Zobacz wątek - Problem z okularami
NAS Analytics TAG

Problem z okularami

O wszystkim
_________

Problem z okularami

Postprzez RONI: » 14/1/2008, 11:39

Witam wszystkich .
Jestem nowy i proszę o wyrozumiałość. Jeżdże autem rok czasu i mi nigdy okulary nie przeszkadzały. W październiku zrobiłem prawko i kupiłem pierwsze moto (gs 500) jakiś miesiąc temu kupiłem kask integralny (agv k series) i przy zakładaniu okulary bardzo mnie uciskają i unoszą do góry . Jestem przekonany , że będzie mnie to rozpraszać . Zamierzałem kupić szkła kontaktowe aż tu nagle przeczytałem w gazecie (auto expert chyba) że policjanta to nie będzie obchodzić ,że mam mieć okulary a za ich brak grozi 500 zł mandatu :shock: . Prosze o wyjaśnienie czy to prawda i czy jest jakieś wyjście dla mnie. Z góry dziękuje za konkretne odpowiedzi :) .pzdr
dodaje link dla zainteresowanych
http://wiadomosci.wp.pl/kat,9922,statp, ... caid=152da
Ostatnio edytowano 14/1/2008, 17:06 przez RONI:, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
RONI:
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 28/11/2007, 10:54
Lokalizacja: ŁÓDŹ


Postprzez Leitho » 14/1/2008, 12:06

chyba nie zakladasz kasku jak masz okulary na nosie? bo tak jest naprawde ciezko :D co do tych szkiel kontaktowych to nie wiem jak to wyglada dokladnie od strony prawnej, ale przeciez masz "przedmiot" korygujacy twoja wade, wiec co to za roznica okulary albo szkla.
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL


Postprzez msebek » 14/1/2008, 12:21

Z tego co ja wiem, to jeżeli w prawie jazdy masz, że musisz prowadzić w okularach to podczas kontroli policjant może się przyczepić. Podczas badania lekarskiego powinni sie spytać czy chcesz prowadzić w okularach czy soczewkach czy w obu na zmianę.
msebek
Świeżak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 24/8/2007, 13:48

Postprzez gelo007 » 14/1/2008, 12:22

Najpierw zakładaj kask, szybka w górę, później okulary, szybka w dół i działa - proste rozwiązanie :).
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez RONI: » 14/1/2008, 12:30

No właśnie tak robie jak to przedstawił gelo 007.. w ogóle ciekawe czy jest to możliwe zrobić odwrotnie czy jest taka osoba co tak robi:)

msbek - z tego co pamiętam to mnie nikt nie pytał czy chce nosić soczewki ani przed badaniami na kat.B ani na kat. A
Avatar użytkownika
RONI:
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 28/11/2007, 10:54
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Postprzez gelo007 » 14/1/2008, 12:35

No to nie wiem :), w którym miejscu Cię uciskają te okulary? W okolicach uszu?
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez dambandit » 14/1/2008, 12:48

Ja tez mam okulary od niedawna i przyznaje jazda w nich nie należy do wygodnych . Na szczescie w prawojazdy nie mam wbite że musze w nich jezdzić no ale bez nie czuje sie tak pewnie jak kiedyś .

Co do policji to jesli w prawku jest napisane że musisz jezdzic w okularach to musisz w nich jezdzić szkła kontaktowe nie przejdą . Ostanio czytałem oswiadczenie policji na ten temat i było tam napisane ze nie beda tolerować szkieł kontaktowych .

Jakimś wyjściem z sytuacji jest kupno kasku szczekowego ja mam tak zamiar zrobić zastanawiam sie tylko jeszcze nad modelem . Mierzylem ostatnio nolana n102 i można go wkładać i zdejmować gdy ma sie okulary włożone nie trzeba ich ciagle zdejmować . Zastanawiam sie tylko jeszcze bo teraz są niezłe obnizki w niemczech i jesli udało by mi sie dostac shoei multitec w dobrej cenie to może sie zdecyduje .

Co do szkieł kontaktowych i motoru to sam nie wiem . Okulista mi to zdecydowanie odradzał bo w razie wypdku moze byc nieciekawie .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez SzpiceR » 14/1/2008, 12:58

ja na egzaminie musialem miec okulary a teraz to jak? na prawku niema "wada wzroku=?"
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez RONI: » 14/1/2008, 13:01

gelo zgadłeś.. dambandit - no niestety mam w prawku że musze shit.. nowy kask no nie wiem najważniejsze żeby mnie tak nie upijały i się nie podnosiły a nie wiem czy jak będe miał szczękowy to on to wyeliminuje bo wydaje mi się że szczękowy jest dla tych co niechce im się zdejmować okularów:) dop. później kask..może wyściułka w środku musi się dopasować jeszcze.. nie wiem...
Avatar użytkownika
RONI:
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 28/11/2007, 10:54
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Postprzez gelo007 » 14/1/2008, 13:08

Może po prostu masz za długie te "uchwyty" od okularów i wyściółka na nie uciska.
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez melvin » 14/1/2008, 13:42

1. jeżeli okulary cię upijają to zmień oprawki na takie które będą ci pasowały i w których będzie ci wygodnie nawet w kasku...
2. ja zakładałem okulary przed kaskiem a robiłem to tak: najpierw zakładałem okulary na czoło, później wciągałem kask i okulary wraz z kaskiem zsuwały się prosto na nos (trochę jednak trzeba poćwiczyć zanim będzie się udawało to zrobić za każdym razem perfekcyjnie... tyle że ja robiłem to w kasku crossowym)
3. kiedyś słyszałem o szybkach do kasków, czy też gogli które mają właściwości jak szkła w okularach, ale nie wiem czy one naprawdę istnieją...
4. jeżeli chodzi o szkła kontaktowe to w czasie kontroli chyba musiał byś udowodnić że masz je na sobie, inaczej policjant może myśleć że po prostu ściemniasz bo nie włożyłeś okularów...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez RONI: » 14/1/2008, 14:16

1. rozumiem że mam iść do okulisty i przymieżać w kasku?:)
2. niezły koleś z Ciebie :)
3. To byłby dobry pomysł i chyba najbezpieczniejszy i ciekawe czy policjant by to zaakceptował .. zwykle dla nich ma być tak jak jest w prawie - czyli w okularach
4. miał bym dłubać w oku nie umytymi rękoma? specjalnie dla pana "władzy"?:)
Avatar użytkownika
RONI:
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 28/11/2007, 10:54
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Postprzez harry89 » 14/1/2008, 14:20

dambandit napisał(a):Ostanio czytałem oswiadczenie policji na ten temat i było tam napisane ze nie beda tolerować szkieł kontaktowych .

:shock:
a to niby dlaczego? czyzby kolejny bubel prawny? jesli coś poprawia wzrok a przy tym jest wygodne to nie widze powodu zeby tak twardo obstwać przy tych nieszczęsnych okularach. sprawa mnie trochę interesuje, bo sam planuję w najblizszych tygodniach przerzucic sie na szkla, wlasnie z myślą o motocyklu...

dambandit napisał(a):Co do szkieł kontaktowych i motoru to sam nie wiem . Okulista mi to zdecydowanie odradzał bo w razie wypdku moze byc nieciekawie .

jesli soczewki moga byc w razie wypadku niebezpieczne, to co dopiero okulary ze szkłami i oprawkami?


moim zdaniem duzo zalezy od policjanta, ktory zatrzyma do kontroli. jesli nie jest super obkuty w tego typu szczegolikach prawnych i pokazemy mu szkla, to nie powinien robic problemow.
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez msebek » 14/1/2008, 14:35

Niestety ale chyba będą problemy... Podczas badania wzroku lekarz powinien się spytać czy nie chcemy przypadkiem kierować w szkłach kontaktowych, lecz z tego co słyszałem na ogół tego nie robi.

To oznaczenia które znalazłem w necie:
01 - wymagana korekta i/lub ochrona wzroku:
01.01 - okulary
01.02 - soczewka (i) kontaktowa (e)
01.03 - szkła ochronne
01.04 - szkło matowe
01.05 - przepaska na oko
01.06 - okulary lub szkła kontaktowe

Więc chyba miałby do czego się przyczepić ponieważ jest wyraźny podział na szkła/okulary. Najlepsza opcja to prosić o wpisanie 1.06 i po problemie.
msebek
Świeżak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 24/8/2007, 13:48

Postprzez RONI: » 14/1/2008, 15:07

dzięki wielkie msebek- moje stare prawko z samą kat. B mam 01.01 a przy nowym prawku na kat. A i B mam 01.06 ...chyba mam fart:)
Avatar użytkownika
RONI:
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 28/11/2007, 10:54
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Postprzez icid » 14/1/2008, 15:18

Każdy kask jest troche inaczej wykonany wewnątrz weź okulary idź do sklepu i poszukaj takiego kasku w którym okulary nie będą przeszkadzały.
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez melvin » 14/1/2008, 15:25

RONI: napisał(a):1. rozumiem że mam iść do okulisty i przymieżać w kasku?:)
2. niezły koleś z Ciebie :)
3. To byłby dobry pomysł i chyba najbezpieczniejszy i ciekawe czy policjant by to zaakceptował .. zwykle dla nich ma być tak jak jest w prawie - czyli w okularach
4. miał bym dłubać w oku nie umytymi rękoma? specjalnie dla pana "władzy"?:)


1. czemu nie, idź do okulisty czy gdzie tam chcesz, powiedz w jakich warunkach będą używane te oprawki, na pewno coś ci doradzą, tak żebys był zadowolony...
2.trening czyni mistrza,
3. szukajcie a znajdziecie, możesz zadzwonić na policje i się dowiedzieć jak sprawa wygląda,
4. za 500zł mandatu chyba warto sobie wsadzić brudne paluchy do oka, po prostu zawsze staraj się mieć czyste ręce :), albo woź ze sobą przenośną umywalkę z biedronki...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez RONI: » 14/1/2008, 16:18

chyba raczej kupie soczewki a za dowód będe woził etui do nich..chyba me*da nie będzie aż tak wnikliwa..do d*** z takim prawem..
Avatar użytkownika
RONI:
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 28/11/2007, 10:54
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Postprzez icid » 14/1/2008, 16:56

Ew zamów szybe do kasku o takich parametrach jak szkła okularów wtedy już nic nie bedzie ci przeszkadzało, czytałem gdzieś o takich szybach ale jak to działa nie mam pojęcia :D:D
Ostatnio edytowano 14/1/2008, 18:30 przez icid, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez dambandit » 14/1/2008, 17:12

Tu opinia policji na temat szkieł kontaktowych

http://www.instalki.pl/programy/downloa ... Scilab.php

Co do kasku ja tez nie byłem przekonany do szczekowych . Dopóki nie miałem takiego na głowie . Dla ludzi co nosza okulary kaski szczekowe to naprawde super wygoda przy kazdym wkładaniu i zdejmowaniu kasku . Nie wiem skąd wasze negatywne podejscie do nich , za granica kaski szczekowe zdobywaja coraz wieksza popularność z roku na rok sprzedaje sie ich coraz wiecej . No chyba że wierzycie w mity ż taki kask może sie otworzyc podczas wypadku .

hary zapytaj okulisty stanowczo odradzaja jazde w szkołach kotaktowych na motorze . Okulary są tutaj dużo bardziej bezpieczne przede wszystkim nie są w bezposrednim kontakcie z okiem .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na gr