Zobacz wÄ…tek - Xj 600s problem z gaznikami?
NAS Analytics TAG

Xj 600s problem z gaznikami?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Xj 600s problem z gaznikami?

Postprzez Sholek » 18/4/2024, 17:40

Hej.
Ciągle borykam się niestety z gaźnikami, bo po serwisie dalej jest tzw ch... Nia

Opiszę jak najdokładniej tylko mogę. W listopadzie full serwis gaźników, zaworów, nowy filtr powietrza, oleju, świece.
Po zimie porobił się w środku syf jak masło (pisałem w innym temacie) gazniki znów przeczyszczone i założone.
Yamaha ładnie jedzie przyspiesza itp, problem jest na biegu jałowym:
1. Gdy motocykl jest zimny odpalam go na ssaniu, pracuje równo na 2.5 obrotów, spuszczam ssanie chodzi na 1 tys obrotów po czym powoli schodzą do zera i gasnie. Dodaje gazu lekko, silnik wkręca się na obroty i ładnie one tez schodzą,
2. Gdy podkręcę mu obroty do 1.5 tys śrubka zaczynają one wtedy falować w przedziale 1.3-2 tys i gdy dodaje gazu manetka obroty zatrzymują się np na 3 tys i w ogóle nie schodzą w dół, albo zaczynają spadać po paru sekundach i zatrzymują się np na 2 tys.
3. Podczas jazdy na zagrzanym dobrze silniku np po 50 km staje sobie na pobocze, reguluje śrubka obroty i historia się powtarza.

Również na neutralu przy zwiększanie obrotów wydech prawy pierdzi, lub strzela sobie co parę sekund

Co chciałbym zrobić?
1. Regulacja mieszanki, wydaje mi siÄ™ za uboga?
2. Podpięcie wakuometrow i synchronizacja gaźników
3. Teraz po trasie również inspekcja świec.

Macie jakieś pomysły, sugestie? Narazie mechaników sobie odpuszczę, bo dzwoniłem w kilka miejsc w moim mieście i życzą sobie za taka usługę do 1500 zl.
Sholek
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11/7/2017, 21:52



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê