Forum motocyklowe Ścigacz.pl • Zobacz wątek - Kawasaki zx6r 2000r kicha, prycha, strzela!

Kawasaki zx6r 2000r kicha, prycha, strzela!

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, Bostorn, Miczab, leff, henio12323, rosa, cycu_rsko

Kawasaki zx6r 2000r kicha, prycha, strzela!

Postprzez Tycjan » 6/3/2019, 00:00

Witam wszystkich moto maniaków, jestem nowy na ścigaczu, więc wybaczcie jeśli gdzieś popełnie jakiś błąd.
Kupiłem kawę jak w tytule, trochę w ciemno w emocjach jak to się mówi. Mam z nią kilka problemów od samego początku.
Ciężko odpala, trzeba ją trochę kręcić, jak już odpali to idzie wysoko powyżej 3tys bez ssania, i tak sobie faluje raz w dół raz w górę. Jak zgaśnie to przy odpalaniu zaczyna walić z wydechu jak w sylwestra, odpali to znowu skacze ogólnie nie trzyma obrotów wcale. Oczywiście ściągnąłem gaźniki jestem w trakcie czyszczenia, czekam na filtr powietrza i świece, nie mogę wyjąć dwóch cewkofajek jakoś się blokują wychodzą do połowy i jakby się blokowaly, olej zmieniłem na wejściu. Bardzo proszę o wasze podpowiedzi co ja boli. Pozdrawiam Tycjan
Tycjan
Świeżak

Re: Kawasaki zx6r 2000r kicha, prycha, strzela!

Postprzez henio12323 » 6/3/2019, 07:29

brzmi jak problem z gaźnikami - wiec zrób dobry serwis i powinno byc OK
GasGas TXT 250...

Częsci do motocykli, oleje, smary ....... info PW
henio12323
Moderator

Postprzez Tycjan » 10/3/2019, 17:37

Niestety motocykl odzywa się, ale nie odpala
Kicha i pruje w wydech na dodatek przy ściągnięty airboxie widać ogień na 3 gaźniku. Gaziory wyczyscilem ustawiłem mieszankę zgodnie z serwisowka czyli 1.5 obrotu, zmieniłem swiece na denso o właściwościach cr9e takie jak w ngk. Miałem wrzucone irydowe ngk ale były czarne i mokre. Poradzccie coś
Tycjan
Świeżak

Postprzez henio12323 » 10/3/2019, 19:17

w jaki sposób czysciłes gaźniki ?
serwisowe 1.5 obrotu to tylko dane wyjsciowe ale w zasadzie powinien na tym odpalać.
jak nie odpali to mozesz mu próbować odkręcic jakas swiece zobaczyc co sie dzieje - czy dostaje paliwa i zalewa czy odwrotnie - nie dostaje paliwa całkiem.
GasGas TXT 250...

henio12323
Moderator

Postprzez Tycjan » 11/3/2019, 07:29

Wydaje się, że wszystko zrobiłem porządnie, ogólnie gdy kupiłem motocykl gość poinformował mnie, że do zrobienia są gaźniki, bo motocykl trzyma obroty. Po zakupie otrzymałem dwa komplety. W starym 4 gaźnik, a mianowicie dysza ustawu mieszanki uszkodzona zapieczona brak jakiejkolwiek możliwości ruchu ta dysza, więc wyczyscilem je kompletnie sobie w pracy, chemia i sprężone powietrze, sprawdziłem membrany, oczyscilem dysze. Ten drugi komplet był jakiś przelezały w środku syf i rdza, ale z niego wziąłem tylko ostania sekcje, wyczyscilem korpus w myjce ultradźwiękowej, a resztę bebechow przelozylem że starego zepsute go gaźnika. Wcześniej nie widziałem bo motocykl był zmontowany, ale odpalał i trzymał wysoko obroty i falowal, a teraz bez baku i obudowy filtra na trzecim gaźniku strzela jak motocykl się odzywa w gardzieli widać ogień
Tycjan
Świeżak

Postprzez Tycjan » 13/3/2019, 17:32

Dwa dni temu udało się odpalić moto, ale od początku, naladowalem aku na full i poszedłem nazajutrz do garażu, podałem paliwo i moto ożylo od pstryka, dzień pozni j już znowu nie chciało odpalić. Czeka mnie regulacja, synchronizacja gaznikow, bo motocykl bez dodawania gazu gasł. Może jakis forumowicz mieszka gdzieś bliżej Słupska i miałby ochotę pomóc doprowadzić maszynę do ładu?
Tycjan
Świeżak

Postprzez Seba_ER5 » 18/3/2019, 01:11

A aku ci nie pada przypadkiem, masz wogóle ładowanie? Skoro odpalił po naładowaniu akumulatora? Może gdzieś rozłącza? MIałem kiedyś niedokreconą śrube na aku w er5 lata temu i w czasie jazdu mi postrzelał i pogasł. Może problem jest elektryczny?
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl

Postprzez Tycjan » 18/3/2019, 18:22

Motocykl odpalił jak tylko wrzuciłem nowy akumulator. Nagrałem filmik jeżeli ktoś by chciał mi doradzić, pomoc w diagnozę chętnie go wyślę jakoś na priv. W pewnym momencie motocykl sam z siebie zgasł po próbie ponownego rozruchu zauważyłem spadek mocy aku, klakson ledwie trabil dodam, a powinno być zupełnie odwrotnie powinien dzwonic fest. Gdzie szukać przyczyny Help
Tycjan
Świeżak

Postprzez henio12323 » 18/3/2019, 19:45

w elektryce zobacz czy masz w ogóle ładowanie ( naładuj motocykl odpal i sprawdź napiecie na akumulatorze ) moze po prostu "wyżera" prąd z akumulatora aż zgasnie
GasGas TXT 250...

henio12323
Moderator

Powrót do Mechanika motocyklowa