Zobacz wątek - KAWASAKI ZXR 750 z 90 .r
NAS Analytics TAG

KAWASAKI ZXR 750 z 90 .r

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

KAWASAKI ZXR 750 z 90 .r

Postprzez szatan » 10/12/2006, 12:49

Witam
Wszystkich forumowiczów .

Stałem się dwa miesiące temu właścicielem kawasaki zxr z 90 r.
Kupiłem go z brakami porozbieranego , nie odpalony. Przysłowiowego " kota w worku ". Właściciel tłumaczył się że poprzedni silnik zarżną i nowy przywiózł z Niemiec . Na pytanie czego go nie odpalił nic nie mówił lub zmieniał temat ?! . Ale nic to zaryzykowałem, kupiłem go za 3150zł
Po uzupełnieniu braków , odpaliłem go . :roll:
Ale chodzi mi nie za bardzo dobrze odpala tylko na pych , po dodaniu gazu wchodzi tylko do 11 tyś. obrotów (na 14 tyś.) a potem strasznie wolno opada na niskie obroty .
A drugą wadą jest to że sprzęgło lekutko ciągnie ( układ jest odpowietrzony dokładnie )
Więc mam kilka pytań związanych z tym motocyklem :
- co mu może dolegać ?? gdzie mam przyłożyć oko (podkreślam w motocyklu jak go kupiłem był rozebrany gaźnik na części - ja go złożyłem nic nie regulowałem :roll: a przy sprzęgle nie grzebałem wcale )
- Jak te motocykle się sprawują ?? jaki maja wady ?? ( o jednej się już dowiedziałem że się zaciera na 3 panewce :roll: )
- i czy da się tym motocyklem jeździć na tylnym kole ?? :roll:
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi !!

tu jest fota http://img183.imageshack.us/my.php?image=img0203yf5.jpg
szatan
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10/12/2006, 12:15


Postprzez sopel » 10/12/2006, 15:58

kolego po pierwsze zapoznaj sie z regulaminem viewtopic.php?t=2949
o tym jak sie sprawuja to mozesz poczytac tu
search.php?mode=results
a na kole da sie prawie wszystkim jeździc (nawet z kobieta)
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... moto+crash
Avatar użytkownika
sopel
Świeżak
 
Posty: 413
Dołączył(a): 15/5/2006, 22:50
Lokalizacja: Legnica / Wrocław


Postprzez Manhatan » 10/12/2006, 16:39

Wypas stuntdog by z tego był <marzyciel> Człowieku masz takie moto w takiej cenie to przerabiaj i ucz się gumy :wink: Na tym bezproblemu pojeździsz :)

A rozrusznik kręci wogóle?

Posprawdzaj, podstawowe rzeczy. Kompresję na tłokach, może przez to niechce się wkręcić na większe obroty, napewno daj gaźnik do wyrególowania. A takto to niewiem :wink:
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez szatan » 10/12/2006, 17:52

sory za to że nie zapoznałem się z regulaminem :oops: ( ALE NADROBIE STRATY )
szatan
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10/12/2006, 12:15

Postprzez szatan » 10/12/2006, 17:56

Manhatan napisał(a):Wypas stuntdog by z tego był <marzyciel> Człowieku masz takie moto w takiej cenie to przerabiaj i ucz się gumy :wink: Na tym bezproblemu pojeździsz :)

A rozrusznik kręci wogóle?

Posprawdzaj, podstawowe rzeczy. Kompresję na tłokach, może przez to niechce się wkręcić na większe obroty, napewno daj gaźnik do wyrególowania. A takto to niewiem :wink:



Rozrusznik kręci . Ale nie odpala na rozrusznik . tylko na pych .


A co tego spawania nagume to ja wiem że pujdzie na gume ! ALE CZY SIĘ NIE ZATRZE NA 3 PANEWCE :roll:
szatan
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10/12/2006, 12:15

Postprzez skora » 10/12/2006, 19:53

Z tego co ja sie dowiadywałem na temat zxr gdyż mam zamiar kupic właśnie takie moto to 3 panewka zaciera sie zawsze kiedy moto miało slizga na prawą strone i nie zgasł silnik tylko pracował przez chwilke.
Jesli chodzi o jazde na gumie to nic mi na ten temat nie widomo!!!
Suzuki GSX 1400-2001
Kawa GPZ 1100-1983
Jawa 250/353-1958
Avatar użytkownika
skora
Świeżak
 
Posty: 280
Dołączył(a): 12/10/2005, 00:11
Lokalizacja: Jarocin

Postprzez szatan » 12/12/2006, 00:13

Przosze o wszelkie informacje na temat zacierania wały w tym kawasaki
( oczywiście też jak jest z tą jazdą na gumie ?? )
. Z góry dziękuje !!
szatan
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10/12/2006, 12:15

Postprzez lysy1976 » 12/12/2006, 15:35

Mam ZXR 750 model "L" z `95 roku, ma przejechane prawie 73 tyś. km i żadna z panewek mi się nie zatarła i nie zaciera i prawdopodobnie nie zatrze.... a na gumę stawiam... Weźcie te historyjki wsadźcie w d..ę tym, którzy Wam głowę nimi zaśmiecają. :twisted:

Co do Twoich problemów, to koniecznie zrób regulację zaworów (może konieczne będzie ich szlifowanie i docieranie gniazd zaworowych) oraz wykonaj synchronizację gaźników i wymień świece jeśli tego nie zrobiłeś. Sama synchronizacja gaźników może na niewiele się zdać, jeśli ich stan (głównie przepustnic) będzie opłakany...

Pozdrawiam.
<b>Łysy `76

ZXR 750 `95</b>
Avatar użytkownika
lysy1976
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 3/11/2006, 20:26
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postprzez szatan » 12/12/2006, 21:11

OUTLAW napisał(a):F R A J E R :lol: co ty żes kupił :wink: zajerzdzonego szrota jezeli koleś dziwnie sie zachowywał to czemu ześ go kupił myślałeś ze to okazja i zaoszczedzisz? teraz dopiero zobaczysz jak bedziesz chciał go doprowadzić do dobrego stanu ile to kosztuje "Po kawasaki dostaniesz sraki"


Zastanowiłem się czym jest wywołana twoja dziwna agresja w stosunku do mnie , i wymysliem kilka możliwości :?: :

- 1 możliwość : jesteś bogatym cwelem !!! Któremu rodzice od dziecka kupują co sobie życzysz , więc nie możesz zrozumieć że kogoś nie stać na R1 tylko na " szrot " :evil:
- 2 możliwość : dziewczyna ci nie daje lub żona (w cale się jej nie dziwie ) i nie masz się na kim wyładować i próbujesz na mnie .
-3 możliwość : próbowałeś w tym poście zabłysnąć swoją dziwną inteligencją
- 4 możliwość : jesteś poprzednim właścicielem
:evil:

A przyznaje że się napaliłem :roll: , ale nie żałuje bo za te kasę ciężko by było coś logicznego kupić . ( a mz , wsk itd. nie chciałem :roll: )
Ostatnio edytowano 12/12/2006, 21:24 przez szatan, łącznie edytowano 1 raz
szatan
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10/12/2006, 12:15

Postprzez szatan » 12/12/2006, 21:17

lysy1976 napisał(a):Mam ZXR 750 model "L" z `95 roku, ma przejechane prawie 73 tyś. km i żadna z panewek mi się nie zatarła i nie zaciera i prawdopodobnie nie zatrze.... a na gumę stawiam... Weźcie te historyjki wsadźcie w d..ę tym, którzy Wam głowę nimi zaśmiecają. :twisted:

Co do Twoich problemów, to koniecznie zrób regulację zaworów (może konieczne będzie ich szlifowanie i docieranie gniazd zaworowych) oraz wykonaj synchronizację gaźników i wymień świece jeśli tego nie zrobiłeś. Sama synchronizacja gaźników może na niewiele się zdać, jeśli ich stan (głównie przepustnic) będzie opłakany...

Pozdrawiam.

Dziękuje pana za takie odp. :!: :!: :!:
Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem :)
Co do głowicy tak zrobię ,świec też , a gaźnik wymieniem na "nowy "
z chodzącego silnika a potem daje go do regulacji na maszynie !!

JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA TAKIE ODP. !!!!
szatan
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10/12/2006, 12:15

Postprzez szatan » 12/12/2006, 22:20

OUTLAW napisał(a):
szatan napisał(a):
OUTLAW napisał(a):F R A J E R :lol: co ty żes kupił :wink: zajerzdzonego szrota jezeli koleś dziwnie sie zachowywał to czemu ześ go kupił myślałeś ze to okazja i zaoszczedzisz? teraz dopiero zobaczysz jak bedziesz chciał go doprowadzić do dobrego stanu ile to kosztuje "Po kawasaki dostaniesz sraki"


Zastanowiłem się czym jest wywołana twoja dziwna agresja w stosunku do mnie , i wymysliem kilka możliwości :?: :

- 1 możliwość : jesteś bogatym cwelem !!! Któremu rodzice od dziecka kupują co sobie życzysz , więc nie możesz zrozumieć że kogoś nie stać na R1 tylko na " szrot " :evil:
- 2 możliwość : dziewczyna ci nie daje lub żona (w cale się jej nie dziwie ) i nie masz się na kim wyładować i próbujesz na mnie .
-3 możliwość : próbowałeś w tym poście zabłysnąć swoją dziwną inteligencją
- 4 możliwość : jesteś poprzednim właścicielem
:evil:

A przyznaje że się napaliłem :roll: , ale nie żałuje bo za te kasę ciężko by było coś logicznego kupić . ( a mz , wsk itd. nie chciałem :roll: )



widzisz gamoniu sam sobie odpowiedzialeś ze sie napaliłeś i nie jestem agresywny tylko rozbawiła mnie twoja historia mowisz ze koles niechciał tobie za duzo mowic o moto tylko sie wykrecał to po co kupowałes ja bym nic od niego nie kupił co do zony to jeszcze jej nie mam i nieplanuje w najblizszym czasie a co do sprzetów wiesz ja niemusze blagac rodziców o $ sam ciezko prauje na to co mam a tak na marginesie to za te pieniadze nie kupisz żadnego sciga jedynie gs 500 i nie s mieje sie z tego ze kasy nie amsz ja tez kiedyś amrzyłem i niemiałem $ tylko twoja głupota mnie bawi ze dałeś sie tak zrobic jakiemus gamoniowi w bambuko jestes koles naiwniak :wink:


Jest taka niepisana zasada " Z głodnym się nie najesz a z głupim nie nagadasz " zastosuje się do niej
szatan
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10/12/2006, 12:15

Postprzez mar111cin » 12/12/2006, 22:30

fakt faktem dałeś ciała z tym motorem. Najlepszym wyjściem teraz by było chyba kupienie sprawnego silnika, a ten niech idzie w razie W na dawce, albo sprzedaj na allegro poszczególne części.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez szatan » 12/12/2006, 22:37

mar111cin napisał(a):fakt faktem dałeś ciała z tym motorem. Najlepszym wyjściem teraz by było chyba kupienie sprawnego silnika, a ten niech idzie w razie W na dawce, albo sprzedaj na allegro poszczególne części.


Dziękuję za troskę , radę :!:

Poradzę sobie napewno ( :idea: )

Pozdrawiam
szatan
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10/12/2006, 12:15

Postprzez lysy1976 » 14/12/2006, 14:40

Ej, OUTLAW! Swoimi nic niewnoszącymi wypocinami zaśmiecasz tylko to forum i głupotą bijesz na głowę nawet SzpiceRa... :evil:

...a teraz sobie ulżyjcie.......
:lol:
<b>Łysy `76

ZXR 750 `95</b>
Avatar użytkownika
lysy1976
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 3/11/2006, 20:26
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postprzez lysy1976 » 14/12/2006, 17:09

OUTLAW napisał(a):łysy to był cios poniżej pasa :lol: do kogo ty mnie porównujesz :evil: :?: :!: patrzyłeś sobie na allegro ile chca za silnik do kawy? chyba nie :wink:


Co Wy z tym "nowym silnikiem"??? :roll: Wyraziłem swoje zdanie w tym temacie wcześniej i od tych zabiegów bym zaczął.....
<b>Łysy `76

ZXR 750 `95</b>
Avatar użytkownika
lysy1976
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 3/11/2006, 20:26
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postprzez Wombat » 14/12/2006, 19:29

OUTLAW napisał(a):F R A J E R :lol: co ty żes kupił :wink: zajerzdzonego szrota jezeli koleś dziwnie sie zachowywał to czemu ześ go kupił myślałeś ze to okazja i zaoszczedzisz? teraz dopiero zobaczysz jak bedziesz chciał go doprowadzić do dobrego stanu ile to kosztuje "Po kawasaki dostaniesz sraki"


frajer to ty chyba jestes... ze sie znize do Twojego poziomu. gowno wiesz o kawie i tyle. Chlopak kupil za 3tys niezla baze, wpakuje jeszcze ze 4-5 i bedzie mial zajebiste moto... sprawdzone w kazdym calu z masa nowiutkich czesci. Niech zgadne Outlaw... nigdy w garazu nie siedziales a swoj skuter proawadzasz do mechanika co tydzien... taka zawalista maszyne w salonie zes kupil, nie?
Szatan, zrob go po prostu. kupisz nowy pseudo silnik i bedzie kaplica... bo sie okaze ze masz obydwa uszkodzone powaznie... chyba ze mozesz go dobrze sprawdzic...

Jizas... jak mnie wpieniaja do bialosci opinie gosci ktorzy nie mieli kawasaki na temat kawasaki, opinie gosci ktorzy nie mieli nigdy hondy na temat hondy czy opinie gosci an temat suzuki ktorzy suzuki widzieli tylko na zdjeciu albo znaja je z opowiadan siostry stryjecznego wujka ze strony babci, ktora mieszka na dodatek w Usa (w Philadelphi).... i jezdza po tych sprzetach (nie na)... i obrzucaja blotem.
Take this life I'm right here, stay a while and breath me in....... ZRXs
Avatar użytkownika
Wombat
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 951
Dołączył(a): 24/9/2006, 22:18
Lokalizacja: Lublin

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na gr