Zobacz wątek - Opłaty Tablice Ubezpieczenie Sprowadzanie motoru z Anglii
NAS Analytics TAG

Opłaty Tablice Ubezpieczenie Sprowadzanie motoru z Anglii

Przepisy, prawo
_________

Opłaty Tablice Ubezpieczenie Sprowadzanie motoru z Anglii

Postprzez terus » 4/7/2009, 23:16

Witam zamierzam kupić w Anglii Yamahę Virago 535 i wrócić na niej do Polski. Od czego mam zacząć z załatwianiem próbnych tablic i ubezpieczeniem tak aby spokojnie wrócić. Jakie poniosę koszty na te formalności i jakie dokumenty muszę mieć ze sobą aby bezproblemowo w Polsce normalnie zarejestrować ten motorek Pozdrawiam :)
terus
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4/7/2009, 23:11
Lokalizacja: KÅ‚odzko


Postprzez turtlexxx » 5/7/2009, 09:14

jeśli chcesz wrócić na kołach to musisz wykupić ubezpieczenie w Anglii najlepiej kilkudniowe żebyś mógł spokojnie przejechać przez Europe tablice będziesz miał od razu więc nie potrzebujesz żadnych tymczasowych , zeby przejechać przez Anglię motocykl musi mieć tax ( podatek drogowy ) i przegląd zazwyczaj to mają, a w Polsce czeka cie kilka opłat VAT 25 około 180 zł ubezpieczenie w zależności od posiadanych zniżek, przegląd zerowy chyba 116 zł i opłata za wydanie tablic 189 zł aha no i tłumaczenie dokumentów około 100 zł
turtlexxx
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2/7/2009, 13:38
Lokalizacja: Bydgoszcz


Postprzez terus » 5/7/2009, 11:29

dzięki a jakie opłaty poniosę w Anglii aby móc poruszać się po drogach przez tydzień, płace tylko za ubezpieczenie czy coś jeszcze? ile to wyniesie w funtach
terus
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4/7/2009, 23:11
Lokalizacja: KÅ‚odzko

Postprzez Thomsonicus » 7/7/2009, 13:14

koszt ubezpieczenia zależy od dużej ilości czynników - gdzie pracujesz (sic!), gdzie mieszkasz, pojemność i koszt moto itd.
w anglii jak kupisz pojazd to na kwicie V5 (dowodzie rej służącym też jako umowa kupna) wpisz dane z polski, trochę minie, ale kwity przyjdą do ciebie od razu (na kwitach poprzedniego właściciela można w uk jeździć miesiąc). musisz zadbać żeby pojazd miał aktualny podatek drogowy no i ubezp.
jak będziesz miał kwit na siebie to musisz (powinieneś) wysłać jego część o nazwie PERMANENT EXPORT do urzędu w UK, zgłosi to wyrejestrowanie pojazdu w UK (nie będą ścigać za brak podatku czy MOTu) i rejestrować w polsce
można to mniej skomplikować, ale ja robiłem tak.
Thomsonicus
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 13/3/2008, 11:00
Lokalizacja: Lubelskie

Postprzez terus » 13/7/2009, 22:59

A jaka może być mniej więcej cena dla mnie czyli osoby która w tym roku dopiero dostała prawo jazdy, nie mam żadnych zniżek i mam 18 lat.
terus
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4/7/2009, 23:11
Lokalizacja: KÅ‚odzko



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê