Zobacz wątek - gp-pro vs ti-tech
NAS Analytics TAG

gp-pro vs ti-tech

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

gp-pro vs ti-tech

Postprzez ZZZenonnn » 17/9/2007, 17:19

witam!
Pytanie nr 1
własnie zastanawiam sie nad kupnem kolejnego kasku i mam problem ktory jest lepszy.Ti-tech ma wstawki z tytanu a gp pro nie i to wszystko ?prosze o opinnie na temat tych modeli ludzi co jezdza w nich.
Pytanie nr 2
W rozmiarowce agv nie ma rozmiaru "m"tylko "ms" albo"ml"rozumiem ze to posrednia wersja.Czy ktos czai klimat ile to jest w centymetrach?ja mam 57.5 cm i teraz mam problem jaki to rozmiar a nie mam mozliwosci przymierzenia w sklepie.Prosze mi pomoc
ZZZenonnn
Świeżak
 
Posty: 104
Dołączył(a): 24/8/2007, 21:48
Lokalizacja: Włocławek


Postprzez ZZZenonnn » 17/9/2007, 19:22

np na allegro roznica z cenie miedzy gp pro a ti tech to okolo 300 zł wiec nie taka tragedyja:)a jak to jest z tym rozmiarem?dysponuje moze ktos linkiem to rozmiarowki agv?
ZZZenonnn
Świeżak
 
Posty: 104
Dołączył(a): 24/8/2007, 21:48
Lokalizacja: Włocławek


Postprzez Inku » 18/9/2007, 08:54

To może ja mały esej :wink:
Dwa tygodnie temu kupiłem GP-PRO. Z tego co mi mówił sprzedawca to ta sama półka co Ti-Tech. Tylko gp pro wyszedł wcześniej z tego co pamiętam. Konkrety:
Gp pro to wygodny kask, bardzo dobrze leży w przeciwieństwie do Ti-Techa (może zależne od głowy)
Ti tech jest bardziej wybajerowany.

Kask i tak musisz mierzyć, myślałem że "ml" to rozmiar pomiędzy "m" a "l" ale teraz już zwątpiłem. Aha i jak weźmiesz ten sam rozmiar ale dwa różne modele to różnią się wielkością między sobą.
Na temat wentylacji nie mogę się za bardzo wypowiedzieć bo nie jeździłem jeszcze w upale.
Trochę zatel i wad które zauważyłem:

- kask jest wygodny
- dobrze wygląda, dobre wykonanie
- wyjmowana wyściółka z Coolmaxu.
- zapinanie podwójne D (trzeba sie trochę przyzwyczaić)

wady:

- kask jest głośny (ale to kask racingowy więc cudów nie wymagaj, jeśli chcesz cichy to poszukaj czegoś innego)

- szyba to największa wada. Seryjny antifog to ściema, szyba i tak paruje, chociaż dużo mniej w porównaniu do mojego poprzedniego kasku. Powstają rysy. I po dwóch tygodniach pękł uchwyt (zaczep) który pracuje przy zamykaniu i otwieraniu szyby. I to chyba przypadłość wszystkich AGV z tą szybą. Jakaś wada fabryczna(Kumpel ma XR-2[poprzednik GP-PRO] i załatwił już 2) :?

- kask mocno się ugniótł. Nowy był ciasny, że nie mogłem jeździć w kominiarce a teraz przy wyższych prędkościach 150-160km/h trochę mi go przesuwa do tyłu na głowie.

Jakbyś chciał się czegoś jeszcze dowiedzieć to pytaj.
Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów.

Suzi GS500F
Avatar użytkownika
Inku
Bywalec
 
Posty: 550
Dołączył(a): 27/12/2006, 17:14
Lokalizacja: okolice Poznania

Postprzez ZZZenonnn » 18/9/2007, 17:31

jesli chodzi o rozmiarowke to znalazlem ciekawa stronke ktora przyda sie nie tylko mi jesli chodzi o kaski agv ( rozmiarówke)

http://www.agv.com/RANGE/SIZE_CHART.htm

wiec ta czesc pytania uwazam za zamknieta a pytanie nr 1 nadal aktualne

a no i dzienxs Inku za mega dobra wypowiedz.Z tego co widze to ten motyw z szybka to standart i jesli chodzi o glosnosc tych kaskow.W sumie sam nie wiem why go chce kupic:)moze za bardzo reklamowany:)
ZZZenonnn
Świeżak
 
