Zobacz wątek - KTM 690 Duke R III
NAS Analytics TAG

KTM 690 Duke R III

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

KTM 690 Duke R III

Postprzez FienD » 28/2/2016, 15:36

Witam,
chciałbym się dowiedzieć co nieco na temat tego motocykla, w szczególności od posiadaczy tego modelu. Jestem ciekaw awaryjności i zainteresowania tego motocykla, gdyż oferty sprzedaży (a w zasadzie brak) są dwuznaczne. Czy ten motocykl jest tak dobry, że nikt go nie sprzedaje, czy może po prostu jest za krótko na rynku i jeszcze nikomu nie znudził się od dnia premiery i dlatego tych ofert jest tak mało?
FienD
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 28/2/2016, 15:31


Postprzez pawel4x » 9/3/2016, 20:29

To forum nie żyje. Jeśli nie pytasz o standardy - hornet, fazer, bandit, sv - to spoko, milion odpowiedzi, każdy zna model i jeździ na nim jego szwagier, i oczywiście znają każdy motocykl. Zapytaj o coś innego to cisza. Proponuję Ci popytać na forach KTM bo tutaj serio nie dowiesz się niczego. Sam zapytałem kiedyś o Aprilie Shiver 750, ktoś mi nawet chyba na PW napisał że nie ma takiego moto... O Triumph Street Triple też się zbyt dużo nie dowiedziałem na tym forum. W zasadzie to nic się o nim nie dowiedziałem z tego cmentarza.

Fala nienawiści za 3, 2, 1

start!
pawel4x
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 15/2/2014, 11:51


Postprzez leff » 9/3/2016, 21:38

wystawic Ci paragon za bilet do muzeum?
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez pawel4x » 9/3/2016, 22:44

Wiedziałem ze ty, spamer numer 1 odpiszesz jako pierwszy oczywiście nic nie wnosząc do rozmowy.

Na głupie pytanie glupia odpowiedz - fakturę poproszę
pawel4x
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 15/2/2014, 11:51

Postprzez Glenroy » 9/3/2016, 23:19

pawel4x napisał(a):Wiedziałem ze ty, spamer numer 1 odpiszesz jako pierwszy oczywiście nic nie wnosząc do rozmowy.


Widzę, że koledze się maść skończyła... ;).

pawel4x napisał(a):Na głupie pytanie glupia odpowiedz - fakturę poproszę


...jaki rozmówca, taka odpowiedź, z drugiej strony, to miłe, że jesteś świadom i nie ukrywasz się ze swoim problemem :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez pawel4x » 10/3/2016, 10:19

Przejdzcie może lepiej do tematu gdzie jakis chłopak chce kupić bandita (oczywiście nic nie mam do tej maszyny), tam macie pole do popisów.

Problemy psychiczne i maść, serio...? Mój siostrzeniec chodzi do 3 klasy podstawówki a byłby w stanie wymyśleć coś oryginalnego.
pawel4x
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 15/2/2014, 11:51

Postprzez leff » 10/3/2016, 10:33

dostales fakture w postaci ostrzezenia, nie masz nic do dodania w temacie to nie pisz a z glupimi komentarzami mozesz sobie isc na gazeta.pl
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez FienD » 10/3/2016, 11:19

Dobra, dzięki panowie ale nie takich odpowiedzi oczekiwałem :)
@pawel4x popytam tak jak mówiłeś na forach KTM'a, dzięki za pomoc :)
FienD
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 28/2/2016, 15:31

Postprzez Movi » 10/3/2016, 11:25

Nikt Ci nie odpowie bo trzeba być mocno odważnym żeby kupić moto nie Japońskie, a tutaj większość użytkowników cieszy się swoimi nudnymi Japońskimi motocyklami i nawija nimi kilometry, a nie jak użytkownicy KTMów, BEEMECZEK i innych cudów opowiadają co właśnie im się zjebało i ile wydymano ich na serwisie...

Każdy ma swoje forum... :lol:

P.S: fala nienawiści za 3... 2.... 1....
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez FienD » 10/3/2016, 12:03

Aż mnie to dziwi, że nikt z użytkowników forum nie wypowiedział się w sprawie tego motocykla.
FienD
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 28/2/2016, 15:31

Postprzez Zimny72 » 10/3/2016, 12:09

3... 2... 1... ;) Ech, nie przesadzajmy. :D Niektórzy "majo" egzotyki - np... ja, a funkcjonują na forum. Może mniej się udzielam w kwestiach motocykli, bo nie wypowiadam się o tym na czym mniej się znam. Piszę tylko o tych moto, które osobiście dosiadałem. Za to mocniej siedzę w akcesoriach.

Dlatego nie ma sensu obrażać się na to forum tylko dla tego, że nikt tutaj nie jeździł na sprzęcie, który ciebie interesuje. Możliwe, że za jakiś czas zgłosi się jakiś forumowicz, który ci odpowie merytorycznie - czasami jest to tylko kwestia czasu. Więc nie ma co być w gorącej wodzie kąpanym, ani tym bardziej obrażać forumowiczów tylko dlatego że odpowiedź nie pada od razu po zadaniu pytania.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez FienD » 10/3/2016, 12:21

Nikogo nie obrażam, po prostu chce się dowiedzieć przed sezonem czy warto rozglądać się za tym konkretnie modelem.
Jak na razie jest ich bardzo mało więc nie wiem czy ryzykować.
FienD
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 28/2/2016, 15:31

Postprzez Movi » 10/3/2016, 13:08

Zimny72 napisał(a):Piszę tylko o tych moto, które osobiście dosiadałem.



No właśnie to jest sedno tematu, a niektórzy jak widać tego nie rozumieją.

Gościu chce się dowiedzieć o sprzęcie, których jest pewnie ze 30 w Polsce i obrażony...


W sumie powiem tak... super jest ta Aprilla- bierz ją :lol:


P.S: Kolego Fiend te nasze wypociny nie są adresowane do Ciebie, tylko do kolegi pawełka.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez FienD » 10/3/2016, 13:12

Aprilie też brałem pod uwagę ale zniechęciłem się gdy poczytałem trochę o tych silnikach i o spalaniu przy zabawie. :)
FienD
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 28/2/2016, 15:31

Postprzez jaroaro » 10/3/2016, 13:28

Mogę odpowiedzieć na pytania o streecie : >
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: się biorą wszy

Postprzez FienD » 10/3/2016, 13:44

Raczej rozglądam się za Dukiem lub SMC.
Street lub Aprilia są dla mnie za mocne. Nie potrzebuję ~100KM :D
FienD
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 28/2/2016, 15:31

Postprzez pawel4x » 10/3/2016, 14:47

leff jeśli gazeta.pl jest od głupich komentarzy to rozumiem że jesteś tam redaktorem naczelnym?

Moje ostrzeżenie podkreśla tylko to, że ludzie nie potrafią przyjmować krytyki. Nie obraziłem nikogo, nie użyłem słów które są uważane za obraźliwe, napisałem tylko moje spostrzeżenia, które komuś się nie podobały. Troszkę władzy i pyk, ostrzeżenie. Spływa to po mnie jak po kaczce.

Ktoś napisał że się obrażam za brak informacji. Nic bardziej mylnego, rozumiem dlaczego tak jest i nie próbuję z tym walczyć. Po prostu powiedziałem autorowi tematu na czym forum stoi i zaczęła się g**no burza, z nienawiścią skierowaną w moją stronę, bo napisałem jak jest. Przykre że dorośli ludzie (niektórzy, z leff na czele) nie rozumieją tak prostej rzeczy i próbują mnie atakować jakimiś płytkimi tekstami o maści na ból du*y.

FienD - aprilia shiver 750 ma 90 KM, a silniki faktycznie nie lubią jazdy na kole, ale w mniejszym stopniu niż w SV 650 (czyt. nie przekręcisz panewek po 100m wheelie). JEst jeszcze problem z komunikatem SERVICE URGE (czy coś w tym stylu... :P) Prosta awaria elektroniki, której niestety naprawa może być kosztowna. Tutoriale jak to naprawić i jakie są objawy można na YT znaleźć bez problemu. Więcej poważniejszych problemów użytkowników Aprili nie znalazłem. Czy jest to na tle japońców jakoś bardzo upierdliwe? Nie sądzę. Shiver'a sam aktualnie szukam, jest na liście zaraz po Triumph Street Triple.

O Duke nic nie wiem bo nigdy się nim nie interesowałem, ale z testów wynika że to całkiem fajna maszynka choć singiel nie jest tak dynamiczny jak V2 aprili albo R3 triumpha.

Nie bój się "egzotyki". Wszystkie mity o awaryjności "niejapońskich" maszyn możesz wsadzić miedzy bajki. Napisz na Włoskim forum że ducati jest awaryjne, ludzie będą się po głowach klupać. Zabawne że w Polsce jest odwrotnie, napisz że ducati jest dobrym sprzętem a reakcja będzie ta sama. Prosty dowód na to że "nasi" mało wiedzą o ducati. Słyszałeś pewnie że "ducati chodzi jak wiadro z wkrętami kopane po ziemi" Wiesz czemu tak ludzie mówią? Bo kuźwa nie mają bladego pojęcia to co jest suche sprzęgło :D Silnik to silnik, japoński, austriacki, włoski czy brytyjski może się popsuć tak samo, a i cudów w nim niema, działają w imie tych samych zasad więc dobry mechanik naprawi i honde, i ducati.

Pozdrawiam ludzi logicznie myślących, bez syndromu niechcianego bachora!
pawel4x
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 15/2/2014, 11:51

Postprzez FienD » 10/3/2016, 14:56

Nie zgadzam się z tym co mówisz o Duku, wydaję mi się, że Duke spokojnie dorówna Aprillii w osiągach ze względu na różnicę w wadze motocykla. Różnica wynosi prawie 40kg. Myślę, że to nie ma co się kłócić. A poza tym skoro Duke to jednocylindrowiec to w porównaniu do Aprilii jest mniej części do naprawy. :D
FienD
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 28/2/2016, 15:31

Postprzez pawel4x » 10/3/2016, 15:21

Jeśli chcesz wymieniać tłok, korbowód, cylinder itd. to faktycznie jest mniej części :P

O wadze zapomniałem, przyznaję. Nie jeździłem DUKEM więc nie mogę o nim nic powiedzieć. Jeśli bierzesz pod uwage aprilie to nie pozostaje nic innego jak przejechać sie na niej :)
pawel4x
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 15/2/2014, 11:51

Postprzez FienD » 10/3/2016, 15:40

Na razie zostanę przy "swoim" KTMie :D
FienD
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 28/2/2016, 15:31

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na gr