Zobacz wątek - żarówki
NAS Analytics TAG

żarówki

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

żarówki

Postprzez zxcvbnm » 31/3/2016, 17:57

co będzie lepszym efektem h4, z tej (otwórz link) aukcji 6000K czy tej (otwórz link) ledówka ?

przenoszę do działu akcesoria motocyklowe
lagiboy
zxcvbnm
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27/3/2016, 12:44


Postprzez wierzew » 31/3/2016, 22:27

Kurcze lepiej zainwestuj w porządną markową żarówkę i nie kombinuj. Jak chcesz mieć xenon look to daj do klosza Osram Nightbreaker. Zacna żarówka ładnie świecąca i przy okazji gwarantująca bezpieczeństwo.
wierzew
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 16/7/2012, 09:17
Lokalizacja: Warszawa


Re: żarówki

Postprzez Glenroy » 1/4/2016, 11:36

zxcvbnm napisał(a):co będzie lepszym efektem h4, z tej (otwórz link) aukcji 6000K czy tej (otwórz link) ledówka ?


Po pierwsze, żadna z tych żarówek nie ma homologacji i możesz za nią stracić dowód, albo nie przejdziesz przeglądu. Po drugie, homologowane żarówki halogenowe, mają w specjalny sposób zaprojektowany żarnik, tak żeby kierował światło w dokładnie takie, a nie inne miejsce na odbłyśniku dzięki czemu zapewniają odpowiedni rozkład światła. W tym jak świeci reflektor, połowę odgrywa żarówka. Te wymienione przez Ciebie będą świecić ogólnie wszędzie, ale nie tam gdzie trzeba, ogromna ilość rozproszonego światła, reflektory moto i tak dają mocniej po oczach niż samochodowe, z racji wysokości ich umieszczenia, jak wsadzisz takie wynalazki, to kiedyś dostaniesz za to przykładny wiper*ol imo.
Xenon potrzebuje albo soczewki, albo specjalnie zaprojektowanego odbłyśnika, który w odpowiednim momencie będzie odcinał światło i różni się to wyraźnie od standardowego ułożenia LHD/RHD, bardziej przypomina ułożenie snopa światła w reflektorach symetrycznych, ale to nadal nie do końca to, bo dają mnóstwo światła rozproszonego, co w Zenonach jest niedopuszczalne.
Jeżeli chodzi o ten LED, podobna sprawa jak z Zenonami, jeżeli będzie siedziała porządna, mocna dioda, to primo - żarówka będzie kosztować fortunę i nadal nie będzie miała homologacji, secundo, i tak będzie świecić gdzie będzie chciała, bo LED ma całkowicie inne rozproszenie światła niż standardowa żarówka halogenowa. A jeżeli będzie to tani LED, to nie dosyć, że będzie świecił jak światło pozycyjne, to też wszędzie, byle nie tam gdzie powinien ;).

Poważnie, kup sobie lepiej porządną halogenową H4. Coś w stylu Osram Nightbreaker, Philips White Vision, Philips X-treme Vision, Bosh Xenon Silver, Bosch Gigalight +120, która w tym roku zastąpiła Plus 90-ki. Miałem wszystkie poza nowymi Boschami, Philips X-treme [którego mam obecnie] daje najbielsze światło i świeci na prawdę równo i mocno. Gigalighta przetestuję w tym sezonie :P.

PS. Jeżeli chodzi o żarówki H7, to Nightbreakery, pomimo ceny i renomy, wymiękają z Philipsami, mam X-treme w mijania i drogowych, White Vision w halogenach, wcześniej wszędzie siedziały Osramy i różnica jest na plus Philipsów...póki nie spadnie deszcz, bo dają tak białe światło, że na mokrym asfalcie nic nie widać :P.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez wierzew » 12/4/2016, 06:47

Co do Osramów to muszę się nie zgodzić, mam zupełnie inne wrażenia. Zresztą widziałem bodaj 2 testy żarówek - w Motor Sporcie i Moto Świecie i tam co prawda obie żarówki były wysoko, ale jednak Osram był wyżej.
wierzew
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 16/7/2012, 09:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tymmko » 12/4/2016, 10:13

Zgadzam się, że nie ma co kombinować i potem sobie kłopotów narobić, też mam u siebie osramy i są świetne, mocno świecą, ale nie oślepiają no i z homologacją nie ma problemu.
tymmko
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27/4/2015, 22:27

Postprzez wierzew » 26/4/2016, 12:02

no i jeszcze dochodzi do tego xenon look w postaci białego światła. :)
wierzew
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 16/7/2012, 09:17
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości




na górê