Zobacz wątek - Propozycje do fajnej trasy na godzinkę w Łodzi ?
NAS Analytics TAG

Propozycje do fajnej trasy na godzinkę w Łodzi ?

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Propozycje do fajnej trasy na godzinkę w Łodzi ?

Postprzez younec » 21/9/2008, 20:01

Witam
Generalnie zazwyczaj mam godzinkę na polatanie (na tyle pozwala żona z dziećmi ), ma ktoś z kolegów jakieś "oblatane" trasy ?
Bo generalnie czasem przydało by się albo z kimś pośmigać, albo pomykać jakąś fajną trasą po Łodzi (bez misiaków ;) )
------------------------------
Pozdrawiam
Younec
FZ6-s 2004r. -> FZ1S 2008r
Avatar użytkownika
younec
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 17/2/2007, 13:29
Lokalizacja: Łódź


Postprzez Piankowy Marynarzyk » 21/9/2008, 20:04

Pogadaj z Flow xD
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia


Postprzez gumis » 21/9/2008, 20:14

przenosze do Turystyki motocyklowej.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Movi » 21/9/2008, 21:36

Rokicińska w nocy.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez younec » 22/9/2008, 10:32

No cóż zazwyczaj mam około godzinki ( na tyle pozwala żona i 2 synków) , mieszkam na Karolewie - Flow - pare razy widziałem w okolicach McD. .
Trasy które mam to zazwyczaj
-objazd Retkini - Kusocińskiego, Maratońska , Lublinek - na spokojnie 30minut,
- objazd po Włókniarzy w kierunku 'kolanka' potem w kierunku M1 - ale tam straszne dziury (zresztą jak prawie wszędzie w Łodzi) i tak aż do Rydza Śmigłego i powrót do domq - trasa na 40minut,

o Rokicińskiej słyszałem - nie miałem okazji być polatać - ale ostatnie artykuły dziennikach zniechęcają do jazdy w tą stronę (za dużo smerfowozów) a jazda po mieście z 50 - to pomyłka - bo auta wymijają jak chcą i nie patrzą na moto :(.

Generalnie brakuje miejsc do polatania a śmiganie po Włókniarzy się nudzi i prosi się o misiaków, a poza tym to przy obecnych remontach jest tam sporo aut i różnego rodzaju żwiru.

Więc może koledzy mają jakieś inne przyjemne trasy ?
------------------------------
Pozdrawiam
Younec
FZ6-s 2004r. -> FZ1S 2008r
Avatar użytkownika
younec
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 17/2/2007, 13:29
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mike » 24/9/2008, 21:30

Łódź-Stryków-Brzeziny-Koluszki-Ujazd-Rzgów-Łódź

Całkiem ładne okolice, niestety asfalt nie najlepszy no i trzeba liczyć 2 godzinki, ale na prawdę warto!

Ewentualnie fajne okolice są pomiędzy Aleksandrowem i Konstantynowem.

Trasy na pewno nie do ścigania a spokojnej turystki ;-)
(można przycisnąć przy powrocie gierkówką ze Rzgowa. ale to chwila no i uwaga na nieoznakowane Skody.

Trochę ostrzej można przycisnąć:
Łódź-Rzgów-Prawda-Pabianice-Konstantynów
Honda VFR 800I
Avatar użytkownika
Mike
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25/2/2008, 21:10
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mike » 28/9/2008, 08:31

No cóż...w przypadku Łodzi i okolic przynajmniej taka, ze nic pod koła nie wyskoczy :?
Honda VFR 800I
Avatar użytkownika
Mike
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25/2/2008, 21:10
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Rocca » 28/9/2008, 10:28

:D eneasz na laski też jest sposób ;D Założyć na crossa plastiki od eRŁana i kilka naklejek szmocy i już jest lans :D
A tak na serio to faktycznie czasami sam się zastanawiam nad crossem albo supermoto na te drogi a raczej coś co tylko drogi przypomina.
Avatar użytkownika
Rocca
Świeżak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 21/10/2007, 14:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mike » 29/9/2008, 07:49

eneasz napisał(a):Mike czy ty kiedys nie miales corolki?#

Co do tematu to moim zdaniem zamiast 3 razy jeździć bez sensu po godzinie lepiej wyskoczyc raz na sensowne 3 godziny. Niestety w Lodzi i okolicy nie ma gdzie jeździć wiec ludzie z nudow szaleja na jednym kole na 4 ulicach :) Pilsudskiego smiglego z rydzem wlokniarzy rzgowska moim zdaniem szkoda moto, probowales kiedys jeździć na crosie? Moze laski sie nie slimacza na jego widok ale lodz to idealne miasto na takie zabawy, jest wiele miejsc w okolicach lodzi gdzie mozna sie na takim sprzecie super powyzywać. Bedziesz mial wiecej satysfakcji niz takie bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz na prostej.


Nie,od zawsze Nissanki :lol:

Taka długa prosta akurat mnie daje sporo frajdy. Są fajne tereny wokół Łodzi, ale po pierwsze na ogół kiepska nawierzchnia a po drugie kiepska widoczność i nigdy nie wiesz co za zakrętem (a że cenię swoje 4 litery to nie grzeję jak nie mam pewności, że mam wolną drogę przed sobą).
Oczywiście do lansiku jest ok, ale emocje odkładam na długie proste

Co do crossa to nie mój klimat :-) :lol:
Honda VFR 800I
Avatar użytkownika
Mike
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25/2/2008, 21:10
Lokalizacja: Łódź

Postprzez younec » 29/9/2008, 12:02

Dzięki koledzy za propozycje.
Co do wypowiedzi Eneasza - na laskach mi nie zależy - mam żonę i to wystarczy.
Zaś co do Twojej wypowiedzi że w Łodzi ludzie śmigają po 4 ulicach - no cóż - tam w miarę jeszcze jest asfalt . Prawda niestety taka iż w Łodzi jest totalny remont wszystkiego i jak chcesz pojeździć - to właściwie nie ma gdzie bo albo jest 1 kierunek , albo blokada ulicy ew korek. Do tego dochodzi żwir i piach na ulicy. Co do okolic - niestety podobnie . W ten weekend byłem na jazdach testowych w Liberty i niestety jeden z prowadzących zaliczył glebę w "okolicach" Łodzi - właśnie przez remonty. Jechał pewny trasy którą już zaliczył kilka razy tego dnia i napotkał na 1 z zakrętów świeży piach! BMW do naprawy (albo kasacji), człowiek w szpitalu.

Stąd też było moje pytanie o "fajne" trasy - może nie koniecznie na ściganie się czy też zwiedzanie - po prostu lubię jeździć - ale tak jak powiedziałeś - po tych samych ulicach się po 1 nudzi a po 2 każda jazda to okazja do nauki. Zaś jazda po piasku i żwirze na ulicach nie jest zabawna (no chyba że ktoś lubi takie ekstrema). Co do żwirowni i lasków poza Łodzią - pewnie jest dużo takich miejsc - ale ja bardziej preferuję jazdę po szosie. (może ze względu na gabaryty również - 192 cm i 102 kg)
------------------------------
Pozdrawiam
Younec
FZ6-s 2004r. -> FZ1S 2008r
Avatar użytkownika
younec
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 17/2/2007, 13:29
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mike » 1/10/2008, 08:40

Ano niestety Łódź tak zawalona, że nawet przeciskanie motorem jest już kłopotliwe i stresujące. Ja odstawiłem swój sprzęcik do Łasku. Tam przynajmniej w weekendy można kawałek ładnej trasy zaliczyć.

Albo zostają długie proste na wylotówkach z Łodzi :twisted:


younec, jestem podobnych gabarytów co Ty i w okolicznych laskach daję radę... i to na małej CBtce :lol:
Mimo wszystko polecam wypuścić się poza miasto, no chyba że lubisz przeciskać się w korkach.

Pozdrawiam
Honda VFR 800I
Avatar użytkownika
Mike
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25/2/2008, 21:10
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Flow » 5/10/2008, 18:51

widziales mnie,osz ty;) i nie zaczpiles:(

mam ten sam porblem nie wiem gdzie smigac,roznie jezdzilem i trasy juz mi sie znudziły po lodzi,jesli mozna je nazwac"trasami"

ciezkie miasto do czegokolwiek,zlozyc sie nawet nie mozna przez co moja opona z tyłu wyglada jak wyglada,1cm do zamkniecia;/ takze cieniutko,ale nie mam wyjscia,trasy rzadko robie...kiedys daj znac to gdzies sobie polatamy ;)
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez danielot » 8/10/2008, 16:22

łódz- łagiewniki (troszke tu wolniej bo dziki popierdalają) potemna zgierz,ze zgierza na biała(tu juz moznapocisnąc) potem wpadamy na autostrade i do strykowa , no i nastepnie łodz - szeroko i w miare bezpiecznie mozna polatac miedzy aautami.

jak lubisz gumowac to w strykowie mozesz zjechac na odcinek konczonej autostrady (taki przerywnik)


trasa spokojnie na godzinke i w miare urozmaicona jak na warunki łodzkie


jeli ktos lubi podocinac na prostej miedzy tirami i puszkami polecam trase łeczyca - krosniewice
danielot
Świeżak
 
Posty: 74
Dołączył(a): 22/9/2007, 09:32
Lokalizacja: łodz

Postprzez Mike » 12/10/2008, 18:54

Flow600RR napisał(a):widziales mnie,osz ty;) i nie zaczpiles:(


Gdzie?Kiedy? Nie kojarzę :-)
Honda VFR 800I
Avatar użytkownika
Mike
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25/2/2008, 21:10
Lokalizacja: Łódź

Postprzez rafalrach » 21/10/2008, 23:26

Stary,
Pojedz do Rawy Mazowieckiej 60km w jedna strone 30 min =>x2 masz godzinke
traska ciekawa, asfalt nowy, mozesz tez w Zelechlinku odbic w bok i zaliczyc pare winkli
Ale 1h to malo, zrob troche PR z zona zeby ja przekonac
------------------------------------------------------
Raf>>> On the road - plan 4 the worse hope 4 the best
Avatar użytkownika
rafalrach
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 4/11/2007, 01:02
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Postprzez Speed55 » 10/4/2009, 19:16

Ja jestem chetny z kims posmigac w okolicach lodzi , nie wiem czy jeszcze jest ktos zainteresowany ale zawsze sprobowac moge.
younec - jak bys byl jeszcze chetny to zapraszam.
Ja i moja zona jestesmy za. Moj motorek to Yamaha Diverson XJ600S
GG: 5093460
Speed55
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10/4/2009, 12:07
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mathew » 4/5/2009, 08:41

Witam !

Jestem z Pabianic, właściwie to bliżej Łodzi/Ksawerów. Również czesto wyjezdzam na tzw godzinkę. Ale tu faktycznie drogi są nie bardzo do pośmigania. Fajna przejażdzka tylko ,że nieco dłuższa jest do np Borek koło Tomaszowa. 60 km w jedną , ale bardzo fajna przejażdzka i również gierkówką . Zajmuje 2 godzinki. Jakbys miał ochotę to zapraszam. Mój skype Matijas1. GG 7468139. Mój motorek to Suzuki gsx 750F.

Pozdrawiam
Mathew
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7/4/2009, 13:15
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Speed55 » 6/8/2009, 22:48

Speed55 napisał(a):Moj motorek to Yamaha Diverson XJ600S

Nastapila mala zmiana
Moj motorek to Honda CBR 1000 F
Byla:
Yamaha XJ 600S - 10000km.
Jest:
CBR 1000F - 1000km i rosnie :)
Speed55
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10/4/2009, 12:07
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Robson1903 » 7/8/2009, 08:55

Witam. Jestem z Łodzi i też troszkę śmigam teraz w wakacje mam czas prawie zawsze. Jakby ktoś był chętny wspólnie pośmigać to było by bardzo miło. Jeżdżę może szybkim motorkiem (dla mnie on jest szybki) ale na pewno dostosuje się nawet do 600 :) A jeżdżę CBR 900 RR sc33 Jak coś pisać dzwonić pukać
Kontakt : gg 5298293 Pozdrawiam
CBR - CustomBikeRobson
* CBR1200RR * Raptor+ R1 ENGINE(WIP)
Avatar użytkownika
Robson1903
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 700
Dołączył(a): 15/5/2009, 11:02
Lokalizacja: Łódź

Postprzez simoncom20 » 12/8/2009, 22:11

A ja się tak martwiłem ze nie ma gdzie w Łasku smigac i zamierzałem do Łodzi jechac ale widze ze nie ma sensu, a ostatnio znalazłem w okolicach kilka trasek,okolice Łasku sa niezłe:)przyjezdzajcie , moga byc Pabianice ja dojade,tyle ze mam GS500F.
Avatar użytkownika
simoncom20
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 24/4/2009, 22:22
Lokalizacja: Łask

Następna strona


Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na gr