Zobacz wÄ…tek - Problem z odpaleniem Honda CB 500 S
NAS Analytics TAG

Problem z odpaleniem Honda CB 500 S

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Problem z odpaleniem Honda CB 500 S

Postprzez Vaxon » 10/1/2009, 13:22

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem motocykla i szczerze mówiąc jeszcze nie bardzo mam pojęcie (poza tym co wyczytałem w książce serwisowej Haynes'a) o swojej maszynie. Problem jednak jest następujący.

Motor zakupiłem z początkiem grudnia 2008 (rocznik 98) i na początku palił bez najmniejszych problemów. Ostatnim razem odpaliłem go w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i wtedy jeszcze startował właściwie od kopa. Kiedy jednak tuż przed Sylwestrem, ktiedy próbowałem go odpalić motor odmówił posłuszeństwa. Na początku pokręcił nieco rozrusznikiem (dwa, trzy razy) po czym rozrusznik przestał się kręcić, a z pudełka z głównym bezpiecznikiem podczas próby rozruchu wydobył się terkoczący dźwięk. W pierwszej kolejności spróbowałem wystartować spinając motor na krótko z innym akumulatorem (na pewno naładowanym) jednakże poza kręceniem rozrusznikiem żadnego efektu nie było. Aktualnie poza tym dziwnym terkoczącym dźwiękiem z pudełka bezpiecznika nic się nie dzieje.

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki (głowny i pomniejsze) i okazały się one być w porządku. Podczas postoju motor miał ustawiony kranik w pozycji OFF by zapobiec zalaniu gaźników. W akcie desperacji próbowałem nawet ogrzać garaż będąc przekonany, że problem z rozruchem może wynikać z niskiem temperatury jaka w nim panował (ostatnie mrozy dosyć znacząco obniżyły temperaturę w garażu) jednakże efektu żadnego to nie przyniosło.

Podejrzewałem problem z akumulatorem (i jego słabym naładowaniu), ale po nieudanej próbie startu z innego akumulatora dochodzę do wniosku, że problem leży w innym miejscu.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem i jest w stanie doradzić mi co mógłbym sprawdzić?

PS. Paliwo na pewno jest (-:

Z góry dzięki za jakiekolwiek wskazówki.

Pozdrawiam,
Wojciech 'Vaxon' MiÅ›
Vaxon
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 10/1/2009, 13:12
Lokalizacja: Kraków


Postprzez AlpenGold » 10/1/2009, 14:37

Miałem kiedyś podobną sytuację . Odłączyłem zupełnie akumlator na jakieś 10minut i przeszło.
Avatar użytkownika
AlpenGold
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 6/12/2008, 20:10
Lokalizacja: 3miasto


Postprzez limak14 » 10/1/2009, 15:42

to "terkoczące" cudo to przekaźnik rozrusznika
mam do ciebie pytanie?wyjmowałeś aku jak były te mrozy?
sprawdz czy jest naładowane?ja jak miałem "puste" totalnie aku, to nawet po podłączeniu do aku samochodowego nie chciała mi zapalić
po pierwsze-naładuj aku, a poźniej się zobaczy czy problem się rozwiązał
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez numberuno » 10/1/2009, 16:41

Przez to odpalanie co chwile załatwiłeś świece - do wymiany.. Akumulator zresztą też, bo rozładowany na pewno tych mrozów nie przeżył.
Rada - poczekaj aż zrobi się cieplej, kup nowy akumulator, świece, i w drogę. Zapali na pewno
http://bikepics.com/members/numberuno/ | | www.diety-treningi.pl Jakby ktoś potrzebował, zapraszam.
numberuno
Świeżak
 
Posty: 306
Dołączył(a): 25/1/2007, 09:49

Postprzez Vaxon » 10/1/2009, 20:13

Ślicznie dziękuję! Naładuję akumulator, wymienie świece i sprawdzę. Poinformuję jak tylko będę w stanie wsio z wyżej wymienionych zrobić.

limak14:
Nie odpinałem i to właśnie chyba był największy błąd. Przeliczyłem się do co jakości mojego garażu (-:
Vaxon
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 10/1/2009, 13:12
Lokalizacja: Kraków

Postprzez limak14 » 10/1/2009, 21:28

Ja bym ci radził najpierw podładować aku, a dopiero później sprawdzić czy świece padły!jak mi padły świece od mrozu to występowały strzały z tłumika...
więc najpierw sprawdź aku
I nie zapomnij go wyjąć jak już zakończysz diagnostykę
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez Vaxon » 10/1/2009, 23:48

Oczywiście. Akumulator już podłączony do prostownika więc do rana powinien być gotowy. Jeśli to nie pomoże to sprawdzę świece i po zakończonej diagnostyce skorzystam z rady i wstawie akumulator do domu.
Vaxon
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 10/1/2009, 13:12
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Vaxon » 11/1/2009, 11:08

Podpiąłem dzisiaj naładowany akumulator i tak jak przewidywał limak14 z tłumika poszlo kilka strzałów mimo, że rozrusznik kręci bez problemu. Poszukam dzisiaj otwartego sklepu i kupię świece, a potem postaram się dać znać co i jak.
Vaxon
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 10/1/2009, 13:12
Lokalizacja: Kraków

Postprzez limak14 » 11/1/2009, 11:33

no to już masz odpowiedź. Ja też rok temu załatwiłem tak moto. Pamiętaj, że jak już odpalasz moto w zimie to musisz poczekać aż się "dobrze" nagrzeje
ja zawsze czekam aż wentylator mi się włączy 2, 3 razy...
pzdr
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez gsx_750_f » 11/1/2009, 12:28

kolego , odpalaj moto dalej , a i te nowe swiece pujda sie ten teges.
przed odpaleniem moto w zime i w mrozy , to fajnie jest postawic koło silnika farelke jakas żeby sie blok troche podgrzał , wtedy lepiej pali i bezpieczniej dla swiec
gsx_750_f
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 3/8/2008, 13:49
Lokalizacja: piła

Postprzez Vaxon » 11/1/2009, 15:28

Pomysł z farelką uskuteczniłem jak pierwszy raz odpalałem motor po podładowaniu akumulatora, ale dzięki za radę (-:

Wtedy to z oczywistych powodów nie przyniosło rezultatów, ale następnym razem na pewno będzie lepiej. Niestety znalezienie w niedzielę czynnego sklepu motoryzacyjnego graniczy z cudem więc niestety na wyniki trzeba będzie poczekać minimum do jutra.
Vaxon
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 10/1/2009, 13:12
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Vaxon » 14/1/2009, 19:24

Witam ponownie,

Zgodnie z przewidywaniami użytkownika limak14 motor odpalił bez problemu po wymianie świec. Wielkie dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,
Wojciech 'Vaxon' MiÅ›
Vaxon
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 10/1/2009, 13:12
Lokalizacja: Kraków

Postprzez limak14 » 16/1/2009, 22:01

Nie ma za co kolego
od czegoś tu w końcu jesteśmy-żeby pomagać...
pzdr
kamil
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez pawelkozi1 » 19/1/2009, 15:12

Teraz wyciągnij akumulator i moto kocykiem przykryć na zimę. Ja tez świece załatwiłem przez zimowe odpalanie motocykla i nie rozgrzanie do końca. Lepiej moim zdaniem odpalić go trochę później ale jak będzie cieplej. teraz szkoda silnika. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
pawelkozi1
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28/12/2008, 14:22
Lokalizacja: Wielichowo



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na górê