Zobacz wątek - Zmiany w zdawaniu na PRAWKO!!!
 
NAS Analytics TAG

Zmiany w zdawaniu na PRAWKO!!!

Przepisy, prawo
_________

Zmiany w zdawaniu na PRAWKO!!!

Postprzez kucin » 10/3/2009, 15:04

No i... chyba stani się.. na łamach Gazety wyborczej w artykule możemy przeczytać co się stanie... <oby nie> proszę oto skany:

http://tnij.org/pj1z (otwórz link)
http://tnij.org/pj2z (otwórz link)

Cóż, komu się uda to ma fajnie...
kucin
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16/2/2009, 21:18
Lokalizacja: ŁDZ


Postprzez C-bool » 10/3/2009, 16:17

Kolejne 'świetne' pomysły na wyciąganie kasy z ludzi... Niektóre pomysły dobre, a niektóre zbędne i bezsensowne.
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań


Postprzez Mental » 10/3/2009, 17:05

Dobrym rozwiązaniem (ktoś pomyślał w tym przypadku) jest to, że jeśli ktoś jeździł wcześniej motocyklami słabszymi, ma 20 lat, to może wsiąść na mocniejszy, a jeśli nie to trzeba czekać dłużej. Są tego plusy - jeśli ktoś chce jeździć z prawem jazdy, to zapisze się na kurs A2 i nauczy jak się zachowywać i dopiero wtedy zmieni maszynę na mocniejszą, ale minusy także (24 lata i tak nie świadczą o zdrowym rozsądku i myśleniu). I tak każdy z nas ma inne zdanie na ten temat. Ja tak twierdzę może dlatego, że mam już PJ, kto wie :)
Mental
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 26/10/2008, 16:11

Postprzez wikples » 10/3/2009, 17:11

Ja mam nadzieje, że to nie wejdzie w tym roku. W przyszłym jestem za! :P
Niech się kryzysem zajmą, a nie!
Avatar użytkownika
wikples
Bywalec
 
Posty: 969
Dołączył(a): 24/1/2008, 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez bc. » 10/3/2009, 17:29

Wszystko fajnie, tylko ciekawe jak rozwiążą sytuacje w której jestem np. ja. Czyli Kurs Teoretyczny na A mam zaliczony w tym tygodniu zaczynam praktykę, wiadomo zależy jak pogoda dopisze ale może się okazać, że skończę praktykę dopiero w połowie kwietnia i co wtedy ? Kto mi odda kasę za kurs ? Jak to to będzie traktowane ? Może skoro jestem zapisany już na kurs to będę miał możliwość zdania na starych zasadach ? Ktoś w temacie ?
bc.
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 30/12/2008, 17:25
Lokalizacja: k-p

Postprzez Nigoss » 10/3/2009, 17:29

Dokladnie zgadzam sie z Toba wikples. A ciekawe jak to bedzie wygladalo gdy ktos zrobi kurs na kat. A, a egzaminy przyjdzie mu zdawac po wejsciu ustawy.
,,Motocykle to nie tylko moja pasja, ale też moje życie''
Avatar użytkownika
Nigoss
Bywalec
 
Posty: 567
Dołączył(a): 5/9/2008, 17:01

Postprzez Landryss25 » 10/3/2009, 17:37

Znowu sieją zamęt. Tak samo jak z nowymi kategoriami, zanim to wejdzie (o ile wejdzie) to jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie.
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez s_extrem* » 10/3/2009, 17:52

bc. jesli zaczales kurs to konczysz go w starym trybie ;)
szczerze to watpie, ze w tym roku to wejdzie ;) a ten motyw znajac zycie to jeszcze wiele razy bedzie w gazetach i telewizji wałkowany ;]
Avatar użytkownika
s_extrem*
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 18/5/2008, 14:43
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Hamulec » 10/3/2009, 18:03

Jak się siedzi cały dzień i pije kawę to trzeba pokazać, że coś robią i wymyślają. Tyle ważniejszych rzeczy jest do zrobienia, chociażby dziury, oznakowanie, bezpieczniejsze przejazdy kolejowe itd, itp. Kombinują jak koń pod górkę.
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez bc. » 10/3/2009, 19:33

Czy ja nie potrafię czytać ze zrozumieniem czy jak to w końcu jest. Wczytałem się w ten artykuł i na początku pisze, że zmiany "będą obowiązywać od kwietnia" a na końcu w małej rubryczce pt. "Z sejmu na Drogi" pisze, że projekt ma w marcu trafić do Sejmu to przepisy wejdą w życie jeszcze w tym roku ( ale jeszcze dużo pracy, bo mogą być poprawki ) -czyli wątpliwy ten kwiecień.., a niektóre przepisy jak np. zmiany kat. praw jazdy dopiero w przyszłym roku bo trzeba przygotować nowe dokumenty...

Czyli wynika z tego, że jeśli chodzi o nowe kategorie czyli np. A2 itd.. to nie ma się co martwić bo wejdą dopiero za rok a z prawkiem na B to nie problem bo w sumie te zmiany to małe ułatwienie więc nawet na rękę tym co niedługo zapiszą się na egzamin..

W wynik z tego taki, że Gazeta Wyborcza znowu chciała zrobić szum, i nic nowego nie wprowadziła do sprawy, bo o tych zmianach mówi się już od roku...
bc.
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 30/12/2008, 17:25
Lokalizacja: k-p

Postprzez mar111cin » 10/3/2009, 20:40

Mental napisał(a):Dobrym rozwiązaniem (ktoś pomyślał w tym przypadku) jest to, że jeśli ktoś jeździł wcześniej motocyklami słabszymi, ma 20 lat, to może wsiąść na mocniejszy, a jeśli nie to trzeba czekać dłużej. Są tego plusy - jeśli ktoś chce jeździć z prawem jazdy, to zapisze się na kurs A2 i nauczy jak się zachowywać i dopiero wtedy zmieni maszynę na mocniejszą, ale minusy także (24 lata i tak nie świadczą o zdrowym rozsądku i myśleniu). I tak każdy z nas ma inne zdanie na ten temat. Ja tak twierdzę może dlatego, że mam już PJ, kto wie :)


ten pomysł istnieje od samego poczatku tej ustawy, tylko większość the bili nie potrafiła nawet dokładnie przeczytać teksty i potem pi*przyli głupoty i robili o to wielki szum. :lol:
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez herbatkowy » 10/3/2009, 21:49

Jakim kryzysem? Nie ma zadnego kryzysu, naogladaliscie sie wiadomosci i krzyczycie o kryzysie, ale to tak nawiasem. Co do nowych przepisow to chyba nie musze nic dodawac wystarczajaco duzo juz o tym wylozylem na forum ;p
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez wiklad » 10/3/2009, 22:04

A ja jestem za :P Może skończy się era szczyli na skuterach nie potrafiących jeździć, upadną te pieprzone wypożyczalnie skuterów i w końcu będę mógł wyjechać na miasto nie martwiąc się że znowu trafie na jakiegoś gnojka w cali który będzie chciał zaszpanować swoim 1.6 LPG. Wiem co się dzieje na drogach, jeżdżę dużo autem praktycznie po całym województwie i jak widzę ten cały burdel to po prostu krew mnie zalewa.
Yamaha TeTetka Szyćsetka -> to już przeszłość......w oczekiwaniu na kolejne moto :D

Obrazek
Avatar użytkownika
wiklad
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 19/6/2007, 21:52
Lokalizacja: Trzebiatów /Szczecin

Postprzez grzybol » 10/3/2009, 22:40

wiklad napisał(a):A ja jestem za :P Może skończy się era szczyli na skuterach nie potrafiących jeździć, upadną te pieprzone wypożyczalnie skuterów i w końcu będę mógł wyjechać na miasto nie martwiąc się że znowu trafie na jakiegoś gnojka w cali który będzie chciał zaszpanować swoim 1.6 LPG. Wiem co się dzieje na drogach, jeżdżę dużo autem praktycznie po całym województwie i jak widzę ten cały burdel to po prostu krew mnie zalewa.


nie ma się z czego cieszyć, upadek rynku skuterów odbije się również na nas. Mniej jednośladów na drogach - puszkarze znowu oślepną. Poza tym częśc skuterkowców przesiadłaby się później na prawdziwe motocykle. Nie mówiąc już o akcjach medialnych typu 'patrz w lusterka'. Bynajmniej nie przeprowadzali ich producenci motocykli, bo oni mają nas w dupie, ale właśnie chińscy producenci skuterów. Pomijam już aspekty ekonomiczne, które da się streścić jednym słowem - katastrofa.
grzybol
Świeżak
 
Posty: 172
Dołączył(a): 4/6/2008, 13:59
Lokalizacja: Poznań

Postprzez tomkub » 11/3/2009, 00:00

To ze prawo jazdy bedzie od 24 lat to brednie i wszsytkie inne nowe przepisy tez. To poprostu jakis jeden polityk albo ktos inny rzucil haslo. Ta ustawa musi przejsc jeszcze przez sejm->senat->no i Lechu musi to zatwierdzic. Wiec nie ma sie co martwic i stresowac bo znajac nasz rzad i jego szybkosc w podejmowaniu decyzji to jeszcze jakies 2 lata im zejdzie :P
tomkub
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 8/3/2009, 15:48

Postprzez zephyr47 » 11/3/2009, 12:56

Banda idiotów i patałachów to wymyśliła... Powiedzcie mi dlaczego po zdaniu teorii trzeba czekać 2 miesiące :!: na egazamin praktyczny ?!? A potem jeszcze 2-4 tygodni na wydanie prawka.... Czyli prawko można mieć w tym kraju nawcześniej 3 miechy po 18...
A potem się dziwią, że ktoś bez prawka śmiga.... Niech ich hvj strzeli!!
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez Redd » 11/3/2009, 14:48

tomkub napisał(a):To ze prawo jazdy bedzie od 24 lat to brednie i wszsytkie inne nowe przepisy tez. To poprostu jakis jeden polityk albo ktos inny rzucil haslo.


Żadne brednie, tylko unijna dyrektywa! Jeżeli polska się do niej nie dostosuje będziemy płacić kary.

"Niektóre zapisy, wiążą się z przygotowaniem nowych wzorów dokumentów. Dlatego zaczną one obowiązywać dopiero w przyszłym roku."
No jeżeli to prawda to co tu wypisali to ci co zaczną robić prawko A do końca wakacji nie mają się raczej czym przejmować :wink:
http://bikepics.com/members/reddie/ (otwórz link)
Avatar użytkownika
Redd
Świeżak
 
Posty: 312
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:40
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez qrczak1989 » 11/3/2009, 18:20

Ufff dzieki panowie ze mnie oswieciliscie z tym prawiem bo mam wlasnie zamiar robic w tym roku:) A to A2 mi sie nie usmiecha:P hehe:) Tak wiec mam nadzieje ze ta ustawa nie wejdzie, przynajmniej w tym roq:) Mam jeszcze jedno male pytanko... Nie wiecie moze kiedy konczy sie przerwa zimowa w osrodkach egzaminacyjnych??:)
qrczak1989
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18/2/2008, 22:58
Lokalizacja: Krośnice/Milicz

Postprzez C-bool » 11/3/2009, 18:47

Ja dopiero 27 października mogę zacząć nauki na prawko (ur. 27 styczeń) czyli mnie obejmie już A2? I w moim przypadku lepiej najpierw zrobić prawko na samochód, czy na motocykl? ;)
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez tomkub » 11/3/2009, 19:35

w pazdzierniku nawet nie masz po co zaczynac bo duzo godzin nie przejezdzisz a nawet jesli to bedzie to meka na ziemnie i w deszczu. Lepiej poczekaj do przyszlego roku i zacznij w kwietniu jak sie przepisy pozostana bez zmian. Swoja droga jestem ciekaw jak zamierzaja rozwiazac problem z tymi osobami ktore zaczely kurs tuz przed wejsciem ustawy ?
tomkub
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 8/3/2009, 15:48

Następna strona


Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na gr