Zobacz wątek - Zestaw Kombi 2 częściowe + Buty + Kask + Rękawice
NAS Analytics TAG

Zestaw Kombi 2 częściowe + Buty + Kask + Rękawice

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Zestaw Kombi 2 częściowe + Buty + Kask + Rękawice

Postprzez peterasik » 27/7/2015, 05:06

Witam mam zamiar zacząć swoją przygodę z 125cc i pytanie moje jak ubrać się odpowiednio na taką maszyne.

Update
RozglÄ…dam siÄ™ za motocyklami typu sport jak Aprilia Rs / Honda NSR.

Aktualnie planowany zakup :

Kask : HJC FG-17

Kurtka : RST TRACTECH EVO II

Spodnie : FreeStar Black Classic oraz RST TRACTECH EVO II

Buty : ALPINESTARS STELLA SMX-6 / RST TRACTECH EVO

Rękawice : RST TRACTECH EVO II / SHIMA RS-1

Ktoś by coś zmienił w przypadku butów / rękawic co wybrał ?
_____________________________________________

--=+| Edit |+=--

Kwota jaką planowałem przeznaczyć +- 4 tyś.

Czy będzie to dobry zestaw jeśli chodzi o dojazd do pracy który będzie najczęstszą trasą?
Ostatnio edytowano 3/9/2015, 19:12 przez peterasik, Å‚Ä…cznie edytowano 5 razy
peterasik
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 25/7/2015, 15:30
Lokalizacja: Kraków


Postprzez DedeRR » 27/7/2015, 07:34

Jeszcze jeździć nie zacząłem, ale jako, że do tego już mi jest całkiem niedaleko, to podzielę się tym, jak ja rozwiązałem sprawę ciuchów.
Sam chciałem zacząć od sportowej 125ccm, teraz zmieniłem plany, ale ubiór koniec końców kupiłem wg. pierwotnego planu.

Co do elementów ubioru, to myślę, że najlepiej zaopatrzyć się w cały strój, tj. to co napisałeś + buty i spodnie.
Na początek myślę, że mogłyby wystarczyć jeansy motocyklowe, w oczy się nie rzucają, a w przypadku szlifa, który prędzej czy później się przydarzy nie zostawisz połowy tyłka na asfalcie. (jeśli to pierwsze moto, to pewnie prędzej :) )
Ja zakupiłem:
Kurtkę RST TracTech Evo II - w przyszłości, jak już będę trochę wprawniej śmigał po torze, to dokupię do niej spodnie do kompletu.
Jeansy Freestar Road Vintage - fajne jeansy z mnóstwem protektorów, które nawet nie dają powodu, by myśleć, że to motocyklowe (niektóre mają widoczne szycia przy kolanach, co jak dla mnie od razu sugeruje ochraniacz).
Rękawice Shima RS-1
Kask HJC FG-17 - najtańszy dostępny kask wykonany z kompozytu włókna szklanego, który w hierarchii materiałów z których robi się skorupy jest najwyżej.
Jeszcze pozostały mi do dokupienia buty, ale prawdopodobnie też będą to sportowe.

Tobie radzę byś jeszcze dopisał ile byś chciał przeznaczyć na ciuchy, bo to dosyć istotna kwestia, i jedni mogą polecać komplety za 2 tysiące, a inni za 5 :)
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ


Postprzez RSSSS » 27/7/2015, 09:17

Co za różnica na czym jechałeś jak zaczniesz szlifować po asfalcie przy prędkości 100km/h, a 125tki tyle pojadą.
Zalecane rozwiązanie to cały strój, włącznie z butami i spodniami motocyklowymi.

Decyzja należy do ciebie, a perspektywa jazdy w krótkich spodenkach w upalne dni jest kusząca.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez peterasik » 27/7/2015, 11:20

Zawsze słyszałem opinie typu "po co się tak ubierasz" ponieważ na skuter 50 ubieralem żółwia kask i rękawice matka mnie krytykowała ze na 50cc kupiłem kask za 400 zł uważała to za zbędny wypadek ale po wypadku się zmieniły jej poglądy a ja uznałem ze wole zapytać właśnie w takim miejscu jak to forum z góry przepraszam jeśli moje pytanie okazało się szczytem głupoty ale kto pyta nie błądzi a w tym przypadku na własnych błędach wole się nie uczyć .

Jeśli chodzi o cenę mogę na spokojnie przeznaczyć na całość kwotę rzędu 4 tyś.


Na co warto przeznaczyć większą kwotę budżetu jak to rozłożyć, a może warto było by jeszcze dołożyć coś więcej i zainwestowac w coś lepszego. Głównie będę tym jeździł do pracy weekend na jeździe dla przyjmnosci może jakiś tor dla szkolenia umiejętności. Zwłaszcza jeśli wybudują ten tor w Krakowie.
peterasik
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 25/7/2015, 15:30
Lokalizacja: Kraków

Postprzez DedeRR » 27/7/2015, 11:30

To nie wiem czy przypadkiem taka koncepcja jak ja przewidziałem nie byłaby dla Ciebie odpowiednia, tj. dwu-częściowy kombiak + jeansy. Tylko musiałbyś popatrzeć, by kurtka była na tyle długa, byś był w stanie spiąć z jeansami.
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Postprzez peterasik » 27/7/2015, 11:31

Dodam że 2 lata temu miałem wypadek wciąż odczuwam jego skutki lewa noga i pół prawej ręki nadal posiada metalowe części możliwe że będą wyciąganę za pare miesiecy czy w jakiś dodatkowy sposób zabezpieczyć te części ciała?
peterasik
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 25/7/2015, 15:30
Lokalizacja: Kraków

Postprzez peterasik » 27/7/2015, 11:33

Zaraz wbije się na lapka to sprawdze ten twój zestaw dzięki za podzielenie się radami

Co do spodni temat rozwojowy nie wiem jeszcze czy dżinsy czy kombi jak wypadają takie dżinsy przy spodniach takich jak RST TracTech Evo II przykładowo ?
peterasik
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 25/7/2015, 15:30
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Wertyder » 27/7/2015, 13:23

Jeśli masz takie problemy to nie żałuj na dobre ubranie. Tak ja kolega wyżej porządny kombiak z ochraniaczami. A głupimi gadkami o tym że na 125 to się jeździ w gaciach się po prostu nie przejmuj. To nie te osoby które opowiadają takie pierdoly będą się później leczyć tylko Ty.
Wertyder
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28/6/2015, 09:22
Lokalizacja: Podhale

Postprzez DedeRR » 27/7/2015, 13:30

@peterasik
To są 2 zupełnie różne rodzaje spodni, więc nawet nie ma ich jak porównywać.
W tym budżecie jak mówiłem, możesz sobie raczej pozwolić na jedno i drugie, by mieć strój do jazdy po mieście (jeansy), i na tor (spodnie skórzane do kurtki).
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Postprzez peterasik » 27/7/2015, 14:12

Rozglądając się głębiej w tym temacie doszedłem do podobnego wniosku jak tutaj wspomniał @Wertyder żeby ogarnąć sobie jeansy i na tor z uwagi że tor będzie w późniejszym etapie pewnie dopiero w następnym sezonie to sobie spodnie od kombi mogę odłożyć na później ale na pewno sobie sprawię. Co do ubioru na pewno wykorzystam w dużej części pomysł ubioru @DedeRR czyli:

Kask - HJC FG-17

Kurtka - RST TracTech Evo II

Spodnie - Freestar Road Vintage zastanawiam się nad innymi modelami z Freestar np. Black Classic ale jedynie różnią się wyglądem jeśli chodzi o protektory jest to dokładnie to samo. Przyszłościowo możliwe że spodnie do kompletu TracTech Evo II

Rękawice - biorę pod uwagę te SHIMA RS-1 lecz jeszcze się rozglądam.

Buty - Nadal szukam zastanawiam się nad butami również z kompletu TracTech Evo II

Najpierw muszę udać się do sklepu i wszystko po przymierzać posprawdzać czy będzie to dobrze leżało bo może się okazać inaczej.

Czy to jest dokłądnie ta kurtka Evo II czy jest to jej starszy model ?
http://www.atm-motocykle.pl/product-pol ... zarna.html
peterasik
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 25/7/2015, 15:30
Lokalizacja: Kraków

Postprzez DedeRR » 27/7/2015, 14:23

Oczywiście nie zapomnij wszystkiego poprzymierzać, bo coś co mi pasowało nie musi pasować Tobie. Myślę, że mieszkając w Krakowie bez problemu ubierzesz się na miejscu, bez potrzeby zamawiania niczego z internetu.
Kurtka którą zalinkowałeś to starszy model. Obecnie może być już ciężko z dostępnością rozmiarów.

http://akcesoriamotocyklowe.pl/kurtki-s ... zarna.html
Tutaj masz nowy model. Ma więcej wstawek ze stretchu, przez co powinna się lepiej dopasowywać.

Co do butów, to przymierzałem te RST (a przynajmniej tak mi się wydaje, nie pamiętam dokładnie) i były albo niesamowicie szerokie albo mam strasznie wąską stopę (latała mi na boki gdzieś o 5-7mm w każdą stronę).
Innych nie miałem okazji przymierzyć, bo nie mieli rozmiaru :lol:
Ostatnio edytowano 27/7/2015, 14:27 przez DedeRR, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Postprzez peterasik » 27/7/2015, 14:26

A co do rękawiczek porównywałeś Rs-1 z XRS i VRS-1 ?
peterasik
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 25/7/2015, 15:30
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Wertyder » 27/7/2015, 14:32

Ja ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić sklep Legato motocykle na Mogilskiej. Kupiłem tam już sporo rzeczy, mają duży wybór na półce i udzielają sensownych rad (przynajmniej w moim wypadku). Jak kolega wyżej ubioru nie da się kupić korespondencyjnie.

A jeszcze mi się przypomniało: na ul. Zakopiańskiej naprzeciw orlenu gość sprzedaje używane ubrania z Norwegii, jeśli nie masz oporu przed używkami to tam zaglądnij. Wybór ma ogromny, może coś znajdziesz - wydaje mi się to niezłym rozwiązaniem przejściowym.
Ostatnio edytowano 27/7/2015, 14:35 przez Wertyder, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Wertyder
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28/6/2015, 09:22
Lokalizacja: Podhale

Postprzez peterasik » 27/7/2015, 14:33

A co sądzicie o przymierzeniu na sklepie a następnie zamówieniu czegoś przez internet jest to w ogóle opłacalne czy lepiej zakupić po prostu w jakimś dobrze wypatrzonym sklepie ?
peterasik
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 25/7/2015, 15:30
Lokalizacja: Kraków

Postprzez DedeRR » 27/7/2015, 14:34

Jeśli chodzi o sam komfort noszenia to pomiędzy VRS-1 i RS-1 nie czułem jakiejś znaczącej różnicy. Z pewnością jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa z pewnością jest lepiej, ale RS-1 dalej wydają się bezpiecznymi rękawicami. Myślę, że dopóki nie zaczniesz jeździć wyczynowo w wyścigach, to RS-1 w zupełności wystarczą.
Na XRS bym nie patrzył, bo są to krótkie rękawice.
Przymierzałem też Shimy ST-2, ale przez minutę noszenia niemiłosiernie mnie obtarły, w dodatku w porównaniu do RS-1 wydawały mało solidne.

EDIT. Im więcej rzeczy kupiłbyś w jednym sklepie, tym większy rabat możesz dostać, więc myślę, że lepiej w stacjonarnym kupować.
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Postprzez peterasik » 27/7/2015, 14:38

Mam parę sklepów na Krakowie upatrzonych na pewno do nich zajrzę może zaproponują mi jakieś ciekawe oferty ale najpierw muszę wszystko wybrać żeby móc rozmawiać o konkretach.
peterasik
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 25/7/2015, 15:30
Lokalizacja: Kraków

Postprzez peterasik » 27/7/2015, 14:40

@DedeRR a jak tam u Ciebie buty znalazłeś coś ciekawego ? Ja na razie przystaję najbardziej przy tych RST TracTech Evo II ale aktualnie się skupiam na rękawicach więc wiele może się jeszcze zmienić.
peterasik
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 25/7/2015, 15:30
Lokalizacja: Kraków

Postprzez DedeRR » 27/7/2015, 14:44

Wiesz, z ciuchami to może być tak, że upatrzysz jedne, poprzymierzasz i wybierzesz zupełnie inne.
Jak tylko będę gdzieś w jakimś sklepie to planuję przymierzać takie buty jak Alpinestars SMX6 czy Sidi Vertigo (słyszałem, że Sidi są dosyć wąskie, więc mogą być na mnie dobre).
Chociaż wiesz, pisząc do sklepów pytam się czy mają jakiekolwiek buty w rozmiarze 47, więc tak jak mówię, przymierzam się do jednych, a nie zdziwię się, jak kupię zupełnie inne.
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Postprzez peterasik » 27/7/2015, 14:46

Chyba sobie jutro gdzieś podjadę co do zakupu to dopiero początek września bo aktualnie jestem na emigracji ale tutaj też coś znajdę żeby po przymierzać przynajmniej się przygotuje żeby mieć szybciej z kupnem.
peterasik
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 25/7/2015, 15:30
Lokalizacja: Kraków

Postprzez peterasik » 27/7/2015, 14:57

@DedeRR a przymierzałeś może rękawice RST TRACTECH EVO ?
peterasik
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 25/7/2015, 15:30
Lokalizacja: Kraków

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê