Zobacz wątek - Wątpliwości: kombi dwu cz. czy kurtka+spodnie
NAS Analytics TAG

Wątpliwości: kombi dwu cz. czy kurtka+spodnie

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Wątpliwości: kombi dwu cz. czy kurtka+spodnie

Postprzez CyberKozA » 4/9/2007, 18:35

Ok. Przywitalnia zaliczona, taraz czas na pytania.

Może niektórym się wyda to głupie, ale zanim jeszcze kupię motor, chcę skompletować odpowiedni strój. Nie będę wyjaśniał z jakiego powodu bo i tak nikogo to raczej nie interesuje.

Do rzeczy:

Kask już raczej wybrałem, będzie to szczękowy AGV. Mam pod ręką sklep w którym są, więc przymierzę na miejscu i kupię taniej na necie ;P. Rękawice i buty to ostatni zakup bo najtańszy.

Moje wątpliwości budzi kombinezon. Wpadł mi w oko ten: http://www.allegro.pl/item239731011_kom ... l_303.html
Jaki jest każdy widzi. Opinie zbiera raczej pozytywne, w stosunku jakość/cena wydaje się być ok.
Zastanawiam się jednak czy do codziennego użytku typu dojazdy do pracy, do babci, na zakupy itp będzie on wygodny i wystarczająco trwały. Z punktu widzenia czysto utylitarnego skłanialibyście się w takiej sytuacji w stronę tego właśnie kombi czy raczej osobno jakieś spodnie i kurtka do tego? Z góry mówie że nie mam więcej na ten cel niż 1k zł. Nie chcę też kupować textyli, bo szlag mnie trafia od szeleszczącego materiału. Już goretex mnie drażni. Czuję się w tym jak drech...

Ciekaw więc jestem waszych opinii. Głosy w stylu "kup se A*" proszę sobie darować. Nie będę takiej jakości potrzebował. Z resztą nie pytam które kupić, tylko na którą opcję się nastawiać...

Z resztÄ… nikt tu nie jest idiotÄ… - wiecie o co mi chodzi...

A tak na koniec, ciekawostka odn. kasku. AGV longway http://www.4bikes.pl/product_info.php?c ... cts_id=722 u mnie kosztuje 660 zeta :shock:
Ostatnio edytowano 6/9/2007, 10:55 przez CyberKozA, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Dyplomacja - eskalacja. Najpierw strzelaj, potem pytaj.
Avatar użytkownika
CyberKozA
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4/9/2007, 16:39
Lokalizacja: Rzeszów


Postprzez Inna » 4/9/2007, 20:20

powiem tak, mam dwu-częsciowy strój (tekstyl) i sobie bardzo to chwalę, nie zawsze zakładam spodnie-zwłaszcza gdy jade do pracy, czy odwiedzić babcię :). W trasy naturalnie kompletny stój i wówczas doceniam, że przy 20-tu kilku stopniach mogę ściągnąć kórtkę na postoju i nic mi nie wisi po bokach ( to doświadczenia z jazdy na nartach w kombinezonie, choć to nie to samo). Niestety nie wiem jak to jest w kombinezonie, bo nie jeżdziłam wiec sie nie wypowiem :(
Mysłę, że to jak zwykle kwestia gustu. przeanalizuj wszystkie za i przeciw, w końcyu ty masz w tym jeżdzić, a nie forumowicze :) Wiem marna to porada, ale taka jest prawda. ;) Powodzenia w wyborze.
Samotna pasażerko odkręć gaz.
Wierna kolorowi, niewierna firmie...
FZS 600 '98, FZS1000 '02, SV1000 '03 (pierwszy tysiak padł :D)
Avatar użytkownika
Inna
Świeżak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 2/9/2007, 11:09
Lokalizacja: Poznań


Postprzez hefron » 5/9/2007, 09:34

Kombinezon dwuczęściowy jest najlepszym wyjściem do codziennej jazdy. Jednoczęściowa odmiana też jest super, ale myślę, że warto go kupować jeśli już się ma dwuczęściowy bo naprawde nie zawsze można wyjechać w pełnym rynsztunku. Z dwuczęściowym masz jakiś wybór, z jednoczęściowym nie. Kaski szczękowe to chyba tylko dla kaloryferów albo do kosiarek...
Avatar użytkownika
hefron
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1394
Dołączył(a): 11/5/2006, 13:53
Lokalizacja: Suchowola

Postprzez CyberKozA » 5/9/2007, 11:45

Inna napisał(a):Wiem marna to porada(...)

Mylisz się - dokładnie takich wypowiedzi oczekiwałem. "Ja mam takie a takie doświadczenie i takie a takie spostrzeżenia".

@Hefron: Wybrór padł na kask szczękowy ze względów praktycznych. Mam długie włosy, i zakładanie oraz zdejmowanie kasku co chwile (żeby się napić, żeby kupić coś w kiosku, żeby zapytać o drogę, żeby po prostu złapać powietrza) niespecjalnie mi się uśmiecha. Nawet przy zastosowaniu komniarki nie jest to miłe i zdrowe dla włosów.

Tak czy inaczej dzięki za konstruktywne odpowiedzi. Mam nadzieję że padną następne :)
[/quote]
Dyplomacja - eskalacja. Najpierw strzelaj, potem pytaj.
Avatar użytkownika
CyberKozA
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4/9/2007, 16:39
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez hefron » 5/9/2007, 13:38

Ty chyba sobie żartujesz? "Zdrowie włosów" jest dla Ciebie ważniejsze niż posiadanie żuchwy?
Avatar użytkownika
hefron
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1394
Dołączył(a): 11/5/2006, 13:53
Lokalizacja: Suchowola

Postprzez CyberKozA » 5/9/2007, 14:12

Hmmm...
Sugerujesz że przy wypadku szczękowy mi się rozleci?
Z tego co czytałem to są one dosyć trwałe, z resztą z tego co wiem, to nawet policja w niektórych krajach takich używa.
Możesz więc rozwinąć swoją myśl?

Zaznaczam że nie jestem debilem i jeździć z otwartym nie planuję. Chodzi raczej o te krótkie, 2-3 minutowe postoje.

No nie powiem - zmartwiłeś mnie teraz.
Dyplomacja - eskalacja. Najpierw strzelaj, potem pytaj.
Avatar użytkownika
CyberKozA
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4/9/2007, 16:39
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez cichy » 5/9/2007, 16:16

U nas policja jeździ na krótki rękawek. :lol:

Pamiętaj że kask szczękowy jest cięższy i głośniejszy od zamkniętego.
Oczywiście to jeszcze zależy od jakości tych kaków.

Skóra jest bardzo dobra jeżeli chcesz pośmigać od czasu, do czasu na torze, natomiast na drogę tak trochę średnio. Nie ma podpinki, trudno założyć sweter pod dobrze dopasowany kombinezon i nie nadaje się na deszcz.
Krótko mówiąc, tylko na dobrą pogodę.
Avatar użytkownika
cichy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 8/9/2005, 16:17
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez GregorMoto » 5/9/2007, 21:26

majepiej moze miec to i to :D czyli skóre i tekstylne
Yamaha R1 RN19 :)
Avatar użytkownika
GregorMoto
Bywalec
 
Posty: 610
Dołączył(a): 22/4/2007, 21:37
Lokalizacja: Ziemia-Europa-Polska-Małopolska-Oświęcim

Postprzez pk. » 5/9/2007, 21:51

szczękowy kask ? chyba tylko dla MO , na kibel lub dla dziadka po 60stce...

Na jakims sporcie wyglada to conajmniej wiejsko...

Aha i jechałes kiedys na motorze ? jeszcze nie zdarzyło sie ze zabrakło mi tlenu czy zaparowała szybka , no chyba ze na światłach - to oczywiste.

No i oczywiscie wole sobie nie wyobrażać co sie dzieje jak przeszorujesz szczęka po asfalcie.. ajć......

A co do kombinezonu to najlepiej mieć kurtawke + kombi. Na dłuższe trasy oczywiscie kombinezon a na krótsze kurtka.
Sam mam narazie tylko kurtke alpinestarsa (modelu nie pamietam) ale juz od jakiegoÅ› czasu mysle nad dokupieniem kombi.
pk.
Świeżak
 
Posty: 167
Dołączył(a): 17/8/2007, 19:21

Postprzez Inna » 5/9/2007, 22:06

CyberKozA napisał(a): Mam długie włosy...


A mysłałeś o jakiejś frotce do włosów?? Nie ściska aż tak bardzo włosów jak gumka a i w tym wypadku moze się okazać bardzo przydatna :wink:

Osobiście wydaje mi się jednak, że w czasie postoju łatwiej jest podnieść szybkę do góry niż ściągać cały kask. A roboty przy zakłądaniu szczękowego czy innego kasku tyle samo, ale mogę sie mylić. To znowu kwestia gustu i wprawy przy zakładaniu i ściąganiu.
Samotna pasażerko odkręć gaz.
Wierna kolorowi, niewierna firmie...
FZS 600 '98, FZS1000 '02, SV1000 '03 (pierwszy tysiak padł :D)
Avatar użytkownika
Inna
Świeżak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 2/9/2007, 11:09
Lokalizacja: Poznań

Postprzez pk. » 5/9/2007, 22:11

no na postoju oczywiscie ze wystarczy tylko otworzyc szybke.. Nie napisałem tego bo myslałem ze to oczywiste..

A o braku szczęki w kasku przekonasz sie późną jesienią kiedy odmroźisz sobie żuchwe.
pk.
Świeżak
 
Posty: 167
Dołączył(a): 17/8/2007, 19:21

Postprzez cichy » 5/9/2007, 22:19

Najlepiej zgolić włosy, łatwiej kask zakładać i mniej roboty z myciem i czesaniem. :wink: :lol:
Avatar użytkownika
cichy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 8/9/2005, 16:17
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez pk. » 5/9/2007, 22:25

lepiej uciąc sobie głowe , to juz w ogole problem kasku bedzie rozwiązany =]
pk.
Świeżak
 
Posty: 167
Dołączył(a): 17/8/2007, 19:21

Postprzez CyberKozA » 6/9/2007, 07:43

http://www.4bikes.pl/images//kask/AGV_Longway.jpg
http://www.4bikes.pl/product_info.php?c ... cts_id=722

Nie bardzo kapuję zarzuty o przeziębienie szczęki czy wiejksim wyglądzie. Przeca gdy jest zamknięty to działa i wygląda tak jak integral.
Jedyne co mnie martwiło, to trwałość mocowania szczęki, ale już kilka dni temu trafiłem (nawet na tym forum) na opinie że są bezpieczne. Z resztą nie nadawali by atestów czemuś, co się rozpadnie przy uderzeniu w asfalt czy samochód.
Zaznaczałem też że nie zamierzam jeździć z otwartą szczęką. Nie jestem debilem :) Powtarzam: chodzi mi o krótkie, 2-3 minutowe postoje, gdzie nie opłaca się kasku zdejmować.

Tak więc nie zrozumieliśmy się, czy jak?
Bo odnoszę wrażenie że piszczecie o kaskach otwartych, np http://www.4bikes.pl/images/kask/b2.JPG

Inna: co do włosów, to powiedziawszy szczerze nie lubie frotek bo mają tendencję do zsuwania się, co mnie lekko drażni.
A co do reszty - nie zamierzam obcinać włośów (ani tym bardziej głowy) bo na długie laski lecą ;).

A co do obcinania głowy to taka mała dygresja. Kiedyś słyszałem że jakiś koleś, załozył się z kumlpami iż obetnie sobie głowę piłą łańcuchową. Ponoć wygrał. Nie wiem czy przez przypadek nie był nominowany do nagrody Darwina :)
Dyplomacja - eskalacja. Najpierw strzelaj, potem pytaj.
Avatar użytkownika
CyberKozA
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4/9/2007, 16:39
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez fantom » 6/9/2007, 09:47

Z tematu można by wywnioskować, że masz dylemat: kombi jednoczęściowy czy kurtka+spodnie (Inna chyba tak właśnie zrozumiała). Ale skoro upatrzyłeś sobie kombi 2-częściowe to dylemat masz z głowy, bo oprócz wyglądu różnic chyba nie ma. I tu i tu masz spodnie + kurtka.
F4i Sport
Avatar użytkownika
fantom
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 24/6/2007, 14:34

Postprzez CyberKozA » 6/9/2007, 10:56

Fantom - słusznie, źle postawiłem pytanie. Poprawiłem już tytuł tematu.
Dyplomacja - eskalacja. Najpierw strzelaj, potem pytaj.
Avatar użytkownika
CyberKozA
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4/9/2007, 16:39
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Inna » 6/9/2007, 19:15

Fantom masz rację, co do tego jak zrozumiałam pytanie.

Tak sobie jeszcze mysłę,że warto byłoby również zwrócić uwagę na długość kurtki. Chocby z tego względu, ze jeśli nie zawsze chcesz zakłądać portki to (z tego co widziałam) skórzane kurtki są raczej którtkie (do pasa), a wówczas do jazdy konieczny będzie pas nerkowy. Tekstyle mają to do siebie, że kurtki są i do pasa i do "półduki" :). Ale jak już wspomniałam nigdy się nie interesowałam skórą, bo mnie to nie pociąga ;)
Samotna pasażerko odkręć gaz.
Wierna kolorowi, niewierna firmie...
FZS 600 '98, FZS1000 '02, SV1000 '03 (pierwszy tysiak padł :D)
Avatar użytkownika
Inna
Świeżak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 2/9/2007, 11:09
Lokalizacja: Poznań



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê