Zobacz wątek - Pchanie motocykla, gdzie jeździć itd.
NAS Analytics TAG

Pchanie motocykla, gdzie jeździć itd.

Przepisy, prawo
_________

Pchanie motocykla, gdzie jeździć itd.

Postprzez gba4 » 16/6/2009, 13:45

Witam, jutro kończe kurs prawa jazdy A1 (2 godziny jazd) i będę się umawiał na egzamin, jednak będzie to troche trwało a motocykl stoi więc mam kilka pytań.

Czy normalnie jezdzić po drogach nie utwardzonych? koło domu mam droge z piasku która jest równoległa do drogi asfaltowej, jezdzą nią czasami traktory i myśle czy policja mogłaby się przyczepic czy moge legalnie sobie po niej pojezdzić ?

Czy pchanie zgaszonego motocykla jest ''legalne'' ? czasami muszę dowiezc motocykl do mechanika i nie wiem czy mogę go na luzie sobie pchać czy też mogą się o coś przyczepic? o to że nie ma rejestracji lub nawet o brak prawa jazdy?

Czy są jakieś miejsca oprócz torów gdzie mogę legalnie posmigać bez prawka i rejestracji?
Avatar użytkownika
gba4
Bywalec
 
Posty: 543
Dołączył(a): 12/9/2007, 19:29


Postprzez motopata » 16/6/2009, 14:30

Nie bierz tego co piszę jako pewnik ale wydaje mi się, że poruszać się możesz w takiej konfiguracji tylko po drogach niepublicznych: jakieś nieużytki, wydeptane przez dziczyznę dukty;), zagajniki sosnowe, itp;).

Niestety w 99% żeby dojechać w taki miejsce trzeba skorzystać z drogi publicznej czyli np. drogi gminnej i wtedy jest już bieda bo jak wytłumaczysz fakt dojazdu w takie miejsce?

Ogólnie prawo prawem a wiadomo jak jest, są miejsca gdzie możliwość spotkania patrolu jest znikoma. Jednakoż jak zawsze kij ma dwa końce i dobrze jest jak jest dobrze, w razie jakiegoś wypadku, nieszczęścia oprócz standardowych nieprzyjemności można na własne życzenie mieć ich znacznie więcej i to w dużo gorszym wydaniu.
motopata
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 16/6/2009, 12:07


Postprzez gba4 » 16/6/2009, 14:57

No własnie koło domu od razu mam drogie takie niby nie publiczne z piachu, jednak czasami nawet na nie wjezdza policja swoim busikiem
XL 125 Varadero
Avatar użytkownika
gba4
Bywalec
 
Posty: 543
Dołączył(a): 12/9/2007, 19:29

Postprzez duddits » 16/6/2009, 15:11

Do pchania motocykla nie musisz mieć prawa jazdy, ale ważny dowód rejestracyjny i opłacone OC już tak.

Co do dróg niepublicznych i wewnętrznych to generalnie też możesz zostać skontrolowany, ale działania służb ograniczają się do kontroli na wniosek zarządcy drogi, nie licząc jakiś wyjątkowych przypadków (pościg, itp.)
http://gomoto.tv/ | naszym motorem jest pasja
Avatar użytkownika
duddits
Świeżak
 
Posty: 167
Dołączył(a): 10/4/2009, 20:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Landryss25 » 16/6/2009, 16:26

Droga przy Twoim domu zapewne jest drogą gminną więc policja może Cię zatrzymać i wystwić mandat za brak uprawnień.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Ltcrx » 16/6/2009, 19:07

drogi na ktorych jest piasek itd w wiekszosci beda drogami gruntowymi,gdyz znajduja sie one na terenie gminy i nie sa z regoly wlasnoscia prywatna,a nawet jesli to ciezko to bedzie udowodnic i wytlumaczyc Panu wladzy...podobnie jak brak uprawnien itp...
kiedys Honda NSR->aktualnie Honda Hornet
Avatar użytkownika
Ltcrx
Świeżak
 
Posty: 123
Dołączył(a): 15/6/2009, 17:24
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dycio1 » 22/6/2009, 14:10

mnie zlapali na 125 a mam 14 lat i kazali mi jezdzic po polach a na pola pchac . :]
dycio1
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 6/4/2009, 13:36
Lokalizacja: Åšwdnica

Postprzez Czester » 22/6/2009, 14:43

Do pchania motocykla uprawnień nie potrzeba. Co chodzi o drogę to nie ma znaczenia rodzaj nawierzchni lecz położenie drogi. Jeżeli droga lezy na terenie gminy - jest drogą publiczną. Natomiast na prywatnej posesji możesz mieć czteropasmową asfaltówkę i legalnie po niej śmigać ponieważ będzie to droga prywatna (najlepiej jakby ten teren był ogrodzony, aczkolwiek niekoniecznie).
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê