Forum motocyklowe Ścigacz.pl • Zobacz wątek - Problem z elektryką

Problem z elektryką

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, rosiboj, kravec, Boshi, Black-Ghost

Problem z elektryką

Postprzez dejv13 » 10/4/2019, 21:42

Witam
Mam problem z elektryką w motorze, światła przednie święcą tylko w momencie przekręcenia manetki gazu,
Posiadam nowy silnik, wymieniłem akumulator i dalej to samo nie wiem w czym tkwi problem?
dejv13
Świeżak

Re: Problem z elektryką

Postprzez ChaoticBiker » 11/4/2019, 15:39

Padlo ladowanie? Regulator? Instalacja 6v czy 12v? Niektore moto, zwlaszcza z instalacja 6v maja swiatla zasilane osobno od reszty motocykla. Swiatla sie rozswietlaja mocniej przy odkreceniu, czy po prostu sa zgaszone i nagle sie zapalaja?
Zlaczki elektryczne przejrzec wszystkie po kolei wraz ze stacyjka polecam - rozlaczyc, wyczyscisc, podlaczyc.
Troszku mi tu wionie chinszczyzna.
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz

Re: Problem z elektryką

Postprzez dejv13 » 12/4/2019, 00:06

ChaoticBiker napisał(a):Padlo ladowanie? Regulator? Instalacja 6v czy 12v? Niektore moto, zwlaszcza z instalacja 6v maja swiatla zasilane osobno od reszty motocykla. Swiatla sie rozswietlaja mocniej przy odkreceniu, czy po prostu sa zgaszone i nagle sie zapalaja?
Zlaczki elektryczne przejrzec wszystkie po kolei wraz ze stacyjka polecam - rozlaczyc, wyczyscisc, podlaczyc.
Troszku mi tu wionie chinszczyzna.

Zastanawiam się czy regulator nie padł bo mam go od nowości z 5 lat więc mógł paść. INSTALACJA 12v, jeśli chodzi o światła to roswietlają się dopiero po przekreceniu manetki ( co bardzo denerwuje) dodam jeszcze że po przekreceniu manetki światła kierunkowskazów mocniej świeca. Stacyjka w sumie szwankuje to znaczy (kręci się klucz do okola). Przejrzę i wyczysze złączki. Masz rację jest to chińszczyzna kiedyś 50 teraz mu mocniejszy silnik włożyłem 125 i chciałbym ta elektryk ogarnąć wtedy będzie już wszystko okey.
dejv13
Świeżak

Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B