Forum motocyklowe Ścigacz.pl • Zobacz wątek - Pogoda a egzamin praktyczny kat.A

Pogoda a egzamin praktyczny kat.A

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, rosiboj, Lovtza, Terror, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, andy7, Bostorn, Miczab, leff

Pogoda a egzamin praktyczny kat.A

Postprzez Obi.WanPL » 28/10/2018, 18:21

Witam, chcę zapytać jak wygląda egzamin praktyczny podczas złej pogody.
Czy jak nie pada i jest mokro egzamin się odbywa ale slalom szybki i omijanie przy 50km/h wraz z hamowaniem awaryjnym jest robiona z mniejszą prędkością? (tak słyszałem) czy nie ma taryfy ulgowej. A moje jednak egzamin jest odwoływany?
I jak jest podczas mrzawki? bo rozumiem że podczas deszczu to można zapomnieć.
Obi.WanPL
Świeżak

Re: Pogoda a egzamin praktyczny kat.A

Postprzez adam_tomasz » 28/10/2018, 20:30

Tak na prawdę to zależy od egzaminatora i egzaminatora nadzorującego itd czyli od WORD-u.
Widziałem egzaminy w deszczu więc to nie jest tak, że one na pewno się nie odbędą.
Przy kiepskiej pogodzie instruktor może spytać się grupy kto chce przy tej pogodzie zdawać, a resztę prosi o pójście do okienka i ustalenie (za darmo) nowego terminu egzaminu (bo ten został odwołany), ale o tym musi zdecydować WORD. Zdarza się też, że jak jest ślisko egzaminator w trakcie egzaminu mówi, że jakieś ćwiczenia trzeba zrobić inaczej np wolniej itd albo czasami je pomija.

Na egzamin nawet jak będzie metr śniegu musisz przyjść i najwyżej się dowiesz, że jest odwołany.
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznań
http://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator

Re: Pogoda a egzamin praktyczny kat.A

Postprzez Tom_F4 » 5/2/2019, 10:49

Tak jak pisze kolega wyżej. Wszystko zależy od egzaminatora

Ja zdawałem egzamin w Krakowie na warstwie puchu. Ślisko jak cholera, więc zdający mieli przyzwolenie na wykonywanie niektórych manewrów z niższą prędkością - po tym jak pierwszy zdający wyglebił na awaryjnym.

Sytuacja sprzed 7 lat, choć jak widać mafia zdziera nadal
Czasem nawet na egzamin warto iść z kamerką
Tom_F4
Świeżak

Powrót do Technika jazdy