka Shield Pro lub Roma 690 zł

Spodnie - Modeka Shield lub Sporting 560/590 zł

Rękawice - Modeka Sahara Traveller 140 zł

Buty - ja bym polecił Diadorę, np. model Avenue 480 zł

Kominiarka - jakaś dobra za ok 50 zł

Razem wychodzi 2420/2450 zł
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Stachoo » 2/10/2009, 18:37

Dzięki C-Bool, właśnie takiej rozpiski szukałem.
Blendę sobie odpuszczę raczej - brak funduszy na droższe kaski.
Cały Twój zestaw mi pasuje poza butami ;] Ale to jeszcze muszę doczytać.
Stachoo
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 24/4/2009, 21:41
Lokalizacja: Okolice Opola

Postprzez Przemysl_17 » 2/10/2009, 19:18

jak najbardziej roma - w przeciwieństwie do shielda wypinany cały środek. Bardzo fajny krój chciałem ją kupić ale nie było rozmiaru więc wziąłem inną 3 warstwową modeke , model montana pro. polecam. kask też mam hjc r1 - fajny jak za tą kasę ! choć już przy ok 100 zaczyna lekko pogwizdywać ale szczelny i nawet nie paruje za bardzo
Przemysl_17
Świeżak
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12/3/2009, 18:47
Lokalizacja: małopolska

Postprzez Kamusial » 2/10/2009, 21:53

Mam wenę, więc oto porady:

Przede wszystkim to jeżeli nie masz kasy, to może nie pchaj się w ten sport- on strasznie zżera kasę. Też kupiłem XJ, a na ciuchy wydałem więcej niż na motor, m.in. dlatego, że kupowałem je po kupnie motocykla i popełniłem trochę błędów.
Nigdy nie kupuj badziewia! Jak nie masz kasy, a uparłeś się że będziesz jeździł na moto, to zakręć się za używkami, ale markowymi!!!

Wierz mi, że komfortowa jazda na motocyklu zależy w dużym stopniu od tego w co jesteś ubrany- czy nie grzeją Ci się jajka, albo czy nie marzną kolana, czy nie wieje Ci w szyję, albo telepie kaskiem bo się wyrobił.

Myślę, że tekstylia będą dla Ciebie najlepsze (ochrona przed deszczem, możliwość używania przez cały sezon, komfort podczas jazdy, gorzej z protektorami, no i kupisz w tej kasie dużo lepsze rzeczy niż w skórze). Szukaj rzeczy z membraną wypinaną najlepiej lepszą niż Reissa- (np. sympatex (uvex), goretex, drystar (alpinestars)) firm: Uvex, Vanucci, Scott, IXS, IXON, Alpinestars, Rukka, Hein Gericke, wyższe modele Modeki, może BF, albo np. Akito z UK (też BF). Obecnie Louis ma fajną promocję (warto śledzić ich stronę z uwagi na promocje) na ciuchy Vanucci- i tak drogo, ale może Ci się spodoba.
Jeżeli chcesz przyoszczędzić, to może zakręć się za ciuchami BUSE- goście dość tanio na allegro nówki sprzedają, a ciuchy są OK w relacji cena- jakość (membrana niestety Reissa, ale grunt że wypinana)

Najlepiej pomierz się cały, obadaj rozmiarówki różnych producentów i poluj na używane ciuchy na allegro- kurtka i spodnie. Obgadaj ze sprzedającym żeby zmierzył ciucha i za małą kasę można dorwać rzeczy bardzo dobrej jakości.
Przed kupnem warto przejść się do jakiegoś dużego sklepu i pomierzyć różne rzeczy, najlepiej przyjmując pozycję jakbyś jechał na motocyklu- możesz wtedy stwierdzić czy rozmiarówka danego producenta Ci podchodzi, czy spodnie nie są za krótkie i np. nie piją Cię w kolanach.
Spodnie powinny mieć regulację w pasie (ewentualnie w kolanach), jakąś tam zamykaną wentylację, nie kleić się do tyłka, fajnie kiedy są z jakiegoś materiału łatwego do wyczyszczenia.
Zawsze fajnie gdy zestaw możesz spiąć długim lub krótkim suwakiem- producenci na ogół dodają takowy do ciuchów i wtedy lecisz do krawcowej żeby wszyła w drugi ciuch.
Jakkolwiek może potrwać zanim skompletujesz ciuchy, jednak uważam że warto zainwestować w markowe rzeczy. (Możesz olać póki co spodnie jeżeli nie masz kasy).

Zastanów się też nad zbroją pod tekstylia, a przynajmniej żółwiem- tutaj używki lepiej nie kupować.

Co do butów, to nigdy nie wiadomo czy trafisz z rozmiarem- długość, bądź szerokość. Nie zawsze też miło jest nosić używkę, jednak zalecam żeby kupić but powyżej kostki z protektorami i usztywnieniami! Oczywiście fajnie gdyby była membrana, ale nie wiem czy wyrobisz się w cenie.

Wobec kasku też bym nie oszczędzał- koniecznie kup NOWY. HJC, Uvex, Nolan, Caberg, Shark, może Airoh (recenzje masz w innych tematach)- średnia półka i w miarę dają radę, nie powinny się rozpaść, uważaj z rozmiarem i przymierz tak, żeby kask był bardzo ciasny, ale nie pił w żadne konkretne miejsce- z czasem się rozejdzie i dopasuje do twarzy. Jak kupisz za duży, to mogiła. Co do antifoga, to ja mam wklejany Fogcity (70 zł) i gorąco polecam. Fajnie żeby kask miał przynajmniej podbródek- dolny defletkor.
Ja bym jednak zacisnął pasa i kupił Shoei (mam i idealnie przylega mi do głowy), lub AGV wyższy model. ( do Shoei pasuje np. podbródek od HJC).
Każdy kask jest głośny, dlatego kup sobie koniecznie zatyczki do uszu- inaczej ogłuchniesz.
Jest też miło, jeżeli kask ma kształt zbliżony do kropli wody- jest dość smukły- mniejsze opory podczas jazdy i lekko niższy poziom hałasu.
Zwróć uwagę na jakość wykonania otworów wentylacyjnych- nie chcesz żeby zawsze powietrze Ci hulało po kasku, bo regulacja wentylacji się wyrobiła!
Inną rzeczą są ceny akcesoriów- np drugiej szybki. Chyba niektóre starsze modele Uvexa miały masakrycznie drogie szybki. Może się też okazać, że do starszych kasków nie dostaniesz części.

Rzeczy istotne przy wyborze kasku: dopasowanie, kształt zewnętrzny, jakość wykonania, dostępność elementów zamiennych i akcesoriów (i ich cena), warto też ocenić jak chodzi szybka- czy łatwo, czy trzeba się mocować.

Rękawiczki- jedne na lato, drugie na zimę. Na lato: protektory gdzie się tylko da, z wentylacją i z dobrego materiału. Ciężko będzie upolować coś poniżej 250 zł. Na zimę- ostatnio sam szukam i pewnie na Probikerze Arctic się skończy, albo jakimś dziwnym patencie.

Do tego wszystkiego- kominiarka (żeby szyję przykrywała, a kask nie zaśmierdł), bielizna termiczna, ewentualnie pas nerkowy, jeżeli wieje Ci po nerach.

Pogratuluję Ci jeżeli zmieścisz się w 1500 zł. Rozsądnie wg mnie jest dać mniej więcej tak (+- 100 zł):
Kask- 900 zł
Używane spodnie- 300 zł
Używana kurtka- 400 zł
Zbroja/żółw- 300 zł
Rękawice lato- 250 zł
Buty- 400 zł

Więc jakieś 2,5 koła minimum na ciuchy musisz dać. Mniej jest wg mnie bez sensu, chyba że wynajdziesz jakieś super okazje, a skoro masz czas to może Ci się udać.
Powodzenia

p.s.
Nie zapomnij, żeby motorek, który kupisz był wyregulowany, ogumiony, z zapasem napędu itd. Na ogół jest to w cenie motoru, także nie podpalaj się gdy cena jest niska- na ogół okupiona jest przyszłymi sporymi wydatkami, które nigdy Ci się nie zwrócą.
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê