Forum motocyklowe Ścigacz.pl • Zobacz wątek - Zgubiona tablica, a nieprzerejestrowane moto.

Zgubiona tablica, a nieprzerejestrowane moto.

Przepisy, prawo
_________

Moderatorzy: Walenty, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, leff

Zgubiona tablica, a nieprzerejestrowane moto.

Postprzez krzysiekli1989 » 14/6/2019, 06:58

Witam,
W skrócie, kolega 2 miesiące temu kupił kawasaki KLR, której nie przejestrował bo nie miał takiego planu. Pewnego wyjazdu zgubił tablice rejestracyjną, wszelkie poszukiwania zakończyły się fiaskiem.
Teraz chciałby odzyskać tablice nie przejerestrowując moto i sprzedać go dalej. Czy jest możliwośc nabycia nowej tablicy bez przerejestrowania. Moto nie ma przeglądu, OC ma.
krzysiekli1989
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1/5/2019, 10:48


Re: Zgubiona tablica, a nieprzerejestrowane moto.

Postprzez jasnoksieznik » 15/6/2019, 20:54

Czekaj, formalnie kupił, czy nie kupił?

Bo jeśli zgubił tablicę od nieswojego (formalnie) motocykla, to nie może chyba wyrobić nowej, tak jak i ja nie mogę.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1449
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Zgubiona tablica, a nieprzerejestrowane moto.

Postprzez krzysiekli1989 » 16/6/2019, 12:10

Kupił normalnie, spisując umowe K/S. Tyle że go nie przerejestrował.
krzysiekli1989
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1/5/2019, 10:48

Re: Zgubiona tablica, a nieprzerejestrowane moto.

Postprzez ChaoticBiker » 17/6/2019, 09:28

Da rady, dawno dawno temu przechodzilem taki manewr.
Przygotuj sie na marudzenie, ze dlaczego nie przejestrowales moto - bo przeciez jest taki obowiazek zeby to zrobic w ciagu 30 dni.
W praktyce nie jest to egzekwowane, choc jak trafisz na zlosliwego urzednika to zgodnie z kodeksem wykroczeń art. 97: "właściciel lub posiadacz pojazdu, który wykracza przeciwko innym przepisom ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. «Prawo o ruchu drogowym» lub przepisom wydanym na jej podstawie, podlega karze grzywny do 3000 złotych albo karze nagany".
Realnie nie znam nikogo, kto dostalby kare wieksza niz 100pln za niedopelnienie tego obowiazku - a to i tak rzadkosc.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 674
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Powrót do Prawo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

na gr