Posty: 104
Dołączył(a): 24/8/2007, 21:48
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez Inku » 18/9/2007, 19:55

Co do 1 pytania który wybrać. Ja wybrałem GP-Pro chociaż Ti-techa mogłem mieć za tą samą cenę. Ale po prostu strasznie niewygodny on jest. Jak to powiedział sprzedawca Ti-techa można albo kochać albo nienawidzić. I niektórzy lubią go za tę niewygodę, sztywność, bo daje poczucie bezpieczeństwa :lol:
Najlepiej przymierz jeden i drugi. I będziesz znał odpowiedź.
Zapomniałem dodać, że wadą obu kasków jest to, że nie można regulować wlotów powietrza w rękawicy bo są za małe. W GP-pro często są wciskane do środka te plastiki regulacji nawiewów. Niby szczegół ale uciążliwy.

Te szyby to badziewie jak cholera :evil:

A może Shoei Raid II albo XR-1000 jak znajdziesz w promocji?
Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów.

Suzi GS500F
Avatar użytkownika
Inku
Bywalec
 
Posty: 550
Dołączył(a): 27/12/2006, 17:14
Lokalizacja: okolice Poznania

Postprzez ZZZenonnn » 19/9/2007, 20:09

promocja tylko obejmuje agv ti tech i gp pro:)ogladalem shoei tez i moge miec to po okolo 1600 zł ale sam juz nie wiem co wybrac.Czekam jeszcze na wypowiedz uzytkowanika ti techa bo jesli chodzi o gp pro to pelne info juz mam od Ciebie
ZZZenonnn
Świeżak
 
Posty: 104
Dołączył(a): 24/8/2007, 21:48
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez younec » 21/9/2007, 21:28

Ja w tym sezonie mam GP-Pro i jak dla mnie ok.
Nie mam porysowanej szybki (używasz zrywek ????)

Antifog działa - jechałem w deszcz i raczej zdrowo w nim oddychałem - problemów nie było (wpadając do miasta z trasy szybka nie zaparowała )
Zresztą może po prostu "czyściłeś wewnętrzną część szybki ?"

Ja jestem zadowolony - ale .....
Od wyściółki "odkleił" mi się materiał (w tylnej dolnej części kasku napis "ex....." który jest przyklejony to tej metalowej siatki (Ci co mają to wiedzą o co ....)

Poza tym po 1 sezonie (głowa do korekty bo po prostu się ułożył a następnie wg. mojej opinii stał się za luźny. (kominiarka i będzie cacy.
------------------------------
Pozdrawiam
Younec
FZ6-s 2004r. -> FZ1S 2008r
Avatar użytkownika
younec
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 17/2/2007, 13:29
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Inku » 22/9/2007, 16:43

Nie używam zrywek, gdzie je można kupić? Jaki jest koszt?
I mam rysy, może dlatego, że szybę czyszczę płynem do mycia okien. Słyszałem szkołę, że nie powinno się go stosować bo przez niego powstają zarysowania (tak samo na szybie w motocyklu)

U mnie szyba paruje jak stoję na światłach albo jak się bardzo wolno toczę przy temp. ok 10 stopni albo w deszczu. Czyściłem szybę od wewnątrz :roll:

To co Ci się odkleiło to standard przy tych kaskach. Możesz to wymienić albo skleić kropelką :wink:

Właśnie zauważyłem, że plastik od regulacji wlotów mam pęknięty i wciśnięty do środka :evil: :evil: :evil: :evil: wrrr. Musiałem uderzyć o coś. Będę to musiał jakoś naprawić. Badziewie
Ten mój kask jakiś pechowy jest :evil:

W louisie jest promocja na Shoei Raid II - 300€.
Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów.

Suzi GS500F
Avatar użytkownika
Inku
Bywalec
 
Posty: 550
Dołączył(a): 27/12/2006, 17:14
Lokalizacja: okolice Poznania

Postprzez ZZZenonnn » 23/9/2007, 15:40

a wiec od wczoraj jestem posiadaczem kasku agv ti-tech black solid:)i czas teraz na moja opinnie:Da wiec

-kask bardzo solidnie wykonany
-dobrze lezy na glowie
-dobra wentylacja
-antifog dziala ale w przezroczystej a w czarnej nie :shock:
-wysciólka bardzo dobrze dopasowuje sie do twarzy
-kask ogolnie glosny
-zapięcie troche uciska mnie w krtan :cry:

ogolna ocena ok.Pojezdze troche i chyba zastanowie sie nad xr1000 bo bardzo dobre opinie sa na jego temat.

a tak po za tematem to slyszal ktos o firmie "rst"?dobre to czy shit?
ZZZenonnn
Świeżak
 
Posty: 104
Dołączył(a): 24/8/2007, 21:48
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez Inku » 24/9/2007, 14:50

A jednak Ti-tech :wink: Zrób i opisz test długodystansowy.
Nie kupowałeś czasem kasku od sprzedawcy z Leszna, bo on właśnie oprócz kasków AGV miał ciuchy RST.
Co do firmy to nie mogę sie wypowiedzieć.
Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów.

Suzi GS500F
Avatar użytkownika
Inku
Bywalec
 
Posty: 550
Dołączył(a): 27/12/2006, 17:14
Lokalizacja: okolice Poznania

Postprzez ZZZenonnn » 24/9/2007, 20:28

hehehe nee kumpel mi z Angli sciagnol.A jesli chodzi o leszno to widzialem te oferty i trzeba przyznac ze byly bardzo interesujace i zaciekawila mnie ta firma rst z tad to pytanie.Jak zrobie testa dlugodystansowego to dam znac jesli bedzie jeszcze okazja w tym roku:)pzdr
ZZZenonnn
Świeżak
 
Posty: 104
Dołączył(a): 24/8/2007, 21:48
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez s_extrem* » 17/1/2009, 16:42

Wiem ze temat stary ale mam dokladnie ten sam problem., a w tematach o kaskach zero odzewu. A wiec moge okazyjnie kupic za 8 stow nowke GP-Pro (solid, a za 850 malowanie Rossiego) lub Ti-Techa (solid). Czy, którys z uzytkownikow powyzszych kaskow mogłby mi co nieco o tych modelach powiedziec? Na ktory model konkretnie sie zdecydowac? Bede wdzieczny za kazda opinie i ewentualna pomoc.
Avatar użytkownika
s_extrem*
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 18/5/2008, 14:43
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Raczek_6 » 17/1/2009, 23:41

Kupiłem w marcu 2007 GP Pro (jest to mój kolejny kask, wcześniej Uvex Boss 3000).
- Szyba cała nie porysowana (używałem płynu do szybek kasków zakupionego w I-C) oraz nic nie pękło.
- Wentylacja w upalny dzień jest dobra (zależy od prędkości, w chłodniejsze dni też jest OK.
- Głośność, jest cichszy niż Uwex i kilka innych (niestety nie słychać jak napęd wysycha - co słychać w innych kaskach), do 140km/h jest OK, powyżej też nie mam co narzekać w porównaniu do tych w których jeździłem.
- Folie zrywki dołączone do zestawu (kilka sztuk)
- W moich rękawiczkach bez problemów ustawiam wszystkie nawiewy
- Na ulicy nie parował nawet gdy jechałem w deszczu, oraz stałem na światłach,
w lekkim terenie przy wolnej jeździe w lesie przy opadach delikatnie parowała szybka, temperatura +13 do +15 (ale to nie jest kask w teren)


M.in. zdecydowałem się na ten model jak jeden ze znajomych zaliczył glebę jadąc na kole przy około 160km/h i nic nie pękło tylko lekkie ryski na kasku, po za tym w jakimś programie był pokazany proces produkcji i testów skorup przed lakierowaniem.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez s_extrem* » 18/1/2009, 12:58

Do kwesti wyboru ti-teh czy gp-pro dochodzi problem czy dolozyc te 6 stow i kupic xr-1000 ;)
Avatar użytkownika
s_extrem*
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 18/5/2008, 14:43
Lokalizacja: Leszno



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na gr