Forum motocyklowe Ścigacz.pl • Zobacz wątek - Czy to sprzęgło jest spalone?

Czy to sprzęgło jest spalone?

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, rosiboj, kravec, Boshi, Black-Ghost

Czy to sprzęgło jest spalone?

Postprzez Reandeer » 13/1/2019, 01:30

Witam,
(wstęp kursywą, konkrety niżej)
Mam trochę malutki dylemat co do zużycia sprzęgła w R125 od Yamahy.
Mianowicie w sezonie męczyło mnie to, że od sprzęglenia do wysprzęglenia ruch klamką sprzęgła wynosił około 2cm, do tego od samego początku, czyli delikatnie dotykałem klamki i napęd rozłączony.
Po regulacji, aby poluźnić linkę, nie dało sie jechać, bo biegi ciężko wchodziły.

Rozebrałem więc sprzęgło i okazało się, że tarczki cierne są w normie jeśli chodzi o grubość, srednio cały zestaw (5 tarczek z 4 przekładkami) powinien mieć 21,4mm, mój zestaw ma 21,55mm, więc spoko, lecz tarczki same okładziny tarczek wyglądają na nieco spalone, bo są czarne i zeszklone na powierzchni.
Nie wiem czy tak powinna wyglądać tarcza po ok 20kkm i czy powinna być aż tak twarda.
Z wyglądu wyglądają mi na oryginalne, ale to tylko moje przypuszczenia.
Proszę o jakieś wskazówki chociaż, bo 150zł drogą nie chodzi, żeby kupić nowe tarczki i żeby się za chwilę
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Reandeer
Świeżak

Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B