Forum motocyklowe Ścigacz.pl • Zobacz wątek - Motocykl na co dzień do 12.000pln

Motocykl na co dzień do 12.000pln

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, rosiboj, lagiboy, Landryss25, kravec, andy7, Boshi, Black-Ghost

Motocykl na co dzień do 12.000pln

Postprzez carlos58 » 29/10/2019, 17:05

Witam
Mam podobny dylemat co większość "świeżaków", czyli zakup pierwszego moto. Obecnie śmigam okazjonalnie na 125ccm, żeby złapać trochę nawyków. Ze względu na moje wymiary szukam czegoś w okolicy 600cm3. Moim głównym i jedynym jak dotąd kandydatem jest Yamaha FZ6N (model z normalnym już obrotomierzem), lub FZ6 Fazer S2. Budżet na sam moto to ok 12.000pln, ale zastanawiam się czy można w tej kwocie kupić już coś rozsądnego.
O mnie:
- 33 lata,184cm, 110kg
- moto do jazdy na co dzień, głównie do miasta i czasami do niedalekiej trasy do 100 km, absolutnie nie w głowie mi żadne ściganie i latanie powyżej 200km/h.
- w sezonie myślę, że przelatam ok 3-4tys. km
- budżet na moto tak jak wyżej - zakup ok 12.000pln - utrzymanie w sezonie - 2000-3000pln - ciuchy - 2500- 3000pln
- podobają mi się najbardziej nakedy (np. FZ6N), ale ze względu na opory powietrza mogę kupić również coś z szybą (FZ6 Fazer S2), lub inne podobne.

Mam nadzieję, że trochę przybliżyłem swoje zamysły.
Zakup będzie na wiosnę, ale chciałbym wcześniej już skierować się na jakąś konkretną strone :)
Pozdrawiam
carlos58
Świeżak

Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A