Zobacz wątek - Kompletny strój na motocykl
NAS Analytics TAG

Kompletny strój na motocykl

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Kompletny strój na motocykl

Postprzez waylander » 9/2/2009, 20:25

Temat z pewnością poruszany wielokrotnie zarówno na tym, jak i na sąsiednich forach o podobnej tematyce. Żeby uprzedzić zarzuty o powielaniu wątków, od razu odpowiem - TAK, CZYTAŁEM podobne tematy:) Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż pozostaje wiele kwestii, które nie zostały poruszone. Jestem totalnym żółtodziobem w kwestii motocykli, więc wypada mi się jedynie uczyć od mądrzejszych i bardziej doświadczonych - czyli od większości z Was. Proszę więc o wyrozumiałość i cierpliwość;) Ale po kolei.
Początkowo na strój na motocykl chciałem przeznaczyć 2000...po zapoznaniu się z ofertą sklepów i przeczytaniu setek opinii o poszczególnych produktach, wiem, że najprawdopodobniej będę miał farta, jeśli zmieszczę się w 2500;) Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i opinie.


Rękawice - zaczynam od kwestii chyba najprostszej; mój budżet 100-200 zł i myślę, że w tym przedziale cenowym spokojnie coś znajdę. Jest sporo produktów o porównywalnej jakości, może macie jednakże jakieś konkretny typy i anty-typy?


Kombinezon - najprawdopodobniej będzie to jeden z poniższych:
Tschul 303 http://moto.allegro.pl/item544989225_mo ... r_0zl.html
Tschul 107 http://moto.allegro.pl/item547138379_no ... ar_58.html

powód jest prosty - cenowo wygląda to bardzo dobrze; co do jakości też słyszałem sporo pozytywnych opinii (choć te negatywne również się zdarzały); najważniejsze dla mnie, że ma pełny zestaw ochraniaczy, ponadto musi być kombi skórzany - nie interesuje mnie nic tekstylnego; co myślicie o tych kombinezonach? może są jakieś ciekawe alternatywy? jeżeli ktoś użytkował ten kombinezon, może mógłby podzielić się swoimi wrażeniami? na kombi chce przeznaczyć max 1300 zł


buty - tu przyznam szczerze mam niezły ból głowy; najchętniej kupiłbym ALPINESTARS SMX 4 WaterProof, ale to wydatek 700 zł - i tu pytanie, czy oby na pewno warto? jako alternatywę rozważam o połowę tańsze RACING METRO ( http://moto.allegro.pl/item540694102_mo ... slask.html ) lub OUTSTARS FORCE ( http://moto.allegro.pl/item547999525_m_ ... force.html ) lub jedną z propozycji FALCO ( http://moto.allegro.pl/item548797538_pr ... zm_39.html albo http://moto.allegro.pl/item543393483_bu ... mocja.html ) choć te ostatnie są już cenowo niezbyt odległe od Alpinestarsów. Najtańszą opcją pozostaje - PROBIKER TRAVELER ( http://moto.allegro.pl/item539777910_si ... veler.html ) ale nie wiem czy w ogóle warto się nad nimi zastanawiać?
Od razu zaznaczę, że chodzi mi o buty bezpieczne i wygodne, najlepiej nieprzemakalne, w których stopa mi się nie ukisi z gorąca. Wiem, wiem..sporo tych wymogów;) Wiem, że Alpinestarsy spełniają te wymogi. Czy pozostałe również? Jeżeli nie, pozostaną mi Alpinestarsy...choć cały czas zastanawaim się, czy nie lepiej kupić tańsze buty, a dołożyć 200 stówki do kasku? na buty przeznaczyć chce max 700 zł


kask - tu również mam spory problem, przeznaczyć na kask chcę max 800zł; z jednej strony to sporo, z drugiej mało..zależy jak patrzeć;) poniżej to co rzuciło mi się w oczy:

SHARK S650 ESPRIT ( http://moto.allegro.pl/item546925821_sh ... aniej.html )
lub
Shark S500 ( http://moto.allegro.pl/item540722839_sh ... aniej.html )

o tych kaskach nie wiem w zasadzie nic...jakieś sugestie?

HJC CS-R1 - kask, z tego co się zdążyłem zorientować, dość popularny. cenowo atrakcyjny, natomiast nigdzie nie znalazłem opinii na temat tego, czy ten kask mocno paruje (brak antifoga lub pinlocka).

LAZER VERTIGO ( http://moto.allegro.pl/item541090372_ka ... wy_xl.html )- tu jest już pinlock, cena wciąż bardzo dobra..ale spotkałem się z wieloma niezbyt przychylnymi (żeby nie powiedzieć - bardzo nieprzychylnymi) opiniami na temat tego garnka.

AGV K-3 ( http://moto.allegro.pl/item546581550_ag ... iar_l.html )
lub
AGV airtech ( http://moto.allegro.pl/item543380493_ag ... t_48h.html )
kolejne skorupy, o którym niestety nie wiem w zasadzie nic

Nolan N62 - ma bardzo dobre opinie, choć wyposażeniem nie do końca mnie przekonuje (stosunkowo drogi, brak pinlocka)

HJC IS-16 - początkowo mój faworyt (wykonany z poliwęglanów)...natknąłem się jednak na recenzję na motogen.pl, w której to ten kask nie wypadł zbyt okazale (główne zarzuty - wiejący w oczy wiatr po założeniu deflektora na nos, łatwo paruje i dość głośny)

MARUSHIN 888NX - jeden z moich obecnych faworytów:)

SHARK RSF 2i - a to z kolei kolejna niewiadoma.

Nolan N84 - z reguły bardzo dobre opinie, kolejny kask nad którym poważnie się zastanawiam.

HJC FG-15 { http://moto.allegro.pl/item530306246_ka ... _cena.html )- no i na sam koniec to, co wydaje mi się (podkreślam: wydaje mis się:) z tego całego zestawu najlepsze. jak wygląda kwestia z parowaniem


oki, to już koniec tego przydługiego wywodu (a raczej prośby o radę;). Chętnie zapoznam się z innymi propozycjami niż te wymienione powyżej. Z góry dzięki z a wszelką pomoc.
Avatar użytkownika
waylander
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 9/2/2009, 19:17


stroje motocyklowe

Postprzez doktorek65 » 9/2/2009, 22:21

Heya.Jeśli chodzi o rękawice to w Motocyklu zrobili test rękawic na przełęczach alpejskich.No i 1 miejsce to BMW Pro Winter 2 , potem Probiker Arctic 2 i te Ci polecam.Na allegro 225 dukatów.BMW ok 400Pln.Trzym się.Doktorek65
doktorek65
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 18/1/2009, 19:08
Lokalizacja: Sicienko


Postprzez Pawel BMW » 9/2/2009, 22:39

co do kasku, to jesli ma nie parowac to tylko pin lock, mam n84 super kask nie da sie go zaparowac, stawialbym raczje tylko na firme nolan, mam tez hjc cs r1 i odbiega znacznie od n84,

rekawice probiker prx 4, bardzo wygodne nawiewy w ochraniachach na palce, spod z ze skory kangura,

buty to jak kupisz probiker traweler to pojezdzisz sezon dwa i bedziesz chcial cos lepszego, lepiej od razu kupic alpinestars lub moj faworyt sidi vertigo,
Pawel BMW
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3/3/2008, 21:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Leg1oN » 10/2/2009, 00:10

ja z twoich propozycji wybrałbym:
kombi - Tschul 303 - bardzo fajnie wyglada jak dla mnie... jezeli chodzi o jakosc to rozne sa opinie.. ja osobiscie nie mam doswiadczen z ta firma.. jedynie jak kiedys gadalem z kolesiem co mial takie kombi to nawet nawet sie prezetowalo..
buty - SMX 4 napewno warto.. jak cos innego to z tych ktore podales to falco moga byc wygodne..
Kask - s650 jest ok, slyszalem dobre opinie o nim. rsf2 ma moj znajomy i rowniez sobie bardzo chwali.. nolan n84 chyba najbardziej sprawdzony ze wszytkich jakie pisales.. hjc mi nie podchodza.. jedynie hq-1 jest ok.. co do agv to robia ok kaski, powalaja designem.. k-3 wyglada bardzo fajnie zobacz rowniez stealtha. ale napewno spotkasz sie z negatywnymi opiniami na ich temat.. ze wszytkich jakie podales nolan cieszy sie chyba najlepsza opinia i na niego bym stawial.. wszytko zalezy rowniez od tego czego bedziesz od kasku oczekiwal..
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez kosta » 10/2/2009, 10:25

genaralnie już wszystko w temacie ci koledzy napisali, ja tylko moge od siebie dodać że nad butami alpiny nie masz co sie zastanawiać, warto chociażby za względu na bezpieczeństwo :wink: reszty nie będę wymieniał bo szkoda sie powtarzać
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez waylander » 10/2/2009, 11:30

dzięki za podpowiedzi:)


Co do butów to w zasadzie jestem zdecydowany na Alpiny Smx 4. Z taką różnicą, że kupie raczej te bez dopiska Waterproof (100 zł taniej)...z tego co się zorientowałem to chyba nie ma co przepłacać? A może jednak warto?
Co do kombiaka to nie mam zbyt wielkiego pola manewru niestety...chce na pewno kombi skórzany, a z moich dotychczasowych poszukiwań wynika że w przystępnej cenie jest własnie Tschul...potem dłuuuuga przerwa i tak od 1700 zł pojawiają się następne propozycje..a może jednak coś przeoczyłem?
Co do kasku to po jeszcze dokładniejszym przyjrzeniu się każdemu z wymienianych przez mnie kaskow, doszedłem do wniosku, że na pewno nie będzie to HJC CS-R1(bardzo ładne malowanie to chyba jedyny atut tego kasku..a przecież ni o to przede wszystkim chodzi) ani LAZER VERTIGO (zbyt wiele negatywnych opinii)
Co do pozostałych to oczywiście wciąż analizuje, ale na dzień dzisiejszy wybór padłby na jeden z poniższych:
Nolan N84 - o plusach tego kasku zostało powiedziane już chyba wszystko. nie za bardzo pasuje mi tu tylko ta zew blenda przeciwsłoneczna. Jak z tym się jeździ w ogóle? Jeśli podniesie się tą szybkę to sobie tak po prostu radośnie sterczy nad głową? Przesuwa się na tył kasku?
MARUSHIN 888NX - o tym kasku wciąż nie znalazłem zbyt wielu informacji...(w porównaniu z pozostałymi wymienionymi w tym poście to nie wiem w zasadzie nic). może ktoś pomoże?:)
HJC FG-15 - to mój główny faworyt (SKORUPA WYKONANA Z FIBRGLASS/SPECTRA/KEVLAR, wyjmowane wnętrze, deflektor na nos, wizjer powierzchnią odbijającą promieniowanie UV,antifog); cena ok 850 zł też jest do zaakceptowania

do grona dołącza również HJC FG-14 - czyli poprzednik FG-15. wyposażenie identyczne (a może coś przeoczyłem???) - skorupa wykonana z włókien kompozytowych kewlaru, włókna szklanego i spektry, wyjmowane wnętrze, deflektor na nos, antifog. Cena to ok 700 zł. I tu moje pytanie. Czym te dwa modele HJC się właściwie różnią? Bo tak się zastanawiam za co dopłacam te 150 zł i jakoś nie mogę do tego dojść;)
Avatar użytkownika
waylander
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 9/2/2009, 19:17

Postprzez Leg1oN » 10/2/2009, 12:22

blenda po podniesieniu jak to okresliles sterczy nad glowa w trakcie jazdy.. ma byc stabilna do 200 km/h, ale chyba tu na scigaczu ktos pisal ze powyzej 200 potrafi sie zamknac.. pozatym napewno jak ja podniesiesz bedzie troche glosniej w kasku.. ale chyba jest opcja demontazu i smigania bez niej..
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez waylander » 10/2/2009, 13:47

LegioN napisał(a):blenda po podniesieniu jak to okresliles sterczy nad glowa w trakcie jazdy.. ma byc stabilna do 200 km/h, ale chyba tu na scigaczu ktos pisal ze powyzej 200 potrafi sie zamknac.. pozatym napewno jak ja podniesiesz bedzie troche glosniej w kasku.. ale chyba jest opcja demontazu i smigania bez niej..


dopiero zaczynam swoją przygodę z motocyklem więc prędkości powyżej 200 km/h zupełnie mnie nie interesują. Wiem o możliwości demontażu. Tyle że nie po to kupuje kask, żeby od razu go rozkręcać. Z drugiej strony jazda z podniesioną blendą też jakoś średnio mi się widzi. Przyznam szczerze, że trochę nie rozumiem dlaczego zdecydowano się na takie rozwiązanie w tym kasku (miało być oryginalnie?).
A może w ogóle nie ma potrzeby podnoszenia tej blendy? Czy w zachmurzony dzień jazda z opuszczoną blendą jest mniej komfortowa?
Avatar użytkownika
waylander
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 9/2/2009, 19:17

Postprzez Leg1oN » 10/2/2009, 14:07

napewno jakos sie to musi spisywac skoro ludzie kupuja i nie nazekaja na ten kask.. jazda w dzien nie jest uciazliwa jaki by on nie byl.. problem zaczyna sie w nocy, jak mialem w kasku szybe przyciemniona to praktycznie nic nie widzialem w nocy.. tu jest i tak polowa problemu z glowy bo polowa szyby i tak pozastaje jasna nawet z opuszczona blenda.. osobiscie nie jezdzilem nigdy w kasku z takim rozwiazaniem.. jezeli ci przeszkadza ta blenda to moze poszukaj czegos innego..
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez dambandit » 10/2/2009, 14:23

Ja mam taką blende w n102 . Po kupnie ją zdemontowałem było to rok temu w marcu słońce jeszcze tak nie świeciło , od tamtego momentu jej nie założyłem jakoś nie wiem dlaczego . W nowym nolanie n103 ta blenda jest już w środku , dużo lepsze rozwiązanie . A no mam bandita więc nie wiem jak to się spisuje przy 250 :D

Ale n84 w środku to ta sama baza co n102 i z komfortu będziesz bardzo zadowolony to główna zaleta tego kasku .
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez waylander » 10/2/2009, 15:32

może nie tyle co ta blenda mi przeszkadza, ale tak mie do końca mnie przekonuje;)

żadnego z kasków nie miałem jeszcze na głowie, więc tak naprawdę na daną chwilę mogę oceniać jedynie po danych technicznych i opiniach innych; jak będzie w rzczywistości mam nadzieję przekonać się już niebawem:)


i jeszcze chiałbym wrócić do kwestii HJC FG-14 i HJC FG-15
różnica cenowa to około 150-200 zł; czy mógłby mi ktoś wjaśnić na czym polega różnica między samymi kaskami?
Avatar użytkownika
waylander
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 9/2/2009, 19:17

Postprzez Pawel BMW » 10/2/2009, 15:52

blenda nie powinienes sie prejmowac, bedzie Ci pasowac to zostawisz, nie bedzie to zdemontujesz, a moze n62??
w dobrej cenie jest jeszce kombinezon probiker prx4,
Pawel BMW
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3/3/2008, 21:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez waylander » 10/2/2009, 20:47

Pawel BMW napisał(a):blenda nie powinienes sie prejmowac, bedzie Ci pasowac to zostawisz, nie bedzie to zdemontujesz, a moze n62??
w dobrej cenie jest jeszce kombinezon probiker prx4,


ten kombi probiker w tym przedziale cenowym rzeczywiście wydaje się ciekawą alternatywą dla Tschula (choć z tego co wyczytałem ochraniacze trzeba dokupic osobno?). dzięki wielkie:)

co do Nolana N62...cena niska (ok 500zł), ale tak jak pisałem wcześniej, na kask mogę przeznaczyć ok 800 zł, stąd pytanie czy nie lepiej kupić Nolana N84 lub HJC FG-14/HJC FG-15? czy jakościowo to produkty porównywalne czy raczej z wyższej półki?
Avatar użytkownika
waylander
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 9/2/2009, 19:17

Postprzez Pawel BMW » 10/2/2009, 21:17

http://www.******/product_in ... s_id=22808
wyglada na to ze tylko na biodra nie ma, dla mnie nolan albo schoei, nic innego bym nie kupil
Pawel BMW
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3/3/2008, 21:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Konig » 10/2/2009, 22:06

Śmiało mogę polecić HJC, nie zawiedziesz się
Konig
Świeżak
 
Posty: 433
Dołączył(a): 14/8/2008, 20:21
Lokalizacja: Triocity

Postprzez waylander » 10/2/2009, 22:12

Konig napisał(a):Śmiało mogę polecić HJC, nie zawiedziesz się



który konkretnie byś polecił? rozumiem, że śmigasz w jednym z kasków tej firmy. Byłbym wdzięczny za jakąś bardziej rozbudowaną ocenę:)
Avatar użytkownika
waylander
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 9/2/2009, 19:17

Postprzez waylander » 16/2/2009, 19:29

kwestia butów rozwiązana. padło na:

Alpinestars SMX 4


udało mi się rzutem na taśmę dostać je w intermotors za 589 zł. Cena chyba niezła jak za te buty, mam nadzieję, że sprawdzą się w użytkowaniu:)
Avatar użytkownika
waylander
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 9/2/2009, 19:17

Postprzez Konig » 16/2/2009, 22:06

waylander napisał(a):
Konig napisał(a):Śmiało mogę polecić HJC, nie zawiedziesz się



który konkretnie byś polecił? rozumiem, że śmigasz w jednym z kasków tej firmy. Byłbym wdzięczny za jakąś bardziej rozbudowaną ocenę:)


Osobiście posiadam ZF-9, więc półka niższa niż FG-15, ale żadnych zastrzeżeń w ubiegłym sezonie nie miałem
Konig
Świeżak
 
Posty: 433
Dołączył(a): 14/8/2008, 20:21
Lokalizacja: Triocity

Postprzez waylander » 17/2/2009, 12:55

co myślicie o tych rękawicach?

ALPINESTARS SMX-2 AIR CARBON


przede wszystkim są krótkie, stąd pytanie jak sprawdzają się w trasie? warto w ogóle brać je pod uwagę czy lepiej zainwestować w coś innego?
Avatar użytkownika
waylander
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 9/2/2009, 19:17

Postprzez Leg1oN » 17/2/2009, 15:11

nie nadaja sie w trasy raczej.. przeznaczone sa do jazdy po miescie lub dobrze moga sprawowac sie w stuncie... w trasy musisz mieć długie rękawice..
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na gr