Zobacz wÄ…tek - cbr z polski czy niemiec?
NAS Analytics TAG

cbr z polski czy niemiec?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

cbr z polski czy niemiec?

Postprzez Honest_Sith » 8/4/2008, 12:54

witam
pod koniec sierpnia moze wrzesnia chciałbym kupić moj pierwszy prawdziwy motor. Wybor padl raczej na CBR f4. i tu moje pytanie czy w Polsce uda mi sie kupic ten motor za 10k czy moze bardziej oplaca sie jechac po niego do naszych zachodnich sasiadow? Podobno niemieckie maszyny sa bardziej zadbane i maja mniejszy przebieg.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Honest_Sith
Świeżak
 
Posty: 132
Dołączył(a): 1/6/2007, 18:02
Lokalizacja: Żyrardów


Postprzez kosta » 8/4/2008, 13:32

jak dla mnie to g$#@o prawda że w niemczech są ładniejsze jak ktoś dba to nie ważne czy mieszka w łodzi czy w berlinie, ładną f4 napewno kupisz w kraju ale napewno nie za 10 tysi za 10 to ja sprzedałem moją f3 :lol: pozdrawiam
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA


Postprzez Taser » 8/4/2008, 13:45

kosta napisał(a):jak dla mnie to g$#@o prawda że w niemczech są ładniejsze jak ktoś dba to nie ważne czy mieszka w łodzi czy w berlinie, ładną f4 napewno kupisz w kraju ale napewno nie za 10 tysi za 10 to ja sprzedałem moją f3 :lol: pozdrawiam


Nie do konca moge sie zgodzic z ta opinia, poniewaz sam stan drog w naszym karaju ma znaczny wplyw na zuzycie podzespolow motocykla. Samochod po 50,000 w niemczech wyglada jak u nas po 20.000, a mysle ze motocyklowy przelicznik jest jeszcze wiekszy. Mieszkalem tam wiec nie jest mi to obce. Pozatym czystosc drog tez ma pewien wplyw na to jak nasza maszyna bedzie wygladac i dzialac. U nas wystarczy przejechac 20km aby samochod czysty stal sie kapletnie brudny(oczywiscie mowie o deszczu), a w niemczech sytuacja wyglada tak, ze po przejechaniu polowy kraju asfaltowymi drogami w deszcz nie bedzie tragedi. Ostatnim czynnikiem, ktory ma duzy wplyw na to ze zachodnie maszyny sa z regoly bardziej zadbane niz krajowe, to czynnik finansowy. Duza czesc u nas nie mysli o tym ze utrzymanie motocykla to nie tylko zalanie go i olej. Do tego trzeba doliczyc przeglady, wymiany zuzytych czesci i inne pierdoly, ktorych nie mozna zaniedbac i ta swiadomosc posiada wiekszosc motocyklistow niemieckich w przeciwnienstwie do naszych. Zreszta CBR nie kupi tam jakis napalony gowniarz, bo przepisy to ograniczaja, a malo kto jest chetny do jazdy bez prawka, bo prawo jest tam jak najbardziej egzekwowane. Wiec sciagajac maszyne z zachodu mamy o wiele wieksza pewnosc nie natrafienia na miny niz jak bedziemy kupowali w kraju. Oczywiscie jezeli dana sztuka nie byla po mocnym szlifie czy wypadku, bo sprzedawanie czegos takiego jako bezwypadkowe jest przestepstwem.
Nie ma nic piekniejszego niz dwa kola i jeden slad...

Yamaha YZF 600 Thundercat :D
Avatar użytkownika
Taser
Bywalec
 
Posty: 577
Dołączył(a): 8/4/2007, 15:53
Lokalizacja: Nadarzyn

Postprzez Honest_Sith » 8/4/2008, 14:15

czyli Taser radzisz wybrac sie do Niemiec? Chodzi mi tu rowniez o cene bo na pewno nie bede mial wiecej niz 10k.
teraz moze troche glupie pytanie ale jaka jest roznica miedzy f3 a f4. no wiadomo 10 koni mniej 15 kg wiecej ale chodzi mi o jazde.
pozdro
Avatar użytkownika
Honest_Sith
Świeżak
 
Posty: 132
Dołączył(a): 1/6/2007, 18:02
Lokalizacja: Żyrardów

Postprzez stuuwa » 8/4/2008, 15:07

stuuwa
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46

Postprzez kosta » 8/4/2008, 15:21

dla mnie różnica jest żadna, f4 ciut lepiej zbiera sie od ok 8 tysięcy natomiast dół tak samo jałowy. skrzynia pracuje płynniej jak w f3 i chętniej motor na gume z gazu idzie, tak to wygląda z mojego punktu widzenia i użytkowania
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez dambandit » 8/4/2008, 15:36

Mnie tez interesuje to moto . Ale po sezonie interesuje mnie model f4i z rocznika 2003-2004 , chyba pojade po niego do niemiec , zawsze tam kupuje jest o wiele wiekszy wybór , a w polsce wiekszośc to i tak sprowadzona z niemiec wiec po co mam dać komus zarobic jak mozna jechac samemu . Ale to dopiero po sezonie .

Ale 10 tys to chyba troszke mało na taki sprzęt .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez Taser » 8/4/2008, 16:07

Honest_Sith napisał(a):czyli Taser radzisz wybrac sie do Niemiec? Chodzi mi tu rowniez o cene bo na pewno nie bede mial wiecej niz 10k.
teraz moze troche glupie pytanie ale jaka jest roznica miedzy f3 a f4. no wiadomo 10 koni mniej 15 kg wiecej ale chodzi mi o jazde.
pozdro


jezeli nie znajdziesz niczego rozsadnego w kraju to chyba tylko to zostaje, troche fatygi i potu, ale czego sie nie zrobi dla sprzeta, nie wiem jak tam wyglada z cenami, ale chyba nie ma jakis wielkich roznic z tego co pamietam jak kiedys czegos szukalem.

Pzd. i szczescia w poszukiwaniach ;)
Nie ma nic piekniejszego niz dwa kola i jeden slad...

Yamaha YZF 600 Thundercat :D
Avatar użytkownika
Taser
Bywalec
 
Posty: 577
Dołączył(a): 8/4/2007, 15:53
Lokalizacja: Nadarzyn

Postprzez Honest_Sith » 8/4/2008, 17:45

dzieki za odpowiedzi. Skoro róznica w jezdzie nie jest tak ogromna miedzy f3 a f4 a jednak w cenie jest, no cuz chyba zostaje mi starszy model :) mam jeszcze jedno pytanie jak to jest z tym sprowadzaniem np z niemiec? Słyszałem gdzies chyba że można kupić czerwone tablice rejestracyjne (one sa wazne miesiac jak sie nie myle) i przyjechac na nowo zakupionym motorze np z niemiec do kraju. Czy istanieje taka mozliwosc?

ps
kosta a bardzo szybko chcesz pozbyc sie swojej cebry? :)

pozdro
Avatar użytkownika
Honest_Sith
Świeżak
 
Posty: 132
Dołączył(a): 1/6/2007, 18:02
Lokalizacja: Żyrardów

Postprzez Kedar-88 » 8/4/2008, 22:17

...jest coś takiego...po prostu wykupujesz w ten sposób ubezpieczenie...i jedziesz.
Bandit 1200
Avatar użytkownika
Kedar-88
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 21/8/2007, 04:54
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez stuuwa » 8/4/2008, 22:43

Po moto i tak musisz czyms pojechac i tym czyms ktos musi wrocic skoro ty bedziesz jechal tym co kupisz, wiec lepiej bedzie chyba wypozyczyc przyczepke do przewozu motocykli, wchodza na nia 2 sztuki a koszt to okolo 30zl za dobe wiec raczej o wiele taniej wyjdzie.
stuuwa
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46

Postprzez kosta » 9/4/2008, 11:05

no ok ale załużmy że zaoszczędzisz 2koła , ale musisz policzyć dojazd autem do niemiec w dwie strony , paliwo na powrót do motoru , coś do jedzenia i zobaczysz jak szybko te euro lecą , do tego niedajboże ze dwie noce w hotelu bo nigdy nie wiesz czy sprzęta trafisz od razu po przyjeździe i licz dzień na urzędy jak chcesz czasowe ubezpieczenie które też kosztuje kilkadziesiąt euro, nie wspominając o straconych nerwach i ilości czasu jakie poświęcisz na szukanie. także po jeden motor może sie nie opłacić. ja wolałem zapłacić troszke więcej ale mam motor przygotowany do rejestracji i przywieziony przez firme pod dom. pozdr
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez stuuwa » 9/4/2008, 13:36

Szukasz kilka ofert od razu jak by co i choc bys mial do typa tego najdalej 500km w 1 strone to za wahe masz 300zl plus 30zl przyczepka, a wszystko obracasz w 1 dzien, na ktory jedzenie mozesz wziac z domu.
stuuwa
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46

Postprzez Honest_Sith » 9/4/2008, 17:43

chyba kosta znow masz racje :) mam takie pytanie ile placiliscie za swoje OC? a i gdzie najlepiej kupic wszystkie te kaski kurtki itp?
pozdro
Bo życie jest po to, by śmigać na moto! :)
Avatar użytkownika
Honest_Sith
Świeżak
 
Posty: 132
Dołączył(a): 1/6/2007, 18:02
Lokalizacja: Żyrardów

Postprzez maatiaas » 9/4/2008, 21:41

heh w jakimkolwiek renomowanym sklepie motocyklowym, lub prościej na www.allegro.pl
Avatar użytkownika
maatiaas
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 15/9/2007, 19:27
Lokalizacja: BIESZCZADY

Postprzez Ginekolog » 9/4/2008, 21:54

Szukaj czegos w poblizu albo zaplac handlarzowi, ktory ma kontakty w Niemczech i za prowizje sprowadzi Ci sprzet, ktory nadaje sie do jazdy.
Niemcy klepia tak samo jak Polacy, cofaja liczniki i robia waly.
Niestety prawda jest taka ze swoje bedziesz musial zaplacic. Szukajac w Polsce moze poswiecisz na to wiecej czasu, ale przynajmniej w razie wyjazdu po motocykl nie narazisz sie na zbyt wysokie koszty.
http://www.bikepics.com/members/ginekolog/ | | Yamaha FZS 600 Fazer 2001`
Avatar użytkownika
Ginekolog
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11/9/2007, 12:25
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Postprzez kosta » 10/4/2008, 10:28

Amen. A po akcesoria zapraszam do siebie. Nie chce się w poście reklamować więc zapraszam na priv. Napewno słyszałeś o największym salonie motocyklowym w polsce nawet jest o nas sporo na scigaczu.
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez dambandit » 10/4/2008, 15:11

Kosta jakie dokumenty jakie hotele .

Wystarczy jeden dzien , po co spać w hotelach ,i jakie dokumenty . Wystarczy brief ( wymeldowanie ) jesli koleś chce cos sprzedac to juz to ma zazwyczaj .

Sam przegladam oferty Hondy może po sezonie zmienie swojego bandita na taka własnie honde

Po wpisaniu na allegro Honda cbr F4i wyskoczyło dokładnie 17 sztuk a na

www.mobile.de

jest okolo 500 więc róznica w wyborze jest . Ceny w polsce są nawet niższe niz w niemczech naprawde porównywałem ostatnio interesuje sie tym moto . Skad nizsze ceny w polsce , kazdy dobrze wie .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez kosta » 10/4/2008, 16:27

no dobra koleszko znajdź se honda i jedź na przypał oglądać nufke ze zdjęcia, zobaczymy ile nią polatasz. a jak będzie kibel to musisz dalej szukać. i na jednym dniu takie wypady nigdy sie kończą. przerabiałem to na własnej skórze szkoda zachodu po jeden motor. pół biedy jak mieszkasz pod granicą ale ja jak miałbym jechać z warszway to prosze cie porażka.
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez dambandit » 10/4/2008, 16:48

Miałem już cb 500 z niemiec teraz mam bandota z niemiec zawsze konczyło sie to jednym wyjazdem i kumpem moto . Gdy przegladam oferty w necie zawsze dzwonie do kolesia pytam o serwis w którym by serwisowany tam również dzwonie , musze powiedziec że bardzo chetnie udzielaja informacji o przegladach i przebiegu .

Ja się tutaj zgadzam że najlepiej było by kupowac motocykle w polsce , to nie podlega wogole dyskusji . Jednak wybór i stan motórow w polsce jest jaki jest , dlatego ja zawsze jade za granice .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości




na górê