Zobacz wątek - Prośba o weryfikację pomysłu: Fazer 600
NAS Analytics TAG

Prośba o weryfikację pomysłu: Fazer 600

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Prośba o weryfikację pomysłu: Fazer 600

Postprzez john_ny » 18/4/2016, 15:35

Witam serdecznie. Przymierzam się do zakupu motocykla. Po krótkim researchu wyszło mi, że najrozsądniejszym wyborem do moich potrzeb jest Fazer 600. Chciałbym Was poprosić o zerknięcie na poniższe odpowiedzi i weryfikację mojego wyboru.

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
Prawko A+B od 18 rż. Skuter 50cc (~15 tys), skuter 125cc (kilkadziesiąt km), xj600 diversion (pół Niemiec zjeździłem), r6 (może 400km) i wiele innych motocykli od 125cc do 1200cc na dystansach poniżej 100 km. W maju do tego dojdzie jeszcze tysiąc-półtora na jakiejś beemce. Do tego wszystkiego dochodzi kilkadziesiąt tysięcy na rowerze i trochę więcej samochodem :)
- Wiek, waga, wzrost,
27 lat, 70kg, 176cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla
Do jazdy na co dzień, kiedy będzie ładna pogoda (do pracy ok 10 km w jedną stronę), do weekendowych wyskoków do 200 km, raz-dwa razy do roku na dłuższy wypad.
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Trudno mi to określić. Wiele zależy od pogody - mam samochód, a w deszczu i zimnie jeździć nie lubię.
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Mam pełny strój. Na motor chciałbym przeznaczyć 7000-8000, więc pewnie kupię coś za 10...
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Nie dotyczy - jak coś wymaga wymiany to wymieniam. Oczywiście nie chcę "studni bez dna" ani wyjątkowo drogiego w utrzymaniu motocykla.
- Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp. - Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Podoba mi się Bandit 600, Hornet 600 i nowy GSR750. Fazer podoba mi się najmniej, ale wydaje mi się zdecydowanie bardziej uniwersalny od Bandita/Horneta (dłuższe wyjazdy), a nowy GSR kosztuje 2 razy tyle, ile chcę wydać...
- Inne, które wydają się istotne:
Mój styl jazdy określiłbym jako spokojny, bezpieczny, dynamiczny. Nie bawi mnie zamykanie licznika, przeciskanie się między autami i odkręcanie gdzie popadnie. Lubię spokojną jazdę, w miarę dynamiczną (tzn. nie easy rider na chopperze), ale zawsze bezpieczną. Bazując na doświadczeniu - o wiele lepiej jeździło mi się na XJ600 (pasował do mojego stylu, mógłby być trochę bardziej zabawowy) niż R6 (zupełnie mi nie odpowiadał, niewygodna pozycja i wariat - nie mój styl). Ponieważ nigdy nie posiadałem własnego motocykla (wszystkie w/w motocykle były z wypożyczalni lub od pożyczone od znajomych) nie mam żadnego doświadczenia w posiadaniu moto "na co dzień". Stąd mój przydługi opis - proszę, żeby ktoś kto ma takie doświadczenie zweryfikował sensowność mojego wyboru.

Jeśli Fazer jest w/g Was trafionym pomysłem to tutaj 2 pytania: Czy warto jest dokładać do FZ6, czy szukać FZS600? Nigdy nie jechałem na FZ6. Ile taki motocykl powinien kosztować, zakładając dobry stan? (nie chcę się tutaj sugerować allegro, bo jest masa złomów w stanie "igła").
Bardzo dziękuję za pomoc.
john_ny
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18/4/2016, 15:27


Postprzez Devil 125 » 18/4/2016, 17:05

Jeśli ci odpowiada bierz. Za 8k kupisz fajną sztukę po lifcie :)
Honda CBR 125R ---> Yamaha FZS 600 02r
Avatar użytkownika
Devil 125
Bywalec
 
Posty: 558
Dołączył(a): 9/9/2014, 14:46
Lokalizacja: DOL


Postprzez john_ny » 18/4/2016, 18:54

Devil 125 napisał(a):Za 8k kupisz fajną sztukę po lifcie :)

Dzięki za odpowiedź. Doprecyzowując - mówiąc o lifcie masz na myśli FZS600 2002 (Foxeye (otwórz link)) czy FZ6?
john_ny
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18/4/2016, 15:27

Postprzez Devil 125 » 18/4/2016, 20:49

Mam na myśli FZS od 2002-2003 roku.
Honda CBR 125R ---> Yamaha FZS 600 02r
Avatar użytkownika
Devil 125
Bywalec
 
Posty: 558
Dołączył(a): 9/9/2014, 14:46
Lokalizacja: DOL

Postprzez lagiboy » 18/4/2016, 23:27

mówisz że podoba Ci się bandit 600, pomijając że jest trochę cięższy od FZS to nic mu nie brakuje. GSF600S jest bardzo uniwersalnym kanapowozem :) proponuję wybrać ten w lepszym stanie technicznym.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez vilip » 23/4/2016, 23:33

Cześć!
Właściwie łączy nas wiele, jeśli chodzi o styl jazdy, poza doświadczeniem. Z totalnego przypadku stałem się w zeszłym roku posiadaczem Fazera 600 rocznik 2005 (kupiony pewniak od rodziny, serwisowany u Yamahy). W tym czasie robiłem dopiero kurs na Yamahach XJ-ach i prawko zdałem po przerwie zimowej (czekam na plastik z utęsknieniem :-) ) Ale trochę nim pojeździłem w ramach przygotowań do egzaminu i muszę stwierdzić, że jest to niezły motocykl dla gościa o wzroście niemal 190 cm, sprzęt w miarę łagodny do 6000 obr./min. Powyżej tego daje kopa - czyli tak, jak piszesz: lubisz jazdę w miarę spokojną, dynamiczną i bez pałowania, ale jak trzeba, to moc jest. Dobry na co dzień, dobry do wyjazdów, wygodny i niewymagający w serwisowaniu. Za 10-latka z przebiegiem 60.000 dałem 10 tysi (w 2015 roku). Życzę owocnych poszukiwań. P.S. Przymierzałem się też do Hondy CBF 600, bardzo fajny sprzęt, w podobnej ogólnej charakterystyce (mniejsza moc), poza tym in plus...
Pozdrawiam
vilip
vilip
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3/5/2015, 10:25

Postprzez Afibatin » 24/4/2016, 10:04

Witam.
Jak dla mnie to bardzo fajny motocykl posiadam fz6 - 2005r
Spalanie jest bardzo rozsÄ…dne
pozycja jest wygodna
Tylko żeby kupić fz6 tego po lifcie od 2004 roku musisz się nastawić ze 10 tyś trzeba dać
Są za 8 tyś ale to ładnie na zdjęciach wygląda i tylko na zdjęciach
Afibatin
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 23/12/2015, 14:13
Lokalizacja: ÅšlÄ…skie

Postprzez Glenroy » 24/4/2016, 18:39

Afibatin napisał(a):Tylko żeby kupić fz6 tego po lifcie od 2004 roku musisz się nastawić ze 10 tyś trzeba dać
Są za 8 tyś ale to ładnie na zdjęciach wygląda i tylko na zdjęciach


Dlatego pewnie kolega szuka starszego FZS-a, który swoją drogą ma lepsze hamulce, więcej wigoru i IMO lepiej wygląda. Sam mam FZS-a i nie zamienił bym go na nic pomiędzy nim a FZ6 S2 :).

Poza tym FZ6 lift miał w 2006 roku bodajże, wcześniej w 98 wyszedł FZS, później miał w bodajże 2000 roku miał pierwszy lift, w 2002 roku przeszedł kolejny lifting upodabniający go do kilofazera, tzw "kocie oczy", w 2003 wyszły ostatnie modele FZS 600, w 2004 zaprezentowany został nowy model oznaczony FZ-6, pózniej okazalo sie, ze to lekki niewypal i w 2006 bodajze roku zaprezentowano FZ-6 S2, w ktorym powrocono m.in do hamulcow jakimi dysponowal FZS i poprawiono szereg rzeczy, ktore niedomagaly w pierwszym FZ-cie. To tak gwoli scislosci.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê