Zobacz wątek - Metaliczny dźwięk wydobywajacy sie z silnika
NAS Analytics TAG

Metaliczny dźwięk wydobywajacy sie z silnika

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Metaliczny dźwięk wydobywajacy sie z silnika

Postprzez Kacper02__ » 23/5/2023, 20:45

Witam, dzisiaj napotkał mnie problem z moim pitbikiem a mianowicie jego dzwiekami wydobywajacymi sie z niego podczas jazdy usłyszałem metaliczny dźwięk jakby ktoś coś szlifował podobny dźwięk do szlifowania tylko że cichszy jest on slyszalny tylko podczas jazdy na biegu bez dodawania gazu i to tylko od czasu do czasu go słychać a gdy wcisne sprzęgło lub stoi na luzie ten dźwięk ucicha ma ktoś może jakieś pomysły? Sam sie zbytnio na moto nie znam a wszelka wiedze jaka mi potrzeba wyciagam właśnie z forum
Kacper02__
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23/5/2023, 14:59


Re: Metaliczny dźwięk wydobywajacy sie z silnika

Postprzez antek001 » 2/8/2023, 08:13

Ten problem może być związany silnikiem, a zwłaszcza, gdy dźwięk nasila się przy wysokich obrotach. Wówczas może to świadczyć uszkodzeniu i najlepiej udać się z tym problemem do mechanika. Przy okazji konieczna jest wymiana filtra oleju i oleju silnikowego.
antek001
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 17/2/2020, 15:36


Re: Metaliczny dźwięk wydobywajacy sie z silnika

Postprzez arekson76 » 2/8/2023, 11:37

Taki metaliczny dźwięk najczęściej jest przyczyną uszkodzonej pompy cieczy chłodzącej

___________________________________________
Wrocław - polecane kabiny prysznicowe (otwórz link)
arekson76
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 2/9/2019, 13:39



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê