Zobacz wątek - R6 a2 autocasco - potrzebna osoba z duza wiedza !
NAS Analytics TAG

R6 a2 autocasco - potrzebna osoba z duza wiedza !

Przepisy, prawo
_________

R6 a2 autocasco - potrzebna osoba z duza wiedza !

Postprzez Bartiquan » 29/12/2015, 08:57

Witam, od dluzszego czasu mam rodzi mi sie kilka ciekawych pytan i licze, ze ktos zna odpowiedz na nie:

1. Czy jezeli ktos ma kategorie A, a motocykl przerejestrowny na A2 to czy mozna na niego wykupic autocasco

2. Czy Autocasco dziala, jezeli jedzie ktos inny niz wlasciciel (oczywiscie z prawkiem)

3. Czy wlasciciel bez prawka moze kupic AC ?

Sytuacja taka, ze moj tato nie ma prawka, a ma znizki, ja mam prawko, a nie mam znizek i chce zeby on wykupil, a ja bede jezdzic :D


Pytania zadajemy w odpowiednich dzialach, to pomaga znalesc wlasciwa odpowiedz. Przenosze. Rosiboj
Bartiquan
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 10/11/2010, 19:27
Lokalizacja: Bolec


Postprzez leff » 29/12/2015, 11:09

Ad.1 - nie ma czegos takiego jak "rejestracja na A2", posiadajac kategorie A mozna prowadzic pojazd dopuszczony na A2, R6 nie lapie sie na A2 nawet po zdlawieniu

Ad. 2 - polisa jest na pojazd nie na wlasciciela, czy zadziala w tym wypadku musisz sprawdzic OWU

Ad. 3 - moze
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez Bartiquan » 29/12/2015, 13:48

nie ma, a jednak sa...

Jest to dosyc kontrowersyjne, ale mialem w rekach dokumenty o takich motocykli i istnieja one, a to ze ubezpieczyciel tego nie przyjmuje do wiadomosci to inna sprawa :D aczkolwiek nie rozumiem dlaczego skoro urzad komunikacyjny wydaje dokumenty ze zmieniona moca, ktory jest tutaj najwyzszym organem to wrazie wypadku ubezpieczyciel umywa rece, bez sensu...
Bartiquan
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 10/11/2010, 19:27
Lokalizacja: Bolec

Postprzez rosiboj » 29/12/2015, 14:30

Ubezpieczyciel , moze miec swoje zasady, np ze ubezpieczenie dziala tylko jak jezdzisz w kamizelce odblaskowej ...


Tak jak napisal leff, nie istnieje cos takiego jak rejestracja na A2. W dowodzie nie ma zapisu na temat kategori prawa jazdy a jedynie sa dane techniczne, jak zmienisz moc z 200 na 20 to w dowodzie wpisza ci , ze posiada 20 koni a nie, ze to jest motocykl kategori prawa jazdy A2
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Glenroy » 29/12/2015, 16:05

Bartiquan napisał(a):nie ma, a jednak sa...

Jest to dosyc kontrowersyjne, ale mialem w rekach dokumenty o takich motocykli i istnieja one, a to ze ubezpieczyciel tego nie przyjmuje do wiadomosci to inna sprawa :D aczkolwiek nie rozumiem dlaczego skoro urzad komunikacyjny wydaje dokumenty ze zmieniona moca, ktory jest tutaj najwyzszym organem to wrazie wypadku ubezpieczyciel umywa rece, bez sensu...


Istnieją i nikt Ci nie zabroni zdławić do 25kW nawet ZX-10, akurat wydział komunikacji do tego się nie przyczepi, dostarczasz im wymagane dokumenty i rejestrujesz pojazd z wprowadzonymi nowymi parametrami do dowody rejestracyjnego. Tylko taki motocykl NIE SPEŁNIA WYMOGÓW KAT. A2, stąd ubezpieczyciel umywa od tego ręce i w razie jakiegoś nieszczęścia masz przesrane bo znajdujesz się pomiędzy konfliktem z ubezpieczycielem a konfliktem z Polskim prawem, a chcę tylko zauważyć, że od nowego roku, prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień będzie przestępstwem, za które grozi grzywna 3000 PLN.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Bartiquan » 30/12/2015, 08:42

Dobra stawiam piwo, pierwszy raz od 2 lat ktos to ujal w normalny, jasny sposob, ktory do mnie dotarl :D aczkolwiek np. policja puszcza normalnie, a przeciez tez glupi nie sa :D
Bartiquan
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 10/11/2010, 19:27
Lokalizacja: Bolec

Postprzez suhy-19 » 30/12/2015, 09:23

bo narazie to olewają :D zacznij kozaczyc przy kontroli to zobaczysz jak szybko zmieniają zdanie :lol:
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez Glenroy » 30/12/2015, 18:13

Bartiquan napisał(a):aczkolwiek np. policja puszcza normalnie, a przeciez tez glupi nie sa :D


Poczekaj do nowego roku, kiedy za brak kategorii będzie 3 kafle a nie 300zł, uwierz mi, że będzie żniwo, wśród motocyklistów szczególnie. Za te 3k pln już oni będą wiedzieli czy moto spełnia, czy nie spełnia wymogów danej kategorii ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez A7 x » 30/12/2015, 19:46

Coś mi się wydaje, że Autor tematu bardzo mocno kombinuje...
Czuję, że masz prawko na A2 i kombinujesz jak koń pod górkę z tą R6.
Niech Twój Tata przemyśli sprawę, bo jak spowodujesz wypadek, to w najlepszej sytuacji mocno Was to finansowo zaboli, oby nie było innych konsekwencji takich manewrów.

Wcale nie jest dziwne a tym bardziej "bez sensu", że ubezpieczyciel nie chce się w tym babrać, bo to on odpowiada finansowo, a ryzyko jest zapewne wysokie w takim przypadku.

To, że na papierku jest napisane, że moto jest zdławione wcale Cię nie chroni, czas skończyć z tymi mitami.
Doskonale wiemy jak wygląda to mityczne "zdławianie" motocykli... Wystarczy odpalić kilka aukcji i poczytać jak to moto zdławione cudownym zbiegiem okoliczności posiada pełną moc.
Eh Polska...
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW

Postprzez Bartiquan » 30/12/2015, 21:32

Nic nie kombinuje, jestem bardzo wdzieczny, ze wreszcie ktos mi to wytlumaczyl, przez 2 lata szukalem odpowiedzi, az wkoncu znalazl sie taki co do mnie dotarl :D

A te 3 kafle to chyba dopiero w sadze sie dostaje grzywne o ile sie nie myle
Bartiquan
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 10/11/2010, 19:27
Lokalizacja: Bolec

Postprzez Glenroy » 31/12/2015, 06:15

Bartiquan napisał(a):
A te 3 kafle to chyba dopiero w sadze sie dostaje grzywne o ile sie nie myle

Jeszcze dzisiaj tak. Od jutra jazda bez kategorii będzie przestępstwem i odgórnie będzie kara 3k ;)
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Bartiquan » 4/1/2016, 15:28

i z tego co sie orientuje to za brak uprawnien z 500 zł do 3000 zł, a za brak kategorii bez zmian
Bartiquan
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 10/11/2010, 19:27
Lokalizacja: Bolec

Postprzez Boshi » 4/1/2016, 16:10

Glenroy, podrzuć link do tej ustawy, bo znalazłem ją, ale to było z początków stycznia 2015r. Nic nigdzie nie pisze, że od tego roku wchodzą takie restrykcje.

sorry za wcięcie w temat.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez Bartiquan » 4/1/2016, 17:22

Dokladnie, przekopalem internet, od stycznia zmienilo sie kilka cen mandatow ( za pasy np), a zmiana, ktora masz na mysli byla w maju, ale tez nie do konca tak :

Osoby, które pod rządami nowych przepisów, dopuszczą się kierowania pojazdem, dla którego stosowne uprawnienie zostało im wcześniej cofnięte w drodze decyzji administracyjnej wydanej przez właściwego starostę, wyczerpią znamiona przestępstwa (określonego w nowym art. 180a kk), za który to czyn przewidziano karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Niezależnie od rodzaju zastosowanej kary, sąd będzie mógł także orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Ustawa o ktorej Ty mowisz byla zglaszana przez PSL, ale nigdzie nie jest napisane, ze to weszlo
Bartiquan
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 10/11/2010, 19:27
Lokalizacja: Bolec

Postprzez Movi » 16/1/2016, 14:14

Przecież problem braku prawka pojawia się przy zdarzeniu drogowym, a nie kontroli... kiedy wreszcie nasz ciemnogród to zrozumie...

Gdyby odpowiedzialność ubezpieczyciela działała, mimo iż nie mam uprawnień to sam bym prawka nie robił.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości




na gr