Zobacz wątek - Gear na Crossa - wątpliwości.
 
NAS Analytics TAG

Gear na Crossa - wątpliwości.

Enduro, Cross
_________

Gear na Crossa - wątpliwości.

Postprzez MrCrytek » 14/8/2017, 11:55

Witam.
Przesiadam się z chińczyka 50cc4T ( Toros el classico ) na crossa.. a bardziej swapa. Jest to Yamaha XT600 z silnikiem z chińskiego crossa Loncin 200cc4T. Jest to już nie mały harpagan względem poprzednika przez co pojawiły się pytania odnośnie sprzętu. Taka maszynka to już nie zabawa,więc odpowiedni gear to podstawa. Dotychczas śmigałem od jakiego 1,5 roku w kasku LS2 FF352 Rookie + rękawicach Fly. Sprzęt skromny ale do 50ccm wystarczył. Na gear mam 1000zł równo i ani grosza więcej. Wstępnie upatrzyłem sobie buty Axo Drone ~ 400 zł + zbrojka motocyklowa ~ 230 zł ( Budżetowo ale jeszcze nie zarabiam,więc nie mam jak dozbierać na razie ) Tutaj zrodziło się pytanie ... do dobra ale co z kaskiem ? I właśnie z tym pytaniem zwracam się do was. Czy konieczna jest wymiana kasku ? Musiałbym wtedy pewnie zrezygnować albo ze zbrojki albo z butów bo przecież nie kupię kasku za 150zł jak już to coś konkretnego. Ogólnie nie jeżdżę jakoś niewiadomo jak agresywnie. Jeżdżę raczej amatorsko po szutrach , piachach , wzniesieniach :)
MrCrytek
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 14/8/2017, 11:42


Re: Gear na Crossa - wątpliwości.

Postprzez henio12323 » 14/8/2017, 19:21

buty kup sobie uzywane za 200 zł jakies dorwiesz zwykle lepsze niz axo drone - bedzie lepsza ochrona w starych dobrych butach, niz nowych najtanszych. kask mozesz zostawić, podobne kaski nawet nieco droższe nie bedą spektakularnie lepsze wiec nie bedzie tu progresu, zamiast tej kasy na nowe buty, czy lepszy kask kupił bym ochraniacze kolan - budżetu nie podpowiadam, ( jestem po urazie kolana i niestety kiepsko teraz mi doradzac ochraniacze za 50 zł ;d ) dorwij tez jakis uzywany strój - przynajmniej spodnie, niby nic a jednak chronią przed oparzeniami i przetarciem to też ważne - i znów mówie z własnego doswiadczenia pare razy wyrżnałem na asfalcie, i pare razy bez ciuchów - zdrapki sie długo leczą i nie są zbyt ciekawe, w ciuchach ryzyko sie znacznie zmniejsza.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: Gear na Crossa - wątpliwości.

Postprzez MrCrytek » 14/8/2017, 22:36

Hmm... ogólnie bardziej wolałbym kupić coś nowego ale dzięki za propozycję. Poszperam sobie tu i uwdzie, może coś wyhaczę. Spoko,że kask jest jeszcze akceptowalny bo myślałem nad jakimś lepszym kasiem + googlach.
MrCrytek
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 14/8/2017, 11:42

Re: Gear na Crossa - wątpliwości.

Postprzez henio12323 » 15/8/2017, 20:08

wiadomo że lepiej było by miec lepszy :P chociaz teraz popatrzyłem to myslałem że to jakis model kasu offroadowego... skor to szosowy kask to troche słabo, brak ochrony przed słoncem/błotem. szybka jak sie zasyfi to zaraz sie mocno porysuje i nic nie bedzie widac - gogle są bezpieczne bo w nich widac lepiej a to przekłąda sie na bezpieczenstwo. także jednak kask tez do wymiany
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Re: Gear na Crossa - wątpliwości.

Postprzez MrCrytek » 15/8/2017, 21:52

A dałbyś radę polecić Twoim zdaniem jakiś w miarę najtańszy kask pod podaną wyżej maszynkę ?
MrCrytek
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 14/8/2017, 11:42

Re: Gear na Crossa - wątpliwości.

Postprzez henio12323 » 16/8/2017, 21:44

moze ktos inny sie wypowie, ja nie siedze w kaskach w tych półkach cenowych, i sam nie wiem co dobre co złe - nigdy nie testowałem i testował nie bede ;d
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Re: Gear na Crossa - wątpliwości.

Postprzez MrCrytek » 16/8/2017, 22:11

Patrzyłem na Foxa V1 Race ~ 650 zł z googlami na lolegro. Tylko tyle ,że nie jestem przekonany czy chcę aż tyle kasy wywalić na kask. Chyba na razie kupię sobie jakieś buty i buzer. A potem się ewentualnie zobaczy i dokupi. Pewnie przez pół roku będę się przyzwyczajał do nowej maszyny bo kopa to ona ma. Poprzednia pisiątka już była niekiedy tak katowana ,byle by za ekipą nadążyć że aż mi moto szkoda. Tyle że do niego już przyzwyczajony byłem i odwalało się różne "dziki harce " :twisted:
MrCrytek
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 14/8/2017, 11:42



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 9 gości




na górê