Forum motocyklowe Ścigacz.pl • Zobacz wątek - Zegary Honda CBR FireBlade SC33 obrotomierz, prędkościomierz

Zegary Honda CBR FireBlade SC33 obrotomierz, prędkościomierz

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, leff, henio12323, rosa, cycu_rsko

Zegary Honda CBR FireBlade SC33 obrotomierz, prędkościomierz

Postprzez chemiorro » 16/4/2019, 17:09

Cześć,

parę dni temu stałem się właścicielem klasyka - SC33 z 97 roku z równie klasyczną usterką, tj. uszkodzonym obrotomierzem. Obrotomierz w ogóle nie działa. Prędkościomierz pokazuje okolice 30 km/h ale nie wiem czy tak wolno jeżdżę czy źle pokazuje - dopiero sie wkręcam w moto :). Co robić? Jak żyć? Czy najlepiej wyhaczyć działającą używkę zegarów na allegro za ok. 300 zł i wstawić u mechanika? Czy są jakieś inne opcje? - może jakieś ciekawe zamienniki, nowe części robione przez jakąś firmę itp.

Sygnał podobno dociera do zegarów - słowa mechanika. Czy wstawienie tego panelu z obrotomierzem, prędkościomierzem i wskaźnikiem temperatury wymaga jakiejś tajemnej wiedzy czy mogę zrobić to sam, na zasadzie: odkręcić, podłączyć tak jak było do nowych zegarów i przykręcić? Majsterkowanie mi nie obce choć nie koniecznie wyspecjalizowane w mechanice jednośladów.

Dzięki za podpowiedzi,
pozdrawiam.
chemiorro
Świeżak

Powrót do Mechanika motocyklowa