Zobacz wÄ…tek - Suzuki bandit 400 powazny problem.
NAS Analytics TAG

Suzuki bandit 400 powazny problem.

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Suzuki bandit 400 powazny problem.

Postprzez Promo » 20/4/2008, 20:59

Witam. Otóż jest dosyć powazny problem z banditem 400. Został on zakupiony 2 tyg temu. W czasie jazdy gdy motor jest dobrze rozgrzany po prostu zaczyna gasnąć tzn schodzi z obrotów aż do zatrzymania.. Sprzedający twierdził iż jest nowy akumulator a synchronizacja gaźników była w tamtym roku. Po telefonie do niego powiedził że pewnie jest "zalany". Dziwi mnie fakt że jak moto sie już zagrzeje, jedzie sie normalnie, paliwo jest a motor zaczyna tak sie zachowywać.. Kiedy sie już zatrzyma nie idzie wogóle odpalić tylko trzeba odczekac dosyć długa chwile. Co o tym myślicie? Dzieki za odp..
Promo
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29/2/2008, 16:59


Postprzez lysy5g1 » 20/4/2008, 21:01

wygląda jak zagięty wężyk paliwa albo zawalony filtr paliwa...
radzę w tym kierunku szukać (ukł. paliwowy)
MMMOTÓRR!!
lysy5g1
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28/3/2008, 18:30


Postprzez numberuno » 20/4/2008, 21:06

Sprawdź odpowietrznik zbiornika paliwa.
http://bikepics.com/members/numberuno/ | | www.diety-treningi.pl Jakby ktoś potrzebował, zapraszam.
numberuno
Świeżak
 
Posty: 306
Dołączył(a): 25/1/2007, 09:49

Postprzez Promo » 24/4/2008, 12:29

Witam, ponownie mam pytanie. Po przeczyszczeniu baku i kranika oraz filtra powietrza, bandit przez jakiś czas chodził w miare normalnie. Wczoraj zaczął palic na 2 gary.. Świece w tych garach sa suche. Czyżby jakiś syf dostał sie do gaźników? Czasem sie zdarza że motor zgasnie samoczynie na ssaniu a podczas jazdy nie ma takiej mocy jak powinien.. Jakieś rady? Czy można coś uszkodzić rozbierając te gaźniki w celu przeczyszczenia? Nie rozlegulują sie? Kolega jest początkujący więc troche sie boi tego czyszczenia.. Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi
Promo
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29/2/2008, 16:59

Postprzez Promo » 24/4/2008, 12:43

nie było nic takiego robione, były właściciel twierdził że w tamtym sezonie robił synchronizacje. podczas kupna moto nic podejrzanego sie nie działo, kręcił na wysokie obroty bez problemu. A teraz żeby naraz sie coś stało?:/ Świece sa nowe założone NGK. Stare tez dostaliśmy. Ale to chyba nic nie ma do tego że świece sa suche a gaxniki albo zawory chyba nie rozregulowują się z dnia na dzień.. Jest ktoś z okolic knurowa? moze ktos by mógł podjechać i rzucić na to okiem.. Dzieki
Promo
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29/2/2008, 16:59

Postprzez Adam M. » 24/4/2008, 15:30

Trzeba oczyscic porzadnie gazniki, co najlepiej zrobic za pomoca myjki chemicznej lub ultradzwiekowej.
Jednakze zdaje sobie sprawe, ze czegos takiego w Knurowie i okolicach jeszcze dlugo sie nie pojawi, wiec radze sciagnac serwisowke, wyjac gazniki, rozebrac z pomoca serwisowki, zakupic przed cala operacja duza ilosc plynu czyszczacego gazniki ( carb cleaner ) i zanurzyc korpusy + czesci metalowe w tym plynie na noc.
Rano wyjac, wysyszyc ( najlepiej przedmuchac sprezonym powietrzem i zlozyc w kupe, rowniez korzystajac z serwisowki. Ustawic wstepnie na nastawy z serwisowki i ew koncowa regulacje i synchronizacje zrobic w serwisie.

Adam M.
Adam M.
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 786
Dołączył(a): 5/2/2008, 02:56

Postprzez ChudyNs1 » 25/4/2008, 21:02

A mi się zdaje że mogą to być tłoki, poprostu zatarty, jak zimny to kazdy bedzie jechal a potem tloki puchną motor sie grzeje jedzie coraz slabiej az staje lub nawet blokuje koło, odczekasz chwile i znów pojedziesz kawałek.
<b>>>>>>>>>>>>>>>>Bez MÅ‚ota To Nie Robota<<<<<<<<<<<<<
Obrazek
Avatar użytkownika
ChudyNs1
Świeżak
 
Posty: 159
Dołączył(a): 1/4/2008, 13:47

Postprzez Adam M. » 26/4/2008, 18:08

W wypadku, gdy mowimy o tlokach zrobionych z lyzek aluminiowych, a nie oryginalnych Suzuki.

Adam M.
Adam M.
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 786
Dołączył(a): 5/2/2008, 02:56

Postprzez Dominik_YZF » 26/4/2008, 20:17

U mnie kiedyś zrobiło sie podobnie. Jeździłem sobie z 3 godzinki, nagle zaczeły spadac oboroty i silnik poprostu zgasł. Sprobowałem odpalic i dupa. To pojechałem do znajomego mechanika i okazało sie, ze gaźnik gdzies paliwo przepuszcza, czy coś. Nie zauwazyłes nigdzie cieknącej wachy?
Avatar użytkownika
Dominik_YZF
Bywalec
 
Posty: 664
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:58
Lokalizacja: 3City



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości




na górê